| View previous topic :: View next topic |
| Hvem var Banens Beste? |
| A. Lund Hansen |
|
1% |
[ 2 ] |
| J. Svensson |
|
1% |
[ 2 ] |
| S. Strandberg |
|
1% |
[ 2 ] |
| T. Reginiussen |
|
9% |
[ 12 ] |
| M. Dorsin |
|
0% |
[ 0 ] |
| M. Jensen |
|
0% |
[ 1 ] |
| D. Berntsen |
|
1% |
[ 2 ] |
| R. Riski |
|
77% |
[ 100 ] |
| T. Mikkelsen |
|
3% |
[ 5 ] |
| A. Søderlund |
|
1% |
[ 2 ] |
| M. Gamst Pedersen |
|
0% |
[ 1 ] |
|
| Total Votes : 129 |
|
| Author |
Message |
1r9b1k7 Veteran
Joined: 16 Jun 2006 Posts: 1484
|
Posted: 15.05.2014 17:33 Post subject: |
|
|
| Rånny wrote: | | hellvikrunner wrote: | | Slike kamper har en tendens til å bli et antiklimaks. På forhånd ligger alt til rette. Publikum møter opp i hopetall og er villige til å stelle i stand en folkefest. Været er ofte bra (altså, opphold). Rammen rundt er stort sett (nesten) alltid perfekt. Alt ligger til rette for en herlig opplevelse. Vi har forventninger om at nå må bare RBK prestere kvalitet i alle ledd. |
Japp, sist for min del var på 16 mai hjemme mot Hønefoss. Siden har jeg aldri vært på Lerkendal. |
Men du bruker hundrevis av kroner på fotballdrakter til klubber som LSK f.eks.?
Du prioriterer feil.  |
|
| Back to top |
|
 |
RÃ¥nny Legende

Joined: 12 Apr 2008 Posts: 14523 Location: Namsos
|
Posted: 15.05.2014 17:36 Post subject: |
|
|
Aldri brukt en eneste krone på en drakt fra en norsk klubb  _________________ " Det var et smart trekk av Rekdal å få oss i form "
- Torgeir Børven |
|
| Back to top |
|
 |
hellvikrunner Veteran
Joined: 25 Feb 2013 Posts: 2741
|
Posted: 15.05.2014 17:41 Post subject: |
|
|
Tore Reginiussen er ihvertfall optimist om ikke annet:
https://www.norsk-tipping...nonsebilag
Selv tror jeg som sagt ikke på seier selv om spillerne tydeligvis har troen. |
|
| Back to top |
|
 |
JanneB Veteran
Joined: 24 Mar 2012 Posts: 2340
|
Posted: 15.05.2014 17:47 Post subject: |
|
|
| Rånny wrote: | Aldri brukt en eneste krone på en drakt fra en norsk klubb  |
Sjekk pass! |
|
| Back to top |
|
 |
PerO Veteran
Joined: 21 Feb 2011 Posts: 6195 Location: Drammen
|
Posted: 15.05.2014 18:01 Post subject: |
|
|
| Hedon wrote: | | Orker ikke sjekke, men hvordan ligger det an på Kjernen-tribunen? Please si at det er utsolgt, sånn at jeg slipper å drasse med meg unger. |
Kona leser ikke RBKWEB skjønner jeg  |
|
| Back to top |
|
 |
RÃ¥nny Legende

Joined: 12 Apr 2008 Posts: 14523 Location: Namsos
|
Posted: 15.05.2014 18:04 Post subject: |
|
|
| JannesBart wrote: | | Rånny wrote: | Aldri brukt en eneste krone på en drakt fra en norsk klubb  |
Sjekk pass! |
Mulig jeg er dum, men hæ?  _________________ " Det var et smart trekk av Rekdal å få oss i form "
- Torgeir Børven |
|
| Back to top |
|
 |
SunsetSalami Legende
Joined: 06 Sep 2002 Posts: 11014
|
Posted: 15.05.2014 18:17 Post subject: |
|
|
Anglofili etc. JannesBart er åpenbart av formening av at supportere skal ha lokal forankring  |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 62003 Location: Trondhjem
|
Posted: 15.05.2014 18:34 Post subject: |
|
|
| gisp! wrote: | | I denne kampen skal Rosenborg faktisk spille i hvitt (hvit skjorte, shorts og strømper). |
- Vi har oppfordret til at RBK stiller i hvit shorts fordi Stabæk har mørkeblå shorts i hoveddrakta og hvit i reservedrakta. Dersom RBK stiller i svart shorts og Stabæk i hvit blir det mer uoversiktlig. Et ønske, ikke et krav, opplyser Are Hokstad, fagansvarlig for kampadministrasjon i NFF, til rbkweb.no.
RBK har valgt å føye seg. Både i 2011 og 2012 skiftet derimot gjestene fra Bærum shortsfarge, slik som bortelag pleier å gjøre ved draktlikhet.
Les mer: I helhvitt mot Stabæk
Jeg kan ikke si meg annet enn helt uenig med NFF i at det er så uoversiktlig med svart RBK-shorts og hvit Stabæk-shorts:
Siste hjemmekampene jeg kan huske vi stilte i helhvitt var mot Larnaka og mot Qarabag - førstnevnte på intiativ fra markedsavdelinga faktisk. Gikk ikke så bra da ...
Last edited by 2mas on 15.05.2014 18:43; edited 2 times in total |
|
| Back to top |
|
 |
EspN Veteran
Joined: 18 Sep 2009 Posts: 7359 Location: Heaven
|
Posted: 15.05.2014 18:41 Post subject: |
|
|
Huff...og i tillegg sliter vi bestandig når det er fullt også..
Men jeg er dritlei av at perry sier vi skal gå ut i hundre når det aldri skjer..vi sliter jo som oftest på hjemmebane.
Det er perry sin skyld. |
|
| Back to top |
|
 |
Attaboy Veteran

Joined: 23 Aug 2011 Posts: 9466
|
Posted: 15.05.2014 18:45 Post subject: |
|
|
Noen som har sett Stabæk spille i år? Jeg har faktisk ikke sett en eneste kamp av de. Eller så litt av kampen de vant i Bergen. Men den ga jo egentlig ingen preferanser på hvor laget står i dag. For så dårlig som Brann var i den kampen, ville vel alle i lag i ligaen stått igjen med tre poeng.
Per Joar Hansen mener at hvis vi slipper oss ned bare fem prosent, så kan de gi oss trøbbel, og at vi må ta Stabæk på alvor.
Fem prosent ned bare. Fra hva? Om vi så slipper oss ned 30 prosent, skal vi da kunne slå dette laget enkelt og greit?
Derfor lurer jeg på hvordan dette laget spiller. For som Hansen på en måte sier det, likestiller han jo mer eller mindre lagene? _________________ Putte-ventrilokvist. |
|
| Back to top |
|
 |
Peter Storey Veteran

Joined: 29 Jul 2008 Posts: 5529 Location: Ystad
|
Posted: 15.05.2014 18:51 Post subject: |
|
|
| EspN wrote: | Huff...og i tillegg sliter vi bestandig når det er fullt også..
Men jeg er dritlei av at perry sier vi skal gå ut i hundre når det aldri skjer..vi sliter jo som oftest på hjemmebane.
Det er perry sin skyld. |
Analysen är enkel: Allt är Perrys skuld. |
|
| Back to top |
|
 |
Rattiti Junior
Joined: 27 Mar 2013 Posts: 66 Location: Trondheim
|
Posted: 15.05.2014 19:38 Post subject: |
|
|
Salget ser ut til å gå vanvittig bra ut i fra hva jeg ser på billettservice. Tipper vi har passert 20 000 allerede!!  |
|
| Back to top |
|
 |
Gjfs Proff
Joined: 30 Jul 2013 Posts: 419 Location: Trondheim
|
Posted: 15.05.2014 19:53 Post subject: |
|
|
| Attaboy wrote: | Noen som har sett Stabæk spille i år? Jeg har faktisk ikke sett en eneste kamp av de. Eller så litt av kampen de vant i Bergen. Men den ga jo egentlig ingen preferanser på hvor laget står i dag. For så dårlig som Brann var i den kampen, ville vel alle i lag i ligaen stått igjen med tre poeng.
Per Joar Hansen mener at hvis vi slipper oss ned bare fem prosent, så kan de gi oss trøbbel, og at vi må ta Stabæk på alvor.
Fem prosent ned bare. Fra hva? Om vi så slipper oss ned 30 prosent, skal vi da kunne slå dette laget enkelt og greit?
Derfor lurer jeg på hvordan dette laget spiller. For som Hansen på en måte sier det, likestiller han jo mer eller mindre lagene? |
Stabæk spiller flott fotball så langt i år! Bradley har noe på gang. Beinhard jobbing over hele linjen og klarer spille possesion orientert.
Med Høiland og Fontanello som midtstoppere, nyervervelsen Adu som balanserende, og Boli på topp har de en sterk sentrallinje. De har 2 vinger i Kassi og Brustad som kan finne på hva som helst, varierer mellom himmel og helvette, Kassi som en dribletype og Brustad som er litt Trond Olsen når det gjelder fart, men som vi alle vet, fungerte Trond Olsen bedre på et lag som Bodø Glimt(Stabæk), enn Rosenborg.
På Beck plass blir det Granli, en 94 modell med stor duellstyrke i luften, men som også har brukbart tempo og Jalasto eller Trondsen. Sistnevnte spiller på midtbanen om han ikke spiller beck. Trondsen er forresten en spiller jeg er særs begeistret for. Jeg ser på han som et større talent en Stengel, med et ekstremt overblikk og pasningsfot, nærmest umulig og ta fra han ballen. 95 Modell.
Den siste plassen? Soko spilte en god kamp i cupen, så mulig han kommer inn.
For de som lurer på hvordan Adu er, har jeg sett han live 2-3 ganger, og han er samme type som Annan, bare med enda frekkere nærteknikk! Nytelse og se på når det fungerer! Altfor god for Stabæk spør du meg.
Svakhetene i dette laget bør være manglende tempo i bakre rekker, og har ikke Adu dagen kan midtbanen deres bli noe svak defensivt!
En kamp jeg forventer at vi vinner på 16. Mai foran 21.000 elleville trøndere  |
|
| Back to top |
|
 |
Attaboy Veteran

Joined: 23 Aug 2011 Posts: 9466
|
Posted: 15.05.2014 20:07 Post subject: |
|
|
Jøss, får jo forhåpninger om at vi møter et lag som kommer til Lerkendal for å spille fotball. Høres nesten ut som et lag som ønsker å være med på dansen vi byr opp til. Skal bli spennende å bli kjent med både Bradley, enkeltspillere og hvordan laget fungerer som helhet.
Takk for fin input, Ola!  _________________ Putte-ventrilokvist. |
|
| Back to top |
|
 |
JohnTiger Veteran
Joined: 27 Nov 2007 Posts: 2630 Location: Heimdal
|
Posted: 15.05.2014 20:19 Post subject: |
|
|
På de feltene det er mulig å telle er det nå 841 billetter igjen, dvs at det på disse feltene er solgt 1212 biletter siden jeg telte for 26 timer siden.
Ledige på Rema 48 (90 i går kl 19)
Ledige på Eiendomsmegler 170 (732 i går kl 19)
Ledige på Hent 623 (1231 i går kl 19)
På Hent er godt over halvparten av de ledige billettene på felt QA som faktisk har 364 ledige (ned med bare 50 siden i går). OA er det eneste andre feltet med over 100 ledige (177).
