View previous topic :: View next topic |
Author |
Message |
Henri Legende

Joined: 18 Feb 2005 Posts: 19314
|
Posted: 23.05.2006 15:04 Post subject: Møte i Oslo: Fotball – det viktigste i verden |
|
|
Kanskje noen (i Oslo) synes dette er interessant:
Fotball – det viktigste i verden
Dato: onsdag 31. mai 2006
Tid: 19.00
Sted: Institutt for samfunnsforskning, Munthes gate 31, Oslo
Det har lenge vært en sannhet at fotball er det viktigste i verden. Men for hvem, hvorfor og på hvilke måter? Institutt for samfunnsforskning tar debatten. Fotball begeistrer og engasjerer spillere, supportere og frivillige på tvers av alder, kjønn, utdannelse og sosial bakgrunn. Den fascinerer på alle nivåer, i sjettedivisjon, blant små gutter og jenter og oldboys, på Hamar og i Hongkong. Vi kan forakte, undres eller begeistres, men vi kommer ikke utenom fotballens betydning. Hvordan forstår og forklarer vi supporterne som følger sine lag og som aldri kan riste av seg lojaliteten, selv når laget synker mot tabellens bunn? De som selger pølsene, bygger klubbhus, fordeler treningstider, stiller som trenere og måker snørike treningsbaner - hva motiverer dem? Kort sagt: Hva er det med fotball?
På seminaret ønsker vi å belyse fotballens fascinasjon fra ulike vinkler og ståsteder med debattanter fra akademia, fotballmiljøet og kulturlivet. Men alle med en felles kjærlighet for det viktigste.
Innledere
- Hans K. Hognestad, Høgskolen i Bø
- Arve Hjelseth, Høgskolen i Nord-Trøndelag
- Cathrine Sandnes, Redaktør i samtiden
- Ørnulf Seippel, Institutt for samfunnsforskning
- Ingebrigt Steen Jensen, Stabæk fotball
Ordstyrer: Jørgen Moland, Institutt for samfunnsforskning
Etter de inviterte innleggene serveres pizza. Deretter slippes debatten løs.
http://www.samfunnsforskn...29425.html |
|
Back to top |
|
 |
Recon Legende

Joined: 20 Jun 2004 Posts: 11807 Location: alltid to skritt foran
|
Posted: 23.05.2006 15:39 Post subject: Re: Møte i Oslo: Fotball – det viktigste i verden |
|
|
Jeg tok det seriøst helt til det kom hit.
henning wrote: |
- Ingebrigt Steen Jensen, Stabæk fotball
|
_________________ Profesjonell revolusjonær
"Hans Hipp som happ uttalelse er jo en katastrofalt dårlig beskrivelse av fakta, som skaper inntrykk av manglende strategi og kunnskapsløshet. " |
|
Back to top |
|
 |
Recon Legende

Joined: 20 Jun 2004 Posts: 11807 Location: alltid to skritt foran
|
Posted: 24.05.2006 11:12 Post subject: |
|
|
Skitt au, meldte meg på. _________________ Profesjonell revolusjonær
"Hans Hipp som happ uttalelse er jo en katastrofalt dårlig beskrivelse av fakta, som skaper inntrykk av manglende strategi og kunnskapsløshet. " |
|
Back to top |
|
 |
Jon Irenicus Veteran

Joined: 16 Aug 2005 Posts: 4292
|
Posted: 24.05.2006 11:37 Post subject: |
|
|
Virker nogenlunde interessant. Takker for heads-upen, men er heldigvis tilbake i Trondhjem da. |
|
Back to top |
|
 |
Henri Legende

Joined: 18 Feb 2005 Posts: 19314
|
Posted: 24.05.2006 16:45 Post subject: |
|
|
Kunne tenkt meg å dra selv, men spiller kamp den kvelden |
|
Back to top |
|
 |
LitjEggen Veteran

Joined: 09 Dec 2004 Posts: 2402
|
Posted: 24.05.2006 16:50 Post subject: |
|
|
Om noen stopper kjeften på Sandnes og Steen-Jensen så blir nok det der ganske så interresant.... _________________
 |
|
Back to top |
|
 |
Recon Legende

Joined: 20 Jun 2004 Posts: 11807 Location: alltid to skritt foran
|
Posted: 02.06.2006 16:28 Post subject: |
|
|
Det var faktisk ganske så interessant, med unntak av han knusktørre Lynfyren og hu Sandnes som bare skravla og lo av seg selv. Til og med Ingebrigt slo til med no vettugt.
Enda mer interessant var det på pøbb etterpå med Hjelseth og en av de 14000 sosialantropologistudentene som skrev om supporterkultur.
Konklusjonen fra podiet var ihvertfall klar:
Per Jørgensen er en klovn som passer bedre i handballklubben Byåsen enn fotballklubben RBK, og - supportere følger klubbfotball - landslagspublikummet tilsvarer Håndballens venner!  _________________ Profesjonell revolusjonær
"Hans Hipp som happ uttalelse er jo en katastrofalt dårlig beskrivelse av fakta, som skaper inntrykk av manglende strategi og kunnskapsløshet. "
Last edited by Recon on 08.06.2006 14:25; edited 1 time in total |
|
Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61957 Location: Trondhjem
|
|
Back to top |
|
 |
|