English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Nye spillere 2017
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 94, 95, 96 ... 178, 179, 180  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Hakkespett
Veteran


Joined: 22 Nov 2011
Posts: 2657

PostPosted: 19.02.2017 13:57    Post subject: Reply with quote

I fjor spilte Filip Kiss for et lag som i løpet av 27 kamper slapp inn 34 mål, og hadde i løpet av denne perioden seks mål og tre assist. Ikke helt forferdelig for en defensiv midtbane. Av disse kampene spilte de 11/10/6. Det trenger ikke å bety at han var en direkte årsak til det lave antallet tap, men det lover bra. Det som derimot er et faretegn er den tilsynelatende røffe spillestilen hans; i løpet av disse kampene klarte han å pådra seg seks gule kort og ett kort, og hadde tre suspansjoner i løpet av sesongen. Den slags uforutsigbarhet og ustabilitet trenger vi ikke, mener jeg.
_________________
Selv solen går ned i svarthvitt.
Back to top
View user's profile Send private message
marco83
Senior


Joined: 31 Oct 2014
Posts: 194

PostPosted: 19.02.2017 19:16    Post subject: Reply with quote

Gustav engvall?
Back to top
View user's profile Send private message
attach
Forumsjef


Joined: 05 Jul 2005
Posts: 25183
Location: Rosenborg

PostPosted: 19.02.2017 19:20    Post subject: Reply with quote

Beklager, Skeptix. Rotet bort innlegget ditt da jeg flyttet de andre nå. Prøv igjen Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Undergangen er nær
Veteran


Joined: 27 Mar 2011
Posts: 1658

PostPosted: 19.02.2017 19:22    Post subject: Reply with quote

Haha. Lurte bare på om marco83 kunne utdype hvorfor Engvall er interessant - vet nada om ham selv.
Back to top
View user's profile Send private message
puckno
Veteran


Joined: 13 May 2006
Posts: 4851

PostPosted: 19.02.2017 19:52    Post subject: Reply with quote

Konesseur wrote:
Det er visst bestilt kake igjen. Denne gangen en sjokoladekake.


Solariumbrun kake?
Back to top
View user's profile Send private message
moomoo
Veteran


Joined: 18 Feb 2008
Posts: 6915

PostPosted: 19.02.2017 21:56    Post subject: Reply with quote

kake bestilt må jo bety at Boti Goa eller Goti Boa eller hva han het har kravlet ut av redskapskjulet på lerkendal og ble funnet som en åpenbaring av kong Kåre, Eller er det Robert Boateng? Husker enda prøvespillet hans, for en skuddfot!

Kanskje det er MGP som er på tur tilbake?
_________________
Neeskens wrote:
Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt
Emilie wrote:
Neeskens, trenger du å låne en tampong?
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 62013
Location: Trondhjem

PostPosted: 19.02.2017 22:21    Post subject: Reply with quote

Tror det var Reidar Goa.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Ahakrim
Rutinert


Joined: 16 Nov 2011
Posts: 768

PostPosted: 19.02.2017 22:26    Post subject: Reply with quote

Tipper TIL treffer blink med denne Mehdi Goury ( 18 )....allerede dras det sammenligninger med Kara som de skulle ha en astronomisk sum for når Trøndelags stolthet kom på banen...

Interessant hvis han skulle storspille i prøvespillet...hvis han blir for dyr for TIL da,vel og merke...hadde nok vært rimelig stygt å rappa han foran nesa deres da Confused
Back to top
View user's profile Send private message
Ahakrim
Rutinert


Joined: 16 Nov 2011
Posts: 768

PostPosted: 19.02.2017 22:31    Post subject: Reply with quote

De var jo ikke så hæstgæli de forrige senegaleserne deres...hadde ikke forundra meg om begge prøvespillerne hadde slått til...

...bare en wild guess...
Back to top
View user's profile Send private message
Hulken
Rutinert


Joined: 19 Dec 2016
Posts: 787
Location: T-Town

PostPosted: 19.02.2017 22:32    Post subject: Reply with quote

Da har jeg sannelig sanndrømt! Joshua Kimmich inn på midtbanen! 22år, meget godt videresalgspotensiale.
Eneste jeg stussa på, var at når jeg sjekka han opp på wiki så står det at han kun er 1.76. Dette kan da ikke stemme?? Husker han som 1.90 minst.
Back to top
View user's profile Send private message
Mikkelsen
Veteran


Joined: 27 Jan 2013
Posts: 4700

PostPosted: 19.02.2017 23:26    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/w...g5XECloZK4
https://www.youtube.com/w...U85IN3B4dk

Video som kan påminne folk om mangelen på kvalitet i laget. Må ikke glemme at i fjor var dårlig år når det kom til internasjonalt nivå.

Spørsmålet er ikke om Normann er god nok eller ikke. Han er OK/GOD i TL og er kun 20. Vil helt sikkert bli bedre. Problemet står i om vi skal hente han og satse på at han er bedre enn Konradsen som midtbanespiller i Europa, eller om vi skal hente en bedre midtbanespiller.

Tviler på at vi kjøper Normann og i tillegg henter en midtbanespiller som man vet har internasjonalt nivå i seg.

Jeg tviler på at MN er dårligere enn Konradsen. Ble skikkelig frustruert over Konradsen i fjor. Balltap, ingen gjennombruddspasning, dekket for lite rom osvosv.

Er stor sannsynlighet for at vi henter ny midtbanespiller. Enten i dette overgangsvinduet eller til sommeren. Normann er en herremann KI har øye for Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Nordlys
Veteran


Joined: 02 Feb 2017
Posts: 1010

PostPosted: 20.02.2017 00:49    Post subject: Reply with quote

Den første kampen mot Austria viser klart og tydelig hvor ekstremt dårlig vi er i utspilling bakfra. Stopperne triller ball med en avstand på 15-20 m til nærmeste motspiller. Hva oppnår man da? Ingenting. En stopper må innimellom spille på seg press for å skape rom for resten. I tillegg ble iniativene ofte svært dårlig timet. Ikke sjeldent både Midtsjø og Konradsen søkte mot ball samtidig i steden for å gjøre motsatte bevegelser. Konradsen ble dermed svært ofte tvunget til å spille støtte, både fordi han ikke orienterte seg godt nok, men også fordi han ikke fikk hjelp av lagkameratene. Her ligger ansvaret både hos Kåre og den sentrale midtbanespilleren. Austria Wien lot ofte den sentrale midtbanespilleren droppe ned mellom stopperne og fikk denne dermed rettvendt mye oftere. RBK presset også ofte backrekka bare med Gytkjær og dermed fikk ofte denne spilleren svært god tid til å slå pasningene sine. Paradokset her var at selv om RBK spilte med Konradsen 10-15 meter høyere i banen enn stopperne, ble han ofte tvunget til å slå støttepasninger pga press i rygg fra ca. samme posisjon som AWs midtbanesentral nærmest upresset fikk dirigere Austrias spill pga at deres backrekke startet så mye høyere i banen. Slike enkle grep som kan utgjøre en stor forskjell. Særlig når man ikke har en utpreget sentral midtbanespiller med ro og blikk offensivt. Kan løse mye om Konradsen kan starte med ball rettvendt fra backrekka. Blir nok lettere da.

Gersbach var btw RBKs desidert beste spiller i førsteomgangen borte mot Austria. (Det jeg har sett). Viste en ro og kløkt i det offensive som resten ikke var i nærheten av. Trist at han trolig må sitte mye på benken i år. Virkelig en kanonback som fortjener å starte ofte.

Tilslutt er det verdt å nevne at kampene mot Austria fort kunne bikket andre veien. Marginer som gjorde at de scoret først. Vi skapte flere farligheter selv også før den tid.
Back to top
View user's profile Send private message
Mikkelsen
Veteran


Joined: 27 Jan 2013
Posts: 4700

PostPosted: 20.02.2017 02:37    Post subject: Reply with quote

Etter å ha sett de kampene i reprise vil jeg si at Skjelvik burde få sparken. Vet ikke hvem Boti Goa er, men han er noe i den duren. Verste RBK spiller igjennom tidene.