Med 841 ledige som det er mulig å telle og hvis det stemmer at salgstallet nærmer seg 20.000,- betyr det at både bortefeltet, russefeltene og ØØ må være veldig bra besatt.
EDIT : Bare i tiden jeg summerte og skrev dette innlegget ser jeg det er solgt minst 11 (EDIT 26) billetter slik at 4 nye felt er utsolgte.
Last edited by JohnTiger on 15.05.2014 20:33; edited 3 times in total |
|
| Back to top |
|
 |
Attaboy Veteran

Joined: 23 Aug 2011 Posts: 9466
|
Posted: 15.05.2014 20:23 Post subject: |
|
|
Dette går med andre ord mot (stapp)fulle tribuner?  _________________ Putte-ventrilokvist. |
|
| Back to top |
|
 |
Kjello Forumsjef
Joined: 29 Oct 2006 Posts: 9295 Location: Trondheim
|
Posted: 15.05.2014 20:31 Post subject: |
|
|
| JohnTiger wrote: | | bortefeltet |
234 ledige billetter (86 solgte) på bortefeltet akkurat nå. Men de vil nok runde 150 solgte tipper jeg. |
|
| Back to top |
|
 |
JohnTiger Veteran
Joined: 27 Nov 2007 Posts: 2630 Location: Heimdal
|
Posted: 15.05.2014 20:35 Post subject: |
|
|
DSÃ¥ de har bare SB ja....
Betyr det at RB blir stående tomt? I så fall er det jo godt over 500 billetter der som ikke blir solgt. |
|
| Back to top |
|
 |
Kjello Forumsjef
Joined: 29 Oct 2006 Posts: 9295 Location: Trondheim
|
Posted: 15.05.2014 20:40 Post subject: |
|
|
| RB er russefelt. Har i hvertfall vært det de to siste årene. |
|
| Back to top |
|
 |
JohnTiger Veteran
Joined: 27 Nov 2007 Posts: 2630 Location: Heimdal
|
Posted: 15.05.2014 20:46 Post subject: |
|
|
Ok, så de har hele nedre Adressa + flere felt på nedre Hent. Det var jeg ikke klar over
Fest blir det uansett
 |
|
| Back to top |
|
 |
puckno Veteran
Joined: 13 May 2006 Posts: 4851
|
Posted: 15.05.2014 20:46 Post subject: |
|
|
| Skulle ønske vi fikk laguttaket litt før så det blir lettere å irritere seg. |
|
| Back to top |
|
 |
Kjello Forumsjef
Joined: 29 Oct 2006 Posts: 9295 Location: Trondheim
|
Posted: 15.05.2014 20:55 Post subject: |
|
|
| JohnTiger wrote: | | Ok, så de har hele nedre Adressa + flere felt på nedre Hent. |
Er bare nedre Adressa og felt RB på Hent. Resten av Hent er for vanlige folk. |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 62003 Location: Trondhjem
|
Posted: 15.05.2014 20:58 Post subject: |
|
|
| JohnTiger: Bruk "svar"-knappen i stedet for "sitér". |
|
| Back to top |
|
 |
Kjello Forumsjef
Joined: 29 Oct 2006 Posts: 9295 Location: Trondheim
|
Posted: 15.05.2014 21:06 Post subject: |
|
|
For øvrig, 2353 ledige billetter hevdes det i kamptråden i fjor 15. mai kl 21.50.
Det uten bortefeltet antar jeg. I så fall er det solgt nesten 1500 flere billetter i år enn i fjor.
Skulle tilsi 20 500 i morgen. Håper inderlig det øker litt til, slik at vi runder 21 000. Ikke vært 21 000 på 16. mai siden 2010. |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 62003 Location: Trondhjem
|
Posted: 15.05.2014 21:08 Post subject: |
|
|
| Så får vi håpe at spillerne ikke igjen bukker under for presset fra fullsatt stadion. |
|
| Back to top |
|
 |
|