English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Hvor er de nå?
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 117, 118, 119 ... 563, 564, 565  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> PÃ¥ sidelinja
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Hedon
Forumsjef


Joined: 09 Sep 2002
Posts: 22413

PostPosted: 16.01.2011 17:25    Post subject: Reply with quote

Ja, Moa og Konan er tilbake med hvert sitt mål. Jævla sterkt med 3-0 borte mot Frankfurt, og Hannover trygger vel med det sin andreplass i ligaen.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 62000
Location: Trondhjem

PostPosted: 16.01.2011 19:27    Post subject: Reply with quote

I Rennes er målsettingen for sesongen å være blant de fem beste og dermed kvalifisere seg for spill i Europa. Og trener i Rennes, Frédéric Antonetti, er klar på at Tettey i så fall blir viktig.

– Tettey? Jeg har alltid sagt at det er en god spiller og at han burde spille fra start. Han har fått større selvtillit når det gjelder vår spillestil, sa han til France Football etter kampen.

Les mer: Tettey skamroses i Frankrike
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
LarsG
Veteran


Joined: 03 Nov 2008
Posts: 1484
Location: Oslo

PostPosted: 16.01.2011 20:09    Post subject: Reply with quote

knerten_10 wrote:
Tettey er en fantastisk spiller. Tenk at noen her inne tvilte på at han ville bli god. Han er så herlig god, spiller jo helt fast på Rennes, alltid rett inn på laget etter skade. Glitrende hurtighet, kondis, styrke, teknikk, pasningsspill - han har alt. En nydelig fotballspiller. Var min soleklare favorittspiller i RBK mot slutten. I tillegg: en ekte toppidrettsutøver, som ikke sutrer. Han hadde nok i motsetning til de feite, useriøse og late drittsekkene vi har nå, elsket Eggen.

Tettey Love - legende i RBK. Kommer helt sikkert tilbake etter å ha briljert noen år i Rennes og større klubber. Tettey kommer til å spille i en toppklubb etter hvert.


Enig. For en fyr. Unner han alt.
Back to top
View user's profile Send private message
Hedon
Forumsjef


Joined: 09 Sep 2002
Posts: 22413

PostPosted: 16.01.2011 21:16    Post subject: Reply with quote

Kris ikke på banen når Malaga nå spiller mot Barcelona. Barca tok ledelsen 1-0 etter sju minutter. Håper på målskred og full utdriting av de to der bak.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
bolgebah
Veteran


Joined: 01 Aug 2006
Posts: 6059

PostPosted: 16.01.2011 21:46    Post subject: Reply with quote

3-0 like før pause. Herrejesus så gode Barcelona er.
Back to top
View user's profile Send private message
Hedon
Forumsjef


Joined: 09 Sep 2002
Posts: 22413

PostPosted: 16.01.2011 21:54    Post subject: Reply with quote

Ja, det er helt latterlig.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Strand
Veteran


Joined: 22 Jul 2005
Posts: 6495

PostPosted: 16.01.2011 21:59    Post subject: Reply with quote

Er ganske stor forskjell på det Barcelona driver med der ute, og Reals gåfotball med 5 mann i forsvar, 4 mann som venter på ballen på topp og én spiller som løper i mellom.
Back to top
View user's profile Send private message
SunsetSalami
Legende


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 11014

PostPosted: 16.01.2011 22:01    Post subject: Reply with quote

Vi må huske at i Spania er kulturen slik at alle andre klubber enn de store setter seg ned på alle fire og ønsker å bli pult i ræva av de to. De selger spillere som David Villa, Daniel Alves etc. til dem - det sier alt. Som om Arsenal skal selge Fábregas til United, liksom, det er helt sjukt. Virker som om ingen andre klubber har ambisjoner i ligaen. Er vel også noe snusk med at de to får alt som er av rettighetspenger (TV). Er noe rart når det er to lag som i realiteten kjemper om gullet hvert år. Det er ikke sunt.
Back to top
View user's profile Send private message
Awake
Proff


Joined: 05 Oct 2009
Posts: 407

PostPosted: 16.01.2011 22:29    Post subject: Reply with quote

Tja...Det var vel heller at Valencia ikke var helt Tromsø og innså at de ikke ville gå konkurs som gjorde at de solgte unna Villa til Barcelona.
Back to top
View user's profile Send private message
Kjello
Forumsjef


Joined: 29 Oct 2006
Posts: 9295
Location: Trondheim

PostPosted: 16.01.2011 22:34    Post subject: Reply with quote

I La Liga selger lagene rettighetene hver for seg. Da sier det seg selv at de får gigantiske summer sammenlignet med de andre.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Strand
Veteran


Joined: 22 Jul 2005
Posts: 6495

PostPosted: 16.01.2011 22:39    Post subject: Reply with quote

Riktig, hadde det skjedd i Norge hadde nok til og med vi kommet bedre ut av det.
Back to top
View user's profile Send private message
Keenoir
Legende


Joined: 07 Jun 2005
Posts: 17446
Location: Stavanger

PostPosted: 16.01.2011 23:16    Post subject: Reply with quote

Det er vel like lenge siden et annet enn de to beste lagene i disse ligaen har vunnet serien med 03/04 sesongen hvor Valencia og Arsenal vant serien. Ikke så stor forskjell der og når en også ser at de mellomstore spanske klubbene gjør det betydelig bedre enn sine engelske motparter i Uefa cupen/europa league. Det som har skjedd de 2 - 3 siste årene er at topplagene i England har blitt dårligere ,mens de i Spania har blitt bedre og dermed synes det bedre enn i Spania. Det er også en dårlig kveld å påstå at de mindre lagene legger seg da lille Almeria holdt Real Madrid til uavgjort og det er ingen lag som er ubeseiret i LA LIGA noe en ikke kan si om PL.
Back to top
View user's profile Send private message
Ballahl
Veteran


Joined: 01 Feb 2007
Posts: 5561

PostPosted: 17.01.2011 04:13    Post subject: Reply with quote

Akkurat som det var en svakhetstegn på RBK, for en latterlig uttalelse. Å gå gjennom sesongen ut tap er en stor stor prestasjon, som vanskelig lar seg gjøre.

Det er naturlig at også de beste lagene har en dårlig dag. At en spillergruppe er full av vinnerskaller som selv i dårlig dag fortsetter å kjempe, er noe som er vanskelig å strebe etter.


Dog tviler jeg meget sterkt på at laget som fremdeles ikke har tapt, vil være ubeseiret ved sesongslutt.
_________________
- Rune Hauge er ingen kjeltring, men tvert i mot en grepa kar. Han er den ærligste mannen jeg kjenner. Jeg har aldri vært i tvil om at han var uskyldig, jublet Stig Inge Bjørnebye og fulgte opp:

- Rune var forut for sin tid.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Keenoir
Legende


Joined: 07 Jun 2005
Posts: 17446
Location: Stavanger

PostPosted: 17.01.2011 09:46    Post subject: Reply with quote

Jeg sier ikke at det er et svakhetstegn for United ,men et svakhetstegn iforhold til påstanden om at lag Spania i større grad legger seg på rygg enn sine engelske sidestykker.
Back to top
View user's profile Send private message
EGA
Veteran


Joined: 09 Aug 2009
Posts: 1742

PostPosted: 17.01.2011 21:44    Post subject: Reply with quote

Frankfurt mot Hannover96:

http://www.bundesliga.de/.../index.php
Back to top
View user's profile Send private message
olaola80
Senior


Joined: 26 Sep 2003
Posts: 147

PostPosted: 18.01.2011 19:07    Post subject: Reply with quote

http://www.tv2sporten.no/...91273.html Isaksen og Andreassen som back-up i TIL?
Back to top
View user's profile Send private message
Zorac
Forumsjef


Joined: 08 May 2005
Posts: 19489
Location: Lillestrøm

PostPosted: 20.01.2011 18:13    Post subject: Reply with quote

Tettey scoret et meget pent mål og hadde en assist mot Arles-Avignon. I anledning saken refererer også Dagbladet følgende:

- Tettey? Jeg har alltid sagt at det er en god spiller og at han burde spille fra start. Han har fått større selvtillit når det gjelder vår spillestil, sa trener Frédéric Antonetti etter den siste kampen.

I tillegg til at jeg naturligvis er glad på Tetteys vegne, er det litt artig å konstatere hvor godt han faktisk lykkes i utlandet. Fast på midtbanen på det tredje beste laget i en såpass god liga som den franske.

Jeg har sett veldig, veldig mange som aldri har skjønt hvor god Tettey er, og som ikke kunne forstå hvorfor RBK fikk så mye for ham. Samtidig ser man eksempelvis Tore Reginiussen, Tromsøs store gullkalv og - i følge klubben - et talent av internasjonal klasse, bli sendt på hue og ræva ut av Lecce, og fort kan bli sendt tuslende hjem til Norge med halen mellom beina.

Det er ikke mange nordmenn som nyter samme tillitt i en såpass stor liga for tiden som Tettey. Et aldri så lite slap in the face på en del forståsegpåere rundt om i landet, altså.
_________________
Influencerâ„¢
Back to top
View user's profile Send private message
kristobal
Legende


Joined: 03 Nov 2005
Posts: 12310
Location: Verdal/Malvik

PostPosted: 20.01.2011 18:35    Post subject: Reply with quote

Tettey burde komme seg til Chesterfield så kanskje han hadde fått noen landskamper også Razz
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Brady
Veteran


Joined: 07 Jul 2005
Posts: 9269
Location: Trondheim

PostPosted: 20.01.2011 18:48    Post subject: Reply with quote

...men fremdeles henger det igjen en oppfatning av at Tettey er en bra spiller, men skuddteknikk (og annen teknikk) er han dårlig på.

Jeg vil sitere Tettey fra Dagbladets artikkel: "Hver gang jeg scorer et fint mål får jeg alltid spørsmål om det var meninga. Det er helt utrolig!"

Man må jo spørre seg hvor mange utrolige "sleivtreff" han skal ha før han får kreditt for at han faktisk scorer en del fine mål. Det at det med sleivtreff er blitt en gjenganger er jo et bevis på at det faktisk ikke er sleivtreff, for da hadde det ikke vært så mange av de.

Jeg holder fortsatt på at skuddteknikken til Tettey har vært god i flere år nå, og at årsaken til at det ble endel bom var kritikk og press fra tribune og lagledere, som etterlyste midtbanespillere på RBK som scorte mål. I andre situasjoner på banen der han var under press, lyktes han jo både med pasninger og teknikk.

De som kritiserte ham gjorde det mye pga. kroppsspråk, der det hos Tettey alltid har vært mye armer og bein og ikke helt A4, men det gjør ikke teknikken nødvendigvis noe dårligere. Når han bommet viste han også for all verden hvor misfornøyd han var, mens andre spillere er mer likesæle i uttrykket, og slipper derfor kritikk på samme måte.

Jeg mener Tettey er den klart beste norske midtbanespilleren for tiden, hode og skuldre foran landslagssliterne Grindheim og Riise, og at det er en forbannet skam at han ikke har vært fast på landslaget de siste par årene. Tettey har utholdenhet på linje med de beste, er svært hurtig til sentral midtbanespiller å være, kan føre ball i fart, har god fysikk, kan å takle, er god til å ta ut spillere i defensivt press, god til å lese spillet, har en veldig oversikt som gjør ham til en god pasningsspiller, kommer seg ut av trengte situasjoner uten å miste ball, har teknikk bra nok til å drible (på Rennes-forumet kalte de teknikken hans brasiliansk etter Lyon-kampen), er ok på hodet og har en tung skuddfot. Svakheten må være en noe skjør psyke og litt for beskjeden.

Tettey er fremdeles i utvikling og har muligheter til å avslutte karrieren som en verdensstjerne. Potensialet er der, og han er ikke typen til å bli fornøyd og stagnere.
Back to top
View user's profile Send private message
georgios
Veteran


Joined: 10 Apr 2006
Posts: 3144
Location: Brønnøysund

PostPosted: 20.01.2011 19:00    Post subject: Reply with quote

Tommel'n opp! Nuff said!
Back to top
View user's profile Send private message
Harald
Forumsjef


Joined: 16 May 2004
Posts: 7858
Location: København

PostPosted: 20.01.2011 19:06    Post subject: Reply with quote

Jeg husker med gru tilbake til Tettey-diskussionerne. Enkelte folks syn på Tettey, og deres mening om hans evner, er noe jeg aldrig kommer til og fatte.
_________________
Sliter

Medlem nr. 2477
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Strand
Veteran


Joined: 22 Jul 2005
Posts: 6495

PostPosted: 20.01.2011 19:11    Post subject: Reply with quote

Forstår ikke hvorfor man kranglet fra 2005 til 2009 om Tetteys ferdigheter.. selv ble jeg helt overbevist etter serieåpningen(?) i 06 hvor han som indreløper scoret mot Sandefjord borte etter et langt løp.
Back to top
View user's profile Send private message
Torbjørn
Veteran


Joined: 18 Jul 2005
Posts: 5202

PostPosted: 20.01.2011 19:23    Post subject: Reply with quote

Dessverre et helt normalt tilfelle av diskusjoner på internett Smile
_________________
Nils Arne Eggen.
Back to top
View user's profile Send private message
Strand
Veteran


Joined: 22 Jul 2005
Posts: 6495

PostPosted: 20.01.2011 23:07    Post subject: Reply with quote

Semb:

Alexander Tettey (19), RBK:
- Allround midtbanespiller uten spesiell spisskompetanse, men
god på det meste. Lider litt av at det er vanskelig for unge
spillere å slippe til i Rosenborg. Er spent på utviklingen
hans denne sesongen. Mulig han bør gå veien via mindre klubber
for å få nødvendig spilletid, for så å komme tilbake til RBK.
Som for eksempel Harald Brattbakk, Erik Hoftun og Roar Strand
gjorde.


Neutral
Back to top
View user's profile Send private message
sau1
Proff


Joined: 14 Jan 2011
Posts: 358
Location: London, UK

PostPosted: 20.01.2011 23:14    Post subject: Reply with quote

Maa si meg enig med Semb.

Tettey har ingen SUPER teknikk, har ingen enorm skuddfot, er ikke enormt hurtig, er ikke ekstrem i det defensive arbeidet, har ikke enorm loepskapasitet, men er god paa det meste uten de store svakhetene.
_________________
Oeyvind Hoaas er Gud
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> PÃ¥ sidelinja All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 117, 118, 119 ... 563, 564, 565  Next
Page 118 of 565

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb