 |
|
 |
Debattforum
Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.
View previous topic :: View next topic |
Author |
Message |
attach Forumsjef
Joined: 05 Jul 2005 Posts: 25183 Location: Rosenborg
|
Posted: 01.09.2005 18:02 Post subject: Treningsdagbok september 2005 |
|
|
Lerkendal Park - 1. september kl. 13.30-15.00
Idag var det få spillere på trening: Rønningen, Husby, Basma, Kvarme, Lago, Russell, Stensaas, Winsnes, Strand, F. Johnsen, Eguren, Storflor, Tettey, Ødegaard (kom etter en halvtime).
Bjørn Hansen ledet hele treningen idag. Høgmo var ikke tilstede.
Det startet med at spillerne ble delt inn i to grupper. Gruppene ble plassert i hvert sitt rektangel på ca. 10x20m. Bjørn Hansen ga fortløpende melding om hva spillerne skulle gjøre inni rektanglene. Det gikk for det meste i pasning og mottak, både vanlig, vegg og overlap.
Deretter ble det gjennomført to spillsekvenser. Først på 2/3 storbane og deretter på liten bane. Begge gangene ble det satt opp markører i begge endene av banen hvor forsvarerne ikke fikk bevege seg. Dette var for å øve på bakromsløp og gjennombruddspasninger.
Intensiteten var ganske slapp. Lago viste fortsatt gode tendenser. Tettey var veldig positiv og hadde et par herlige dragninger og mål. F. Johnsen skåret noen få, men hadde også noen forferdelige avslutninger med både hode og fot. Stensaas var i godt driv, positiv. Kvarme var for første gang tilbake for fullt bortsett fra den siste halvtimen i går.
Helt til slutt ble Stensaas, Winsnes, Ødegaard og Storflor plukket ut for å øve på cornere og straffespark. Alle cornerne skulle komme hardt, innoverskrudd i hodehøyde ved første stolpe. Stensaas og Winsnes gjorde det forholdsvis godt fra sin side. Ødegaard og Storflor traff ikke på noen cornere fra sin side.
Alle tok omkring fem straffespark. Winsnes skåret sikkert på alle sine straffespark. Storflor tok mer risiko og bommet et par ganger. Stensaas og Ødegaard bommet en gang, men var relativt trygge.
Pratet med en eldre herre som var på treningen i går. Han syntes Tettey var positiv. Han registrerte også at Ørjan Berg ble skadet. Etter treningen i går måtte alle spillerne ta noen drag over banen. Mannen påpekte at noen av spillerne ble skikkelig utslitt. Han syntes faktisk Winsnes og Stensaas så mest frisk ut. |
|
Back to top |
|
 |
|
Utviklet av phpBB.
Tilrettelagt for RBKweb.
|
|
 |
 |
SITATET |
 |
|
|
 |