View previous topic :: View next topic |
Author |
Message |
Zorbeltuss Veteran
Joined: 10 Feb 2012 Posts: 4054
|
Posted: 09.10.2022 23:31 Post subject: |
|
|
Tror det er færre landslag mellom Norge og USA/England på kvinnesiden enn det er mellom Norge og toppsjiktet på herresiden. Men samtidig så er nok avstanden fra Norge og opp til de beste mye større på kvinnesiden.
Kvinnelandslaget med en god prestasjon (og litt heldig trekning) kan komme seg til en kvartfinale i mesterskap (og skal rote voldsomt for å ikke kvalifisere seg), kanskje enda litt lenger. Herrelandslaget med en god prestasjon kommer seg kanskje til mesterskap. Samtidig så er kvinnelandslaget sjanseløse mot de beste, mens Herrelandslaget er istand til å skape trøbbel for hvem som helst, men det er dusinvis med landslag på herresiden som er minst like gode som vårt.
Så kvanitativt er kvinnelandslaget nærmest, kvalitativt herrelandslaget. _________________ Og forøvrig så er ikke andelen nederlendere i sportslig avdeling stor nok før den når 100% |
|
Back to top |
|
 |
Zorac Forumsjef

Joined: 08 May 2005 Posts: 19489 Location: Lillestrøm
|
Posted: 10.10.2022 20:50 Post subject: |
|
|
Så hører det med til historien at det i hvert fall til dels handler om at vi er blitt tatt igjen på kvinnesiden. Vi var blant de første som satset på kvinnefotball/-landslag og var en sånn automatisk topp tre-nasjon i mesterskap i lang tid. Nå er det plutselig mange nasjoner som objektivt er bedre enn oss grunnet lik eller større satsing og større opptaksområde. _________________ Influencer™ |
|
Back to top |
|
 |
Vegard2711 Legende

Joined: 25 May 2011 Posts: 11860
|
Posted: 10.10.2022 21:53 Post subject: |
|
|
Begynner å bli stort sprik i damefotballen nå. Og større blir det for flere av de store landene satser mer på det for tiden. Husker tilbake til VM i 2015 hvor Norge møtte England, der var Norge favoritter men tapte nærmest overraskende den kampen. Etter det har England bare blitt bedre og bedre mens Norge har forblitt på samme nivå.
Vanskelig for Norge å konkurrere der fremover når ting blir såpass profesjonalisert i flere ligaer. Man er vel litt der i damefotballen nå som man var i herrefotballen på nittitallet og starten av 2000-tallet. Der hvor de som i dag er de beste ligaene bare vokste seg større og større som førte til at nivåforskjellen også ble større kontra resten av Europa.
Tiden der Norge kan hevde seg helt i toppen er nok forbi i damefotballen nå. Men da bredden ikke er så stor som i herrefotball så vil man jo fortsatt kunne se Norge i gruppespill og utslagsrunder i årene fremover. |
|
Back to top |
|
 |
waterfalls Veteran
Joined: 21 Oct 2013 Posts: 1990 Location: Stjørdal
|
Posted: 13.11.2022 22:26 Post subject: |
|
|
Solbakken og NFF stjeler Langagergaard fra oss!
Da er det altså Haaland og com som fremover skal holde seg i båten.
https://www.vg.no/sport/f...nger-hjelp
Han var på utgående kontrakt og valgte til slutt landslaget i stedet for å forlenge avtalen med oss. |
|
Back to top |
|
 |
tigerbart Veteran
Joined: 27 Mar 2019 Posts: 1532 Location: Oslo
|
Posted: 14.11.2022 22:00 Post subject: |
|
|
Vegard2711 wrote: | Tiden der Norge kan hevde seg helt i toppen er nok forbi i damefotballen nå. Men da bredden ikke er så stor som i herrefotball så vil man jo fortsatt kunne se Norge i gruppespill og utslagsrunder i årene fremover. |
Ja, som en liten nasjon må vi bare finne oss i det, selv om vi har brøyta vei for resten av verden i likestilling osv. Alt fra stemmeretten til damefotballen. Men når det kommer til stykket blir vi naturligvis forbigått av de store. |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 60787 Location: Trondhjem
|
Posted: 22.02.2023 22:09 Post subject: |
|
|
A-landslaget for herrer hadde 47,3 millioner kroner i kostnader, godt over budsjettet på 41 millioner.
Lønn- og drift av landslagstrenere og støtteapparat økte fra 17,6 millioner i 2021 til 22 millioner i 2022, altså en økning på 4,4 millioner kroner.
I tillegg til Solbakkens lønnsforhøyelse, kommer det blant annet av to nye årsverk i trenerapparatet – fagkoordinator Bård Wiggen og fysisk trener Bjørn Vidar Stenersen – samt økte reisekostnader til observasjon.
Les mer: Solbakkens «smarte bonus» på én million kroner: Slik økte han lønnen
Bør nok ikke så mye større kostnader før de begynner å kvalifsere seg for sluttspill igjen. |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 60787 Location: Trondhjem
|
Posted: 14.03.2023 22:57 Post subject: |
|
|
The Men’s International Match Calendar 2025-2030 will be structured as follows:
• March: a nine-day, two-match window
• June: a nine-day, two-match window (including friendlies in preparation of final tournaments where appropriate)
• Late September/early October: a 16-day, four-match window (to be introduced as of 2026, with two nine-day, two-match windows to be retained in September and October 2025)
• November: a nine-day, two-match window
Read more: FIFA Council approves international match calendars
Blir altså veldig lang landskampspause i månedsskiftet september/oktober framover. I praksis betyr vel dette at UEFA må gå relativt raskt fra kvalifisering til gruppespill i de ulike e-cupene. |
|
Back to top |
|
 |
oxbailla Veteran
Joined: 26 Apr 2005 Posts: 1142 Location: Trondheim
|
Posted: 30.11.2023 12:44 Post subject: |
|
|
Da kan vi fastslå at etter tre år med Solbakken ved roret er Norge på nøyaktig samme, trygge 44. plass på FIFA-rankingen som der vi befant oss da Lagerbäck måtte gå fra skuta i 2020.
Heldigvis står både trenerapparat, spillere og forbund hardnakket på at laget har tatt store steg, så da har vi mye fint å se fram til! |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 60787 Location: Trondhjem
|
Posted: 08.01.2024 20:38 Post subject: |
|
|
Herrenes landslagssesong starter i mars, og motstanderne til den første samlingen er nå klare. Norge møter Tsjekkia fredag 22. mars og Slovakia tirsdag 26. mars. Privatlandskampene spilles på Ullevaal Stadion.
Les mer: Det blir landskamper på Ullevaal i mars |
|
Back to top |
|
 |
Choirboy Proff
Joined: 24 May 2023 Posts: 316
|
Posted: 08.01.2024 23:32 Post subject: |
|
|
Er det nå man skal si at det er en selvfølge at disse 2 kampene skal gå i Norge? Oslo ligger jo midt i TsjekkOSLOvakia. |
|
Back to top |
|
 |
Henri Legende

Joined: 18 Feb 2005 Posts: 18908
|
|
Back to top |
|
 |
tigerbart Veteran
Joined: 27 Mar 2019 Posts: 1532 Location: Oslo
|
Posted: 13.10.2024 18:50 Post subject: |
|
|
Håland er gjennomprofesjonell, så han spiser naturligvis alltid sunt. Han er vel også kjent for å spise my innmat, som også er uvanlig i vårt overflodssamfunn i dag.
Fra artikkelen: "Da satt vi på bufféen, og det ble servert burgere og pizza, som jeg forsynte meg med. Så ser jeg over bordet, der sitter Erling med ris, laks og brokkoli på sin tallerken. Da fikk jeg en realitetssjekk, humrer Thorstvedt."
Kanskje en grunn til at HÃ¥land er en topp-5-spiller i verden... |
|
Back to top |
|
 |
eksil Veteran

Joined: 24 May 2011 Posts: 5380 Location: Ski
|
Posted: 13.10.2024 21:25 Post subject: |
|
|
Nå som vi blir ydmyket igjen under Solbakken med kalassifre, så tenker jeg på en ting.
Det at Solskjær lanseres som Solbakkens arvtager…..det viser mye av den egentlige grunnen til det norske landslagstraumet. NFF makter ikke å ta gode avgjørelser utenfor sin egen boble. Solskjær vil bare være mer av det samme, og det er ingenting han har gjort som tyder at han skal lykkes. _________________ Du och jag Alfred. |
|
Back to top |
|
 |
Choirboy Proff
Joined: 24 May 2023 Posts: 316
|
Posted: 19.02.2025 16:14 Post subject: |
|
|
Torsdag 4.september møter Norge Finland til en privatlandskamp mot Finland på Ullevål Stadion.
Tirsdag 14.oktober tar Norge imot New Zealand til en privatlandskamp. Så da er alle 10 kampene i år i boks.
https://www.fotball.no/la...w-zealand/ |
|
Back to top |
|
 |
|