English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
APOEL - Rosenborg
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 46, 47, 48  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  

Hvem var Rosenborgs beste spiller?
Adam Larsen Kwarasey
5%
 5%  [ 6 ]
Jonas Svensson
3%
 3%  [ 4 ]
Tore Reginiussen
8%
 8%  [ 10 ]
Holmar Eyjolfsson
1%
 1%  [ 2 ]
Jørgen Skjelvik
19%
 19%  [ 22 ]
Mike Jensen
10%
 10%  [ 12 ]
Anders Konradsen
0%
 0%  [ 0 ]
Fredrik Midtsjø
1%
 1%  [ 2 ]
Pål André Helland
0%
 0%  [ 0 ]
Christian Gytkjær
38%
 38%  [ 44 ]
Yann-Erik de Lanlay
10%
 10%  [ 12 ]
Total Votes : 114

Author Message
RBKSandvika
Veteran


Joined: 25 May 2004
Posts: 4008
Location: Oslo

PostPosted: 01.08.2016 13:52    Post subject: Reply with quote

Tviler sterkt på at Kåres variant av "ri på resultatet" er parkere bussen i 90 minutter. Vi flytter nok bare presshøyden 20-30m nærmere egen kasse og tar litt færre kontringsmuligheter første 30-45 min.

Denne kampen avgjøres av første mål. RBK = vi er videre, APOEL = de er videre.
Back to top
View user's profile Send private message
Mustrum Ridcully
Legende


Joined: 15 Nov 2011
Posts: 10089
Location: Helt Apoel

PostPosted: 01.08.2016 14:08    Post subject: Reply with quote

Det med flytting av presshøyden er bare vås. Vi mestrer det ikke og vi blir passive hver eneste gang. Vi skal stå normalt høyt og presse og stresse de som faen. Konstant. Hele laget skal løpe så mye at de trenger drypp etter kampen. Gegenpress og løkkefotball. Hver eneste andreball skal vinnes og hver bidige kontringsmulighet skal tas helhjertet. No halfsteppin'!
_________________
Agbogbloshie park inspector.
Quis custodiet ipsos custodes?
Back to top
View user's profile Send private message
Driblevækk
Veteran


Joined: 27 Jul 2016
Posts: 1579
Location: Drammen

PostPosted: 01.08.2016 14:23    Post subject: Reply with quote

Det Mustrum sa. Hver gang vi er under press så slipper vi inn. Vi må ligge i normalt press.
_________________
Hanj Samuel e svart, æ si itj meir! (100% NILS)
Back to top
View user's profile Send private message
RBKSandvika
Veteran


Joined: 25 May 2004
Posts: 4008
Location: Oslo

PostPosted: 01.08.2016 14:32    Post subject: Reply with quote

er forskjell på å presse 30 meter inn på motstanders halvdel og "normal".

Typisk virker det som om RBK spiller med 3-4 høyder:

1) "hele banen" - typisk hjemme i første omgang, eller dersom man trenger mål
2) "Aggressivt" - Norsk tippeliga borte, typisk 10-15m inn på motstanders halvdel
3) "Avventende" - Europaliga, typisk rundt midtstreken eller 10-15m inn på egen halvdel
4) "parker bussen" - Diverse, fungerer aldri, men 20m'ish foran egen 16m, noenganger enda lenger bak...

Jeg forventer at vi legger oss på "avventende". Spesielt med tanke på en værmelding på 40 grader tror jeg det er fornuftig. Dersom jeg var Kåre hadde jeg nok gått for en 5-10 minutter med aggressivt/hele banen først for å sjokke dem og deretter legge meg i avventende og plukke gode kontringsmuligheter.
Back to top
View user's profile Send private message
Hentesveis
Veteran


Joined: 24 Aug 2004
Posts: 5628
Location: Kroppen i Oslo, men hjertet i Trondheim

PostPosted: 01.08.2016 14:36    Post subject: Reply with quote

Konesseur wrote:
Ser at klubben reiser med mellomdistanse-fly. Dette må vel dreie seg om en Boeing 737-700 standard, og setekapasitet 143.



Det er en Boeing 737-400 (734) med reg. SX-ATF. Denne maskina har en konfigurasjon på 64 VIP-plasser.

I utgangspunktet er det jo greit å bruke et mellomdistansefly på en mellomdistansetur. En Boeing 737-400 trenger imidlertid ikke å være et mellomdistansefly, det er avhengig av bl.a. setekonfigurasjon.

SAS brukte for eksempel en Boeing 737 (HB-JJA) på direkteruta Stavanger - Houston i et par år, innleid fra et sveitsisk selskap. Konfigurasjonen var da 44 businessplasser. Da denne ruta ble lagt ned ble maskina satt inn på strekningen København - Boston, hvor den fortsatt flyr.

Quote:
GainJet VIP EXECUTIVE AIRLINER

Registration: SX-ATF | Configuration: 64 pax

Our VIP Boeing 737-400 Executive Airliner was recently refurbished in 2013 and has been designed to maximize passenger convenience, comfort and safety.

It has been recreated into a highly luxurious and comfortable aircraft. The spacious and large cabin can accommodate 64 passengers in Club Class seats, ensuring lavish comfort for all passengers.

The aircraft has a 5 Tons maximum baggage hold capacity allowing us to carry all our passengers’ luggage, including bulky items like sports kits or band equipment.

The VIP Boeing B737-400 has a maximum flight range of 9 hours, which makes all types of intercontinental travel very accessible. This includes, for example, non-stop flights like Dubai to London or New York to Paris. The aircraft is equipped with a state-of-the-art “quick change” auxiliary fuel system, which provides a flexible configuration for range vs. baggage hold capacity. We are able to maximize either range or baggage capacity, or we can opt for a balanced configuration. It is customizable to best fit the mission, based on our passengers’ requirements and preferences.

Our VIP Boeing B737 is suitable for a variety of clients, including groups who wish to travel together in comfort; corporate or business missions; incentive or reward travel; sports team or VIP fan transport; and enabling efficient and comfortable movement of cast, crew and equipment for music tours or movie productions.

Smile
_________________
Store ord og fett flesk sitt itj fast i halsen...


Last edited by Hentesveis on 01.08.2016 14:46; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
abjoern
Veteran


Joined: 16 Aug 2008
Posts: 4339

PostPosted: 01.08.2016 14:40    Post subject: Reply with quote

Tror de fleste på forumet ønsker å se RBK spille med høyt press og aggressivitet selv på bortebane (merk at dette står i ganske sterk kontrast til tidligere års rådende visdom), fordi det er dette vi er flinkest til, men når laget ser ut til å gå tom for krefter, om det så er fysisk eller mentalt etter 65 minutter selv i behagelig vær og vind på hjemmebane, skjønner alle at det rett og slett ikke går med vedvarende, høyt og aggressivt press i 38C på Kypros. Alle som har vært med på vesentlige, fysiske anstrengelser i sydlige strøk under slike forhold, skjønner at dette blir en kamp som i perioder vil bære preg av lavt tempo og at spillerne henger i tauet rent kondisjons- og komfortmessig. Det er ingenting noen kan gjøre for å endre på den realiteten, og om vi ikke tilpasser oss, kommer vi til å se de styggeste 45 minuttene på mange år. Det blir den største utfordringen. Slik vi kjenner dette RBK-laget kunne ikke de ytre rammene vært mer utfordrende, for de tvinger oss til å bruke instrumenter vi ikke har behersket på lang tid.

Svaret på utfordringen er at fotballspillerne på laget, det vil si Jensen, må gå i seg selv og lede laget på en klok måte som gir trygghet og en tro på at vi behersker det taktiske spillet som nødvendigvis vil oppstå under slike forhold, at vi tar våre overgangsmuligheter med omhu og at vi klarer å spille fotball og grabbe til oss vår del av possessionkaken istedenfor å panikkslå ballen vekk hvert 14ende sekund, slik vi dessverre har sett altfor ofte i det siste. Klarer vi ikke dette, blir vi slukt levende.
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 62000
Location: Trondhjem

PostPosted: 01.08.2016 14:45    Post subject: Reply with quote

Ser at SX-ATF begynner å nærme seg Larnaka med stormskritt. Sleit sjøl litt med å finne ut hvilket fly det var, siden at avgangen tydeligvis går under radaren både på Værnes og ankomstflyplassen - WGH02 er vel bare et midlertidig Widerøe Ground Handling-nummer?

Stusser litt på at ryktene sa at RBK bare hadde 39 seter på flyet, når det tydeligvis er 64. Var visst noen som fikk tilbud om å være med for 4000 kr i 12-tida på fredag. Vet ikke om noen som takket ja.

Uansett forventet jeg lignende bilde på vei hjem om vi sikrer oss gruppespill:



Hilsen fra Kypros.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
RBKSandvika
Veteran


Joined: 25 May 2004
Posts: 4008
Location: Oslo

PostPosted: 01.08.2016 15:00    Post subject: Reply with quote

abjoern wrote:
Alle som har vært med på vesentlige, fysiske anstrengelser i sydlige strøk under slike forhold, skjønner at dette blir en kamp som i perioder vil bære preg av lavt tempo og at spillerne henger i tauet rent kondisjons- og komfortmessig. Det er ingenting noen kan gjøre for å endre på den realiteten, og om vi ikke tilpasser oss, kommer vi til å se de styggeste 45 minuttene på mange år.


Veldig enig abjørn, har quotet bare noe av det, men mer eller mindre 100% enig med deg.

Ville være selvmord å gå ut som om det er 20 grader og overskyet her...
Dersom vi gjorde det ville alle i etterkant si noe slikt som: "Håpløs andre omgang, hvorfor klarer vi ikke å opprettholde spillet?"
Selv kondisjonsmonstre som Svensson og Midtsjø kommer til å slite i andre omgang og vi vil være særs mye bedre rustet om vi gir spillerne 10% ekstra slack de første 60 minutter.
Back to top
View user's profile Send private message
hello
Veteran


Joined: 04 Apr 2008
Posts: 7891

PostPosted: 01.08.2016 15:00    Post subject: Reply with quote

Ser på Twitter at både Roar Stokke og Daniel Høglund er med på flyet så er nok fylt opp av TV og sponsorer.
Back to top
View user's profile Send private message
andrezinho
Veteran


Joined: 20 May 2009
Posts: 1967

PostPosted: 01.08.2016 15:10    Post subject: Reply with quote

abjoern wrote:
Tror de fleste på forumet ønsker å se RBK spille med høyt press og aggressivitet selv på bortebane (merk at dette står i ganske sterk kontrast til tidligere års rådende visdom), fordi det er dette vi er flinkest til, men når laget ser ut til å gå tom for krefter, om det så er fysisk eller mentalt etter 65 minutter selv i behagelig vær og vind på hjemmebane, skjønner alle at det rett og slett ikke går med vedvarende, høyt og aggressivt press i 38C på Kypros.[...]

Ja, dette er grunnen til at vi trenger å øve på en plan b, ikke bare tenke at "nei vi ska spæll som vi alltid gjør". Selv mot lettere motstand i komfortable forhold i hjemlig liga bør vi bli bedre på å balansere dette. I tillegg må vi også skaffe oss bedre og sterkere bredde på midtbanen til at vi kan bytte ut motorene som kamp etter kamp går tomme etter 60-70 min.

Forøvrig drømte jeg at jeg hadde glemt av kampen, og måtte rushe til en fotballpub som var full av VIF-idioter. Jeg så på livescore at vi ledet 8-7 i straffekonken, men klarte ikke finne kanalen på tven. Et mareritt uten like Sad Uvisst hva sluttresultatet ble, men jeg hadde intens angst for å se Bjørdal ta straffe.
Back to top
View user's profile Send private message
Mustrum Ridcully
Legende


Joined: 15 Nov 2011
Posts: 10089
Location: Helt Apoel

PostPosted: 01.08.2016 15:22    Post subject: Reply with quote

Men er det lurt å øve på plan b i årets viktigste kamp? Vi kommer til å gå tom for krefter uansett, jeg mener at det er bedre å satse på et tidlig mål, helst to.
_________________
Agbogbloshie park inspector.
Quis custodiet ipsos custodes?
Back to top
View user's profile Send private message
andrezinho
Veteran


Joined: 20 May 2009
Posts: 1967

PostPosted: 01.08.2016 15:25    Post subject: Reply with quote

Ja, litt sent å øve inn noe nytt til den kampen her. Enig i at vi burde gå for et tidlig mål, men hva gjør vi deretter?
Back to top
View user's profile Send private message
hello
Veteran


Joined: 04 Apr 2008
Posts: 7891

PostPosted: 01.08.2016 15:28    Post subject: Reply with quote

Går for nummer to!

En balansert inngang som abjoern beskriver til denne kampen er nok fornuftig. Hvis vi skal jakte alle kontringsmuligheter så kjører vi oss tomme på null komma niks. Må kunne holde i ballen litt også.
Back to top
View user's profile Send private message
RBKSandvika
Veteran


Joined: 25 May 2004
Posts: 4008
Location: Oslo

PostPosted: 01.08.2016 15:28    Post subject: Reply with quote

Usikker på hva du mener. (var ment til Ridcully)
På et eller annet tidspunkt går vi såklart tom for krefter.
Det er dog like åpenbart at det tidspunktet blir betydelig tidligere dersom vi løper 10-20% mer i første omgang.

Hadde jeg visst at vi fikk 1-2 mål ved å gå høyt ut er jeg faktisk fortsatt ikke sikker på om jeg hadde tort å starte slik. 11 slitne menn i 30 minutter blir fort 2-3 mål, om ikke mer.

Kåre har ikke alltid vært best på å endre kampplan underveis/påvirke gutta i pausen, så håper det blir lagt en god plan i forkant av kampen. Jeg tror den planen som gir oss klart størst sjanse for å nå neste runde er å ligge noe lavere enn normalt Lerkendalpress og søke å gjøre en av to:
1) kontre umiddelbart, helhjertet og hurtig
2) holde ballen i laget lengst mulig for å senke tempoet
Back to top
View user's profile Send private message
målmaskina
Junior


Joined: 08 May 2015
Posts: 57
Location: Jakobsli

PostPosted: 01.08.2016 16:34    Post subject: Reply with quote

https://www.youtube.com/w...sWmCOAG66o

Fant APOEL's pressekonferanse for de som er interessert!
_________________
Toppskårer'n anno aldri!
Back to top
View user's profile Send private message
toki
Veteran


Joined: 14 Nov 2007
Posts: 1668

PostPosted: 01.08.2016 17:39    Post subject: Reply with quote

I Haralds reisequiz for denne turen, liker jeg at han avslutter med spørsmålet
"23. I hviket land ligger den berømte skøytebanen Medeobanen?"
Et noe spesielt spørsmål, særlig for de under 30 år. Kommer i slengen på en quiz-bok fra 80-tallet (tror jeg det var). Der var spørsmålet om hvem som vant allround-VM på skøyter i 1900, på saltvannsis på Frognerkilen *.

