English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2026
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Ungarn - Norge
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Fotball generelt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Elg
Veteran


Joined: 18 Mar 2012
Posts: 1516

PostPosted: 16.11.2015 00:53    Post subject: Reply with quote

Huehue, leste det med Høgmostemme inne i hodet
Back to top
View user's profile Send private message
RbkUrge
Veteran


Joined: 09 Aug 2005
Posts: 4015
Location: Oslo

PostPosted: 16.11.2015 01:29    Post subject: Reply with quote

Sjæl Very Happy
_________________
Perché hai tradotto questa frase?
Back to top
View user's profile Send private message
HeXX
Rutinert


Joined: 17 Feb 2006
Posts: 728
Location: Frogner

PostPosted: 16.11.2015 01:34    Post subject: Reply with quote

Det er en lang rekke feilvurderinger fra Høgmo og co som feller Norge. Aleesami burde startet hjemmekampen. Der slo klippekortet til Høgli inn. Hovland kunne en stille spørsmålstegn ved. Han gjorde seg ikke bort, men mulig andre kandidater hadde vært bedre? Han ble trolig foretrukket fordi han har en fortid i tospann med Forren. Verken Hovland (lite kamptrening) eller Forren (svak formutvikling) imponerte veldig, men per i dag var de kanskje det naturlige valget. På midten burde Helland, PCS, Henriksen og Sælnes spilt fra start i vante posisjoner. Johansen er helt ute av form, Tettey har aldri vært en typisk landslagsspiller, Ødegaard har ikke nivået inne (ser ikke bort fra at han er ferdig med fotball om 3 år). Da har en trener valget mellom 442 eller 451 (43111), og jeg tror at en offensiv Henriksen på midten, Søderlund som oppspillspunkt og Pedersen som spiss hadde lyktes langt bedre i dag og ikke minst I hjemmekampen.

Høgmo burde ikke hatt denne jobben. Når han lar seg presse av media til å la Ødegaard starte, er det en gavepakke til Ungarn. Du setter ikke sammen et lag som ser ut som konfirmanter mot et fysisk lag. Da trengs taklingsstyrke og enkelte spillere med pondus, ikke teknikkere ute av form..
_________________
mvh HeXX
_________________________

I bet the YMCA dance is a lot harder to do in Chinese
Back to top
View user's profile Send private message
Oppmannen
Veteran


Joined: 02 Aug 2008
Posts: 4929
Location: Trondheim

PostPosted: 16.11.2015 01:53    Post subject: Reply with quote

Skjønner ingenting av laguttaket. Når det er sagt kan det hende at resultatet hadde blitt det samme uansett hvilke i troppej som fikk starte. Vi mangler enere, bærebjelker, stjerner, støttespillere og framfor alt målscorere. Skrekkelig tannløst. Vi har sikkert 25 jevngode navn, men ingen åpenbare, selvskrevne navn som hever de andre og leder an. Sånne spillere som Bratseth, Thorstvedt, Rekdal og Berg var.
_________________
Oppmann m/ fire tiårs erfaring i å vinne andreball.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Henri
Legende


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 19484

PostPosted: 16.11.2015 09:34    Post subject: Reply with quote

Det er noe galt med mentaliteten til endel av våre spillere også, selvbildet litt for bra og selvinnsikten er ikke helt tilstede. Ciljan uttaler feks at "sky is the limit" for dette laget og Nyland mener det er pinlig å tape for Ungarn.
Back to top
View user's profile Send private message
Henri
Legende


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 19484

PostPosted: 16.11.2015 10:08    Post subject: Reply with quote

Tettey og Ciljan vurderer å droppe landslaget

Dette viser også at sulten ikke er sterk nok, landslaget oppleves som en slitsom ekstrabelastning.
Back to top
View user's profile Send private message
Silkesvarten
Proff


Joined: 03 Nov 2015
Posts: 277

PostPosted: 16.11.2015 10:51    Post subject: Reply with quote

Superbørsen til VG, der alle kan stemme:
http://www.vg.no/spesial/...arn-norge/

Må si meg mye mer enig med folkebørsen enn VG sine eksperter Tommel'n opp!
Back to top
View user's profile Send private message
Nåssåladden
Veteran


Joined: 19 Sep 2004
Posts: 3492
Location: Oslo

PostPosted: 16.11.2015 11:09    Post subject: Reply with quote

Kjekt med alle ekspertene som må tygge i seg ordene om at en juniorspiller som Ødegaard skulle revolusjonere angrepet til Norge.
Back to top
View user's profile Send private message
hellvikrunner
Veteran


Joined: 25 Feb 2013
Posts: 2741

PostPosted: 16.11.2015 11:39    Post subject: Reply with quote

Henning wrote:
Tettey og Ciljan vurderer å droppe landslaget

Dette viser også at sulten ikke er sterk nok, landslaget oppleves som en slitsom ekstrabelastning.


De kommer nok på bedre tanker så snart NAE blir annonsert som ny trener etter Høgmo Wink
Back to top
View user's profile Send private message
robinla
Veteran


Joined: 20 Jan 2005
Posts: 1849
Location: Trondheim

PostPosted: 16.11.2015 11:52    Post subject: Reply with quote

Føler mer og mer for Reka som landslagstrener. Satt og så Foppall-gjengen sin livedekning av landskampen i går og må si meg veldig enig med de i kritikken rundt Høgmo og det latterlige laguttaket i går. Reka virker også å være en som vet hva som kreves av et landslag og har også selv erfaring med dette. Høgmo har jeg null trua på. Fyren er som ei stor fremmedordbok som tror han leder et klubblag. Nei, nok nå Høgmo. Finn på noe annet å gjøre.
Back to top
View user's profile Send private message
Zorac
Forumsjef


Joined: 08 May 2005
Posts: 19489
Location: Lillestrøm

PostPosted: 16.11.2015 11:57    Post subject: Reply with quote

snegle wrote:
Kjekt med alle ekspertene som må tygge i seg ordene om at en juniorspiller som Ødegaard skulle revolusjonere angrepet til Norge.


Enkle løsninger, som vanlig. Det virker for meg som om Høgmo her mer eller mindre ga etter for et folkekrav. Det er for såvidt greit; det var mange av oss som mente at å forvente at Ødegaard alene skulle utgjøre en stor forskjell var meningsløs tankegang, og det er greit å få det bevist. Det blir litt som at det er greit å få inn FrP i regjering selv om jeg ikke stemmer på dem, for da får "folk flest" sett at heller ikke de kan revolusjonere norsk politikk.

Når det er sagt kom Ødegaard inn i feil kamp. Om noe burde han vært satt inn i slutten av forrige. Et av grusomt mange feilvalg og -disponeringer Gratangværingen med skarre-r gjorde over to kamper.
_________________
Influencerâ„¢
Back to top
View user's profile Send private message
hellvikrunner
Veteran


Joined: 25 Feb 2013
Posts: 2741

PostPosted: 16.11.2015 12:02    Post subject: Reply with quote

Disse to kampene er kanskje det verste eksemplet med tanke på taktikk noensinne gjort av en norsk landslagstrener. Elendig er bare forordet.

Last edited by hellvikrunner on 16.11.2015 12:47; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Brakkebirger
Rutinert


Joined: 04 Feb 2015
Posts: 836

PostPosted: 16.11.2015 12:32    Post subject: Reply with quote

Forskjellen i mellom en gal mann og ett geni har krysning på ett enkelt punkt. Suksess.

Høgmo sin strategi kan diskuteres, hadde den slått an hadde han vært ett geni, nå står han igjen som ett bilde av Norge sine utvalgte menn sin historie de siste 15-20 årene, fiasko når det virkelig gjelder.

Jeg tror Høgmo er rett mann for landslaget videre, vi har tatt steg i riktig retning. Men vi er rett og slett ikke ett lag som er godt nok for mesterskap nå, VM kan vi nok også bare glemme. Vi får håpe på bedre lykke i neste EM kvalikk.
_________________
Hjemme, Borte, Overalt
Back to top
View user's profile Send private message
puckno
Veteran


Joined: 13 May 2006
Posts: 4858

PostPosted: 16.11.2015 12:46    Post subject: Reply with quote

Nå som både Ciljan og Tettey går ut med å vurdere å slutte på landslaget (i tillegg til Høgli som allerede har tatt beslutningen) så viser det bare en ting: prosjekt Høgmo er dødt. Spillerne må ha et prosjekt de tror på, det har de ikke lenger med Høgmo.
Back to top
View user's profile Send private message
danielsk
Veteran


Joined: 12 Jul 2013
Posts: 1271

PostPosted: 16.11.2015 12:49    Post subject: Reply with quote

Quote:
Høgmo sin strategi kan diskuteres, hadde den slått an hadde han vært ett geni


Det der er en tåpelig forenkling. Suksess må gjenskapes. Å vinne enkeltkamper gir ingen genistatus, uansett hvor "annerledes" (i dette tilfellet håpløs) strategien er. En gal mann kan vinne fotballkamper. Et geni klarer å gjenskape gode prestasjoner gang på gang.

Høgmo er intet geni. Han fremstår ganske inkompetent. Klarer ikke engang å komponere et lag med komplementære ferdigheter.
Back to top
View user's profile Send private message
Vollrik
Veteran


Joined: 09 Sep 2009
Posts: 3676
Location: Møllenberg

PostPosted: 16.11.2015 12:58    Post subject: Reply with quote

Norsk landslag blir aldri bra så lenge pampegjengen styrer NFF, samme gjengen som ansatte Drillo etter Hareide. Nå kommer eldrebølgen også, pampegjengen som sikkert alle er mellom 40 og 60 år vil klore seg fast til makta for alt det er verdt og forhindre nytenking og forandringer.
_________________
TomH wrote:
Du kan ikke bare skrive en påstand her, uten å begrunne. Da gidder ingen å lese innleggene dine, og da kan du også like gjerne slutte å skrive her
Back to top
View user's profile Send private message
toki
Veteran


Joined: 14 Nov 2007
Posts: 1668

PostPosted: 16.11.2015 13:17    Post subject: Reply with quote

Etter sparkingen av Drillo, og bytte av ulike folk i støtteapparatet, føler en jo at det står igjen en gjeng på toppen av NFF, som vil beskytte hverandre. Det gjøres sikkert mye bra i NFF, men det begynner å bli litt vel mange merkelige eller skandaløse hendelser.

Kampen igår minnet meg om selvopplevd hendelse fra ungdomsfotballen. Vi hadde den andre kampen på to dager, og for å rullere litt, hadde jeg ikke spilt noe av den siste kampen, før ble jeg byttet innpå som spiss i andre omgang. Problemet, i likhet med Henriksen, var at jeg aldri hadde spilt spiss før. Forskjellen, var at dette var småguttefotball og vi ledet kampen.

Det er egentlig godt gjort. Å score så lite som Norge gjør. Skulle tro Høgmo ville sikre seg ett av syv slag før julestria setter skikkelig inn, med to smultringer mot Ungarn.
_________________
04.12.96
Back to top
View user's profile Send private message
Brakkebirger
Rutinert


Joined: 04 Feb 2015
Posts: 836

PostPosted: 16.11.2015 13:34    Post subject: Reply with quote

danielsk wrote:
Quote:
Høgmo sin strategi kan diskuteres, hadde den slått an hadde han vært ett geni


Det der er en tåpelig forenkling. Suksess må gjenskapes. Å vinne enkeltkamper gir ingen genistatus, uansett hvor "annerledes" (i dette tilfellet håpløs) strategien er. En gal mann kan vinne fotballkamper. Et geni klarer å gjenskape gode prestasjoner gang på gang.

Høgmo er intet geni. Han fremstår ganske inkompetent. Klarer ikke engang å komponere et lag med komplementære ferdigheter.


Hadde han kvalifisert Norge til ett EM hadde det vært en suksess, du må gjerne kalle det en forenkling. Men så enkelt er det faktisk.
_________________
Hjemme, Borte, Overalt
Back to top
View user's profile Send private message
OrionPax
Forumsjef


Joined: 12 Aug 2011
Posts: 9857
Location: Drammen

PostPosted: 16.11.2015 13:41    Post subject: Reply with quote

Dette er bare Perry all over again for min del.

Når han holdt på som verst var det alltid masse folk som sa "Han må få tid", "Dette kommer til å bli bra, det tar bare tid" osv.

Og kanskje ville de fått rett, men jeg så ingenting noensinne under Perry som tilsa at her ble ting styrt i en retning basert på kunnskap, erfaring og forståelse av noe som helst.

Så kom Kåre inn og snudde ting rundt på MYE kortere tid enn det mange mente vi måtte gi Perry.

Nå har ikke jeg sett mye landskamper under Høgmo, men det er fordi vi etter min mening spiller på en håpløst rotete og planløs måte.

Kanskje kan Høgmo få det til med uendelig tid og tålmodighet, men for det ekstremt lille det er verdt; Jeg har null tillitt til det, han har ikke vist noe som helst som tilsier det, og en bedre trener vil kunne få til mye mer med de folkene vi har tilgjengelig. Hvem som er rett mann skal jeg ikke mene noe om, men hold dere for faen unna Kåre!

Og etter måten Siem og Hallén avsatte Drillo og ansatte Høgmo på kan det ikke være noen som helst tvil om at norsk fotball er best tjent med at disse to strippes nakne og går gjennom Oslos gater med et par shame-nonner fra Game of Thrones etter seg. Har om mulig enda mindre tillitt til NFF-ledelsen enn jeg har til Høgmo. For en verdiløs gjeng!
_________________
Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sveininge
Rutinert


Joined: 14 May 2012
Posts: 708
Location: Øvre Øst

PostPosted: 16.11.2015 13:53    Post subject: Reply with quote

Brakkebirger wrote:
Hadde han kvalifisert Norge til ett EM hadde det vært en suksess, du må gjerne kalle det en forenkling. Men så enkelt er det faktisk.

Hva er egentlig poenget her? Vi skal ikke delta i EM 2016. Hvis han hadde vært et geni hadde han vært et geni, jeg skjønner det. Men det er han ikke.
Back to top
View user's profile Send private message
Brakkebirger
Rutinert


Joined: 04 Feb 2015
Posts: 836

PostPosted: 16.11.2015 14:00    Post subject: Reply with quote

Det har veldig mye med forutseninger for å lykkes også.
Landslaget har ikke vært i ett mesterskap siden 2000. Det er 15 år.

Spillerene er i stor grad i skandinavisk fotball som ikke har vært dårligere samlet sett på veldig lenge.

Den mest scorende landslagsspilleren noen sinne er det vell de færreste som noen gang har hørt om?

Jørgen Juve.. 33 mål, del av Bronselaget i fra 1936.

Landslaget har hatt store spisser som har vært svært gode internasjonalt, Tore Andre Flo, John Carew, Ole Gunnar Solskjær mm. Alikavell spilte landslaget en fotball tidligere der ingen av de overnenvte i løpet av deres aktive år klarte å score med enn 33 mål. Det er ufattelig tamt tatt kaliberet i betraktning. Av de overnevnte er Carew den nærmeste Juve, med sine 24 mål.

Sett under ett har landslaget mest sannsynlig aldri hatt et lag som på papiret er så svakt som det er nå. Vi har alltid hatt profiler som Carew, Solskjær, Hangeland, Riise, Henning Berg, Rekdal, Gamst Pedersen, Mykland, Flo, Bjørnebye, Fjørtoft, Bratseth, Bergdølmo, Johnsen, Tom Lund for å nevne både store og små.

Hva er forutsetningen for å lykkes med det vi har nå, i forhold til hva det har vært tidligere? Hva kan vi egentlig forvente?
_________________
Hjemme, Borte, Overalt
Back to top
View user's profile Send private message
hellvikrunner
Veteran


Joined: 25 Feb 2013
Posts: 2741

PostPosted: 16.11.2015 14:04    Post subject: Reply with quote

Se på Island. De greier det. Alt er mulig.
Back to top
View user's profile Send private message
Brakkebirger
Rutinert


Joined: 04 Feb 2015
Posts: 836

PostPosted: 16.11.2015 14:04    Post subject: Reply with quote

sveininge wrote:
Brakkebirger wrote:
Hadde han kvalifisert Norge til ett EM hadde det vært en suksess, du må gjerne kalle det en forenkling. Men så enkelt er det faktisk.

Hva er egentlig poenget her? Vi skal ikke delta i EM 2016. Hvis han hadde vært et geni hadde han vært et geni, jeg skjønner det. Men det er han ikke.


Høgmo tok en sjangse på noe utradisjonelt som dessverre ikke fungerte som ønsket. Viss det hadde fungert ville det vært all ære til Høgmo, når det dessverre ikke gjor det står han igjen som en syndebukk. Det er han nok også klar over selv, dersom han skulle vær i tvil vil nok avisene minne han på det.

Poenget er at Høgmo var villig til å ta en sjangse, det lykkes ikke. Men jeg tror fortsatt at Høgmo kan utrette ting i positiv retning med landslaget. Han har fått til mye bra med en ganske dårlig forutsetning, henviser til mitt overstående innlegg.
_________________
Hjemme, Borte, Overalt
Back to top
View user's profile Send private message
danielsk
Veteran


Joined: 12 Jul 2013
Posts: 1271

PostPosted: 16.11.2015 14:12    Post subject: Reply with quote

Hvordan kan du si at det er utelukkende positivt at man tør å ta en sjanse? Hva er begrunnelsen bak valget de gjorde? Man kan ikke berømme en trener for å ikke ha peiling på yrket sitt og dermed bare prøve noe tilfeldig i håp om at det skal fungere.
Back to top
View user's profile Send private message
Vollrik
Veteran


Joined: 09 Sep 2009
Posts: 3676
Location: Møllenberg

PostPosted: 16.11.2015 14:36    Post subject: Reply with quote

Dette laget bør dyrkes inn mot VM-kvalikken:

----------------------------------Nyland

------Omar----------Strandberg-------Hovland---------Linnes

-----------------------Selnæs-----------Tettey

------Helland-----------------Henriksen----------Moi

-------------------------------Diomande

Ulykke at Diomande ble skadet i høst, selv Høgmo ville hatt problemer med å feile da.
_________________
TomH wrote:
Du kan ikke bare skrive en påstand her, uten å begrunne. Da gidder ingen å lese innleggene dine, og da kan du også like gjerne slutte å skrive her
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Fotball generelt All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Page 8 of 10

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.
ANNONSE
SITATET
© 1999-2026 RBKweb