| View previous topic :: View next topic |
| Hvem var beste Rosenborg-spiller? |
| Tangvik |
|
1% |
[ 1 ] |
| Witry |
|
1% |
[ 1 ] |
| M. Ceide |
|
0% |
[ 0 ] |
| Nemcik |
|
6% |
[ 5 ] |
| Pereira |
|
3% |
[ 3 ] |
| Reitan-Sunde |
|
25% |
[ 20 ] |
| Väänänen |
|
3% |
[ 3 ] |
| Selnæs |
|
33% |
[ 27 ] |
| Nordli |
|
0% |
[ 0 ] |
| Islamovic |
|
21% |
[ 17 ] |
| Sæter |
|
3% |
[ 3 ] |
| E. Ceide |
|
0% |
[ 0 ] |
|
| Total Votes : 80 |
|
| Author |
Message |
Kamerat Ola Veteran
Joined: 13 Jan 2014 Posts: 7265 Location: South-west coast exile
|
Posted: 14.08.2025 09:11 Post subject: |
|
|
| Nei, ikke sant. Jeg syns at vi enten skal gi opp og gi HIF walkover, eller at du tar over laget. Kommer sikkert til å gå veljdi bra. |
|
| Back to top |
|
 |
robbie Veteran

Joined: 19 Mar 2007 Posts: 6976 Location: Skottland
|
Posted: 14.08.2025 09:30 Post subject: |
|
|
| Henri wrote: | Løfaldli har en kommentar (orker ikke lenke) om at dette blir en vanskelig kamp, at det er viktig å spille i Europa, og at Hammarby er et lag vi ville slått i gamledager.  |
Captain Obvious er neste personen som er mere på etterskudd enn Erlend Dahl Reitan. Det tok han 5 år før han innså at Koteng var en kreftsvuls.
Han teller vel dagene før vinteren kommer og skisesongen begynner igjen. |
|
| Back to top |
|
 |
Sliter Veteran
Joined: 10 Aug 2012 Posts: 1406 Location: Oslo
|
Posted: 14.08.2025 09:38 Post subject: |
|
|
Hvorfor hadde Glimt, Brann og Viking slått Hammarby?
Kan være at du ikke så x-faktor fordi RBK nøytraliserte Hammarby sine spillere med x-faktor(Tekie, Tounekti og Besara).
Hammarby har tapt for totalt 3 lag(4kamper) denne sesongen fordelt på alle turneringer.
Cupen tapte de mot IFK og i serien har de tapt 2 ganger mot Mjalby og 1 gang mot Gais.
Glimt har tapt 4(tok ikke med sluttspillet i ECup)
Brann har tapt 6
Viking har tapt 5
RBK har tapt 5 |
|
| Back to top |
|
 |
Macha Veteran

