View previous topic :: View next topic |
Author |
Message |
OrionPax Forumsjef

Joined: 12 Aug 2011 Posts: 9818 Location: Drammen
|
Posted: 08.05.2015 11:09 Post subject: Troillprat episode 7 |
|
|
http://troillprat.no/troi...-episode-7
Starten på årets Rosenborg-sesong har vært eksplosiv - vi er ubeseiret og har bøttet inn mål. Det ser på alle mulige måter ut til å være en ny vår. Dette må vi selvfølgelig skravle om.
Denne gangen har Rune med seg Håkon Sivertsen, kjent som STRANDerGUD på RBKweb, og nestleder i Kjernen Christer Nesset med forumnick NC. Kamper, spillere og sportslig ledelse i RBK blir diskutert og analysert. For første gang i Troillprat har vi også snakket med en representant for klubben, i form av ca. en times prat med kommunikasjonsmedarbeider Jørgen Stenseth som svarer villig og åpent på spørsmål flere supportere har lurt på.
Episoden ble spilt inn 28/4 og fant dermed sted før seriekampen mot Start, og før skredet av spillere som signerte ny kontrakt.
Merk at det til tider ble brukt språk i denne episoden som ikke egner seg for barn og andre som er sensitive for denslags.
Vi har stadig mottatt tilbakemeldinger på at podcast-episodene ikke "føles" lange nok. Denne gangen stoppet vi ikke før det hadde gått over 3 timer og vi blødde i kjeften. Skal det bli noe særlig lenger krever det munntransplantasjon!
Dagens deltagere kan følges på Twitter (linker som funker på websiden):
- Christer Nesset
- HÃ¥kon Sivertsen
- Jørgen Stenseth
- Rune Jacobsen
Som alltid er det bare å kontakte oss med tilbakemeldinger eller hvis du har et ønske om å si din mening i en fremtidig episode. _________________ Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no |
|
Back to top |
|
 |
larsarus Legende

Joined: 12 Oct 2010 Posts: 10752 Location: Trolla
|
Posted: 08.05.2015 11:16 Post subject: |
|
|
Da er den på veg ned... Det blir en laang lunsj på jobben i dag  |
|
Back to top |
|
 |
OrionPax Forumsjef

Joined: 12 Aug 2011 Posts: 9818 Location: Drammen
|
Posted: 08.05.2015 11:24 Post subject: |
|
|
Digg med fredag.
Kan også nevnes at denne episoden er på hele 105MB, som er omtrent like stort som den første episoden til tross for at denne er 2.5 ganger så lang. _________________ Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no |
|
Back to top |
|
 |
Stubbelur Veteran

Joined: 16 Apr 2007 Posts: 2262 Location: Around the world
|
Posted: 08.05.2015 11:42 Post subject: |
|
|
Woo! Endelig! Gledet meg til denne episoden lenge  |
|
Back to top |
|
 |
gollumLAD legend Veteran

Joined: 15 Jul 2012 Posts: 1298 Location: Trondheim
|
Posted: 08.05.2015 11:43 Post subject: |
|
|
Når kommer den på itunes? Bra jobba forresten. _________________ "Ikke ta den."
RBKweb Banter Crew
Party Læven Crew(PLC)
Anti Håkon Jørgensen
ULB
#JeSuisMessi
RÃ¥nny wrote: | JanneB har talt.
Ta dere en bolle og feir sølvet! |
Rabona
http://www.rbkweb.no/foru...74#1002174 |
|
Back to top |
|
 |
OrionPax Forumsjef

Joined: 12 Aug 2011 Posts: 9818 Location: Drammen
|
Posted: 08.05.2015 12:18 Post subject: |
|
|
Takk for det!
iTunes skal i utgangspunktet få det fra RSS-feeden, som er oppdatert. Jeg vet ikke hvor ofte iTunes selv leser dette, men det burde jo være i løpet av en time eller to. Skal sjekke om jeg kan tvinge den til å oppdatere seg.
Edit: Er visst en bug i iTunes som gjør at nye episoder ikke synes før det har gått en liten stund (flere timer). På min podcast-app, som bruker iTunes-biblioteket, har den dukket opp, men den synes ikke på websiden for Troillprat hos Apple. Ser ikke ut som det er mye jeg får gjort, men den bør da dukke opp "av seg selv" i løpet av... snart. _________________ Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no |
|
Back to top |
|
 |
Knowrud Veteran
Joined: 18 Sep 2010 Posts: 7525
|
Posted: 08.05.2015 14:36 Post subject: |
|
|
Herlig! Sitter i bilen nå og skal på en 2.5 timers kjøretur så dette passer perfekt.  |
|
Back to top |
|
 |
OrionPax Forumsjef

