English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Rosenborg - Viking
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  

Hvem var beste Rosenborg-spiller?
Hansen
1%
 1%  [ 1 ]
Reitan
2%
 2%  [ 2 ]
Rogers
0%
 0%  [ 0 ]
Jenssen
0%
 0%  [ 0 ]
Cornic
8%
 8%  [ 8 ]
Bjørlo
0%
 0%  [ 0 ]
Henriksen
25%
 25%  [ 24 ]
Holse
3%
 3%  [ 3 ]
Pereira
10%
 10%  [ 10 ]
Ingason
0%
 0%  [ 0 ]
Thorvaldsson
0%
 0%  [ 0 ]
Skjelbred
48%
 48%  [ 46 ]
Sadiku
1%
 1%  [ 1 ]
Aga
0%
 0%  [ 0 ]
Total Votes : 95

Author Message
Ratatosk
Veteran


Joined: 24 Feb 2012
Posts: 3149

PostPosted: 11.04.2023 15:09    Post subject: Reply with quote

Trolljkar wrote:
Ratatosk wrote:
Syns det er vanskelig å forstå at folk synes Viking hadde så mye mer fint spill enn RBK på mandag. Hansen hadde vel knapt en kvalifisert redning, så ikke mange målsjanser heller. En relativt jevn kamp, med grei kvalitet til å være første seriekamp.


Det tror jeg ikke folk synes innerst inne heller, for hadde Viking vært gode i den kampen hadde vi tapt.

Det var 2 dårlige lag som møtte hverandre, men Viking hadde 4 skudd på mål og vi 1 skudd på mål, Viking 53% ballesittlese og vi 47% osv. så statistikken tilsier at Viking var mer underholdende å se på for et objektivt blikk. Så bruker noen det som et middel for å få fram sin side av saken.

Begge lagene var generelt kjedelig å se på.

Kan forstå det om man definerer underholdning utfra ballbesittelse og skudd på mål. Der er ikke jeg, men greit nok.
Statistikk sier ikke alt. Et av de fire skuffende på mål er vel tverrliggertreffet, som ville blitt avblåst for offside. Mens Sadiku sin svære sjanse blir ikke registrert som skudd på mål.
Back to top
View user's profile Send private message
Hedning
Legende


Joined: 30 Apr 2006
Posts: 11405

PostPosted: 11.04.2023 15:30    Post subject: Reply with quote

Pirlo wrote:



Vi (11) hadde flere skudd enn Viking (10). Så var presisjonen litt for dårlig utenom målet. Men trekk fra at en av vikings skudd på mål var offside og det blir helt meningsløst å fremstille det som om viking var så mye mer aktiv foran mål enn oss.
Back to top
View user's profile Send private message
Trolljkar
Rutinert


Joined: 01 Mar 2014
Posts: 865

PostPosted: 11.04.2023 15:43    Post subject: Reply with quote

Ratatosk wrote:
Et av de fire skuffende på mål er vel tverrliggertreffet, som ville blitt avblåst for offside.


Skudd i stolpe/tverrligger telles ikke som "på mål" i statistikken. Tommel'n opp!

Og som sagt så nekter jeg å tro at noen seriøst mener at Viking var så mye bedre eller mer underholdende enn oss. Var 2 lag som spilte forferdelig fotball.

Så håper vi det tar seg opp og blir mindre elendig mot Molde Very Happy
_________________
Definisjonen på galskap er å gjøre de samme tingen om og om igjen, men forvente forskjellig resultat.

- Albert Einstein
Back to top
View user's profile Send private message
kristobal
Legende


Joined: 03 Nov 2005
Posts: 12310
Location: Verdal/Malvik

PostPosted: 11.04.2023 16:21    Post subject: Reply with quote

Nå er vi litt nærmere her, føler jeg. Viking var ikke noe spesielt bedre eller mer planmessige enn hva RBK var. De skapte lite.

Noe av det som irriterer mest i debatter er hvordan andre lag hele tiden skal genierklæres som bedre enn RBK, uten at de er det. For hadde andre lag hatt et sånt spill og en plan som enkelte hevder, ville jo aldri RBK vunnet nesten hver eneste kamp mot dem. Det er jo ikke sånn i dag at RBK har noe bedre lag spiller for spiller enn sine konkurrenter heller.

Ene og alene basert på stall, er vel ikke RBK bedre enn den tredjeplassen de av noen blir tippet på.

Og så er det hele tiden nye trenere og lag som genierklæres alt etter som. Mønsterbrukene Sarpsborg og Strømsgodset er jo ikke altfor mye tess lenger.

Bodø/Glimt ser fortsatt ut til å ha et helt annet spill enn hva RBK og andre lag har, det er riktig. Men selv nivået deres er jo ekstremt mange hakk dårligere enn hva det var i 2020. Et fall i nivå som Glimt har hatt siden den gang ville ført til opptøyer på RBKWeb.

Hvordan går det egentlig an å gå fra å være fullstendig suverene (og på en helt annen måte enn Molde i fjor, som bare var flinke til å avgjøre en masse jevne kamper) som Glimt var i 2020 til i fjor å være langt unna gull og så vidt foran et planløst RBK?

Så klart har de mistet mange spillere (og etter hvert fått tilbake en del av dem), som forklarer en del. Men der Glimt i 2020 var så gode at de kunne spille ut et hvert lag, er det jo nå slik at en god plan og en god prestasjon fra mange lag i eliteserien vil gi ganske gode muligheter for å få med seg et godt resultat.

I øyeblikket er det Brann som har fått rollen som laget som har en klar plan og presterer en del over hva spillerstallen skulle tilsi. Men det trenger egentlig ikke rekke lenger enn hva det gjorde for Viking i fjor, selv om det er rimelig å tro at Brann vil holde bedre enn det.

Jeg mener det generelt er altfor lite perspektiv på ting når det hauses opp og dynges ned. RBK er langt unna å være der man ønsker, men at de alt i alt er nærmere enn hva de var i 2020 og 2021 må være lov å mene. Både på alt utenom og på banen.

At folk generelt er mer happy i dag enn den gang med det som leveres selv om det ikke er godt nok, har garantert også med både foryngelse og åpenhet å gjøre. Stallen til RBK var bedre i 2020 enn hva den er nå. Men feil bruk av spillere og prioritering av kjente navn fremfor unge og mer sultne spillere var ikke bra verken for resultatene eller interessen.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
sidney
Veteran


Joined: 23 Aug 2012
Posts: 2517

PostPosted: 11.04.2023 16:36    Post subject: Reply with quote

Det gnistrer ikke i angrep, men det er ikke så dumt å være trygg bakover. I en perfekt verden får man til begge deler. Det er forøvrig litt tidlig å kaste dom over sesongen. Mye vil se annerledes ut til Sankthans og i starten av sesongen tar jeg med glede de poengene vi får.
_________________
Å nei håret fins itj mest
Sler ut tenner'n på den første som sei hest
Back to top
View user's profile Send private message
mirar
Veteran


Joined: 09 Jun 2006
Posts: 2252

PostPosted: 11.04.2023 16:41    Post subject: Reply with quote

Var ikke akuratt trygg bakover, lite disiplin, mye mellomrom og rom, stillestående.
Back to top
View user's profile Send private message
Nåssåladden
Veteran


Joined: 19 Sep 2004
Posts: 3424
Location: Oslo

PostPosted: 11.04.2023 16:46    Post subject: Reply with quote

Det er jo pussig at B/G kjøper tilbake "eksporterte" spillere for titallsmillioner når det i følge flere her på forumet er bare å hente noen fra lavere divisjoner for en billig penge og trene de i et par uker så er de like gode.

Det samme gjorde Eggen også. Kjøpte tilbake erfarne spillere som sjelden slo gjennom utenlands.

Fullstendig nytteløst altså. Kunne like så godt kjøpt noen karer fra Stjørdals Blink og Snåsa IL. Wink
_________________
De mest bortskjemte supporterne i lainnet!
Back to top
View user's profile Send private message
Zorbeltuss
Veteran


Joined: 10 Feb 2012
Posts: 4054

PostPosted: 11.04.2023 17:30    Post subject: Reply with quote

Var nærmere i 2020 enn vi er nå.

SÃ¥ kom Ã…ge Hareide.
_________________
Og forøvrig så er ikke andelen nederlendere i sportslig avdeling stor nok før den når 100%
Back to top
View user's profile Send private message
Francisco Clementine
Veteran


Joined: 07 Aug 2018
Posts: 1389

PostPosted: 11.04.2023 22:10    Post subject: Reply with quote

Nåssåladden wrote:
Det er jo pussig at B/G kjøper tilbake "eksporterte" spillere for titallsmillioner når det i følge flere her på forumet er bare å hente noen fra lavere divisjoner for en billig penge og trene de i et par uker så er de like gode.

Det samme gjorde Eggen også. Kjøpte tilbake erfarne spillere som sjelden slo gjennom utenlands.

Fullstendig nytteløst altså. Kunne like så godt kjøpt noen karer fra Stjørdals Blink og Snåsa IL. Wink


Utenom Berg, som de kjøpte for mindre enn de solgte han for, hvem har de kjøpt tilbake for flere titalls millioner? De dominerte for øvrig også med spillere de hentet som skrapgods fra andre klubber. Trenger dog en god trener for å oppnå noe slikt.
Back to top
View user's profile Send private message
Neeskens
Veteran


Joined: 03 Aug 2019
Posts: 4000
Location: Trondheim

PostPosted: 12.04.2023 08:23    Post subject: Reply with quote

Vi må ikke glemme at vi mest sannsynlig har minst den 3dje beste stallen, størst budsjett på spons og mest publikum osv.
Flere av de andre lagene prøver å spille moderne fotball langs bakken. De har i all hovedsak dårligere spillere enn oss men de prøver. Så har de for dårlig materiale til å slå oss på den måten.

Det vi holdt på med mot Viking var ihvertfall i mine øyne enkel kraft Fotball. Det også kan gi resultater opp til et visst nivå men ikke lengere.
Det er vel det jeg og flere egentlig prøver å si da.
Vi drømmer jo om da vi spilte ut kjente store lag ala Glimt nå og ønsker oss tilbake dit
Hvorfor fortsette med noe som i beste fall gir medalje i ES. Er det det som er fremtidens RBK?.

Så er jeg nok i overkant negativ selvsakt. Men ønsket om å bli dominerende igjen er stor hos meg
_________________
Medløpere.
Back to top
View user's profile Send private message
Kent23
Rutinert


Joined: 14 Dec 2022
Posts: 709

PostPosted: 12.04.2023 08:50    Post subject: Reply with quote

Veldig godt sagt. Fotballen vi spiller nå er ikke bærekraftig selv om mange prøver å glatte over dette med fokus på alt annet.

Det klassisk motargumentene er lett å slå ihjel:
Vi trenger mer tid: Andre lag klarer å få til mye bedre på kortere tid.
Mye salg og endringer i tropp. Det gjelder også feks BG. De spiller fortsatt bra fotball.
DÃ¥rlig bane. Dette er jo likt for alle lag. De spiller jo bedre fotball likevel.
Vi vant kampen. Det er viktigst. Ja, vi slår Viking, men mot bedre lag blir det tap. Vi vinner ikke gull og kommer ikke til Europa med dette.
Det blir automatisk bedre med mer tid. Nei, fordi vi trener ikke på offensiv samhandling på den måten som gav suksess. Treningene består av spill på små flater og pasninger på tvers.
Vi vinner jo flere kamper. Vi kan ikke være så dårlig. Vi spiller mot relativt dårlige lag i en dårlig serie og dårlig motstand i OBOS. I tillegg har vi hatt flaks.

Her må folk bare våkne å se at dette er ikke noe spm gir suksess over tid.
Back to top
View user's profile Send private message
vegran
Veteran


Joined: 26 May 2011
Posts: 5474

PostPosted: 12.04.2023 15:55    Post subject: Reply with quote

Har VG slutta med børs?
Back to top
View user's profile Send private message
Barney
Veteran


Joined: 01 Jul 2010
Posts: 3475

PostPosted: 12.04.2023 16:00    Post subject: Reply with quote

Jepp. Det var en sak om det for et par uker siden. Mener det var fordi det var for ressurskrevende.

https://www.nettavisen.no...3424366121
_________________
Sesongkortholder på oppsigelse.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Page 14 of 14

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb