| View previous topic :: View next topic |
| Author |
Message |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 63472 Location: Trondhjem
|
Posted: 22.08.2026 13:00 Post subject: Engelsk fotball 2026/27 |
|
|
| Hjertø-Dahl på benken i hjemmepremieren. |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 63472 Location: Trondhjem
|
Posted: 24.09.2026 19:44 Post subject: |
|
|
Burnham is a keen football fan and a season-ticket holder at Premier League team Everton.
Shortly before he became prime minister, he criticised the restriction on football fans as he attended a rugby league game at Everton's Hill Dickinson Stadium where it was possible for supporters to have a drink in the stands.
Read more: Burnham brands ban on football fans drinking alcohol in stands as 'discrimination'
 |
|
| Back to top |
|
 |
Flabbergast Veteran
Joined: 19 Jul 2012 Posts: 3594 Location: Trondheim
|
Posted: 25.09.2026 12:24 Post subject: |
|
|
| Å få ta med seg øl ut på tribuna er typisk utspill som først blir godt mottatt, men når folk får tenkt seg om så er det verken så farlig med det eller spesielt viktig. Heller en risiko når store folkemasser som ikke er vandt med det plutselig byner å drikke på tribuna |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 63472 Location: Trondhjem
|
Posted: 29.09.2026 19:59 Post subject: |
|
|
An independent Commission has found Manchester City FC guilty of all charges related to serious breaches of the Premier League’s financial rules over a nine-season period, and the majority of charges in relation to its failure to co-operate with the League’s investigation.
The independent Commission found that between Seasons 2009/10 and 2017/18:
- Manchester City arranged ‘sham’ contracts (which misrepresented the true agreement between the parties) with a number of its commercial partners, as well as relying on ‘sham’ agreements with others, to artificially inflate the club’s revenues and reduce its costs
- The club filed misstated accounts and concealed the true state of its finances from its auditors and football regulators
- Manchester City was significantly in breach of both the Premier League’s and UEFA’s spending limits
- During the Premier League’s investigation, Manchester City committed multiple breaches of its duties of co-operation and utmost good faith towards the League (three of the four alleged breaches were upheld)
Read more: Premier League Statement: Manchester City FC |
|
| Back to top |
|
 |
v_olden Veteran
Joined: 10 Jul 2007 Posts: 2952
|
Posted: 29.09.2026 22:32 Post subject: |
|
|
Forslag til straff:
Minus 30 poeng for like mange sesonger som de blir funnet skyldige i, uavhengig av hvilken divisjon de etterhvert havner i.
Det vil skape en presedens som gjør det mindre attraktivt å jukse på den måten City har gjort. _________________ Medlem nr. 2201
Vinner av preseasonresultattipsekonkurransen 2014 |
|
| Back to top |
|
 |
oppgitt Junior
Joined: 02 Jun 2026 Posts: 57
|
Posted: 30.09.2026 11:55 Post subject: |
|
|
| Evt tilbaketrekking av samtlige medaljer de har tatt i tidsperioden og utkasting av ligaen. Bevisst og systematisk økonomisk juks på enorm skala over så lang tid bør straffes knallhardt, og hvis City forblir en entitet så vil det bli kaos uten like fordi hver eneste engelsk klubb som har spilt mot de i dette tidsrommet kan søke skadeerstatning for alt mulig rart. Hvis UEFA også tar grep så vil det bli enda mer kaos. Noen klubber rykket ned delvis pga poengtap mot City. Noen gikk glipp av seriegull eller europaplasser. Det ryddigste er faktisk å bare kaste City fullstendig ut av engelsk fotball, så får eventuelt klubben gjenoppstå som en ny entitet med "blanke" ark. |
|
| Back to top |
|
 |
v_olden Veteran
Joined: 10 Jul 2007 Posts: 2952
|
Posted: 30.09.2026 12:35 Post subject: |
|
|
Det mener jeg blir en overreaksjon igjen, fordi det vil virke som et forsøk på å slette historien som var der før jukset begynte også. Husk at det også er mange uskyldige spillere, ansatte og ikke minst fans som blir rammet her i tillegg til den urett som ofrene mottok i jukseperioden og ettervirkningene de etterfølgende år.
Men dersom de får en straff som gjør at de største stjernene ikke velger City, men heller andre klubber i en del år fremover, kan det hende det blir tøft å overleve i divisjonen. Og hvis de starter sesongen i divisjonen under med 30 minuspoeng kan det hende det blir tøft å overleve der også.
Kanskje et tvangsnedrykk ala Juventus som start på straffen kan være passende også, men ikke mer. _________________ Medlem nr. 2201
Vinner av preseasonresultattipsekonkurransen 2014 |
|
| Back to top |
|
 |
Kamerat Ola Veteran
Joined: 13 Jan 2014 Posts: 7456 Location: South-west coast exile
|
Posted: 30.09.2026 12:40 Post subject: |
|
|
| Utslette klubben, kanskje? |
|
| Back to top |
|
 |
Femti, feit og ferdig Veteran
Joined: 16 Feb 2006 Posts: 7885 Location: Lotto-bøgda
|
Posted: 30.09.2026 12:45 Post subject: |
|
|
Haaland som Chiaka-erstatter?  _________________ De som tror de vet best er en plage for oss som vet bedre |
|
| Back to top |
|
 |
Aristoteles Veteran

Joined: 25 Nov 2006 Posts: 3702
|
Posted: 30.09.2026 13:13 Post subject: |
|
|
Sinnsykt at de har fått drive med systematisk juks over så lang tid uten å ha blitt oppdaget når det for alle fremsto rimelig åpenbart.
De bør selvfølgelig miste alle medaljer de har fått i denne perioden og etter.
Jukseklubb.
Synes synd på de supporterne som var City fans også før de begynte å jukse.
Utrolig viktig at straffen er tilstrekkelig hard. Frykter de får en fillestraff som gjør at Newcastle sine eiere og andre bør gjøre det samme fordi selv om de blir tatt lønner det seg |
|
| Back to top |
|
 |
machiavelli Veteran
Joined: 16 Jul 2013 Posts: 4065
|
Posted: 30.09.2026 14:45 Post subject: |
|
|
| v_olden wrote: | Det mener jeg blir en overreaksjon igjen, fordi det vil virke som et forsøk på å slette historien som var der før jukset begynte også. Husk at det også er mange uskyldige spillere, ansatte og ikke minst fans som blir rammet her i tillegg til den urett som ofrene mottok i jukseperioden og ettervirkningene de etterfølgende år.
Men dersom de får en straff som gjør at de største stjernene ikke velger City, men heller andre klubber i en del år fremover, kan det hende det blir tøft å overleve i divisjonen. Og hvis de starter sesongen i divisjonen under med 30 minuspoeng kan det hende det blir tøft å overleve der også.
Kanskje et tvangsnedrykk ala Juventus som start på straffen kan være passende også, men ikke mer. |
Det eneste som kan redde PLs omdømme og være avskrekkende for den systematiske juksen som er gjort her er å kaste de ut av systemet eller tvangsnedrykke de til nederste divisjon. Der samtidig eierskapet må byttes.
Noe "slap on the wrist" for det som snart er 2 tiår med ekstrem systematisk juks der inntektene er altså blåst opp med 900 millioner pund bare i perioden de er tatt for. Og sponsortallene sier at det er enda mer for perioden frem til idag. Så vil det være en total falitterklæring.
De har forvrengt hele systemet der borte.
Og det før man tar med at engelske dommere har dømt showkamper for flere hundre tusen kroner i UAE. Så de har også påvirket dommere.
Det kan ikke lønne seg å jukse så systematisk.