Vedder på at Håvard Nielsen blir et "oi-case".
Back to top
View user's profile Send private message
Mustrum Ridcully
Legende


Joined: 15 Nov 2011
Posts: 10089
Location: Helt Apoel

PostPosted: 20.02.2017 10:03    Post subject: Reply with quote

Vet du ikke hvem Boti Goa er?
_________________
Agbogbloshie park inspector.
Quis custodiet ipsos custodes?
Back to top
View user's profile Send private message
Hulken
Rutinert


Joined: 19 Dec 2016
Posts: 787
Location: T-Town

PostPosted: 20.02.2017 10:13    Post subject: Reply with quote

Den nedturen når du får fra Spalvis til Håvard Nielsen..
Back to top
View user's profile Send private message
Aristoteles
Veteran


Joined: 25 Nov 2006
Posts: 3276

PostPosted: 20.02.2017 13:32    Post subject: Reply with quote

Jeg vil ha to kvalitetsspisser til rbk i går. Give! På forhånd takk Smile
Back to top
View user's profile Send private message
marco83
Senior


Joined: 31 Oct 2014
Posts: 194

PostPosted: 20.02.2017 14:02    Post subject: Reply with quote

en ung spiss som ikke har spilt mye med bristol og behov for revitalisering, godt hode, god dribling og i stand til å utføre både i området og er utenfor!

https://m.youtube.com/wat...E6wotxdTj4
Back to top
View user's profile Send private message
vegran
Veteran


Joined: 26 May 2011
Posts: 5474

PostPosted: 20.02.2017 16:33    Post subject: Reply with quote

Klarte nøyaktig 5 sekund av musikken i den videoen der, før jeg måtte slå av..
Back to top
View user's profile Send private message
MaWaRo
Junior


Joined: 14 Feb 2017
Posts: 14
Location: Oslo

PostPosted: 20.02.2017 18:40    Post subject: Reply with quote

Helt grusom musikk hvis det kan kalles musikk.
Kjenner ikke spilleren, hva kan han tilføre oss?
Back to top
View user's profile Send private message
Zeno
Veteran


Joined: 29 Jan 2011
Posts: 3560
Location: Trondheim

PostPosted: 20.02.2017 21:09    Post subject: Reply with quote

Rosenborg skal ikke erstatte «Gudi».

Quote:
– Det kommer ingen nye midtbanespillere til Rosenborg, sier RBK-trener Kåre Ingebrigtsen
Back to top
View user's profile Send private message
Aristoteles
Veteran


Joined: 25 Nov 2006
Posts: 3276

PostPosted: 20.02.2017 21:12    Post subject: Reply with quote

Ingen krise at det ikke kommer flere midtbanespillere. Men Kåre sier jo også i den artikkelen at det ikke kommer flere spillere uansett posisjon.Det er krise. Plutselig holder det med Bakenga og Matti som spisser? Panikk. Confused
Back to top
View user's profile Send private message
Aristoteles
Veteran


Joined: 25 Nov 2006
Posts: 3276

PostPosted: 20.02.2017 21:15    Post subject: Reply with quote

Hvis vi seriøst tror at det holder med den svært skadeutsatte Bakenga på utgående kontrakt og Matti som ikke scorer mål da er vi i trøbbel Sad
Back to top
View user's profile Send private message
OrionPax
Forumsjef


Joined: 12 Aug 2011
Posts: 9823
Location: Drammen

PostPosted: 20.02.2017 21:18    Post subject: Reply with quote

Det er jo pr. definisjon en selvmotsigelse fra Kåre. Han har sagt de må ha inn (minst) en spiss. Spalvis eller noe annet. Man kan ikke erstatte ligaens toppscorer med ingenting + de to som ikke var gode nok til å spille istedenfor ham.
_________________
Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
digre
Proff


Joined: 24 Oct 2012
Posts: 312

PostPosted: 20.02.2017 21:19    Post subject: Reply with quote

Hva med To Madeira? Eller Mark Kerr?
Back to top
View user's profile Send private message
Aristoteles
Veteran


Joined: 25 Nov 2006
Posts: 3276

PostPosted: 20.02.2017 21:22    Post subject: Reply with quote

Enig med deg der OrionPax. Nå ble jeg vitterlig nervøs for at vi ikke erstatter Gytkjær med noen.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 94, 95, 96 ... 178, 179, 180  Next
Page 95 of 180

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb