| View previous topic :: View next topic |
| Hvem var banens beste mot Godset? |
| Ørlund |
|
2% |
[ 4 ] |
| Dorsin |
|
1% |
[ 2 ] |
| Reginiussen |
|
0% |
[ 1 ] |
| Ejolf |
|
6% |
[ 10 ] |
| Svensson |
|
0% |
[ 0 ] |
| Pålssønn Diskerud |
|
0% |
[ 1 ] |
| Selnæs |
|
1% |
[ 2 ] |
| Mike |
|
81% |
[ 132 ] |
| Skjelvik |
|
0% |
[ 0 ] |
| Søderlund |
|
0% |
[ 1 ] |
| Helland |
|
5% |
[ 9 ] |
|
| Total Votes : 162 |
|
| Author |
Message |
Eru Veteran
Joined: 06 Sep 2002 Posts: 3229
|
Posted: 04.11.2014 10:50 Post subject: |
|
|
| Hedon wrote: | | Det er vel sluttresultatet vi sitter og snakker om her? |
Storseier til molde er best for oss, for da kan vi ta sølvet også med uavgjort selv.
Men uansett om vi vinnner, det blir langt mindre jævlig å følge med på kampen i molde hvis den er avgjort tidlig. Det er definitivt best for hjertet mitt med Odd-tap, gjerne i en kamp som er avgjort etter en halvtime. |
|
| Back to top |
|
 |
Røkke Junior
Joined: 14 Jul 2014 Posts: 7
|
Posted: 04.11.2014 12:52 Post subject: |
|
|
| Blir det tifo på søndag? |
|
| Back to top |
|
 |
Hedon Forumsjef

Joined: 09 Sep 2002 Posts: 22411
|
Posted: 04.11.2014 12:56 Post subject: |
|
|
| Du får komme og se. |
|
| Back to top |
|
 |
sidney Veteran
Joined: 23 Aug 2012 Posts: 2517
|
Posted: 04.11.2014 13:25 Post subject: |
|
|
| Personlig bryr jeg meg ikke om resultatet i Molle. Det som betyr noe er at RBK gjør en god kamp. Må si jeg ble litt satt ut når vi satte inn Strambelg for å safe inn en ettmålsledelse mot Odd. Jeg håper og forventer vi fortsetter å angripe og jage nye mål til fløyta går. Det er i alle fall slik jeg vil se RBK på Lerkendal. Naivt - sikkert, morsommere - opplagt. |
|
| Back to top |
|
 |
möllenbergs Senior

Joined: 28 Oct 2011 Posts: 244 Location: Down Under
|
Posted: 04.11.2014 14:12 Post subject: Re: Rosenborg – Strømsgodset |
|
|
| Attaboy wrote: | | Kampen vises på ?... |
TV2!
http://www.toppfotball.no...ippeligaen _________________ It's hope in a hanging snore |
|
| Back to top |
|
 |
toki Veteran

Joined: 14 Nov 2007 Posts: 1668
|
Posted: 04.11.2014 15:04 Post subject: |
|
|
| Røkke wrote: | | Blir det tifo på søndag? |
Som sagt får en vente å se, men tror Tifo Trondheim alltids trenger folk og hjelp, så hvis en føler for det er det nok bare å ta kontakt med de. _________________ 04.12.96 |
|
| Back to top |
|
 |
Hedning Legende

Joined: 30 Apr 2006 Posts: 11405
|
Posted: 04.11.2014 15:17 Post subject: |
|
|
| Virker som forumet har god tro på sølvmedalje. Jeg tror vi vinner vår kamp, men er redd for at Molde snubler igjen. |
|
| Back to top |
|
 |
OrionPax Forumsjef

Joined: 12 Aug 2011 Posts: 9818 Location: Drammen
|
Posted: 04.11.2014 15:27 Post subject: |
|
|
Pro Rosenborg:
- Er på en bra rull, særlig resultatmessig.
- Kokende Lerkendal bør motivere spillerne
Con godset:
- Lite å spille for
- Sinte fjes i spillergruppa etter siste kamp
- Overmodige etter å ha lekt med seriemesterne
Pro moille:
- Skal motta gullet hjemme
- Har hatt en formdupp som de bør snu
- Kan ta poengrekord fra oss
- Bør være forsiktige med å "slippe seg", gå på smell og miste selvtillitt før finale mot samme lag.
Con odd:
- Mangler medaljerutine
- Bortebane
Ikke noe av dette trenger å bety noe verdens ting, det er to helt nye fotballkamper som skal spilles som verden aldri har sett før. Det er bare halmstråene jeg griper. _________________ Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no |
|
| Back to top |
|
 |
Henri Legende

Joined: 18 Feb 2005 Posts: 19314
|
Posted: 04.11.2014 16:49 Post subject: |
|
|
| Vanskelig det med ha "lite å spille for", kan slå ut i begge retninger. Jeg tror at å spille mot oss er motivasjon nok for Godsetspillerne. |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61960 Location: Trondhjem
|
Posted: 04.11.2014 22:03 Post subject: |
|
|
Får vel pelle meg på trening igjen sjøl. Spionene har sviktet de to siste ukene, og gjettet feil når det gjelder Mikkelsen begge gangene.
Må si at jeg igjen er veldig usikker når det gjelder venstrevingen. Dersom Skjelvik ikke hadde hatt så bra 2. omgang i Skien, ville jeg ha satset et par kroner på Riski. Nå er jeg veldig i tvil.
Resten av laget tror jeg blir uforandret. Søderlund er såpass dårlig kamptrent at han egner seg best for innhopp. |
|
| Back to top |
|
 |
LarsG Veteran
Joined: 03 Nov 2008 Posts: 1484 Location: Oslo
|
Posted: 05.11.2014 03:08 Post subject: |
|
|
Tror virkelig ikke Molde taper denne kampen. Som nevnt er det årets siste hjemmekamp og det skal deles ut medaljer. For det andre er det mot en kommende cupfinalemotstander og de vil nødig gå på en smell og få et psykisk ulempe til finalen.
Kjenner meg ganske sikker på at Molde vinner. Vi var gode mot Odd og jeg tror mye av grunnen til at de (ifølge seg selv og TV2s 'eksperter') gjør årets svakeste bortekamp er rett og slett at vi spilte dem dårlige - men jeg tror også det ligger noe i at det var en stor anledning og at de rett og slett hadde for mye å tape på hjemmebane foran en fullsatt stadion. Jeg skulle tro de er ekstremt stresset før neste bortekamp både fordi de føler de er iferd med å slippe sølvet og fordi de møter sin kommende motstander i cupfinalen. De taklet ikke presset sist søndag og jeg tror ikke de takler kommende ukes press heller. Presset da er jo enda større.
Spørsmålet er om vi takler presset. Bortimot fullsatt Lerkendal, flomlysene på, spillerne er sugne på å gi trønderpublikummet et godt sisteinntrykk, treneren er klar for å vise at 'he's the man', samtlige ønsker seg sølvet.. det er mye som kan tilsi at vi blir for tente og naive i spillerstilen. Det er mye av de samme forventningene Odd hadde sist helg som vi nå møter. Klarer vi å takle det? Jeg er nesten mer usikker på oss selv enn jeg er på Molde.
Tror på følgende lag.
Ørlund
Svensson Holmar Reginiussen Dorsin
Jensen Selnæs Mix
Helland Malec Skjelvik
* Velger Skjelvik fordi både Risku og Mikkelsen har vært så varierende i år. Risku har vært for svak i for mange kamper til at jeg synes han bør vurderes. Mikkelsen var en av våre bedre mot Sandnes Ulf, men jeg synes ikke én kamp er nok. Skjevik har noen ekstrem-egenskaper og er langt mer direkte i sin trussel enn omstendelige Mikkelsen. Var strålende mot Godset. Av disse tre går Skjelvik først for min del.
* Malec over Søderlund på tross av en OK minus kamp sist, burde jo satt 2-0. Søderlund mangler fortsatt kamptrening og Malec har ikke spilt seg ut, han har noen svært gode kamper bak seg. I tillegg til at han (som jeg har nevnt mang en gang før) rett og slett er bedre på de fleste områder og seks år yngre.
* Resten av lagutvalget bør være en no-brainer. |
|
| Back to top |
|
 |
gollumLAD legend Veteran

Joined: 15 Jul 2012 Posts: 1298 Location: Trondheim
|
Posted: 06.11.2014 00:11 Post subject: |
|
|
Tror det er best at Mix bør vrakes på søndag. Personlig tror jeg at hans personlige mål på søndag er å oppholde seg mest mulig i nærheten av Ødegaard slik at han kan han legge ut et bilde på instagram av de to sammen med en klein bildetekst. _________________ "Ikke ta den."
RBKweb Banter Crew
Party Læven Crew(PLC)
Anti Håkon Jørgensen
ULB
#JeSuisMessi
| RÃ¥nny wrote: | JanneB har talt.
Ta dere en bolle og feir sølvet! |
Rabona
http://www.rbkweb.no/foru...74#1002174 |
|
| Back to top |
|
 |
Hedning Legende

Joined: 30 Apr 2006 Posts: 11405
|
Posted: 06.11.2014 02:00 Post subject: |
|
|
| Haha, vill teori. |
|
| Back to top |
|
 |
JanneB Veteran
Joined: 24 Mar 2012 Posts: 2340
|
Posted: 06.11.2014 12:47 Post subject: |
|
|
| Bra med solgte billetter hittil! Vi har enda noe å gå på for å nå 19.000 - så her må alle mann bidra for å spre ordet. Hadde vært deilig å avslutte med enorm kok på siste hjemmekamp. Lenge til det blir fotball igjen! |
|
| Back to top |
|
 |
Numsk Rutinert

Joined: 25 Jul 2014 Posts: 596 Location: Skaun
|
Posted: 06.11.2014 13:28 Post subject: |
|
|
Scenario: vi vinner, og Molde lar Odd vinne på litt for tydelig vis. Begge lag blir idømt 0 poeng, mens Molde blir degradert til tredjedivisjon, med kjøpsnekt. Seriegull.  _________________ Instagram, YT, FB og Twitter: skauniversal |
|
| Back to top |
|
 |
Hedon Forumsjef

