English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2026
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Framtidige trenerkandidater
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 839, 840, 841, 842, 843, 844  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
machiavelli
Veteran


Joined: 16 Jul 2013
Posts: 3215

PostPosted: 02.06.2026 19:04    Post subject: Reply with quote

Når det å vinne eliteserien to år på rad og ta cupgull er å "ikke gjøre noe som helst i treneryrke" så er det ikke mange som har oppnådd noe.

Men han har ikke akkurat imponert utover det nei.

Det vi virkelig trenger er en trener som har vist at han kan GJENSKAPE suksess.
Back to top
View user's profile Send private message
Ratatosk
Veteran


Joined: 24 Feb 2012
Posts: 3281

PostPosted: 02.06.2026 19:42    Post subject: Reply with quote

Trenger først og fremst en trener som ikke ser på fortiden, men som ser fremover. En som ønsker å spille angrepsfotball, samtidig som han kan skape vinnermentalitet. En som ikke bryr seg så mye om hva Eggen gjorde, eller Hareide, eller Hamren, men som er trygg på sin egen spillestil, og klarer å få den til å fungere. En som skaper optimisme på tribunen, og får folk til å slutte å snakke om 4-3-3 som eneste veien til toppen.
Om RBK er i stand til å lande en slik trener, er jeg mer usikker på.
Kanskje er Freyr det beste kortet av dem som er nevnt. Cifuentes er en mann med erfaring. Men frykter at de øverste navnene på listen til Finnbogason allerede er streket over.
Back to top
View user's profile Send private message
Hvit mann som pusher 50
Veteran


Joined: 16 Feb 2006
Posts: 7824
Location: Lotto-bøgda

PostPosted: 02.06.2026 20:22    Post subject: Reply with quote

Har jo sagt det hele tida, det er vel ingenting som tyder på noe annet enn at vi ender med ei panikkansettelse rett før VM-pausen er over, og så er det på'n igjen om et års tid...
_________________
De som tror de vet best er en plage for oss som vet bedre
Back to top
View user's profile Send private message
LaughingMyAO
Junior


Joined: 19 Apr 2025
Posts: 35

PostPosted: 02.06.2026 20:46    Post subject: Reply with quote

machiavelli wrote:
Når det å vinne eliteserien to år på rad og ta cupgull er å "ikke gjøre noe som helst i treneryrke" så er det ikke mange som har oppnådd noe.

Men han har ikke akkurat imponert utover det nei.

Det vi virkelig trenger er en trener som har vist at han kan GJENSKAPE suksess.

Dude, please ole hadde både Gjelsten og Røkke i rykken.
ole har gjort Ingenting som en trener.

At noen i det hele tatt ansetter ham er utrolig for meg.

Han har ingenting annet ett navn!
Back to top
View user's profile Send private message
LaughingMyAO
Junior


Joined: 19 Apr 2025
Posts: 35

PostPosted: 02.06.2026 20:53    Post subject: Reply with quote

Hvit mann som pusher 50 wrote:
Har jo sagt det hele tida, det er vel ingenting som tyder på noe annet enn at vi ender med ei panikkansettelse rett før VM-pausen er over, og så er det på'n igjen om et års tid...

Med tanke på hva nåværende styre så er det mye som tyder på det.
Back to top
View user's profile Send private message
Knutsen92
Junior


Joined: 07 May 2023
Posts: 82

PostPosted: 02.06.2026 21:44    Post subject: Reply with quote

Helt uvirkelig hvilken situasjon vi står i nå. Alt kaoset i klubben nå skriker nedrykk. Overlever vi nå, er det faktisk en god prestasjon.
_________________
Smell the space behind!
Back to top
View user's profile Send private message
RAN78
Junior


Joined: 01 Dec 2019
Posts: 69
Location: Trondheim

PostPosted: 02.06.2026 22:04    Post subject: Reply with quote

Ender nok opp med Jan Halvor Halvorsen ...
_________________
Football is something like war. Whoever behaves too properly, is lost.
Rinus Michels
Back to top
View user's profile Send private message
Knutsen92
Junior


Joined: 07 May 2023
Posts: 82

PostPosted: 02.06.2026 22:26    Post subject: Reply with quote

Men har vi egentlig noen reel sjanse til å ro én nogenlunde aktuell ekstern trener før EOÅ er gjennomført?

For hvis ikke MÅ vi hvertfall få på plass noen interne til å styre troppen. Tetty er vel ikke lenger godkjent. Hvem andre har vi internt?

Har ikke Roar Strand sertifisering? Kunne han vært aktuell til å lede frem til kaoset er landet.

Her handler det om å sikre 25+ poeng ut sesongen nok til å være et Eliteserielag neste sesong. Og da må ro rundt laget sikres, så får cirkuset rundt styre på
_________________
Smell the space behind!
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 62973
Location: Trondhjem

PostPosted: 02.06.2026 22:37    Post subject: Reply with quote

Tror alle trenere innser at de uansett ikke har evig velsignelse fra styret som ansetter dem. Vi skal derfor ikke overdrive betydninga av at alle formelt sett er på valg om tre måneder.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
waterfalls
Veteran


Joined: 21 Oct 2013
Posts: 2964
Location: Stjørdal

PostPosted: 02.06.2026 22:54    Post subject: Reply with quote

LaughingMyAO wrote:
waterfalls wrote:
Hvor skrev jeg at OGS var suksessfull i United?

Jeg skrev at United hadde en opptur under OGS. Det er jo forskjell på at de hadde en opptur og at han var suksessfull.

SÃ¥ hva legger du i opptur?
Alle trenere har oppturer, så for et intellektuelt argument..


waterfalls wrote:
Vanskelig å ta noen seriøst som sliter med å lese og avskriver folk på bakgrunn av hvor de er født...

Så rivalisering har ingenting å si i fotball lengre?
What is this??

Men for all del, du må argumentere mot de som har høyere IQ enn meg da.


waterfalls wrote:
Hva du mener med erfaring er vanskelig å vite om du ikke klarer å utdype det.

Erfaring er jo erfaring, som du sier, selv reka og ole har erfaring.

Men for Rosenborg så er det personer som har hatt bevislig suksess i andre liga og kan muligens se på oss som mulighet.

At vi fremdeles ikke har funnet en trener er nokså latterlig.


Hva jeg legger i opptur?

At laget presterte bedre etter at han tok over og dermed fikk en opptur. Sesongen han ble vikar endte de på 6. plass, deretter en 3. plass også en 2.plass før det ble en svak sesongstart og han fikk sparken.

Siden gullet i 12/13 hadde United endt topp 3 bare en gang. Under OGS ble de topp 3 to ganger. Etter at OGS fikk sparken har United endt topp 3 til sammen to ganger. Han er eneste siden Fergie som har ledet United til topp 3 to sesonger på rad.

Så jeg står for at de fikk en opptur under OGS.

Rivalisering har noe å si, men det betyr ikke at man skal utelukke alt og alle på bakgrunn av fødested. Jeg foretrekker at vi ikke ansetter personer med tett tilknytting til rivaler, men jeg synes det blir for dumt å avskrive kandidater på grunn av rivalisering også.

Dessuten har vel Rekdal og Molde ikke verdens beste forhold lengre, og det er lenge siden han har spilt der. Jeg forbinder Rekdal mer med Enga og Aafk enn med Molde i nyere tid.

Vi er ikke i en posisjon hvor vi kan hente trenere som har hatt "beviselig suksess i andre ligaer" med mindre vi tenker ligaer som er på lavere nivå. Om vi finner noen som nylig har vunnet ligaen/vært suksessfull i Skandinavia eller lignende (og basert på din argumentasjon om hva som er suksess så regner jeg du mener det betyr titler) så har vi flaks. Det er der vi er for øyeblikket.

Dessuten så hadde ikke akkurat hverken Mourinho eller Van Gaal voldsomt suksess i United heller. Erfaring og tidligere suksess er ikke noen garantier, men det er en av flere faktorer som må vurderes når man leter etter neste kandidat.

Jeg vil understreke at jeg ikke ønsker OGS til Rosenborg, men at United hadde en opptur under hans ledelse er bare objektive fakta.

Så kan man vel legge til at to av hans assistenter het Michael Carrick og Kieran McKenna. Har ikke akkurat vist seg som dårlige trenere i etterkant de to.
Back to top
View user's profile Send private message
Trolling?
Senior


Joined: 07 Jun 2015
Posts: 174

PostPosted: 02.06.2026 23:04    Post subject: Reply with quote

Har vært opptatt i speideren siden sist, så ingen oppdateringer herfra, men Horneland takket altså nei i går. Det lå veldig lenge ann til og bli han, slik jeg meldte tidligere. Krevde garantier for å forsterke spillerstallen, men ble ikke forespeilet det store handlingsrommet dessverre.

Christian Johnsen sitt navn er i miksen nå, men da inn i teamet rundt Tettey og Naustan slik jeg forstår det.

La kritikken komme siden jeg tok feil, men godt at media også slang seg på 2-3 dager etter at det var ute her, og at de også tok feil, så jeg ikke er alene!
_________________
Rosenborg!
Back to top
View user's profile Send private message
Yv89
Veteran


Joined: 08 Nov 2017
Posts: 1115
Location: Trønderlainne

PostPosted: 02.06.2026 23:11    Post subject: Reply with quote

Christian Johnsen Laughing Laughing
_________________
Rosenborg. Min lidenskap, andres hat! Reise rundt å bare pisse på!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
waterfalls
Veteran


Joined: 21 Oct 2013
Posts: 2964
Location: Stjørdal

PostPosted: 02.06.2026 23:31    Post subject: Reply with quote

Nå nærmer det seg banter og galgenhumor her, det blir for useriøst til å kunne bli tatt på alvor eller sees på som trolling.
Back to top
View user's profile Send private message
ballbingen
Veteran


Joined: 27 May 2016
Posts: 1360

PostPosted: 02.06.2026 23:45    Post subject: Reply with quote

Jeg har skrudd forventningene i bunn... En etter en "heit kandidat" forsvinner. Horneland har vi til og med nå mistet 2 ganger...!

Jeg vet ikke helt hvilke navn jeg realistisk håper på lengre...
Back to top
View user's profile Send private message
machiavelli
Veteran


Joined: 16 Jul 2013
Posts: 3215

PostPosted: 03.06.2026 00:03    Post subject: Reply with quote

Forslår vi mister Horneland en gang til.

Tre ganger høres passelig ut.
Back to top
View user's profile Send private message
Aristoteles
Veteran


Joined: 25 Nov 2006
Posts: 3493

PostPosted: 03.06.2026 00:24    Post subject: Reply with quote

Så lenge vi omsider nailer Kenny Cooper er jeg fornøyd
Back to top
View user's profile Send private message
machiavelli
Veteran


Joined: 16 Jul 2013
Posts: 3215

PostPosted: 03.06.2026 00:36    Post subject: Reply with quote

Vel. ChatGPT mener at vi bør spille Jesper Reitan Sunde for å vinne eliteserien og bruke Bolkan Nordli som falsk 9er som kan kombinere med JRS

SÃ¥ tror ikke vi kan la AI styre skuta helt enda heller nei.
Back to top
View user's profile Send private message
Nåssåladden
Veteran


Joined: 19 Sep 2004
Posts: 3501
Location: Oslo

PostPosted: 03.06.2026 07:04    Post subject: Reply with quote

Kan jo høres ut som om vi sparer oss til fant i trenerjakten. Eller er det den manglende muligheten til spons av spillere?
_________________
De mest bortskjemte supporterne i lainnet!
Back to top
View user's profile Send private message
Pettergomes
Rutinert


Joined: 26 Jun 2019
Posts: 806

PostPosted: 03.06.2026 07:15    Post subject: Reply with quote

Lag i post-nord ligaen ansetter raskere enn oss jo. Faen er det vi driver med. Nye treneren må jo for faen få lengst mulig til å orientere seg om stallen / sikte inn erstatninger asap i god tid før serien begynner igjen.

Ååååh. Oppgitt -_-
Back to top
View user's profile Send private message
Ronster
Senior


Joined: 21 Jul 2024
Posts: 109

PostPosted: 03.06.2026 07:34    Post subject: Reply with quote

Nåssåladden wrote:
Kan jo høres ut som om vi sparer oss til fant i trenerjakten. Eller er det den manglende muligheten til spons av spillere?


Det er heller det at RBK som «storklubb» er ferdig og vi er ikke attraktive verken for gode trenere eller de beste spillerne. Mange RBK supportere lever i fortiden og tror vi fortsatt omtrent kan gå hvem vi vil for det som skjedde for 20 år siden.
Back to top
View user's profile Send private message
Orkdal1
Rutinert


Joined: 23 Aug 2011
Posts: 872

PostPosted: 03.06.2026 08:13    Post subject: Reply with quote

Horneland går nok til Brann nå, sånn bare for å gjøre ydmykelsen komplett.

Vil tro de har en trener på plass før oss.
Det er ting som dette som har ført klubben rett i dass, somling, sendrektighet og uansett utfall og tidshorisont er gjengen på Brakka likeglad.

Det er snakk om uker til sommervinduet åpner, vi er uten en fast trener, caretaker Tettey var ferdig på Mandag. Vi har en tropp som angivelig er dårligst trent i hele Eliteserien som vi har sendt på 20dagers ferie etter ett hederlig 2-2 resultat mot en klubb fra ett forblåst fiskeskjær oppunder polarsirkelen. Styret er opptatte med å leke offer etter at de 50 medlemmene hardest rammet and Dunning-Krueger syndromet har gjort sitt.

Er redd det skal bli værre enda før det blir bedre.


Last edited by Orkdal1 on 03.06.2026 09:23; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Hvit mann som pusher 50
Veteran


Joined: 16 Feb 2006
Posts: 7824
Location: Lotto-bøgda

PostPosted: 03.06.2026 08:26    Post subject: Reply with quote

Skulle ikke Horneland til Malmö da?
_________________
De som tror de vet best er en plage for oss som vet bedre
Back to top
View user's profile Send private message
enojado
Veteran


Joined: 19 Jun 2017
Posts: 3150

PostPosted: 03.06.2026 08:40    Post subject: Reply with quote

Ryktene skal ha det til at Horneland har takket nei til Malmø.
Back to top
View user's profile Send private message
saft
Junior


Joined: 18 May 2026
Posts: 21

PostPosted: 03.06.2026 09:45    Post subject: Reply with quote

Du har gjort en god jobb med å jekke ned forventningene når det begynner å nærme seg en "få inn hvem som helst/noen for guds skyld"-holdning blant klubbens mest interesserte supportere iallefall. Vanskelig å skuffe noen når det er der lista ligger.
Back to top
View user's profile Send private message
quentez
Veteran


Joined: 09 Sep 2005
Posts: 2871

PostPosted: 03.06.2026 09:53    Post subject: Reply with quote

Lurer på hvor langt ned på lista vi må før en kandidat vurderer å takke ja.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 839, 840, 841, 842, 843, 844  Next
Page 840 of 844

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.
ANNONSE
SITATET
© 1999-2026 RBKweb