| View previous topic :: View next topic |
| Author |
Message |
Messi Veteran
Joined: 13 Jun 2011 Posts: 2294
|
Posted: 21.07.2014 22:53 Post subject: |
|
|
| Robbaan wrote: | | Noen som har link til selve pressekonferansen med Bruttern? |
Dagbladet |
|
| Back to top |
|
 |
Messi Veteran
Joined: 13 Jun 2011 Posts: 2294
|
Posted: 21.07.2014 22:55 Post subject: |
|
|
| STRANDerGUD wrote: | | Joda, det er et personlig tap for Hoftun, men han kan ikke skylde på så mye annet enn seg selv for å havne i denne situasjonen |
Ikke visst Hoftun mener det han sier, at setter klubben foran seg selv. |
|
| Back to top |
|
 |
attach Forumsjef
Joined: 05 Jul 2005 Posts: 25183 Location: Rosenborg
|
Posted: 21.07.2014 22:58 Post subject: |
|
|
| Det er ingen som setter en fotballklubb foran seg selv. Det er bare noe man sier. |
|
| Back to top |
|
 |
SeG Veteran
Joined: 18 Mar 2011 Posts: 6956 Location: Trøndelagia
|
Posted: 21.07.2014 22:58 Post subject: |
|
|
| Messi wrote: | | STRANDerGUD wrote: | | Joda, det er et personlig tap for Hoftun, men han kan ikke skylde på så mye annet enn seg selv for å havne i denne situasjonen |
Ikke visst Hoftun mener det han sier, at setter klubben foran seg selv. |
Har ingen grunn til å tro annet enn at Hoftun ønsker klubbens beste. Det er uansett uvesentlig så lenge jobben han har gjort ikke er god nok. Han har ikke vært kritisk nok mot seg selv til å se at han har vært bidragsyter til nedturen vi har opplevd _________________ I have as much authority as the Pope. I just don’t have as many people who believe it.
- George Carlin -
Formerly known as STRANDerGUD |
|
| Back to top |
|
 |
Brego Veteran
Joined: 18 Dec 2011 Posts: 1523
|
Posted: 21.07.2014 23:11 Post subject: |
|
|
| Vil de ikke være et positivt tilskudd om Hoftun får ta kontroll på den defansive jobben som må gjøres i Rosenborg? Det er vel trossalt der han har sin fotballkompetanse? |
|
| Back to top |
|
 |
ZOOlander Veteran
Joined: 18 Jul 2012 Posts: 1051 Location: Tig(g)erstaden
|
Posted: 21.07.2014 23:12 Post subject: |
|
|
| attach wrote: | | Det er ingen som setter en fotballklubb foran seg selv. Det er bare noe man sier. |
Hahaha.. Herlig igjen! _________________ Saklig |
|
| Back to top |
|
 |
SeG Veteran
Joined: 18 Mar 2011 Posts: 6956 Location: Trøndelagia
|
Posted: 21.07.2014 23:14 Post subject: |
|
|
| Brego wrote: | | Vil de ikke være et positivt tilskudd om Hoftun får ta kontroll på den defansive jobben som må gjøres i Rosenborg? Det er vel trossalt der han har sin fotballkompetanse? |
Han bør i allefall ha noe kompetanse på det feltet. Mer enn økonomi får man i allefall tro ;D _________________ I have as much authority as the Pope. I just don’t have as many people who believe it.
- George Carlin -
Formerly known as STRANDerGUD |
|
| Back to top |
|
 |
zaphod81 Forumsjef

Joined: 23 Jan 2008 Posts: 11618 Location: Rett ved regnbuens ende
|
Posted: 21.07.2014 23:30 Post subject: |
|
|
Sukk. Så alle gode midtstoppere blir gode på defensiv organisering som trenere? Alle kjappe hester blir gode jockeyer?
Nils Arne Eggen var en god midtstopper. Det er vel ingen overdrivelse å hevde at hans egenskaper innenfor defensiv organisering ikke var blant hans sterkeste sider som fotballtrener? Til sammenligning var Egil "Drillo" Olsen en noe lat og særdeles dribleglad ving.
