English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Nye spillere 2014
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 123, 124, 125 ... 147, 148, 149  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Knowrud
Veteran


Joined: 18 Sep 2010
Posts: 7525

PostPosted: 29.07.2014 15:39    Post subject: Reply with quote

Petter Veland ‏@PetterVeland 4m View translation
Siden det er flere som spør/lurer; Marca-forsiden som sirkulerer (hvor Martin Ødegaard angivelig er klar for Real Madrid) er FAKE. #cmore

Stoler på Veland.
Back to top
View user's profile Send private message
Clasiker
Rutinert


Joined: 13 Dec 2007
Posts: 759
Location: Lade, Trondheim

PostPosted: 29.07.2014 15:46    Post subject: Reply with quote

Men hva har vi måttet punge ut med for å hente unge Ødegård, tro?

Hadde vært befriende og vist muskler ved et slikt kjøp. - Ikke at en ung offensiv midtbanespiller er priortet om dagen, men...
_________________
Norsk fotballs lokomotiv!
Back to top
View user's profile Send private message
Beren
Rutinert


Joined: 04 Feb 2013
Posts: 598
Location: Trondheim

PostPosted: 29.07.2014 15:48    Post subject: Reply with quote

iconbit wrote:
Jeg tillader mig at komme med endnu et indlæg med udgangspunkt i de danske ligaer, da det er der min viden er størst. Her fem bud på en spiss:

Thomas Dalgaard (30 år). Klassisk 9’er. En begrænset fodboldspiller, men han scorer som sine chancer . 84 mål i 127 kampe for Skive IK. 50 mål i 74 kampe for Viborg FF. Pris: 3-4 mio. kr.

Marvin Pourie (23 år). Klassisk 9’er. Har sin fodboldopdragelse i Dortmund, Liverpool og Schalke 04. Det er lidt at se, at han er bedre skolet end Dalgaard. Havde stor succes i Silkeborg, men er ikke slået igennem i FCK. Pris: 5 mio.

Djiby Fall (29 år): Fylder godt i feltet, hovedstødsstærk og målfarlig. Er gået forbi mange klubbers søgelys, fordi han i sidste sæson blev overskygget af Ronnie Schwartz. Pris: 3-4 mio.

Patrick Mortensen (25 år). En fysisk stærk og spændende spiss, der fik sin fodboldopdragelse i Brøndby. 23 mål på 33 kampe sidste sæson i den næstbedste række. Pris: 3 mio. kr.

Paul Onuachu (20 år). Har kun spillet 167 minutter i Superligaen og scoret 1 mål. Dette er rigtig god teknisk, afrikansk spiller med en imponerende fysik, 202 cm. høj. Ikke en spiller som kan præstere fra første dag. Pris: Ukendt.


Veldig bra Iconbit Tommel'n opp! Men er det noen av de spissene som har erfaring med å spille "ensom" spiss i 4-3-3? Det er tross alt der vi bommet med Søder og Bille!
Back to top
View user's profile Send private message
Achtung
Senior


Joined: 12 Dec 2012
Posts: 124
Location: Norge

PostPosted: 29.07.2014 15:51    Post subject: Reply with quote

Uansett om vi hadde pantsatt alt vi eier og lagt inn et bud på Ødegaard, så hadde gutten hatt null interesse av å komme til sirkusklubben. Langt bedre for utviklingen å holde seg i Drammen.

Så den drømmen kan du begrave med en gang.
Back to top
View user's profile Send private message
iconbit
Veteran


Joined: 29 Sep 2012
Posts: 1973

PostPosted: 29.07.2014 16:39    Post subject: Reply with quote

Dalgaard og Pourie er fra 4-4-2, men de er som typer bare lig fx de islandske spisser Aron Johannsson og Vidar Kjartansson. Johannsson klarede skiftede fra 4-4-2 i AGF til 4-3-3 i Alkmaar uden problemer og Kjartansson gør det bra i 4-3-3 også. Du ser også, at Heerenveen, som er en udpæget 4-3-3 klub, viser interesse for Dalgaard, selvom han spiller 4-4-2 i sin egen klub. Godt sagt bør en klassisk 9'er passe godt ind i en 4-3-3 og Dalgaard og Pourie er klassiske 9'ere.