De får starte helt på nytt og jobbe seg opp organisk. |
|
| Back to top |
|
 |
Flabbergast Veteran
Joined: 19 Jul 2012 Posts: 3594 Location: Trondheim
|
Posted: 30.09.2026 15:54 Post subject: |
|
|
| Aristoteles wrote: | | Utrolig viktig at straffen er tilstrekkelig hard. Frykter de får en fillestraff som gjør at Newcastle sine eiere og andre bør gjøre det samme fordi selv om de blir tatt lønner det seg |
Basert på uttalelsen fra premier league så vil jeg tro det blir straff som skal svi og avskrekke. Er en ordbruk og format der som er sjelden hard og bestemt. |
|
| Back to top |
|
 |
Fightegutta Junior
Joined: 29 Jun 2025 Posts: 89
|
Posted: 30.09.2026 16:43 Post subject: |
|
|
| Jeg hadde for flere år siden gitt opp å se rettferdighet i denne saken, men kanskje får vi det læll. City fortjener å bli kastet ut av PL/EFL, strippet for titlene i perioden, tvinges til å skifte eierskap, få solide bøter og står til hogg fra andre klubber som kommer til å gå til sak. City er på mange måter det fremste symbolet på den korrupte og kriminelle pengemakten som truer fotballens integritet. Alle som har valgt å assosiere seg med City fortjener det som nå kommer, også supporterne som ikke har klart å ta avstand det klubben har drevet med, som har vært så utrolig åpenbart. Spillere har dessverre liten evne til å ta stilling i etiske spørsmål, selv om det også er et standpunkt. City-saken tar seg svært dårlig ut for Haaland, Bobb og Nypan. |
|
| Back to top |
|
 |
machiavelli Veteran
Joined: 16 Jul 2013 Posts: 4065
|
Posted: 30.09.2026 17:02 Post subject: |
|
|
| Flabbergast wrote: | | Basert på uttalelsen fra premier league så vil jeg tro det blir straff som skal svi og avskrekke. Er en ordbruk og format der som er sjelden hard og bestemt. |
Måten de har formulert seg på vitner definitivt om historisk straff. |
|
| Back to top |
|
 |
Mortenlj77 Veteran
Joined: 07 Nov 2006 Posts: 1050 Location: Askim
|
Posted: 30.09.2026 20:20 Post subject: |
|
|
| Jeg tror det kanskje kanskje kan komme en streng straff i første omgang. Men så anker sikkert City og etter litt fram og tilbake ender det sikkert bare opp med en bot. Kanskje den vil være stor, men de kommer ikke til å ha problemer med å betale den uansett. |
|
| Back to top |
|
 |
machiavelli Veteran
Joined: 16 Jul 2013 Posts: 4065
|
Posted: 30.09.2026 21:23 Post subject: |
|
|
Dette ender aldri i verden med bot. Dette er det mest systematiske og groveste økonomiske jukset PL noensinne har sett.
Og lag som har brutt FFP med småsummer til sammenligning har fått poengtrekk.
Og hele statementen til PL oser SINT langt vei.
Og det før de er tatt for 2019-2026. |
|
| Back to top |
|
 |
Mortenlj77 Veteran
Joined: 07 Nov 2006 Posts: 1050 Location: Askim
|
Posted: 30.09.2026 22:28 Post subject: |
|
|
Jo da enig i det forsåvidt, men så er det bare det at de store slipper på en eller annen måte alltid unna. Jeg tror det blir sånn nå også.
De (PL) snakker i store bokstaver nå og city blir sikkert dømt til en streng straff i første omgang, men så anker City og så kommer alt bare til å renne ut og til slutt ender det med enten en bot, erstatning eller en liten straff som ikke merkes i det hele tatt.
Men håper jeg tar feil da. |
|
| Back to top |
|
 |
Aristoteles Veteran

Joined: 25 Nov 2006 Posts: 3702
|
Posted: 30.09.2026 22:39 Post subject: |
|
|
| Så nettopp at Storbritannias statsminister på en eller annen måte i sin "visdom" syntes det var passende at han gikk ut å hyllet Manchester City sine eiere nå. Wtf. Frykter en latterlig liten straff ja. |
|
| Back to top |
|
 |
|