Joined: 09 Sep 2002 Posts: 22411
|
Posted: 06.11.2014 13:32 Post subject: |
|
|
| Problemet med det scenario er jo at Odd ikke har gjort noe galt, så da ville det også vært litt urettferdig om de ble fratatt poeng? |
|
| Back to top |
|
 |
SeG Veteran
Joined: 18 Mar 2011 Posts: 6956 Location: Trøndelagia
|
Posted: 06.11.2014 14:04 Post subject: |
|
|
Vi får si at det viste seg at Samuelsen har drevet med systematisk doping sammen med Shala, Hagen og Grøgaard  _________________ I have as much authority as the Pope. I just don’t have as many people who believe it.
- George Carlin -
Formerly known as STRANDerGUD |
|
| Back to top |
|
 |
Numsk Rutinert

Joined: 25 Jul 2014 Posts: 596 Location: Skaun
|
Posted: 06.11.2014 15:28 Post subject: |
|
|
Hedon: jo, scenarioet mitt er vel ikke 100% vanntett. Men det er lov å drømme.  _________________ Instagram, YT, FB og Twitter: skauniversal |
|
| Back to top |
|
 |
SeG Veteran
Joined: 18 Mar 2011 Posts: 6956 Location: Trøndelagia
|
Posted: 06.11.2014 16:13 Post subject: |
|
|
Hehe selv om det er et tenkt scenario ville jeg ikke ha satt et seriegull vi har fått pga av disk veldig høyt. Da kan vi likegodt "vinne" sølvet _________________ I have as much authority as the Pope. I just don’t have as many people who believe it.
- George Carlin -
Formerly known as STRANDerGUD |
|
| Back to top |
|
 |
Hentesveis Veteran

Joined: 24 Aug 2004 Posts: 5628 Location: Kroppen i Oslo, men hjertet i Trondheim
|
Posted: 06.11.2014 20:49 Post subject: |
|
|
I følge Rekdal er det jo RBK som styrer hele NFF, så da må vi da greie å finne noe å ta Odd på?!?  _________________ Store ord og fett flesk sitt itj fast i halsen... |
|
| Back to top |
|
 |
Bakklandia Legende
Joined: 05 Oct 2004 Posts: 11416 Location: Overhalla
|
Posted: 06.11.2014 20:59 Post subject: |
|
|
| Hedon wrote: | | Problemet med det scenario er jo at Odd ikke har gjort noe galt, så da ville det også vært litt urettferdig om de ble fratatt poeng? |
Hvis det er kampfiksing så straffes vel begge lag uansett? _________________ Det er bedre å stupe ut i smørøyet enn å gå rundt grøten! |
|
| Back to top |
|
 |
Hentesveis Veteran

Joined: 24 Aug 2004 Posts: 5628 Location: Kroppen i Oslo, men hjertet i Trondheim
|
Posted: 06.11.2014 21:15 Post subject: |
|
|
Det er ikke kampfiksing, det er bare ynkelige MFK som ikke vil at RBK skal ta sølvet... _________________ Store ord og fett flesk sitt itj fast i halsen... |
|
| Back to top |
|
 |
Bakklandia Legende
Joined: 05 Oct 2004 Posts: 11416 Location: Overhalla
|
Posted: 06.11.2014 21:28 Post subject: |
|
|
Ja, jeg veit det, men hvis det hadde vært det.. _________________ Det er bedre å stupe ut i smørøyet enn å gå rundt grøten! |
|
| Back to top |
|
 |
Hedon Forumsjef

Joined: 09 Sep 2002 Posts: 22411
|
Posted: 06.11.2014 21:34 Post subject: |
|
|
| Bakklandia wrote: | | Hedon wrote: | | Problemet med det scenario er jo at Odd ikke har gjort noe galt, så da ville det også vært litt urettferdig om de ble fratatt poeng? |
Hvis det er kampfiksing så straffes vel begge lag uansett? |
Nei, hvorfor skulle Odd straffes om en tredjepart (for eksempel russisk mafia) hadde betalt Molde for å tape. Grunnleggende urettferdig. |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61960 Location: Trondhjem
|
Posted: 06.11.2014 22:57 Post subject: |
|
|
Jobben med å fylle Lerkendal til randa i serieavslutninga er allereie godt i gang.
Kenneth Kjelsnes, talsmann for supportarklubben Kjernen, håpar på at mange tek turen.
– Om det blir heilt fullt, veit eg ikkje, for stadion tar jo rundt 22.000 tilskodarar. Men eg håper at vi rundar 20.000 på tribunen, det hadde vore artig, seier han.
Les meir: Rosenborg har fått ferten av sølv
Ser at Odd har 22 plussmål, mens vi har 18. Sånn sett støtter jeg Eru i at det kunne ha vært greit med 4-0-seier til Molde, slik at vi kunne ha berget med uavgjort også.
Sitter nesten med en følelse av at vi taper sølvet på målforskjell. |
|
| Back to top |
|
 |
|