Mortensen spiller på toppen i Lyngbys 4-3-3 og Onuachu er reserve i FCM's 4-3-3. Bliver pludselig i tvivl om Molde også spillede 4-3-3 i sæsonen, hvor Fall scorede 16 mål i 28 kampe hos dem?
Back to top
View user's profile Send private message
sheva1917
Junior


Joined: 26 Sep 2012
Posts: 71

PostPosted: 29.07.2014 19:36    Post subject: Reply with quote

Denne Kjartansson putter igjen! Denne mannen bør vi kjøpe! Har ikke en pris på 1 mill euro blitt nevnt? Passer nok bra inn i dagens RBK!
Back to top
View user's profile Send private message
Svangen
Proff


Joined: 28 Oct 2012
Posts: 439
Location: Canada

PostPosted: 29.07.2014 20:00    Post subject: Reply with quote

Det er sikkert blitt nevnt, men så fort RBK kommer inn i bildet kan du gange den prisen med fem. Dessuten er han vel ryktet til langt større klubber enn oss.
Back to top
View user's profile Send private message
GeirOve
Proff


Joined: 17 Jul 2014
Posts: 314

PostPosted: 29.07.2014 22:11    Post subject: Reply with quote

Hvor gode er egentlig talentene våre?

Ghayaz Zahid som scorte to idag er året yngre en Jonas Svensson. Bør vurderes til neste sesong. VIF må halvere budsjettet og er desperate etter penger. Tipper han havner i Molde fom neste sesong
Back to top
View user's profile Send private message
robinla
Veteran


Joined: 20 Jan 2005
Posts: 1849
Location: Trondheim

PostPosted: 29.07.2014 22:15    Post subject: Reply with quote

Tja, Zahid er vel også en av de spillerne de kan beholde ettersom han nok er en av de med fornuftig lønn i forhold til deres kommende budsjett. Spørs hvor skakkjørte de er før de vurderer salg av han vil jeg tro. Ender nok fort i Molde ellers ja...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
GeirOve
Proff


Joined: 17 Jul 2014
Posts: 314

PostPosted: 29.07.2014 22:29    Post subject: Reply with quote

Kristoffer Haraldseid, 20 fra Haugesund. Kan spille forsvar og midtbane. Vet ikke om han har spilt noe back.

Fredrik Ulvestad, 22 Aalesund. Nok en midtbanespiller, men hvis MIX og Selnes drar så trenger vi jo flere.

Jonas Grønner, 20, Brann utlån til Færøyene. Midtstopper

Thomas Grøgaard, 20, Odd. Midtstopper/Back

Stian Stray Molde, 17, Asker, Forsvar

http://www.budstikka.no/s...-1.8088218

Thor Andre Aasheim, 17, Haugesund, spiss.

Er vel de som er mest aktuellt utifra den siste landslagstroppen(e). Ikke veldig mye spennende mtp å hente norskt og ungt.

Uansett så er det vel kun spillere som kan gå rett inn å forsterke som er aktuelt de to første vinduene. Men Asker spilleren bør jo inviteres på treningsopphold
Back to top
View user's profile Send private message
SeG
Veteran


Joined: 18 Mar 2011
Posts: 6956
Location: Trøndelagia

PostPosted: 29.07.2014 22:40    Post subject: Reply with quote

En som heter Molde som kommer til RBK ja Wink
_________________
I have as much authority as the Pope. I just don’t have as many people who believe it.
- George Carlin -

Formerly known as STRANDerGUD
Back to top
View user's profile Send private message
moomoo
Veteran


Joined: 18 Feb 2008
Posts: 6891

PostPosted: 30.07.2014 00:26    Post subject: Reply with quote

GeirOve wrote:


Stian Stray Molde, 17, Asker, Forsvar

http://www.budstikka.no/s...-1.8088218
Asker spilleren bør jo inviteres på treningsopphold


Vi skal IKKE ha en stopper som har MOLDE som etternavn. får ikke hjelpe om han er reincarnasjon av Paolo Maldini!
_________________
Neeskens wrote:
Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt
Emilie wrote:
Neeskens, trenger du å låne en tampong?
Back to top
View user's profile Send private message
SeG
Veteran


Joined: 18 Mar 2011
Posts: 6956
Location: Trøndelagia

PostPosted: 30.07.2014 00:42    Post subject: Reply with quote

moomoo wrote:
GeirOve wrote:


Stian Stray Molde, 17, Asker, Forsvar

http://www.budstikka.no/s...-1.8088218
Asker spilleren bør jo inviteres på treningsopphold


Vi skal IKKE ha en stopper som har MOLDE som etternavn. får ikke hjelpe om han er reincarnasjon av Paolo Maldini!


Det blir i allefall vanskelig å rope navnet hans ved opprop, og eventuell supportersang i allefall xD Molde klapp klapp klapp... neineinei.. det går bare ikke! haha
_________________
I have as much authority as the Pope. I just don’t have as many people who believe it.
- George Carlin -

Formerly known as STRANDerGUD
Back to top
View user's profile Send private message
Harceïde
Veteran


Joined: 03 Mar 2011
Posts: 6565

PostPosted: 30.07.2014 00:57    Post subject: Reply with quote

Følger en del med på yngre landslag, og det er en del spennende typer der utenom de opplagte - men jeg vet ikke om det er utviklingsspillere vi bør se etter akkurat i denne perioden hvor man skal finne seg selv. Ikke med mindre de forsterker laget.

Noen utvalgte i posisjoner vi ikke har mange alternativer (kun den øverste på lista bør være aktuell nå):

Håkon Lorentzen (97): Får ikke starte kamper i Brann - Norling spiller heller med elendige Barmen (midtbanespilleren) på spissplass. Mye mer målfarlig enn våre spisser. Naturlig målscorer. Her kan vi gjøre et scoop.

Ludvig Begby (97): Hurtig liten venstreback - mye med fremover. Teknikk til å passere motstander, fremstod også veldig fornuftig bakover i den kampen jeg så. Spiller en del for Fredrikstad, og har vel et mål også.

Ulrik Yttergård Jenssen (96): Bror til Ruben. Midtstopper i Lyon B - den yngste der. Spiller både midtstopper og back. Kanskje lysten på A-lagsspill?
Back to top
View user's profile Send private message
Hakkespett
Veteran


Joined: 23 Nov 2011
Posts: 2657

PostPosted: 30.07.2014 10:41    Post subject: Reply with quote

Kanskje litt i drømmeland, men den tyske høyrebacken Christian Lell sitter kontraktsløs for tiden. Til tross for at han er "hele" 29 år gammel har mannen en bakgrunn innen flere lag i Tyskland, bl.a. Bayern München og Hertha Berlin. Det påstås at mannen kan bekle samtlige posisjoner i forsvarsrekka, og er absolutt ikke blandt de tregeste å finne der bak. Drømmeland, jepp, men om han skulle være intr i spilletid ville jo dette være en "typisk" ny start. Ihvertfall nå i disse tider, da det stort sett nesten bare hamstres blandt de som har prestert i VM.
_________________
Selv solen går ned i svarthvitt.
Back to top
View user's profile Send private message
OrionPax
Forumsjef


Joined: 12 Aug 2011
Posts: 9817
Location: Drammen

PostPosted: 30.07.2014 10:45    Post subject: Reply with quote

Dew: Gratulerer med 3000 poster. Wink

Kanskje en idé å sende en mail til f.eks. Hoftun? Kan det skade?

Eller er vi der at siden vi er usikre på hvor lenge Kåre er hovedtrener, så vil vi ikke investere i noe - det kan jo hende at den nye hovedtreneren foretrekker å spille uten høyreback og med en forholdsvis statisk spiss? Razz
_________________
Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Hakkespett
Veteran


Joined: 23 Nov 2011
Posts: 2657

PostPosted: 30.07.2014 10:48    Post subject: Reply with quote

Joda, enig i at man skal være forsiktige med å handle i hytt og gevær, men samtidig er det jo nå "fastsatt" at klubben skal følge en linje, uavhengig av trener. Om man så da faktisk klarer å hente en trener til nyåret som holder med en filosofi tilnærmet lik den vi ønsker å praktisere vil det jo i utgangspunktet ikke være store forskjellen på offensive backer og offensive backer.
_________________
Selv solen går ned i svarthvitt.
Back to top
View user's profile Send private message
Hedon
Forumsjef


Joined: 09 Sep 2002
Posts: 22411

PostPosted: 30.07.2014 10:50    Post subject: Reply with quote

Hakkespett wrote:
Kanskje litt i drømmeland, men den tyske høyrebacken Christian Lell sitter kontraktsløs for tiden. Til tross for at han er "hele" 29 år gammel har mannen en bakgrunn innen flere lag i Tyskland, bl.a. Bayern München og Hertha Berlin. Det påstås at mannen kan bekle samtlige posisjoner i forsvarsrekka, og er absolutt ikke blandt de tregeste å finne der bak. Drømmeland, jepp, men om han skulle være intr i spilletid ville jo dette være en "typisk" ny start. Ihvertfall nå i disse tider, da det stort sett nesten bare hamstres blandt de som har prestert i VM.


Vi trenger vel ikke ekstrem-utgaven av Bille akkurat nå.

http://www.insidespanishf...-violence/

http://www.sportinglife.c...ave-hertha
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Hakkespett
Veteran


Joined: 23 Nov 2011
Posts: 2657

PostPosted: 30.07.2014 10:53    Post subject: Reply with quote

Dette har faktisk gått meg fullstendig hus forbi. Ble plutselig veldig avkjølt når det kom til ham nå, ja...
_________________
Selv solen går ned i svarthvitt.
Back to top
View user's profile Send private message
OrionPax
Forumsjef


Joined: 12 Aug 2011
Posts: 9817
Location: Drammen

PostPosted: 30.07.2014 10:54    Post subject: Reply with quote

Hakkespett: Det er det som er mitt poeng også. Vi har kanskje brent oss litt på at våre svenske eks-trenere spilte litt annerledes og kjøpte inn spillere som ikke passer inn i "klassisk" 4-3-3 Eggen-style.

Men gitt at vi ønsker å finne en hovedtrener som ønsker å spille omtrent som (og ihvertfall ikke helt på tvers av) det Kåre Hedley forsøker på, så bør vi forhåpentligvis ikke klare å kjøpe oss inn i et hjørne her.

En høyreback vil vi trenge uansett. All ære til Jonas Svensson som har vært en god backup, men er han nok hvis vi vil inn i EL og være forholdsvis sikre på pall i år og ecup-kvalik neste år? Særlig gitt at han nå har vært skadd en stund og at hans backup igjen er en ving som ikke får det til i sin naturlige posisjon, og selv om han har forsøkt, så ser man at omskolering til HB ikke nødvendigvis er fremtiden hverken for klubb eller spiller..
_________________
Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Beren
Rutinert


Joined: 04 Feb 2013
Posts: 598
Location: Trondheim

PostPosted: 30.07.2014 13:48    Post subject: Reply with quote

Ganske utrolig at hoftun og co fortsatt ikke har landet en høyreback!

http://www.adressa.no/100...451179.snd
Back to top
View user's profile Send private message
Lomaxx
Veteran


Joined: 30 Jul 2006
Posts: 4406
Location: Telt på wembley

PostPosted: 30.07.2014 14:21    Post subject: Reply with quote

Hva skal vi med Høyre back. Vi har jo Hoftun på benken (som assistent trener, men det er ikke så viktig) Razz
_________________
Grilldress er også en dress:)

Ratatosk wrote:

Det hjelper lite å legge seg flat, dersom man ikke evner å reise seg. Da får man heller begynne med svømming!
Back to top
View user's profile Send private message
Number10
Veteran


Joined: 16 Sep 2012
Posts: 1722

PostPosted: 30.07.2014 14:46    Post subject: Reply with quote

Ønskeliste i Sommer/januar 2015

- Vieux Yakhya Sanè (Bodø/Glimt, midtstopper)

- Papa Alioune Ndiaye (Bodø/Glimt, midtbane)
Det er 2 Ndiaye i Glimt, så håper ikke Hoftun kjøper feil mann:p

- Moryké Fofana (Lillestrøm, ving) kontrakt ut 2015

- Fredrik Ulvestad (Ã…lesund, midtbane) Gratis januar 2015

- Akeem Latifu (Ålesund, høyreback)

- Henrique Luvannor (FC Sheriff Tiraspol,spiss) http://www.youtube.com/wa...P1UgASwdKA

Her er ei liste over toppscorere fra 2014 i alle land, greit å se på:)
http://www.european-footb...orer14.htm

Kan lett finne gode kjøp derfra
_________________
«Koteng: Jo dårligere og dårligere det gikk, jo tryggere var vi på at Horneland var rett mann.»
Back to top
View user's profile Send private message
danielsk
Veteran


Joined: 12 Jul 2013
Posts: 1271

PostPosted: 30.07.2014 14:57    Post subject: Reply with quote

Dersom vi skal kjøpe Badou kan vi prøve å få til en byttehandel hvor de tar Berntsen i retur.
Back to top
View user's profile Send private message
Hedon
Forumsjef


Joined: 09 Sep 2002
Posts: 22411

PostPosted: 30.07.2014 14:59    Post subject: Reply with quote

Eneste problemet er jo at Badou er så mye bedre enn Berntsen at vi uansett ikke vil ha råd til det Glimt trolig vil kreve.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 123, 124, 125 ... 147, 148, 149  Next
Page 124 of 149

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb