View previous topic :: View next topic |
Author |
Message |
OrionPax Forumsjef

Joined: 12 Aug 2011 Posts: 9816 Location: Drammen
|
Posted: 08.04.2017 17:29 Post subject: |
|
|
Hvis noen på forumet har (hatt) sesongkort i en seriekamp som de har sagt fra seg så klubben kan selge den videre, er jeg veldig interessert i å høre hva slags plass det er snakk om. Hjelper om det er en kamp STAut har telt.
Det er flere sider ved kampen mot mfk som et interessante, tellemessig. Skal ta fra hverandre denne i påskeferien.
Merk at vi alltid har hatt litt varierende treff på kamper som ender med >21k. Lurer på om VIP- eller ekstraseter blir holdt utenom TicketMaster eller noe sånt. Selv i deler av sesongen hvor vi ellers har truffet bra, har det vært slit med storkampene. _________________ Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no |
|
Back to top |
|
 |
OrionPax Forumsjef

Joined: 12 Aug 2011 Posts: 9816 Location: Drammen
|
Posted: 08.04.2017 17:32 Post subject: |
|
|
Forresten, Skeptix, hvis noen av tallene går "feil vei" så kan det være frigitte plasser e.l., litt av påskeeventyret mitt blir å finne ut hva som skjer med billetter som har hatt en "kjøpt-status" underveis og så gått tilbake til å være til salgs.
"Til salgs" er en av de letteste kodene å forholde seg til - er et sete til salgs, så har det en eneste status, og ferdig med det. Er det derimot ikke tilgjengelig for salg, kan det tilsynelatende være 100 forskjellige statuser innunder der. _________________ Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no |
|
Back to top |
|
 |
MkBerg Veteran
Joined: 26 Sep 2012 Posts: 1626 Location: Ski
|
Posted: 10.04.2017 10:01 Post subject: |
|
|
Blir spennende å følge 16. og 20. mai-grafene. Reiser hjem for å få med meg kampene (med konfirmasjonsinvitasjon som skalkeskjul), og har i tillegg fått dratt med noen kompiser. Bare å kjøpe billett kl. 12 om man ønsker gode plasser. |
|
Back to top |
|
 |
OrionPax Forumsjef

Joined: 12 Aug 2011 Posts: 9816 Location: Drammen
|
Posted: 10.04.2017 12:48 Post subject: |
|
|
Liten issue med scraping av billetter for lag med ø i navnet, og det er jo ihvertfall tre av dem lagt ut for salg i dag. Sendt Bat-signalet i retning Vemundo så tipper jeg en løsning ikke er uendelig langt unna.  _________________ Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no |
|
Back to top |
|
 |
wendigo Senior

Joined: 12 Aug 2008 Posts: 159 Location: Oppland
|
Posted: 11.04.2017 18:55 Post subject: |
|
|
Kommer det noen fiks snart eller? Hva skal vi finne på i påska hvis vi ikke kan bli oppdatert på antall solgte billetter til kampene i mai måned? Dette ser jo ikke bra ut for kamper mot æøå-lag:
 |
|
Back to top |
|
 |
OrionPax Forumsjef

Joined: 12 Aug 2011 Posts: 9816 Location: Drammen
|
Posted: 11.04.2017 21:40 Post subject: |
|
|
Jeg er blitt informert om at Vemundo kommer til å være i nærheten av en PC i løpet av morgendagen, da kan ting skje. Så blir det marerittet av en karakter(de)koding fikset.
Det er forøvrig relativt enkelt å se problemet - Tromsø har ø'en i slutten av navnet, mens f.eks. Lillestrøm og Strømsgodset har den midt inni der. Når det da kommer en \u00f8 i navnet, tolkes det som en directory separator, og istedenfor at en katalog blir hetende f.eks.
e:\staut\Data\2017\5\Lillestrøm\
blir den hetende noe sånt som
e:\staut\Data\2017\5\Lillestr\u00f8m\
Altså en mappe som heter Lillestr, og inni den igjen, en mappe som heter u00f8m, hvor dataene havner.
Needless to say, programmet som tegner grafene sa "fuck that shit" og dermed stoppet det opp for Ålesund-kampen også.
Jeg satser på å få akkurat nok Edge-signal fra påskefjellet i morgen til å remote inn til STAut-serveren, oppdatere koden fra Vemundo om han får til en fix, og kjøre opp ny versjon.
Så blir det fin graf i påsken også.  _________________ Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no |
|
Back to top |
|
 |
vemundo Veteran
Joined: 31 Jan 2006 Posts: 1405
|
Posted: 13.04.2017 13:37 Post subject: |
|
|
Beklager forsinket respons, skylder på påskefylla.
Har pushet en fix, Orion. |
|
Back to top |
|
 |
Escudos Veteran
Joined: 12 Dec 2007 Posts: 1326
|
Posted: 13.04.2017 14:01 Post subject: |
|
|
PÃ¥skefylla - holder ikke. Her blir det AKAN |
|
Back to top |
|
 |
haavarl Forumsjef

Joined: 10 Sep 2002 Posts: 15265 Location: Askim
|
Posted: 13.04.2017 14:39 Post subject: |
|
|
Vemundo wrote: | Beklager forsinket respons, skylder på påskefylla.  |
Ja, der kan man se hva slags forferdelige problemer fylla fører med seg! _________________ Embrace science - resist ignorance |
|
Back to top |
|
 |
Kjetil Rekdal Veteran
Joined: 14 Mar 2006 Posts: 6202
|
Posted: 13.04.2017 15:25 Post subject: |
|
|
En vis mann sa en gang at påskeferien er den beste ferien. Man kan drikke seg dritings uten å tenke på å møte opp i selskap  _________________ In Rekdal We Trust! |
|
Back to top |
|
 |
OrionPax Forumsjef

Joined: 12 Aug 2011 Posts: 9816 Location: Drammen
|
|
Back to top |
|
 |
gisp! Legende
Joined: 04 Sep 2008 Posts: 10818
|
Posted: 18.04.2017 22:36 Post subject: |
|
|
I et annonsebilag til Adresseavisen i dag var det annonsert at Obs City Syd og Obs City Lade skulle gi bort en kampbillett til Aalesundkampen til de 50 første som kjøpte Rosenborgdrakt på disse stedene. (Fordelt med 25 billetter på hver butikk).
I tilfelle det lar seg lese av på kodene 50 billetter på Coop-tribunen som har en bestemt kode, eventuelt inntil 50 billetter der som skifter til en spesifikk lik kode i løpet av de nærmeste dagene, så har vi antagelig identifisert en "kampanjekode".
Gevinsten ligger i å kunne forstå måten dette gjøres på ved ulike kampanjer.
Da kan vi være et skritt nærmere å dechifferere andre kampanjer også.
Sier som Benny Jensen: - Aah, hvilke muligheter.
Edit: Benny Jensen. _________________ "Det er viktig å gå på banen for å være best mulig sjøl. Men det er langt viktigere å gå på banen for å gjøre medspillerne gode."
Last edited by gisp! on 19.04.2017 21:33; edited 1 time in total |
|
Back to top |
|
 |
Mustrum Ridcully Legende

Joined: 15 Nov 2011 Posts: 10089 Location: Helt Apoel
|
Posted: 19.04.2017 01:35 Post subject: |
|
|
Kampanjedechiffrering, nå begynner det å ligne noe. _________________ Agbogbloshie park inspector.
Quis custodiet ipsos custodes? |
|
Back to top |
|
 |
OrionPax Forumsjef

Joined: 12 Aug 2011 Posts: 9816 Location: Drammen
|
Posted: 19.04.2017 06:43 Post subject: |
|
|
Takk for tips, gips! (sorry, klarte ikke å motstå)
Jeg jobber for tiden med kode-dekodingsapplikasjonen som skal gjøre det mulig å involvere flere av oss i jakten på forståelse av de forskjellige kodene, og det å forsøke å forstå noe sånt som dette vil forhåpentligvis være et bruksområde for den.
Speaking of, har et håp om at jeg i løpet av ikke altfor lenge (uker) vil trenge 1-5 betatestere. Telle-entusiaster med Windows PCer med .net som kan gi litt tilbakemeldinger her eller på github på hva som ikke funker og hvordan man gjerne ville hatt det.
Dette er rett og slett snakk om en applikasjon man bruker for å forstå kodene, og lage regelsettet som er utgangspunktet for hvordan STAut tolker seg frem til hva som er solgt, hva som er sesongkort, hva som er bortesvin, hva som er reservert osv. osv.
Søknad i denne tråden.  _________________ Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no |
|
Back to top |
|
 |
BalleK Veteran

Joined: 06 Mar 2015 Posts: 3382 Location: Sandnes
|
Posted: 19.04.2017 08:07 Post subject: |
|
|
En betatester her... _________________ RBK fjepper
Toillat folk e folk det å |
|
Back to top |
|
 |
OrionPax Forumsjef

