 |
|
 |
|
Debattforum
Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.
| View previous topic :: View next topic |
| Author |
Message |
abjoern Veteran

Joined: 16 Aug 2008 Posts: 4339
|
Posted: 01.04.2015 17:28 Post subject: |
|
|
| Synes det blir litt vel mye krisemaksimering pga U-lagsresultater. Mer bekymret for spillestil og spilletyper enn resultatene, som stort sett har vært gode de siste årene. |
|
| Back to top |
|
 |
Jonas Veteran

Joined: 30 Jul 2005 Posts: 6673 Location: Oslo
|
Posted: 02.04.2015 03:09 Post subject: |
|
|
Min bekymring kommer av at resultatene uteblir nettopp fordi spillestil, spilletyper, organisering og i det hele tatt modell er områder Norge svikter på i sin U-lagssatsing. Det sier seg selv at noe er galt når det 10 år siden sist G17/G19-landslagene kvalifiserte seg til EM og at U21-bronsen ikke fremstår som noe annet enn et hederlig unntak i en lang rekke nesten-resultater, med påfølgende unnskyldinger og en åpenbar mangel på vinnerkultur.
NFF-modellen slik den fremstår i dag, gir ikke akkurat veldig store håp og optimimisme for framtida heller. _________________ No al calcio moderno |
|
| Back to top |
|
 |
Attaboy Veteran

Joined: 23 Aug 2011 Posts: 9466
|
Posted: 11.02.2016 21:29 Post subject: |
|
|
G19-landslaget er samlet på La Manga denne uka. Etter to dager med trening på grønne gressbaner er de norske gutta klare for kamp i morgen.
- Med tre kamper på en knapp uke blir det ikke så mange treninger her, så det er begrenset hvor mye samhandling får trent inn. Men vi har noen enkle retningslinjer i både forsvars- og angrepsspillet som vi må få til å fungere. I tillegg handler det om å få ut det individuelle potensialet til hver enkelt spiller, sier landslagstrener Eirik Horneland til fotball.no.
Etter to uavgjort og ett tap i EM-kvalifiseringen i Russland i november, gikk ikke Norge videre til eliterunden i vår.
- Dette er en viktig samling for 97-kullet i og med at vi ikke skal spille kvalifisering i vår. Her møter vi tre lag som alle er kvalifisert til eliterunden. Det er tøff motstand, men vi håper at vi skal være konkurransedyktige.
- Vi var veldig nære avansement i kvaliken og vi ønsker å vise at vi hører hjemme på dette nivået.
PÃ¥ La Manga er Slovakia, Polen og Portugal motstandere. Alle de tre lagene gikk videre til eliterunden i EM-kvalifiseringen som puljevinnere.
- Vi møter tre veldig gode lag, men vi ønsker å vise at vi klarer å henge med i dette selskapet. Vi hadde Slovakia i pulja i EM-kvalifiseringen i fjor. Da spilte vi 2-2 og hang godt med, sier Horneland.
G19: - Vil vise at vi hører hjemme på dette nivået
Kampoppsett:
11. februar klokken 13.00: Slovakia - Norge
13. februar klokken 16.00: Norge - Polen
15. februar klokken 16.00: Norge - Portugal
Kampene sendes på tv2sumo.no |
|
| Back to top |
|
 |
Attaboy Veteran

Joined: 23 Aug 2011 Posts: 9466
|
Posted: 11.02.2016 21:30 Post subject: |
|
|
G19-landslaget slo Slovakia 1-0 på La Manga torsdag ettermiddag. I en tøff kamp med mange dueller ble Mathias Rasmussen matchvinner da han dukket opp på bakre stolpe etter 18 minutter.
- Jeg er fornøyd med kampen i dag. Gutta står godt opp og er gode på det vi hadde vektlagt før kampen. Slovakia er et veldig hardtpressende lag, derfor var vi opptatt av at vi skulle komme oss inn bak dem. I tillegg er de et godt kontringslag og vi ville unngå stygge brudd sentralt, sier landslagstrener Eirik Horneland til fotball.no.
- Det var en voksen fotballkamp med to lag som sto tøft opp mot hverandre. Det ble ekstremt mye duellspill og lite spill med kontroll, men det er en del av fotballen det også.
Norge gikk til pause med 1-0-ledelse. Slovakia jaktet utlikning i andreomgang, men det norske laget sto godt opp mot aggressive slovaker.
- Vi fikk kjenne på trykket i andreomgang. Vinden preget kampen litt og vi klarte ikke å spille godt nok inn bak dem. Intensjonene var gode, men utførelsen sto ikke helt i stil. Resultatet ble at de fikk satt et lite trykk på oss, men jeg synes vi fikk ridd det godt av. Vi var gode i egen boks og spillerne spilte med de rette hensiktene hele tiden. Det skal de ha all honnør for.
Norges lag: Amund Wichne - Julian Ryerson, Per Magnus Steiring, Eirik Haugan, Ludvig Begby - Badr Rahhaoui, Kristoffer Ajer, Sander Berge (Patrick Berg fra 10), Mathias Rasmussen (Arent Emil Hauge fra 78 ) - Mathias Gjerstrøm (Oliver Rotihaug fra 66) - Sigurd Haugen (Håkon Lorentzen fra 78 )
G19: Norge slo Slovakia |
|
| Back to top |
|
 |
Vegard2711 Legende

Joined: 25 May 2011 Posts: 12056
|
Posted: 13.02.2016 20:41 Post subject: |
|
|
3-2 tap i dag for Norge mot Polen. Norge lå under 2-0 men med to raske mål av Mathias Rasmussen (straffe) og Håkon Lorentzen så sto det 2-2 etter 75 min. Men en overtidsscoring av Polen sørget for norsk 3-2 tap.
Erlend Dahl Reitan spilte hele kampen, Solli spilte 65 min og Steiring som startet forrige kamp kom inn på i det 82 min.
Det skal spilles en kamp til under samlingen og det er på mandag mot Portugal.
www.fotball.no/Landslag_o...mot-Polen/ |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 62925 Location: Trondhjem
|
Posted: 15.02.2016 22:03 Post subject: |
|
|
Portugal - Norge 2-1 (1-0)
La Manga - bane A
MÃ¥l: 1-0 Moreto Cassama (13), 1-1 Matias Rasmussen (50), 2-1 Almeida (87)
Gult kort Norge: Matias Rasmussen (86)
Norges lag: Amund Wichne - Julian Ryerson, Per-Magnus Steiring, Eirik Haugan (Adrian Lillebekk Ovlien fra 90), Ludvig Begby - Badr Rahhaouin (Erlend Dahl Reitan fra 90), Patrick Berg (Oliver Rotihaug fra 65), Kristoffer Vassbakk Ajer, Arent-Emil Klaussen Hauge (Mathias Berg Gjerstrøm fra 46) - Matias Rasmussen (Axel Kryger fra 90), Håkon Holmefjord Lorentzen
Les mer: G19: Tapte mot Portugal |
|
| Back to top |
|
 |
|
Utviklet av phpBB.
Tilrettelagt for RBKweb.
|
|
 |
 |
| SITATET |
 |
|
|
|
 |