* Svar: Edvard Engelsaas, Trondhjems Skøiteklub.
_________________
04.12.96
Back to top
View user's profile Send private message
Mustrum Ridcully
Legende


Joined: 15 Nov 2011
Posts: 10089
Location: Helt Apoel

PostPosted: 01.08.2016 17:55    Post subject: Reply with quote

Rimelig smalt. Det må det være lov å si.
_________________
Agbogbloshie park inspector.
Quis custodiet ipsos custodes?
Back to top
View user's profile Send private message
Hedning
Legende


Joined: 30 Apr 2006
Posts: 11405

PostPosted: 01.08.2016 18:05    Post subject: Reply with quote

Mye rart i denne tråden. Selvsagt skal Helland spille.
Back to top
View user's profile Send private message
Macha
Veteran


Joined: 05 Nov 2008
Posts: 5969

PostPosted: 01.08.2016 18:57    Post subject: Reply with quote

målmaskina wrote:
https://www.youtube.com/watch?v=1sWmCOAG66o

Fant APOEL's pressekonferanse for de som er interessert!


Fikk den ikke til å funke. Noen med et sammendrag? Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Sleivdal
Junior


Joined: 26 Jul 2016
Posts: 2

PostPosted: 01.08.2016 19:05    Post subject: Reply with quote

Når vi er inne på pressekonferanser, er det noen som vet om Rosenborgs pressekonferanse ligger ute noe sted?
Jeg har lett litt rundt, men har ikke funnet noe.

Forøvrig så fant jeg denne videoen som Apoel selv la ut som et sammendrag fra kampen i Trondheim. Litt vittig komponert, med 4 minutter film av det som skjer før kamp på Lerkendal og i garderoben. Og i stedet for å vise Rosenborg sine mål vises Apoels mål i hjemmekampen mot TNS, før de til slutt viser Apoels mål på Lerkendal, men med jubelbilder fra en stor horde i en hjemmekamp.

https://www.youtube.com/w...Ll5g6V9rHE
Back to top
View user's profile Send private message
Mustrum Ridcully
Legende


Joined: 15 Nov 2011
Posts: 10089
Location: Helt Apoel

PostPosted: 01.08.2016 19:10    Post subject: Reply with quote

Sannheten gjør seg så dårlig på film vet du. Very Happy
_________________
Agbogbloshie park inspector.
Quis custodiet ipsos custodes?
Back to top
View user's profile Send private message
Konesseur
Veteran


Joined: 20 Aug 2006
Posts: 8158

PostPosted: 01.08.2016 19:17    Post subject: Reply with quote

Jeg ser kun høydepunktene frem til en stund uti andreomgangen. Da trykker jeg på stopp, så jeg kan godt skjønne mentaliteten.
Back to top
View user's profile Send private message
målmaskina
Junior


Joined: 08 May 2015
Posts: 57
Location: Jakobsli

PostPosted: 01.08.2016 19:19    Post subject: Reply with quote

Macha wrote:
målmaskina wrote:
https://www.youtube.com/watch?v=1sWmCOAG66o

Fant APOEL's pressekonferanse for de som er interessert!


Fikk den ikke til å funke. Noen med et sammendrag? Smile


Det var visst live stream, så den dukker vel opp på kontoen der etter hvert! Smile

Journalistene (språket var helt gresk i mine ører) var alle nysgjerrig på hvordan de skulle motivere gutta.
Ble også en del vinklinger på hvordan de skulle greie det, uten at det ble særlig mye interessante svar!
_________________
Toppskårer'n anno aldri!
Back to top
View user's profile Send private message
målmaskina
Junior


Joined: 08 May 2015
Posts: 57
Location: Jakobsli

PostPosted: 01.08.2016 19:20    Post subject: Reply with quote

Kåre's pressekonferanse:

https://www.youtube.com/w...MtgPNIHeLI
_________________
Toppskårer'n anno aldri!
Back to top
View user's profile Send private message
Kjello
Forumsjef


Joined: 29 Oct 2006
Posts: 9295
Location: Trondheim

PostPosted: 01.08.2016 19:37    Post subject: Reply with quote

Liker ikke denne "Vi kommer til å score". Det var det som var mantraet forut for kampen i København også. Det endte som kjent med 0 mål.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 46, 47, 48  Next
Page 8 of 48

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb