View previous topic :: View next topic |
Author |
Message |
SunsetSalami Legende
Joined: 06 Sep 2002 Posts: 11014
|
Posted: 24.06.2011 02:30 Post subject: NTF U16 2011 |
|
|
Foregår på Lade-sletta i uka 25-29. juli, med finaler på Lerkendal. Regner med noen kan være interesserte i å se RBKs kamper. RBK er i Gruppe 2.
Man 25.7. kl 1700 Rosenborg-Strømsgodset Lade 2
Tirs 26.7 kl 1600 Rosenborg – Brann Lade 5
Ons 27.7. kl 1100 Haugesund - Rosenborg Lade 4
Tors. 28.7 kl. 1100 Vinner gr. 1 - Vinner gr. 2 (Semi) Lade
Fre. 29.7 kl. 1200 Vinner semi 1 - Vinner semi 2 Lerkendal Stadion
Fullstendig kamp- og gruppeoppsett.
Mulighet for å få med seg mye god fotball her. 14 av de 16 Tippeliga-lagenes guttelag deltar (minus Odd og Sarpsborg) i tillegg til Hønefoss og Sandefjord. |
|
Back to top |
|
 |
SunsetSalami Legende
Joined: 06 Sep 2002 Posts: 11014
|
|
Back to top |
|
 |
Willoch Veteran
Joined: 22 Dec 2009 Posts: 1681
|
Posted: 22.07.2011 19:33 Post subject: |
|
|
Kanskje, avhenger av aktiviteten på kontoret. Stiller vi med noen hospitanter knerten? _________________ Willoch |
|
Back to top |
|
 |
hello Veteran
Joined: 04 Apr 2008 Posts: 7891
|
|
Back to top |
|
 |
SunsetSalami Legende
Joined: 06 Sep 2002 Posts: 11014
|
Posted: 26.07.2011 03:12 Post subject: |
|
|
Kom meg ikke i vei i dag, mulig jeg drar i morra. |
|
Back to top |
|
 |
Willoch Veteran
Joined: 22 Dec 2009 Posts: 1681
|
Posted: 26.07.2011 08:28 Post subject: |
|
|
Var der heller ikke.
Hospitanter er vel:
Torgeir Fjær - Rørvik
Morten Strand - Rørvik
Amir Habibi - Verdal
Jan Aboubacar - Sverre
? Giæver - Raufoss (?)
-------------------------
Litt overraskende at Lundal - Nardo og Opheim - Steinkjer ikke hospiterer. _________________ Willoch |
|
Back to top |
|
 |
Willoch Veteran
Joined: 22 Dec 2009 Posts: 1681
|
|
Back to top |
|
 |
SunsetSalami Legende
Joined: 06 Sep 2002 Posts: 11014
|
Posted: 26.07.2011 18:05 Post subject: |
|
|
Jemini for en nitrist kamp. Fullt fortjent 1-2-tap mot Brann. RBK tar ledelsen på en dødball tidlig. Brann spiller god fotball og spiller seg frem til mange målsjanser i fritt spill. Blir blant annet fratatt et mål fordi dommer ikke holder fordelen lenge nok, og får en tvilsom offsideannulering. Scorer dog et mål i 1. omgangen og det er 1-1 til pause i en Brann-dominert omgang. Jevnere i 2. hvor Brann til slutt avgjør på en dødball midtveis ca.
Ekstremt skuffende spill av RBK. Overhørte samtale mellom 3-4 kjente fotballpersonligheter i Trøndelag, og de kom med sterk kritikk av RBK og trenerteamet. Må si meg enig i det de sa: liten struktur, få føringer i angrepsspillet, alt for mye lange baller, for mye fokus på resultat kontra utvikling. Brann var rett og slett milevis bedre i det offensive spillet.
De snakket også om at Brann har slitt resultatmessig i de fleste G16-turneringer, men alltid har spilt seg frem til mye målsjanser ved god fotball. Og heller det, enn å vinne på dødballmål, i følge undertegnende. Virket som om "spillet" gikk ut på at Sørloth skulle få ballen og gjøre noe med den, noe han overhodet ikke lyktes med.
Serge ble flyttet ned som stopper midtveis i 1. omgangen fordi ingen av stopperne hang med på tempoet til Brann. Vingene våre klarte ikke å utfordre 1 mot 1 eller sette opp kombinasjoner, og midtbanen viste ingen evne eller vilje til å holde ballen i laget. Rett og slett en nitrist kamp som tapes fullt fortjent. RBK scoret visstnok 2-3 dødballer i går også.
Brann hadde for øvrig en midtbanespiller som kom inn 15 minutter før slutt som måtte ha vært 140 centimeter og 40 kg. Han klarte knapt å nå frem fra 16-meteren til målet, men hadde en fantastisk teknikk. Herlig at noen tørr å satse på slike spillertyper. Hos RBK så jeg mest traust spill, mye fysikk, lite teknikk, lite snert, lite plan over angrepsspillet. |
|
Back to top |
|
 |
Jonas Veteran

Joined: 30 Jul 2005 Posts: 6606 Location: Oslo
|
Posted: 26.07.2011 18:38 Post subject: |
|
|
Overvar to RBK-kamper under Atea elite-turneringa i Oslo i pinsa og deler inntrykkene dine, knerten. Kjedelig lag som ikke så ut til å ha noe plan for å angripe motstanderen. _________________ No al calcio moderno |
|
Back to top |
|
 |
Willoch Veteran
Joined: 22 Dec 2009 Posts: 1681
|
Posted: 27.07.2011 06:45 Post subject: |
|
|
Så nm kampen mellom rbk - brann i g16 i fjor. Fikk samme inntrykk da, vi slo langt mot Roholla og Bjørnholm. Brann prøvde derimot å spille kombinasjoner.
Dersom dette er "planen" er vi ille ute. _________________ Willoch |
|
Back to top |
|
 |
SunsetSalami Legende
Joined: 06 Sep 2002 Posts: 11014
|
Posted: 27.07.2011 12:52 Post subject: |
|
|
Nok en offensivt rimelig svak kamp. Slår dog Haugesund 1-0, og RBK er utrolig nok videre til semifinale mot VIF(?) kl. 1300 på Ranheim i morgen. Sterkt å vinne pulja, men veldig trist fotball det gjøres med. Stiller spørsmålstegn ved hvor mye spillerutvikling man får ved såpass mange (tidlige) lange baller.
Ballen trilles svært sjeldent i forsvarsrekka, og backer tørr sjelden å se den dype, lange løsninga langs bakken innover i banen mot f.eks. spiss. RBK er et godt fysisk utrustet lag, men mangler veldig mye på ballferdigheter. Synd å se, for de velger jo spillerne fritt, og da er det litt trist at fokuset ligger på fysikk.
Ble glad i mitt fotballhjerte da jeg så at Brann startet med sin 98(!)-modell som jeg nevnte i går i dagens kamp mot Godset (som de for øvrig tapte 0-4). Haugesund viste også bedre fotball enn RBK i dag og flere lettbente, tekniske spillertyper. Selv om vi er i semien er jeg bekymret for 95/96-årgangen og ikke minst hvordan spillerutviklingen foregår på G16-nivå i klubben. |
|
Back to top |
|
 |
Willoch Veteran
Joined: 22 Dec 2009 Posts: 1681
|
Posted: 27.07.2011 17:22 Post subject: |
|
|
Vet du hva brann's lille myggen heter?
Hvordan er ditt inntrykk av rbk's nye spillere / hospitanter?
Hvorfor hospiterer ikke Lundal? Hvilken spillertype er han ( fysikk / teknikk )?
Mange spørsmål. _________________ Willoch |
|
Back to top |
|
 |
SunsetSalami Legende
Joined: 06 Sep 2002 Posts: 11014
|
Posted: 27.07.2011 17:39 Post subject: |
|
|
Emil Hansson heter Brann G16s 98-modell.
Ingen av hospitantene har gjort særlige inntrykk på meg. Som sagt er det mye dueller og lange baller i kampene, så det blir vanskelig å vise seg veldig mye fram, dessverre. Nykeeper Torgeir Fjær gjør det dog brukbart i mål.
Lundal hospiterer ikke med RBK fordi det ikke er noe vits for ham å gå dit (ennå), da han har bedre av å spille fast 2. divisjon i Nardo. En allroundspiller med både fysikk og teknikk. |
|
Back to top |
|
 |
Willoch Veteran
Joined: 22 Dec 2009 Posts: 1681
|
Posted: 27.07.2011 20:48 Post subject: |
|
|
Kanskje han da er sønnen til Patrick Hansson, mener han er spillerutviker i brann. Sikkert et navn å merke seg da. _________________ Willoch |
|
Back to top |
|
 |
josinho Veteran
Joined: 05 Sep 2006 Posts: 8802
|
Posted: 27.07.2011 21:47 Post subject: |
|
|
At RBK-g16 stinker kan vel skyldes at Lie ikke akkurat er noen stor trener da.... |
|
Back to top |
|
 |
Willoch Veteran
Joined: 22 Dec 2009 Posts: 1681
|
Posted: 28.07.2011 08:37 Post subject: |
|
|
Handler kanskje litt om hvilke typer man henter inn også. Syns det er mye fysisk store spillere. _________________ Willoch |
|
Back to top |
|
 |
trondhb Veteran
Joined: 30 Jun 2005 Posts: 1587
|
Posted: 28.07.2011 14:32 Post subject: |
|
|
RBK slo VIF 2-1 og er klar for finale mot LSK i morgen. Sørloth og Skille scoret. |
|
Back to top |
|
 |
Oddsking Proff
Joined: 16 May 2011 Posts: 406 Location: Tigerstaden
|
Posted: 28.07.2011 14:34 Post subject: |
|
|
Endelig noen gode nyheter Overraskende siden vif slo rosenborg 6-0 forrige gang de møttes. |
|
Back to top |
|
 |
SunsetSalami Legende
Joined: 06 Sep 2002 Posts: 11014
|
Posted: 28.07.2011 15:01 Post subject: |
|
|
Klar bedring fra RBKs side i dag. Engen er noe bedre i det etablerte spillet på 1. og 2. 1/3, men klarer ikke få til noe på siste 1/3. RBK er hvassere i dag, og spiller seg faktisk til en del store sjanser mot etablert forsvar med gode kombinasjoner på siste 1/3 - veldig positivt å se da angrepsspillet har lugget tidligere i turneringen. Forsvarsspillet er igjen solid, først anført av en atletisk Serge som midtstopper, senere av Daniel Kvande som kommer inn da Serge blir flyttet opp på midtbanen.
Sørloth er en håndfull for VIF-forsvaret med sin gode fysikk og teknikk, og scorer det første målet på et gjennomspill. Mål nummer to kommer på godt slått dødball av nevnte Sørloth som Skille(?) header i mål. VIF med en del usympatisk oppførsel og pådrar seg endel gule og ett rødt kort. RBK holder hodet kaldt og blir ikke med på det, heldigvis. VIFs mål kommer på et direkte frispark skrudd pent over muren. Alt i alt en fortjent RBK-seier på en meget god dag, og LSK venter i finalen på Lerkendal 12.00 i morgen.
Håper mange tar turen for å støtte våre yngste. De blir vel de eneste som når finalen i noe som helst i klubben i år. |
|
Back to top |
|
 |
Einar Gerhardsen Junior
Joined: 31 Mar 2010 Posts: 14
|
Posted: 28.07.2011 17:34 Post subject: |
|
|
En av de involverte i LSK støtter opp om deres tanker om RBK-laget:
"- Det blir tøft. Rosenborg har et stort og tungt mannskap. De er veldig fysiske, og litt atypiske hvordan Rosenborg vanligvis spiller, sier Jan Roger Sannerud til LSK.no."
http://www.lsk.no/no/ua/n...wljM2j.ips |
|
Back to top |
|
 |
SunsetSalami Legende
Joined: 06 Sep 2002 Posts: 11014
|
Posted: 28.07.2011 17:37 Post subject: |
|
|
Jepp. Det er ikke sikkert trenerteamet gjør en dårlig jobb ut i fra spillermaterialet, men 1 av 2 må uansett være riktig:
- RBK prioriterer å hente inn fysiske tunge spillere framfor lettbeinte teknikere
- Det finnes ekstremt få lettbeinte teknikere i 95/96-årgangene i Trøndelag.
Ut i fra mine observasjoner, så stemmer ikke punkt 2. |
|
Back to top |
|
 |
Sylta Veteran
Joined: 23 Mar 2010 Posts: 1451 Location: Trondheim
|
Posted: 28.07.2011 18:14 Post subject: |
|
|
Det var ikke akkurat så mye annet enn primitiv fotball å spore i LSK sin kamp mot Viking i går. |
|
Back to top |
|
 |
Brattbakk09 Proff
Joined: 19 Jun 2011 Posts: 362
|
Posted: 28.07.2011 18:34 Post subject: |
|
|
Vi vinner. Det som betyr noe! |
|
Back to top |
|
 |
DelPiero Proff
Joined: 27 Jul 2011 Posts: 403
|
Posted: 28.07.2011 18:47 Post subject: |
|
|
Det er selvfølgelig bra at vi har kommet til finalen i denne turneringen.
Men det er flere lag som spiller bedre fotball, og er nærmere den fotballen vi vil at gutta våre skal spille.
Bosatt på østlandet har jeg sett en god del kamper for G16 og G19 i interkrets for oslo/akershus og det slår meg at LSK ( som også er i morgendagens finale ) har vokst voldsomt på rekruttering de siste 2-3 årene. Dette vises også på resultater for G19 ( vinner av serien ifjor, semifinale i cupen, leder serien i år ) og er landsledende med antall spillere på yngres landslag.
Nevnte LSK lag har et solid trenerapparat med Bergdølmo, Johnsen og Powell i spissen, samt et godt støtteapparat. Leste i en lokal avis at trenerapparatet for en tid tilbake var i Ajax for læring og kursing.
Forsømmer vi oss like mye her om dagen som vi gjør rundt A-laget våres? _________________ Dersom valget hadde stått mellom å score mot Liverpool fra 40 meter på Anfield eller ligge med Miss World, ville det vært vanskelig å velge. Heldigivis har jeg gjort begge deler.
-George Best- |
|
Back to top |
|
 |
SunsetSalami Legende
Joined: 06 Sep 2002 Posts: 11014
|
Posted: 28.07.2011 19:25 Post subject: |
|
|
Brattbakk09 wrote: | Vi vinner. Det som betyr noe! |
På G16-nivå? Grow some understanding, please. |
|
Back to top |
|
 |
|