View previous topic :: View next topic |
Hvem blir største utfordrer om seriemesterskapet? |
Bodø/Glimt |
|
0% |
[ 0 ] |
Brann |
|
3% |
[ 3 ] |
Haugesund |
|
0% |
[ 0 ] |
Lillestrøm |
|
0% |
[ 0 ] |
Molde |
|
47% |
[ 47 ] |
Odd |
|
5% |
[ 5 ] |
Sarpsborg |
|
0% |
[ 0 ] |
Sogndal |
|
0% |
[ 0 ] |
Stabæk |
|
2% |
[ 2 ] |
Start |
|
4% |
[ 4 ] |
Strømsgodset |
|
36% |
[ 36 ] |
Tromsø |
|
0% |
[ 0 ] |
Viking |
|
1% |
[ 1 ] |
VÃ¥lerenga |
|
0% |
[ 0 ] |
Aalesund |
|
0% |
[ 0 ] |
|
Total Votes : 98 |
|
Author |
Message |
Prinsen fra Os Senior
Joined: 25 Sep 2007 Posts: 233
|
Posted: 08.11.2016 13:58 Post subject: |
|
|
haavarl wrote: |
Det er ikke der det ligger. Mange lag bør ha ambisjoner om gull. Men det er få lags supportere som så fort blir så optimistiske som bergenserne. Og det er alltid morsomt. |
Dette er en myte. Problemet med myter er at de er vriene å få has på. Realiteten er heller det motsatte: Brann-supporterne forventer stort sett at ting går til helvete.
Så er det en medielogikk som bygger under myten, og det er jo ikke noe problem å grave opp en tulling på gaten eller en tilfeldig bestemor til å skråle noe om at "Brann e bææst" hvis man har en reportasje med vinklingen "nå er det gullfeber i Bergen igjen"
Så kan man more seg ved å se dette innslaget på TV og riste på hodet over disse Bergenserne som "aldri lærer". Men dette har altså ingenting med virkeligheten å gjøre.
Last edited by Prinsen fra Os on 08.11.2016 14:31; edited 2 times in total |
|
Back to top |
|
 |
robbie Veteran

Joined: 19 Mar 2007 Posts: 6974 Location: Skottland
|
Posted: 08.11.2016 14:04 Post subject: |
|
|
Opptil flere bergensere har sagt det samme til meg. Men jeg er ikke overbevist om at det er riktig.
Jeg har også møtt engelskmenn som sier at de ikke har høye forventinger for det engelske landslaget i store mesterskap....
Quote: | Realiteten er heller det motsatte: Brann-supporterne forventer stort sett at ting går til helvete. |
Kan du definere hva Helvete betyr for deg? Ã… rykke ned? Eller at dere ikke vinner seriegull? |
|
Back to top |
|
 |
Hedon Forumsjef

Joined: 09 Sep 2002 Posts: 22411
|
Posted: 08.11.2016 14:44 Post subject: |
|
|
Prinsen fra Os wrote: | Dette er en myte. Problemet med myter er at de er vriene å få has på. |
Det blir jo ekstra vrient å kverke denne myten når treneren deres lufter ambisjonene om gull hver gang dere har litt medvind. Selvfølgelig lever myten, eller oppfatningen, videre da. |
|
Back to top |
|
 |
Prinsen fra Os Senior
Joined: 25 Sep 2007 Posts: 233
|
Posted: 08.11.2016 15:07 Post subject: |
|
|
Snakker om gull hver gang vi har medvind? Nei, det stemmer jo ikke.
Du velger å vektlegge en flåsete kommentar i et TV2-intervju. Som heller ikke er spesielt kontroversielt. Alle vil jo "knuse Rosenborg"
Her er et f.eks oppslag fra i våres:
http://www.vg.no/sport/fo.../23678043/ |
|
Back to top |
|
 |
Prinsen fra Os Senior
Joined: 25 Sep 2007 Posts: 233
|
Posted: 08.11.2016 15:09 Post subject: |
|
|
robbie wrote: |
Kan du definere hva Helvete betyr for deg? Ã… rykke ned? Eller at dere ikke vinner seriegull? |
Bunnstrid og "alle må gå"-stemning. |
|
Back to top |
|
 |
haavarl Forumsjef

Joined: 10 Sep 2002 Posts: 15265 Location: Askim
|
Posted: 08.11.2016 15:18 Post subject: |
|
|
Prinsen fra Os wrote: | Dette er en myte. Problemet med myter er at de er vriene å få has på. |
Det er en fin myte som alle bør bygge opp under. _________________ Embrace science - resist ignorance |
|
Back to top |
|
 |
krakra1 Proff
Joined: 05 Jun 2010 Posts: 380
|
Posted: 08.11.2016 19:42 Post subject: |
|
|
Hedon wrote: | Prinsen fra Os wrote: | Dette er en myte. Problemet med myter er at de er vriene å få has på. |
Det blir jo ekstra vrient å kverke denne myten når treneren deres lufter ambisjonene om gull hver gang dere har litt medvind. Selvfølgelig lever myten, eller oppfatningen, videre da. | Nå var poenget til LAN at hvis vi skal ta gull så må det investeres. Så dro han på litt med et åpenlyst glimt i øyet. De som ikke ser det og tror han seriøst snakket om å knuse RBK ser det de vil se eller er trøndere som er oppsiktsvekkende på defensiven.
Så er det mulig at dere også har glimt i øyet bak tastaturet når dere skriver om at vi har tatt av igjen. Det vet ikke jeg, men forventningene er ikke gull neste år. Det er å gjenta suksessen og etablere seg i toppsjiktet, men vil vet at gull ikke er umulig. Hadde vært merkelig om vi før sesongstart bare skulle ha ett lag som i det hele tatt trodde det var mulig å ta gull. |
|
Back to top |
|
 |
robbie Veteran

Joined: 19 Mar 2007 Posts: 6974 Location: Skottland
|
Posted: 08.11.2016 20:11 Post subject: |
|
|
Det er jo ikke noe å skjemmes over. Alle som har vært i Trondheim og Bergen vet at det er en helt forskjellig kultur i de to byene. Norges to flotteste byer, med to ekstremt forskjellige lynner.
Bergen er en by som er bygd på kremmerånd og stormannsgalskap. På godt og vondt. Det bør dere være stolte over.
(Men ikke spark Nilsen om dere ikke er på topp tre neste sommer. Skynd dere langsomt) |
|
Back to top |
|
 |
|