Joined: 12 Aug 2011 Posts: 9818 Location: Drammen
|
Posted: 08.05.2015 14:38 Post subject: |
|
|
God tur!
Passerer 100 downloads/streams etter rett i overkant av 3 timer, midt på en arbeidsdag. Joa, fredag, but still. _________________ Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no |
|
Back to top |
|
 |
Ten8y Rutinert
Joined: 15 Sep 2007 Posts: 730 Location: Trondheim
|
Posted: 08.05.2015 15:38 Post subject: |
|
|
Fantastisk Orion  |
|
Back to top |
|
 |
Forumsjef Veteran
Joined: 12 Feb 2006 Posts: 2116
|
Posted: 08.05.2015 17:06 Post subject: |
|
|
Nok en veldig bra episode. God kvalitet hele veien, men for å komme med litt kritikk også: Har du vurdert å dele opp de lengste i flere episoder? De kan bli i lengste laget dersom en har en travel hverdag, selv om en naturligvis kan pause underveis og høre mer siden.
For eksempel kunne det vært veldig naturlig å ha Stenseth-delen i dag som en egen episode, synes jeg. Det samme med Heldal-innslaget (uten at jeg husker helt hvor lenge han var med), men slikt må en eventuelt planlegge før en begynner, slik at det blir langt nok til å skilles ut (30 min +/-?). |
|
Back to top |
|
 |
OrionPax Forumsjef

Joined: 12 Aug 2011 Posts: 9818 Location: Drammen
|
Posted: 08.05.2015 17:29 Post subject: |
|
|
Kort versjon før jeg går inn på flyet til Trondheim - ja, har vurdert det, og må vurdere enda mer i fremtiden. Planleggingsmessig er det ikke godt å si på forhånd hvor lang hver del blir. Kombinert med kompleksiteten ved å få det til å passe for alle deltagere har dette gir utfordringer.
Mer når jeg ikke må stoppe to små snørrunger fra å rømme fra fly og familie. _________________ Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no |
|
Back to top |
|
 |
henrifei Veteran
Joined: 25 May 2011 Posts: 2599
|
Posted: 08.05.2015 18:18 Post subject: |
|
|
takk for 3 timer med god underholdning  |
|
Back to top |
|
 |
Flabbergast Veteran
Joined: 19 Jul 2012 Posts: 3493 Location: Trondheim
|
Posted: 08.05.2015 22:24 Post subject: |
|
|
meget bra. Kvelden gikk med for å si det sånn  |
|
Back to top |
|
 |
SeG Veteran
Joined: 18 Mar 2011 Posts: 6956 Location: Trøndelagia
|
Posted: 09.05.2015 03:46 Post subject: |
|
|
Ble en god fotballprat dette synes jeg. Koste meg skikkelig med spille inn sammen med dere Orion og NC. Skal fikse meg en skikkelig mic om jeg skulle få æren igjen ved en senere anledning tror jeg. Litt dårlig lyd fra London  _________________ I have as much authority as the Pope. I just don’t have as many people who believe it.
- George Carlin -
Formerly known as STRANDerGUD |
|
Back to top |
|
 |
Knowrud Veteran
Joined: 18 Sep 2010 Posts: 7525
|
Posted: 09.05.2015 05:38 Post subject: |
|
|
Høøøøy kvalitet på podcasten nå, nesten så jeg vil si dette er den beste du har levert hittil, Orion Veldig flinke gjester i NC og STRANDerGUD, spørsmål og svar som er on point og generellt en fin flyt hele podcasten i gjennom (noe som er utrolig når den varer over 3 timer).
Det at Jørgen Stenseth tok seg tid til et besøk er utrolig artig, han viser bare at han er den helt rette personen til å være kommunikasjonsmedarbeider i Rosenborg. Interessant det han sa om setetellerautomaten (uten å spoile noe mer, folk må fyre opp podcasten selv )
Og aldri sett en grense på lengden før podcasten, bare la slutten komme av seg selv når ting har blitt diskutert ferdig synes nå jeg. 3 timer er forøvrig bare helt fantastisk når dere er så flinke
Kanskje et lite ønske sånn ellers, mulig det hadde vært greit å publisere sånne "timestamps" på når hvilke temaer diskuteres under episoden, slik at de som har dårlig tid og f.eks virkelig vil få med seg spesifikke øyeblikk, som Stenseth eller kommentarene på Start-kampen så vet de hvor de kan starte podcasten
Om jeg til slutt må trille terning så må jeg gi episoden,
Absolutt et must å få med seg for alle RBK-supportere. |
|
Back to top |
|
 |
Hedning Legende