Joined: 12 Aug 2011 Posts: 9816 Location: Drammen
|
Posted: 19.04.2017 08:17 Post subject: |
|
|
Nydelig!  _________________ Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no |
|
Back to top |
|
 |
OrionPax Forumsjef

Joined: 12 Aug 2011 Posts: 9816 Location: Drammen
|
Posted: 01.05.2017 10:35 Post subject: |
|
|
Current status:
Er midt i en ganske massiv overhaling av "motoren" i STAut som har ansvaret for å reagere når nye data er samlet inn. Dette er bl.a. den som tegner opp grafene til kamptrådene her på forumet, og bedre funksjonalitet var nødvendig for å gjøre klar det nye verktøyet som forhåpentligvis snart er klart for beta.
Veldig bra om flere enn BalleK kan betateste det når vi kommer så langt. Det blir forhåpentligvis en greie som gjør at vi ganske kjapt får STAut veldig mye mer presis igjen.
Litt igjen før vi kommer dit, men nå begynner det faktisk å ligne på noe! _________________ Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no |
|
Back to top |
|
 |
BalleK Veteran

Joined: 06 Mar 2015 Posts: 3382 Location: Sandnes
|
Posted: 01.05.2017 13:39 Post subject: |
|
|
Bra
Det er helt sikkert flere her som kan være med og teste. Meld i fra hvis du kan sette av litt tid. _________________ RBK fjepper
Toillat folk e folk det å |
|
Back to top |
|
 |
Katalysator Veteran

Joined: 15 Jan 2006 Posts: 1947
|
Posted: 01.05.2017 21:13 Post subject: |
|
|
Jeg kan sikkert teste når det er klart. _________________ "A talented youngster from Slovakia or Norway, once doomed to slog out his career in Košice or Trondheim with occasional appearances on his national team, could now hope to play in the big leagues." - Tony Judt, Postwar |
|
Back to top |
|
 |
gisp! Legende
Joined: 04 Sep 2008 Posts: 10818
|
Posted: 01.05.2017 22:57 Post subject: |
|
|
OrionPax wrote: | nå begynner det faktisk å ligne på noe! |
Aftenposten: "Staut er på vinnersporet" _________________ "Det er viktig å gå på banen for å være best mulig sjøl. Men det er langt viktigere å gå på banen for å gjøre medspillerne gode." |
|
Back to top |
|
 |
JohnTiger Veteran
Joined: 27 Nov 2007 Posts: 2630 Location: Heimdal
|
Posted: 01.05.2017 23:39 Post subject: |
|
|
Finnes det graf for jubileumskampen mot Lillestrøm. Kan vi forvente utsolgt i den, eller blir det for mye med 16.mai, 17.mai, 19.mai og 20.mai.... _________________ Rosenborg e laget!
Twitter : @JohnTiger67 |
|
Back to top |
|
 |
Mustrum Ridcully Legende

Joined: 15 Nov 2011 Posts: 10089 Location: Helt Apoel
|
Posted: 02.05.2017 00:14 Post subject: |
|
|
http://www.rbkweb.no/foru...php?t=7668
Drøyt 12k solgte så langt. Lover godt. _________________ Agbogbloshie park inspector.
Quis custodiet ipsos custodes? |
|
Back to top |
|
 |
Macha Veteran

Joined: 06 Nov 2008 Posts: 5966
|
Posted: 08.05.2017 10:26 Post subject: |
|
|
Staut har de siste kampene ligget ca 400 bak reelt tall, så lov å håpe at det pdd er solgt nærmere 13500 til jubileumskampen? Dog virker det som om utviklingen ikke nødvendigvis er parallell med det angitte antall solgte plasser men at det minker relativt sett når det nærmer seg utsolgt. Mitt inntrykk. |
|
Back to top |
|
 |
JohnTiger Veteran
Joined: 27 Nov 2007 Posts: 2630 Location: Heimdal
|
Posted: 14.05.2017 20:40 Post subject: |
|
|
Vdr RBK - TIL
De 232 billettene som STAut sier er til salgs, er det bortebilletter? Hvis ikke bør det vel være en mulighet til å analysere nå og se hvilke koder STAut leser feil. _________________ Rosenborg e laget!
Twitter : @JohnTiger67 |
|
Back to top |
|
 |
OrionPax Forumsjef

Joined: 12 Aug 2011 Posts: 9816 Location: Drammen
|
Posted: 14.05.2017 21:27 Post subject: |
|
|
Siste finpuss på programmet som skal hjelpe oss med å analysere dette i disse dager, håper å ha noe i løpet av en uke. Da får vi svar på denne gåten også.  _________________ Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no |
|
Back to top |
|
 |
|