| View previous topic :: View next topic |
| Author |
Message |
Hedley Veteran
Joined: 02 May 2006 Posts: 6625 Location: Trd
|
Posted: 01.08.2010 20:51 Post subject: |
|
|
| Blir ikke helt det samme, nei. |
|
| Back to top |
|
 |
abjoern Veteran

Joined: 16 Aug 2008 Posts: 4339
|
Posted: 01.08.2010 20:58 Post subject: |
|
|
| axwell wrote: | | Ok, men såna fall kan man lika gärna formulera det så här: om AIK gör ett mål så vinner AIK enten efter extraomgångar eller straffekonk. |
Jeg regner nesten med at det er noe språkforvirring her:-)
Det eneste som er sikkert er at hvis AIK kun skårer ett mål så er de ute. Men uansett hvor mange mål du hadde sagt AIK skårer så kunne Rosenborg ha skåret flere, så jeg skjønner ikke helt hvordan du tenker..? |
|
| Back to top |
|
 |
Brady Veteran

Joined: 07 Jul 2005 Posts: 9269 Location: Trondheim
|
Posted: 01.08.2010 21:03 Post subject: |
|
|
| Svensker... |
|
| Back to top |
|
 |
Darius Proff

Joined: 08 Aug 2006 Posts: 272 Location: Oslo/Göteborg
|
Posted: 01.08.2010 22:38 Post subject: |
|
|
| Bite me. |
|
| Back to top |
|
 |
Macha Veteran

Joined: 05 Nov 2008 Posts: 5969
|
Posted: 01.08.2010 22:46 Post subject: |
|
|
| haha, artig herre, men hovmod står for fall. Sier det bare. Tror RBK går videre, men skal ikke emr enn ett mål til fra AIK, så kan det spre seg usikkerhet/frustrasjon i RBK, de kan score et skikkelig møkkamål, fotball er fotball, ballen er rundt og alt det. Skal ikke roe ned litt her da? |
|
| Back to top |
|
 |
1972 Miami Dolphins Legende

Joined: 30 Jul 2007 Posts: 18611 Location: Oslo
|
Posted: 01.08.2010 22:52 Post subject: |
|
|
Man skal aldri ta ut seiere på forskudd, det er jeg enig i. Men tror ikke det har noe å si om de scorer et møkkamål. Føler vi har bevist i 2 år nå at vi ikke har problemer med å havne under, seinest idag hvor motstander scorer på alt, fortsetter å sette oss under, men vi snur til slutt fordi laget har klasse.  |
|
| Back to top |
|
 |
Anders Rutinert

Joined: 25 Oct 2004 Posts: 647
|
Posted: 01.08.2010 23:06 Post subject: |
|
|
Spanjolen Eduardo Iturralde González dømmer matchen. Dømte Norge-Ungarn (4-0) i 2007.
Ellers raser oddsen på RBK-seier også denne gang - bwin.com var først ute med odds på 1.70 på fredag, men har nå justert den helt ned til 1.30! (AIK-seier gir nå 9.00, mot 4.50 på fredag) |
|
| Back to top |
|
 |
Oppmannen Veteran

Joined: 02 Aug 2008 Posts: 4870 Location: Trondheim
|
Posted: 01.08.2010 23:09 Post subject: |
|
|
Etter det vi så på Lerkendal i dag:
Örlund
Lustig
Stadsgaard
Lago
Dorsin
Annan
Skjelbred
Strand
Henriksen
Iversen
Olsen
(Tror ikke vi har råd til noen nesten-Moldskred eller halvklar-Prica fra start i denne kampen, vi må bruke de som er i dytten og klar for oppgaven, så får man rullere i hjemlige turneringer heller. Egentlig imot å starte med Strand, men alternativene er få og dårlige.) _________________ Oppmann m/ fire tiårs erfaring i å vinne andreball. |
|
| Back to top |
|
 |
oxbailla Veteran
Joined: 26 Apr 2005 Posts: 1191 Location: Trondheim
|
Posted: 01.08.2010 23:53 Post subject: |
|
|
Enig i den startoppstillingen, Oppmannen, bortsett fra at Demidov bør spille i stedet for Lago.
Moldskred trodde jeg var en i bunn og grunn intelligent spiller ute av kampform og med skrantende selvtillit, som jeg håpet kunne komme i flytsonen med noen gode kampopplevelser, men dessverre minner han meg mer og mer om Konan Ya på sitt verste: håpløse avslutninger, ser ikke medspillere, ødelegger utallige muligheter ved å gå i/stå i offside, møte når han skal gå på løp, og lignende hoderystende valg. Han gjør en bra jobb defensivt, det skal han ha. Men hvis ikke Eggen lar Trond Olsen starte på bekostning av Moldskred på onsdag, skjønner jeg ingenting.
Vel er Olsen uortodoks i spillestilen, for å si det pent, men han ville aldri skapt mindre enn Moldskred med like mye tillit.
Winsnes har så langt i mine øyne hatt mange positive bidrag som stort sett har veid opp for hans manglende tempo, men han er til tider sjokkerende treg, og bør få hvile en liten stund nå, etter en dalende formkurve.
Prica synes jeg har vært svak, stillestående og ego lenge, men jeg tror han kan heve seg - ikke minst om han får reell konkurranse om plassen, samt kommer i bedre form.
Så Strand bør starte som indreløper, og springe til han smaker blod etter en times tid, deretter kan en forhåpentligvis sulten Prica komme inn på topp, Ivers trekkes ned på OMS, og Henriksen overta galeislavejobben i høyre indreløperposisjon.
Så får evt. Bakenga komme inn for Olsen når avansementet er i boks. |
|
| Back to top |
|
 |
fubar Veteran

Joined: 27 Sep 2002 Posts: 1213
|
|
| Back to top |
|
 |
Ballahl Veteran

Joined: 01 Feb 2007 Posts: 5561
|
Posted: 02.08.2010 22:34 Post subject: |
|
|
| BjarneS wrote: | | Ballahl wrote: | | Men at vi vinner 5-6 null, det tviler jeg på. I bortekampen så var det faktisk AIK som sto for de største sjansene. |
Dette må ha sett fryktelig annerledes ut på tv enn live  |
En AIK-spiller sto helt alene innenfor 16 meteren, og hadde bortimot garantert scoret hadde han bare truffet ballen. Dette var rett før vi tok ledelsen, også hadde Mohamed Bangura en stor, stor sjanse hvor skuddet hans så vidt gikk utenfor i andre omgang.
Men vi vant kampen absolutt fortjent for vi hadde egentlig full kontroll på AIK, men at AIK faktisk hadde de største sjansene, det står jeg for. _________________ - Rune Hauge er ingen kjeltring, men tvert i mot en grepa kar. Han er den ærligste mannen jeg kjenner. Jeg har aldri vært i tvil om at han var uskyldig, jublet Stig Inge Bjørnebye og fulgte opp:
- Rune var forut for sin tid. |
|
| Back to top |
|
 |
ace Veteran

Joined: 05 Apr 2005 Posts: 4337 Location: Stiftstaden
|
Posted: 03.08.2010 08:16 Post subject: |
|
|
Dette er årets viktigste kamp for klubben, vinner vi denne kampen er vi garantert plass i EL og kan spille om plass i CL. Så derfor, møt opp på Lerkendal i morgen, syng som faen og gi din støtte til laget. Det er vi som har hjemmebane og det skal høres! _________________ Svart og hvit for alltid!
Last edited by ace on 03.08.2010 09:05; edited 1 time in total |
|
| Back to top |
|
 |
kristobal Legende
Joined: 03 Nov 2005 Posts: 12310 Location: Verdal/Malvik
|
Posted: 03.08.2010 08:40 Post subject: |
|
|
Er litt småbekymret, men møter opp  |
|
| Back to top |
|
 |
kris0stby Veteran

Joined: 08 Dec 2008 Posts: 1629
|
Posted: 03.08.2010 09:27 Post subject: |
|
|
Jeg falt litt av på forrige side, men fuck it. Vi bør kunne klare dette med et skjerpet lag. Mistet mye etter Eggen tok over pga at vel, det er sommer. Men etter deres rapporter og hva jeg har sett kan jeg fremdeles ikke skjønne Moldskred-kjøpet, og enda mindre at han får så mye spilletid som han har. På tide å slippe til Olsen, som faktisk har en jævla målteft. Eller vi kan slippe til Bakenga. Ja, det hadde vært herlig å overraske svenskene litt.
Vi trenger nok Demi og Kris i slag, og å holde Annan litt tilbake. La resten gå i angrep, så holder de tre oss. Angrep er det beste forsvar, og det viktigste er at vi ikke slipper inn mål. Med den motivasjonsfaktoren CL er burde vi kunne få et ganske tent lag som vil spille fin angrepsfotball.
Örlund
Lustig-Kris-Demi-Dorsin
Annan
Ciljan-Henriksen
Iversen
Prica-Olsen |
|
| Back to top |
|
 |
ode Veteran
Joined: 06 Sep 2002 Posts: 2285 Location: Bæste byen i lainne
|
Posted: 03.08.2010 11:39 Post subject: |
|
|
Winsnes vraket. Jippi. _________________ Visjon: "Begeistrer Europa med artig og angrepsvillig fotball" |
|
| Back to top |
|
 |
media Veteran
Joined: 07 Jan 2008 Posts: 2584
|
Posted: 03.08.2010 12:04 Post subject: |
|
|
det blir nok et mer defensivt lag enn i siste seriekamp, det er nå bra sikkert.
og mht bråk - jeg har fulgt rbk gjennom alle årene i mesterligaen, og det har alltid gått bra. denne gangen føler jeg meg slett ikke sikker. måten det svenske politiet fikk panikk på under bortekampen - og det at laget sliter så innmari, samt at hit kan alle svensker kjøre, ... tja.
jeg har nå i alle fall funnet fram ei fin, smårusten jernstang som jeg tar med i alle tilfellers skyld. samt min farfars gamle muskedunder, et belte med spiker i, en ganske fin medalje fra en eller annen krig, svart skinncaps og sånne falske arr som man kan klistre på huden. men bootsene mine fra 80-tallet, hvor pokker kan de være?
... så noe helt annet; går denne kampen på tv2sumo? |
|
| Back to top |
|
 |
media Veteran
Joined: 07 Jan 2008 Posts: 2584
|
|
| Back to top |
|
 |
1972 Miami Dolphins Legende

Joined: 30 Jul 2007 Posts: 18611 Location: Oslo
|
Posted: 03.08.2010 12:43 Post subject: |
|
|
http://www.svenskafans.co...?id=365069
En analyse av morgendagens kamp, hvor noe manglende Rosenborg-kunnskaper fortsetter åvise seg fram.
Frågetecknet hos norrmännen är mittförsvaret där de båda mittbackarna är riktigt tröga. Detta är något AIK måste utnyttja. |
|
| Back to top |
|
 |
Anders Rutinert

Joined: 25 Oct 2004 Posts: 647
|
Posted: 03.08.2010 12:46 Post subject: |
|
|
| media wrote: |
... så noe helt annet; går denne kampen på tv2sumo? |
Nei, Viasat har rettighetene. |
|
| Back to top |
|
 |
Henri Legende

Joined: 18 Feb 2005 Posts: 19322
|
Posted: 03.08.2010 12:49 Post subject: |
|
|
| Svenskafans er også bekymret for Annans offensive kvaliteter:"På mittfältet förfogar Rosenborg över en blivande storspelare i ghanesen Anthony Annan, som även deltog i sommarens VM. Denne spelare måste AIK skära av för att inte åka på baklängesmål." |
|
| Back to top |
|
 |
Hedon Forumsjef

Joined: 09 Sep 2002 Posts: 22413
|
Posted: 03.08.2010 12:54 Post subject: |
|
|
| Hehe, han som har skrevet det der sitter tydeligvis bare og gjetter. Makan til sjitsnakk! |
|
| Back to top |
|
 |
Anders Rutinert

Joined: 25 Oct 2004 Posts: 647
|
|
| Back to top |
|
 |
ElMar Proff
Joined: 04 Nov 2009 Posts: 401
|
Posted: 03.08.2010 13:01 Post subject: |
|
|
Laget mot AIK:
Daniel Örlund
Mikael Lustig - Kris Stadsgaard - Vadim Demidov - Micke Dorsin
Markus Henriksen - Anthony Annan - Per Ciljan Skjelbred
Steffen Iversen
Morten Moldskred - Rade Prica
Ikke dumt. MM kommer til mange sjanser, skal vi håpe det løsner?! (prøver en positiv vri her, selv om det kanskje er noe uvanlig her inne...)
http://www.rbk.no/incomin...175869.ece _________________ Fotball e følelsa, gode følelsa  |
|
| Back to top |
|
 |
Hedning Legende

Joined: 30 Apr 2006 Posts: 11405
|
Posted: 03.08.2010 13:02 Post subject: |
|
|
| Er faktisk ikke nervøs i det hele tatt, gleder meg bare som faen til å pisse på AIK, var noe helt annet før siste Linfieldmatch. |
|
| Back to top |
|
 |
kristobal Legende
Joined: 03 Nov 2005 Posts: 12310 Location: Verdal/Malvik
|
Posted: 03.08.2010 13:10 Post subject: |
|
|
Kan vi vær så snill å slippe disse pisse-innleggene nå?
Vi skal spille en god kamp mot AIK og gå fortjent videre. Vi skal ikke pisse på noen som helst.
Det minner om sånn forvokst fotballsupportertøffing-språkbruk. Så har jeg sagt det. Ikke noe annet personlig. |
|
| Back to top |
|
 |
|