Joined: 30 Apr 2006 Posts: 11405
|
Posted: 09.05.2015 10:09 Post subject: |
|
|
Har bare kommet litt uti enda men koser meg med podcasten.
Lo høyt på bussen når en av dere sa at en av spillerne våre var flink til å "brette opp armene" og blø for drakta  |
|
Back to top |
|
 |
Guinness Rutinert

Joined: 09 Apr 2007 Posts: 895 Location: Tig(g)erstaden
|
Posted: 09.05.2015 11:45 Post subject: |
|
|
Fantastisk podcast. Jeg ser ingen problemer med lengden. Bra innhold, og både tempo og kvalitet begynner sitte godt. Det merkes at det er fremgang.
Det eneste jeg kunne tenkt meg nå, og jeg vil tro at du gjerne tar i mot tips/ønsker/konstruktiv kritikk, så er det at jeg gjerne skulle hatt podcastene ute forut før kamper som blir diskutert er spilt. Det er litt merkelig å høre på diskusjon om Start-kampen frem i tid, etter at den er spilt.
Så, om kortere episoder sluppet raskere er enklere enn lange episoder sluppet i ettertid etter kamp er spilt, foretrekker jeg førstnevnte.
Dette er bare flisespikkeri egentlig.
Og forøvrig må du gjerne gjenbruke gjester for min del; nå har jeg bare de to siste episodene friskt i minnet, og alle gjester der har fungert til toppkarakter. _________________ TT05.no | Mer tifo! Kontonummer: 0539 49 70486 |
|
Back to top |
|
 |
Øystein Veteran

Joined: 28 May 2008 Posts: 1632
|
Posted: 09.05.2015 16:56 Post subject: |
|
|
Trodde denne skulle bli lang, men med lytting samtidig som vasking av to biler gikk episoden unna på notime. Meget bra igjen! |
|
Back to top |
|
 |
SeG Veteran
Joined: 18 Mar 2011 Posts: 6956 Location: Trøndelagia
|
Posted: 10.05.2015 00:25 Post subject: |
|
|
Orion må bare si jeg synes du har fått satt sammen all praten til en kjempepodcast:) Veldig moro å høre som jeg har nevnt tidligere også selvsagt. Også moro å høre at flere liker podcasten og hva som ble sagt og diskutert!
Kudos til Orion for at du står på og organiserer dette! _________________ I have as much authority as the Pope. I just don’t have as many people who believe it.
- George Carlin -
Formerly known as STRANDerGUD |
|
Back to top |
|
 |
Rexalor Veteran
Joined: 25 May 2009 Posts: 1021 Location: Det lille utlandet
|
Posted: 10.05.2015 01:02 Post subject: |
|
|
Kudos til de som får rødt kort og krangler med dommern, lo godt av den! |
|
Back to top |
|
 |
OrionPax Forumsjef

Joined: 12 Aug 2011 Posts: 9818 Location: Drammen
|
Posted: 10.05.2015 01:50 Post subject: |
|
|
Takk for mange positive tilbakemeldinger! Skal svare på en del ting i mer detalj når jeg er gjenforent med PCen min og ikke er full som en dupp! _________________ Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no |
|
Back to top |
|
 |
attach Forumsjef
Joined: 05 Jul 2005 Posts: 25183 Location: Rosenborg
|
Posted: 10.05.2015 01:55 Post subject: |
|
|
Tommel opp her også. Bare hold det gående like lenge som 2mas nå, så skal vi være fornøyd vi. |
|
Back to top |
|
 |
1972 Miami Dolphins Legende

Joined: 30 Jul 2007 Posts: 18607 Location: Oslo
|
Posted: 10.05.2015 11:24 Post subject: |
|
|
Knall levert OrionPax Følte meg ganske sikker på at 3 timer var for lenge, men plutselig var det ferdig og jeg kunne lett hørt mer  |
|
Back to top |
|
 |
Hedon Forumsjef

Joined: 09 Sep 2002 Posts: 22411
|
Posted: 10.05.2015 15:30 Post subject: |
|
|
Rexalor wrote: | Kudos til de som får rødt kort og krangler med dommern, lo godt av den! |
Hehe, den var veldig bra. Bra jobba, NC.
Ellers er jeg imponert over hvor flinke folka her inne (ja, jeg anser dere som rbkweb-folk) er til å prate på radio. Vi vet jo at mange kan skrive, men det er jo ikke det samme i det hele tatt. Veldig imponert av både formidlingsevne og kunnskapsnivå på gjestene som er med. STRANDerGUD er en type jeg liker steingodt på forumet, men trodde ikke han skulle være så dyktig på radio. Er tross alt en litt "lørvete" type her inne. Legger stort press på andre kandidater som kanskje tenker på om de vil være med eller ikke! |
|
Back to top |
|
 |
OrionPax Forumsjef

Joined: 12 Aug 2011 Posts: 9818 Location: Drammen
|
Posted: 10.05.2015 17:55 Post subject: |
|
|
Da er jeg tilbake på hjemmebane etter en lyntur til og rundt omkring i Trondheim i helga. Veldig bra by, selv om det føltes grusomt feil å være bare noen km. unna Lerkendal når kamp foregikk uten å få være der!
Takk for mange hyggelige tilbakemeldinger. Skal prøve å svare på så mye som mulig her nå.
gollumLAD legend: Jeg vet ikke når det skjedde, men ser at iTunes har fanget opp ny episode nå. Håper den dukket opp hos deg også.
Warre Brüün: Litt manglende rutine gjør at jeg rett og slett ikke har peiling på forhånd på hvor lenge hvert tema blir "på lufta". Min oppfatning er at det hadde vært bedre å ha litt kortere episoder, men produsere dem litt oftere, sånn at vi klarer å være litt mer aktuelle. Når folk begynner å bable i vei så har jeg heller ikke lyst til å begrense dem, for det som har kommet så langt er ting jeg selv synes er interessante, og det er lite gjentagelser - selv avsporingene synes jeg er verdt å ha med seg. Har fra starten av hatt et ønske om at dette er et medium hvor 1) de som normalt ikke blir hørt (supporterne) skal få bli det, og 2) folk skal få lov til å få sagt det de har på hjertet uten å reduseres til 20 sekunders "sound bytes" tilpasset sportsnyhetene på tv. Det betyr i praksis at avhengig av dagsformen på deltagerne så kan en episode bli alt fra 30 minutter til 3 timer. Når det er sagt så innbiller jeg meg at jeg lærer litt mer for hver gang, og selv om hovedbiten av podcasten foregår i "samtalemodus" så er det jo ikke noe i veien for å kjøre "intevjumodus" i noen tilfeller - som f.eks. når vi nå pratet med Jørgen Stenseth, eller om vi i fremtiden får til noe med en spiller eller et medlem i trenerteamet.
Det ble fryktelig mye svada som kanskje ikke egentlig svarte helt på spørsmålet ditt, men ja, enig, skal prøve å gjøre episodelengden litt mer forutsigbar i fremtiden.
STRANDerGUD: Ja, var moro! Det var nødvendig å luke ut litt støy på lyden fra deg, bor du rett ved et akuttmottak eller noe? Måtte fjerne noen runder med sirener. Bortsett fra det tror jeg ikke det var noe problem å høre hva du sa.
Knowrud: Har tenkt tanken med en oversikt for de forskjellige emnene inkl. tidspunkter, det er bare meget godt utviklet latskap som har holdt meg tilbake. Selv om emnene kan flyte litt i hverandre innimellom, så er det en viss struktur i hver episode; Letteste måten å identifisere dette på er der hvor det blir satt inn "jingles" som representerer et temabytte. Men, ja, helt enig, en sånn liste hadde bare vært en fordel å ha med. Jeg har jo infoen selv om den ikke er "synlig" i MP3-fila. Skal prøve å få med.
Kleviño: Ha, det tror jeg ikke at jeg registrerte ble sagt engang. RBKs svar på Bleedin' Gums Murphy.
Guinness: Takk! Kritikk, forslag og alle slags meninger er alltid velkomne. Jeg har virkelig ikke filla peiling på hva jeg driver med, og er av typen som har lett for å tenke "Tar det en time å høre på, tar det en time å lage". Men du har selvfølgelig helt rett - det eneste rette hadde vært å ha denne episoden ute før Start-kampen. Vet ikke helt når #8 blir spilt inn enda, men håper da å få det til så kjapt som mulig etter en kamp så den er klar før neste kamp igjen.
Den store utfordringen med dette er redigeringen i ettertid. Hadde vi alle sittet i et radiostudio så hadde dette kun handlet om å klippe bort pissepauser og kommentarer mellom emnene, og episodene kunne vært lagt ut 1-2 timer etter at vi har pratet oss ferdig. Av hensyn til lydkvalitet er det nå sånn at jeg ofte er nødt til å klippe bort lyd fra folk når de ikke snakker - og med 3 deltagere mesteparten av siste episode er det jo alltid to som ikke snakker. Så er det gjerne litt kutting av "oops, der glemte jeg hva jeg skulle si" og sånne ting for å få hele greia til å flyte bedre. Har blitt forholdsvis effektiv på dette etterhvert, men det tar dessverre mye tid enda. Av ulike årsaker kunne jeg først sette igang søndag kveld med redigeringen (vi spilte inn tirsdag 28/4), og den tok brorparten av fritiden fra ungene var i seng 1930 til ca. midnatt både mandag, tirsdag, onsdag og torsdag. I dette tilfellet spilte vi mot Start, Odd og Fløya mellom innspilling og release, og den trønderske treenigheten ble signert til nye kontrakter. Infoen i episoden er da på enkelte områder eldgammel og steinkald før den er ute. Jeg er stadig på jakt etter måter å redusere redigeringstiden på.
Når det gjelder gjester: Helt enig! Alle som har vært med så langt er hjertelig velkommen tilbake. Som Hedon påpeker lenger ned så er det ikke noen automatikk i det å gå fra å skrive relativt anonymt på forumet til å skulle skravle i "real time" med egen stemme og fullt navn til mange hundre lyttere. Dette kjenner selvfølgelig noen veldig på når vi spiller inn, mens andre glemmer det med en gang og skravler villig ivei til de nesten må stoppes med makt.
I de første episodene så måtte jeg oppsøke folk og spørre ydmykt om de kunne tenke seg å være med. Nå begynner vi å komme til et punkt hvor folk sier fra og har lyst til å være med. Litt mer strømlinjeforming i forhold til "booking" av gjester og etablering av tidspunkter som passer for alle for innspilling så kan vi få til høyere frekvens og forhåpentligvis også mer "aktuelle" episoder hvor vi får dem ut før veldig mye annet har skjedd i mellomtiden.
Rexalor: Fikk høre om dette fra en av lagkameratene hans, og måtte naturligvis da eksperimentere litt med litt "mobbing". Bra at noen har glede av det!
attach: Får se om vi klarer det, men hvis folk har samme holdning som meg, så vil vi aldri bli lei av å høre om RBK, og heller ikke av å skravle om dem. Så lenge ikke hver episode blir en reprise av den forrige, bare med andre kamper, så er jeg klar jeg!
Hedon: Enig i at de som har vært med har vært flinke. Det jeg kanskje kan jobbe litt med å få frem er at selv om en ganske stor andel av de som har vært podcast-gjester så langt må kunne omtales som "medievante" (sammenlignet med den jevne supporter), så er det også mange som ikke er det. Det eneste som gjelder er å få igang kjeften om noe man brenner lidenskapelig for. Og tro meg, hvis jeg klarer det, klarer alle det. Jeg har verdens døveste stemme, feil dialekt, og egentlig skammelig lite peiling på fotball. Allerede der har de fleste potensielle deltagere et bra forsprang.
Jeg holder på å lage en liten videosnutt nå, en kort oversikt over hvordan man i praksis deltar på podcast. Håper å vise at dette ikke er skummelt og ikke krever så veldig mye annet enn tid og entusiasme.
Så vil det fortsatt være en terskel i forhold til å snakke "offentlig" om RBK, men vi Rosenborg-supportere viser oss å være en vennlig og jovial gjeng. Litt som å holde bryllupstale så er folk interessert og positive i hva man har å si, og da er det vanvittig mye lettere å bare sette kjeften på turbo og tømme seg helt. _________________ Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no |
|
Back to top |
|
 |
|