Joined: 06 Nov 2008 Posts: 5967
|
Posted: 14.08.2025 09:42 Post subject: |
|
|
| Eliteserien er jo sterkere enn AS så ikke rart topplagene avgir mer poeng. I BodøGlimt sitt tilfelle har jo de også hatt en vilt kampprogram. Klart det tærer på å ikke få lengre perioder med spillpause der du kan trene. Så at de har avgitt poeng ser jeg på som naturlig. Enig i at Hammarby hadde slitt mot alle de nevnte lagene. De var ingenting spesielt. Synd at vi er ute av form. |
|
| Back to top |
|
 |
Balljenta Senior
Joined: 06 Mar 2013 Posts: 205
|
Posted: 14.08.2025 10:48 Post subject: |
|
|
| Dette er vel et longshot, men det er vel ingen her inne som vet om et utested som sender kampen i Fagernes? 😅 |
|
| Back to top |
|
 |
Balljenta Senior
Joined: 06 Mar 2013 Posts: 205
|
Posted: 14.08.2025 10:49 Post subject: |
|
|
| Dette er et longshot, men det er vel ingen her inne som vet om et utested som sender kampen i Fagernes? |
|
| Back to top |
|
 |
Sliter Veteran
Joined: 10 Aug 2012 Posts: 1406 Location: Oslo
|
Posted: 14.08.2025 10:57 Post subject: |
|
|
Poenget er at Hammarby er vanskelig å bryte ned som spissferdighet. Ganske likt som TIL. Alle klubbene som møter de er klar over denne spissferdigheten, men svært få klarer å gjøre noe med det.
Fult mulig Glimt, Brann og Viking hadde slått de over 2 oppgjør, men ingen garanti. Fult mulig vi slår de over 2 oppgjør. Nåværende form hos Hammarby taler dog imot det. Belgierne klarte det ikke.
Viking røyk mot 5 plassen i Tyrkia, som ikke har spilt en eneste tellende kamp i år.
Brann vant hjemme mot 10 plassen i Sverige, men tapte 5-2 mot 3 plassen i Østerrike
Hammarby har slått et lag som ligger over Norge i ligaranking, Brann har tapt mot lag som ligger under Norge i ligaranking. Viking har tapt mot lag som ligger over Norge i ligaranking, men ligger under Belgia i ligaranking.
Glimt er vel eneste laget som vi kan statistisk si ville ha slått Hammarby, hvis vi ikke tar med faktorer som spillestil og motspill. Uansett blir det bare synsing, da disse lagene ikke møtes. |
|
| Back to top |
|
 |
waterfalls Veteran
Joined: 21 Oct 2013 Posts: 2374 Location: Stjørdal
|
Posted: 14.08.2025 11:36 Post subject: |
|
|
| Balljenta wrote: | | Dette er et longshot, men det er vel ingen her inne som vet om et utested som sender kampen i Fagernes? |
Anbefaler deg å spørre eventuelle utesteder om de sender kampen eller kan sende kampen. Send mail eller ta kontakt på sosiale medier eller lignende.
Kan hende noen her inne har peiling, men det er som du sier et longshot. |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61960 Location: Trondhjem
|
Posted: 14.08.2025 11:46 Post subject: |
|
|
Det står 0–0 etter oppgjøret på Lerkendal, og uavgjort etter 120 minutter i den svenske hovedstaden vil medføre straffesparkkonkurranse.
Og selv om det ikke er noe Rosenborg har «slipt ekstra» denne uken, er det noe som er i bevisstheten til treneren.
– Vi slenger det inn litt her og der, og har noen prinsipper vi forholder oss til når vi skal skyte straffer, men det viktigste er spillernes kvalitet og fokus, sier Johansson på pressekonferansen i Stockholm onsdag ettermiddag.
Les mer: - Kan du banne på
Nu är det Hammarby som ska försöka hålla den svenska fanan i Europa och Skandinavien högt när Rosenborg gästar 3Arena i returen av Conference League-kvalets tredje runda efter 0-0 i Trondheim förra veckan.
– Först och främst har vi ansvar för oss själva. Vi har jävligt höga förväntningar på oss själva och lägger ingen stor vikt på andra resultat även om det generellt är bra om svensk fotboll blir ännu bättre för det ökar möjligheterna att spela i Europa, säger Hammarbys tränare Kim Hellberg till FD och fortsätter:
– Jag såg att Norge har två Champions League-platser. Om Sverige också haft det hade vi i år kvalat till den turneringen i stället (för Conference League), men först och främst handlar det om att göra Hammarby så bra som vi kan.
Läs mera:”Blir en upplevelse och stämning utöver det vanliga”
| waterfalls wrote: | | Kun møtested har vel Kjernen publisert, mens SLO har en del annen nyttig info i tillegg. Sjekke facebook eller twitter. Men det var to ulike møtesteder i alle fall, tror det ene het Retro. |
| SK på fjasbukken wrote: | | Det har blitt presisert fra Hammarby hold at man ikke bør oppholde seg i Södermalm med Rosenborgeffekter. Derfor er også vårt samlingssted kampdag i Norrmalm, rundt Odenplan. Flying Horse på Odengatan 44 samt Retro, Sveavägen 120, er våre puber for dagen. De har åpningstid henholdsvis kl 1100 og kl 1300. |
|
|
| Back to top |
|
 |
chroma Senior
Joined: 12 Aug 2015 Posts: 208
|
Posted: 14.08.2025 14:56 Post subject: |
|
|
Stille og rolig her i forhold til på Lerkendal forrige torsdag. Er det bare stille før stormen, eller har ikke folk noe særlig engasjement til returkampen? Jeg sitter og F5-er for å se om noen artigfolk skriver noe tøft, men det er jo helt tyst.  _________________ begynner vel å bli gammel |
|
| Back to top |
|
 |
machiavelli Veteran
Joined: 16 Jul 2013 Posts: 3077
|
Posted: 14.08.2025 15:33 Post subject: |
|
|
Oppladningen er Rabona og Rotsekk, med et veldig Pereira-type intervju. For en mann, på godt og vondt. Hahah.
Både han og Fossum "hinter" til at kanskje Pereira dukker opp på på høyrekant, men spørs om det bare er typisk surr og banter. Og kanskje Pereira prøvde å deflect fra det med påstander om at han har mast på Alfred om å få lov til å spille indreløper kjempelenge uten å få lov.
Timene går sakte. I det minste kan man fylle timen før kampen starter med å se FFK bli meid ned av FCM.
Er vel en blanding av frykt og spenning her. Jeg har full troa på at vi kan slå Hammarby med litt mer guts i angrep og litt mer presisjon.
Men faen så bittert om vi taper. |
|
| Back to top |
|
 |
Dr.Ible Proff
Joined: 25 Jul 2018 Posts: 355 Location: Østlandet
|
Posted: 14.08.2025 15:39 Post subject: |
|
|
Spent på kamp, gleder meg til å se!
Tror H er defensivt orientert også hjemme, og at det blir tett, jevnt.
H klare favoritter, men vi seff vinne her også  _________________ Fa(a)n siden ca 1976 |
|
| Back to top |
|
 |
Henri Legende

Joined: 18 Feb 2005 Posts: 19316
|
Posted: 14.08.2025 15:55 Post subject: |
|
|
| Jeg er veldig rolig og uten store forventninger til kampen, lenge siden jeg har hatt så lite nerver. Tar det som en bonus om vi får noe ut av dette, vil jo uansett være svært vanskelig å komme seg til gruppespill med den trekninga vi fikk. Er mye mer stressa før seriekamper, hvor vi har satt oss i den situasjonen at hver kamp oppleves som en cupfinale vi må vinne for ikke å bli hektet av. |
|
| Back to top |
|
 |
machiavelli Veteran
Joined: 16 Jul 2013 Posts: 3077
|
Posted: 14.08.2025 16:10 Post subject: |
|
|
| Dr.Ible wrote: | Spent på kamp, gleder meg til å se!
Tror H er defensivt orientert også hjemme, og at det blir tett, jevnt.
H klare favoritter, men vi seff vinne her også  |
Tviler på at de blir like defensive som på Lerkendal.
De spilte en god bortekamp i Europa mot oss, låste ned bakover og tok få sjanser. 0-0 er jo et resultat de fleste ville vært fornøyd med borte for å kunne avgjøre på hjemmebane.
På eget gress er det jo både forventning fra eget lag og supportere, samt kunstgress. Så de står nok høyere i banen og prøver mer. |
|
| Back to top |
|
 |
Pirlo Veteran
Joined: 05 Feb 2006 Posts: 1437
|
Posted: 14.08.2025 16:19 Post subject: |
|
|
Er mulig halmstrå kan være at Hammarby så farligst ut på overganger på Lerkendal. Hvis de skal ut og styre på hjemmebane og vi presses tilbake vil det jo bli mindre rom for det. Bare synd vi ikke er gode på kontringer selv.
Dersom Hammarby tar kontroll MÅ vi ha hurtighet i fremste rekke. Derfor mener jeg Reitan-Sunde bør starte (i mangel av andre klassisk høyrevinger - takk Micke!). En ting er for å ta overganger, men kanskje viktigere er å unngå at Hammarbys venstreback og stopper komfortabelt kan stå høyt i banen. |
|
| Back to top |
|
 |
Frank1 Proff
Joined: 10 Mar 2024 Posts: 282
|
Posted: 14.08.2025 16:29 Post subject: |
|
|
| Har en veldig dårlig følelse før denne kampen, redd RBK kommer til å bli skikkelig overkjørt. |
|
| Back to top |
|
 |
Fusion Veteran

Joined: 17 Sep 2015 Posts: 2394
|
Posted: 14.08.2025 16:30 Post subject: |
|
|
| Sett et par høvdinger på H, så blir det vinn-vinn. |
|
| Back to top |
|
 |
£irik Proff

Joined: 04 May 2014 Posts: 267
|
Posted: 14.08.2025 16:33 Post subject: |
|
|
| Hammarby også med kamp på søndag, hvor de slo Norröping borte 2-0. Tounekti med 80 minutter i beina. |
|
| Back to top |
|
 |
machiavelli Veteran
Joined: 16 Jul 2013 Posts: 3077
|
Posted: 14.08.2025 16:47 Post subject: |
|
|
De byttet vel 5 av spillerne sine i den kampen fra vår. Så en del med uthvilte bein.
Men Tounekti med 80 min høres veldig bra ut. |
|
| Back to top |
|
 |
Aristoteles Veteran

Joined: 25 Nov 2006 Posts: 3265
|
Posted: 14.08.2025 16:52 Post subject: |
|
|
| Frykter vi kommer til å ha dårlig press på ballfører og at de kommer til å ha ballen stort sett hele tiden mens vi ligger lavt og løper imellom. Tipper 3-0. |
|
| Back to top |
|
 |
£irik Proff

Joined: 04 May 2014 Posts: 267
|
Posted: 14.08.2025 16:55 Post subject: |
|
|
Ja, usikker på hvor mye det har å si.
Frykter det verste i dag, men har et snev av håp. Og selv om vi ryker i neste runde, så hadde det vært utrolig tilfredstillende å vinne denne. |
|
| Back to top |
|
 |
Hedon Forumsjef

Joined: 09 Sep 2002 Posts: 22411
|
Posted: 14.08.2025 17:45 Post subject: |
|
|
| Ryktes på Twitter at Emil Ceide benkes til fordel for Ole Sæter. Lukter mao en slags 4-4-2 om det stemmer. Virker litt desperat, isåfall. |
|
| Back to top |
|
 |
Fusion Veteran

Joined: 17 Sep 2015 Posts: 2394
|
|
| Back to top |
|
 |
Barney Veteran

Joined: 01 Jul 2010 Posts: 3458
|
Posted: 14.08.2025 17:48 Post subject: |
|
|
Mer defensivt enn Hamrèn dette. Feigt! _________________ Sesongkortholder på oppsigelse. |
|
| Back to top |
|
 |
machiavelli Veteran
Joined: 16 Jul 2013 Posts: 3077
|
Posted: 14.08.2025 17:50 Post subject: |
|
|
Haha vi starter faktisk med Sæter.
Får satse på han klarer å slite ut backen sin før Ceide kommer på. |
|
| Back to top |
|
 |
|