Det som er aller mest sannsynlig er at Erik Hoftun ikke har noen spesiell kompetanse å vise til i denne rollen. Heller. Derfor har han med seg et spiller nytt sett med støttehjul i Mikael Dorsin, som har med seg omtrent samme fotballfaglige ballast som Hoftun, men nok er velsignet med hakket høyere intelligens, i det minste. Til sammen utgjør de kanskje den klassen assistenttrener en hovedtrener av Ingebrigtsens kaliber kan forvente på det nivået han naturlig hører hjemme (norsk 1. divisjon). _________________ Sitat slutt. |
|
| Back to top |
|
 |
hello Veteran
Joined: 04 Apr 2008 Posts: 7891
|
Posted: 21.07.2014 23:33 Post subject: |
|
|
| Haha, du er så herlig krass og to the point, Zaphod. |
|
| Back to top |
|
 |
SeG Veteran
Joined: 18 Mar 2011 Posts: 6956 Location: Trøndelagia
|
Posted: 21.07.2014 23:38 Post subject: |
|
|
Det er ingen som sier han er verdensmester eller noe slikt, men det er da nærliggende å tro han har noe kompetanse på feltet. Eggen var forsvarer også, ja. Men Hoftun var tross alt i sin tid en av Europas beste midtstoppere og jeg har ingen grunn til å tro at han ikke har noe å bidra med der. Fjollete å avskrive han på den måten. Greit nok at han var for dårlig som SD men han er da ikke totalt eneveik.. Tror jeg ;D _________________ I have as much authority as the Pope. I just don’t have as many people who believe it.
- George Carlin -
Formerly known as STRANDerGUD |
|
| Back to top |
|
 |
Brego Veteran
Joined: 18 Dec 2011 Posts: 1523
|
Posted: 21.07.2014 23:48 Post subject: |
|
|
| Jeg ser på dette som en positiv utnyttelse an Erik Hoftun. Å velge å fornærme intelligensen til mannen er ikke annet et usmakelig. |
|
| Back to top |
|
 |
oddarild Proff
Joined: 16 Aug 2012 Posts: 281 Location: Lillehammer
|
Posted: 21.07.2014 23:51 Post subject: |
|
|
Nå blir det spennende å se om dere (ikke alle her inne) som har mobbet Hoftun i årevis, finner en annen i klubben å mobbe, eller om dere faktisk greier å komme med annet enn kvalmende hets her inne på forumet.. Det ser jeg isåfall virkelig frem til:)
Helt utrolig at man kan behandle en legende i klubben på den måten.. For en psyke den mannen må ha, å høre og lese det smålige pjattet deres dag ut og dag inn, og fortsatt møte opp hver dag, og gjøre sitt beste for klubben han, og dere elsker! Det er beundringsverdig, flertallet her inne (meg selv veldig inkludert), hadde nok vært sykmeldt for år og dag siden.
Er 100% enig i at han ikke bør fortsette som sportslig leder, de oppgavene syns jeg en ny hovedtrener/ manager bør ha.. Det er lang vei fra å ønske at det forandres i hvordan sportslig avdeling og klubben forøvrig styres, til å prøve å utsette en livslang lojal RBKer for så mye hets og sjikane at han går av frivillig.
Hva tror dere helt ÆRLIG at Eggen, det tilsynelatende eneste mennesket på kloden som er verdig dere fantastiske "supportere", mener om oppførselen deres? Og når dere kommer frem til det eneste svaret på det spørsmålet som tilfredstiller kravet "ærlig", er det kanskje på sin plass med en kraftig unnskyldning?
Er dere store nok til det? Det ville være den største overraskelsen for meg i dag, og dette har vært en utrolig overraskende dag!!
PS: Vil igjen understreke at dette ikke er ment til alle her inne, dere vet nok godt hvem dere er selv, det er dere som blir fly forbanna over å lese det.. Dette er ikke for å lage en flere siders lang diskusjon her inne, det er min personlige mening... |
|
| Back to top |
|
 |
jadda Veteran
Joined: 20 Jul 2004 Posts: 1369 Location: Midt i smørøyet
|
Posted: 21.07.2014 23:57 Post subject: |
|
|
Ehhh...?
Hoftun må gå! |
|
| Back to top |
|
 |
1972 Miami Dolphins Legende

Joined: 30 Jul 2007 Posts: 18607 Location: Oslo
|
Posted: 21.07.2014 23:57 Post subject: |
|
|
Det hadde vært jævlig deilig om alle ansatte som ikke gjorde jobben sin selv forlot stillingen sin og takket av selv om alle hyllet personen. Dessverre er det ikke slikt, og når klubben ikke gjør jobben sin så blir det supporternes drittjobb å gjøre styrets plikt.
Tror du supportere flest liker å slenge dritt? Å være kritisk? Og stå med bannere og hyle ut negativitet? Å demonstrere mot det som foregår?
Helt sikkert ikke. Men klubben er langt viktigere enn enkeltansatte. så om du er interessert i å gi kritikk til noen for oppførsel så gjør det til de ansatte som ikke trekker seg frivillig eller styret som ikke sier opp udugelige ansatte. |
|
| Back to top |
|
 |
Kalle_Løken Junior
Joined: 27 Nov 2013 Posts: 34 Location: Åh, det er nære, Olav!
|
Posted: 22.07.2014 00:05 Post subject: |
|
|
| oddarild wrote: |
Helt utrolig at man kan behandle en legende i klubben på den måten.. For en psyke den mannen må ha, å høre og lese det smålige pjattet deres dag ut og dag inn, og fortsatt møte opp hver dag, og gjøre sitt beste for klubben han, og dere elsker! Det er beundringsverdig, flertallet her inne (meg selv veldig inkludert), hadde nok vært sykmeldt for år og dag siden.
|
Om Hoftun må lese og høre alt som står skrevet på RBKWEB, tror jeg at de som har klaget på organiseringen av klubben har rett og at stillingsinstruksen for sportslig ledelse snarest må endres. |
|
| Back to top |
|
 |
zaphod81 Forumsjef

Joined: 23 Jan 2008 Posts: 11618 Location: Rett ved regnbuens ende
|
Posted: 22.07.2014 00:05 Post subject: |
|
|
| Brego wrote: | | Jeg ser på dette som en positiv utnyttelse an Erik Hoftun. Å velge å fornærme intelligensen til mannen er ikke annet et usmakelig. |
Jeg vil gjerne påpeke at jeg med den setningen mente nøyaktig det jeg skrev: at Mikael Dorsin sannsynligvis er mer intelligent enn Erik Hoftun, ja, sannsynligvis godt over snittet intelligent, og dermed bedre i stand til å forstå det abstrakte ved trenerrollen. Erik Hoftun oppfatter jeg som en helt gjennomsnittlig intelligent person. Helt evneveik kan han jo heller ikke være, så lenge som han har kloret seg fast i en jobb han er for liten til.
Du må gjerne begrunne hvorfor dette er en positiv utnyttelse av Erik Hoftun, og vektlegge hvilke kvaliteter han har som vil skinne som assistenttrener i Rosenborg. _________________ Sitat slutt. |
|
| Back to top |
|
 |
LarsG Veteran
Joined: 03 Nov 2008 Posts: 1484 Location: Oslo
|
Posted: 22.07.2014 00:29 Post subject: |
|
|
Leste gjennom tråden her og det virket ut som det var litt diskusjoner på hva som lå i kortene.
Så pressekonferansen nå og for meg er det helt åpenbart at Hoftun er ute. Han sier selv "jeg er fungerende SD ut året" og han sier også at han får avlasting i rollen som SD slik at han kan fokusere på å være assistent for Ingebrigtsen. Han understreker at Ingebrigtsen er sjefen hans. Han sier også at han ikke skal være med å evaluere Ingebrigtsen etter sesongen.
Deilig at de nå revurderer strukturen. Det blir spennende tider fremover for å si det mildt! |
|
| Back to top |
|
 |
oddarild Proff
Joined: 16 Aug 2012 Posts: 281 Location: Lillehammer
|
Posted: 22.07.2014 00:31 Post subject: |
|
|
| 1972 Miami Dolphins wrote: | Det hadde vært jævlig deilig om alle ansatte som ikke gjorde jobben sin selv forlot stillingen sin og takket av selv om alle hyllet personen. Dessverre er det ikke slikt, og når klubben ikke gjør jobben sin så blir det supporternes drittjobb å gjøre styrets plikt.
Tror du supportere flest liker å slenge dritt? Å være kritisk? Og stå med bannere og hyle ut negativitet? Å demonstrere mot det som foregår?
Helt sikkert ikke. Men klubben er langt viktigere enn enkeltansatte. så om du er interessert i å gi kritikk til noen for oppførsel så gjør det til de ansatte som ikke trekker seg frivillig eller styret som ikke sier opp udugelige ansatte. |
Det meste av det du skriver her, er svar på ting som ikke en gang er i nærheten av det jeg skrev.. Supporterne sin drittjobb er å STØTTE laget i motgang (det er det hele ordet Supporter betyr), så klart får man ved det å støtte laget også "rett" til å si fra når ting ikke henger på greip, men det innebærer ikke å mobbe folk som jobber i klubben.. Mobbing og sjikane er aldri greit, uansett setting, det er sånn vi alle burde lært idet vi gikk over fra å være drittunger, til å bli voksne..
Det var hele budskapet i det innlegget mitt, at mobbing ikke er greit. Står det noe der om at dere ikke burde demonstrere, være kritiske, eller si meningen deres om sportslig ledelse?
At noen supportere liker å slenge drit, det burde være hevet over enhver tvil, om "supportere flest" liker det? Det tviler jeg på..
Det siste avsnittet er jeg enig i at alle du nevner der fortjener kritikk (ikke sjikane, slå opp i ordboken hvis du er usikker på forskjellen), men mest av alle fortjener de som ikke greier å oppføre seg som siviliserte mennesker med folkeskikk, en god dose kritikk. |
|
| Back to top |
|
 |
Bye Veteran
Joined: 31 Aug 2007 Posts: 3763 Location: Bergen
|
Posted: 22.07.2014 01:09 Post subject: |
|
|
Utrolig aggressivt ordspråk og kroppspråk under den pressekonferansen der, egentlig. _________________ Det e rom for sunn fornuft, og egne tolkninga, ailtså. |
|
| Back to top |
|
 |
oddarild Proff
Joined: 16 Aug 2012 Posts: 281 Location: Lillehammer
|
Posted: 22.07.2014 01:23 Post subject: |
|
|
Enig, men har stor forståelse for det, noen av de spørsmålene de journalistene kommer med er jo mildt sagt dumme og provoserende.. Noe som sikkert er helt med vilje..
Synes forøvrig at alle tre, takler alle spørmålene eksemplarisk! |
|
| Back to top |
|
 |
Humma Proff

Joined: 13 Aug 2013 Posts: 383
|
Posted: 22.07.2014 01:35 Post subject: |
|
|
| oddarild wrote: | | Supporterne sin drittjobb er å STØTTE laget i motgang (det er det hele ordet Supporter betyr), så klart får man ved det å støtte laget også "rett" til å si fra når ting ikke henger på greip, men det innebærer ikke å mobbe folk som jobber i klubben.. Mobbing og sjikane er aldri greit, uansett setting, det er sånn vi alle burde lært idet vi gikk over fra å være drittunger, til å bli voksne.. |
Det er sikkert hyggelig å være moralens høye vokter, men du bør samtidig være klar over konteksten denne "mobbingen" foregår i. Å være sportslig leder i Rosenborg er en jobb med svært høy medieprofil, og er lønnet deretter. Det er en jobb han har valgt helt selv, vel vitende om trykket fra medier og supportere, og klamret seg fast til etter eget ønske selv om han har fått mye (berettiget) kritikk.
Og det er ikke akkurat snakk om nattlige oppringinger eller tagging på bilen, her, heller. Det er bannere på stadion og ymse kritikk på et forum for RBK-tilhengere som må oppsøkes spesifikt.
Du har forresten heller ingen definisjonsrett på hva det vil si å være supporter. |
|
| Back to top |
|
 |
Zorac Forumsjef

Joined: 08 May 2005 Posts: 19489 Location: Lillestrøm
|
Posted: 22.07.2014 02:05 Post subject: |
|
|
| oddarild wrote: | | Supporterne sin drittjobb er å STØTTE laget i motgang (det er det hele ordet Supporter betyr) |
Jeg tror det er du som har misforstått hva supporter betyr. Å støtte et lag er også å være kritisk til det, og å ønske å fjerne elementer som gjør laget dårligere, eller hindrer utvikling.
Å støtte laget er en ting. Kjernen møter opp og synger for Rosenborg på banen i tjukt og tynt, og backer dem opp til tross for lange perioder med utrolig lite underholdende fotbal. Men de er kritiske til hva som gjøres utenom kamper. Jeg kan ikke min beste vilje se at å være supporter innebærer å ta imot og svelge alt klubben de bruker tid, penger, og ressurser på måtte finne på å gjøre. For meg er en ekte supporter den som også følger med utenfor kampdag.
Så jeg kan jo spørre - har ikke Kjernen og resten av Rosenborg-fansen stilt opp? Har de ikke forstatt å betale for å se og støttet klubben sin til tross for massive insdre uroligheter, elendig banespill, og særdeles skuffende resultater i de fleste mesterskap vi deltar i?
Jeg synes det personlig er uklokt å diktere Rosenborg-fansen i hvordan de skal bete seg. Jeg har hørt argumentet flere ganger; hvordan kan du være supporter om du er så kritisk? Det er nettopp det som er å være supporter. Jeg kan garantere at det er de som følger mest med og bryr seg om det som skjer i kullissene er de som bruker mest tid og penger på klubben sin. Å være kritisk (utover "i dag spilte vi dårlig) er et sunnhetstegn ved supportere, da betyr det at de bryr seg. Jeg tør også påstå at alle som ønsket Perry og Hoftuns avgang har et felles mål - å gjrøre Rosenborg bedre. Det er ikke slik at alt er riktig, godt og fornuftig om det skjer under taket på Brakka. Vi som supportere og medlemmer har som ansvar å si ifra når noe er galt. Det er grunn til bekymring den dagen vi slutter å være vaktbikkjer. _________________ Influencer™ |
|
| Back to top |
|
 |
SeG Veteran
Joined: 18 Mar 2011 Posts: 6956 Location: Trøndelagia
|
Posted: 22.07.2014 02:21 Post subject: |
|
|
Spot on Zorac! Supporterne skal være vaktbikkja som du sier, som ser klubben utenfra og kommer med kritikk og ros utifra hvordan klubben drives - likegyldighet er hva som kan ødelegge en klubb. En klubb er ingenting uten den engasjerte og betalende supporter! _________________ I have as much authority as the Pope. I just don’t have as many people who believe it.
- George Carlin -
Formerly known as STRANDerGUD |
|
| Back to top |
|
 |
EspN Veteran
Joined: 18 Sep 2009 Posts: 7356 Location: Heaven
|
Posted: 22.07.2014 02:47 Post subject: |
|
|
| Ingen som har drevet mobbing..Vi har sagt at ingenting er personlig.Grunn til at de føler seg er mobbet er for og sette seg selv i selvforsvars modus,så de slipper kritiske spørsmål. |
|
| Back to top |
|
 |
oddarild Proff
Joined: 16 Aug 2012 Posts: 281 Location: Lillehammer
|
Posted: 22.07.2014 08:46 Post subject: |
|
|
@ Zorac
Hvis du hadde tatt med hele setningen som du quoter, så syns jeg det er nesten akkurat det samme som du skriver.. Kritikk er viktig, riktig og avgjørende for å holde alle på tå hev, det jeg klagde på var det som ikke lenger er kritikk, men personangrep.. |
|
| Back to top |
|
 |
|