English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Rosenborg 2006
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 31, 32, 33  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tommærn
Veteran


Joined: 14 Dec 2005
Posts: 1099

PostPosted: 11.05.2006 19:12    Post subject: Reply with quote

Jeg er ikke enig i at Braaten ikke har vært god.. Han har kanskje ikke spilt veldig godt men han har denna x-faktoren som gjør at det blir mål når'n spiller. Han skaper ro i laget ved at han kan holde på ballen og skape sånn ''håndball aktig'' spill utafor 16 metern til motstandern. Syns ikke folk legger godt nok merke til hvor viktig han er! jeje Torshov forevah! Cool
Back to top
View user's profile Send private message
Henri
Legende


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 19313

PostPosted: 12.05.2006 08:47    Post subject: Reply with quote

http://fotball.adressa.no...e56061.ece
http://fotball.adressa.no...e56062.ece

Sørloth, Skammels, Helstad og Essediri klager på roteringa. Faen, jeg liker ikke dette. Halvbra start + misfornøyde spillere = værre fortsettelse av sesongen...???
Back to top
View user's profile Send private message
Balder
Proff


Joined: 21 Jul 2004
Posts: 458
Location: Trondheim

PostPosted: 12.05.2006 09:41    Post subject: Reply with quote

Vel, når både Helstad og Essediri "går ut" og klager på roteringa og tydeligvis vil ha dette opp i plenum, må en av de være forberedt på fast plass - på benken...

Det er kun plass til en av de om gangen, men jeg synes det er viktig at Høgmo bruker to såpass forskjellige spillere i kampene der de passer inn, og ikke etter når de har vært ute i avisene.
Helstad mot lag som gir han bakrom å løpe i, og Essediri mot lag som krever gode innlegg og bredde i angrepet.
At begge to er ute i avisene kan skyldes at det virker som at Høgmo lar seg påvirke av dette.

Mener flere har vært ute i avisene i år og fått spilletid like etter.
_________________
"If you spell Chuck Norris in Scrabble, you win. Forever."
Back to top
View user's profile Send private message
Brady
Veteran


Joined: 07 Jul 2005
Posts: 9269
Location: Trondheim

PostPosted: 12.05.2006 10:02    Post subject: Reply with quote

Skjønner ikke hvorfor Essediri klager sin nød. Han er jo en av de som har spilt mest i angrepsrekka i år.

Det er et dårlig eksempel som blir brukt i artikkelen også. Man skryter av at man brukte samme angrepsrekka i 1999-sesongen i mange kamper på rad på vårparten (Dahlum-Rushfeldt-Sørensen). Det var jo på høsten at laget blomstret denne sesongen, og da var angrepsrekka byttet ut på to plasser.
Back to top
View user's profile Send private message
Baadshah/Tab
Veteran


Joined: 14 Sep 2004
Posts: 4037
Location: Akershus, Vestby

PostPosted: 12.05.2006 11:39    Post subject: Rosenborg og spillersystem! Reply with quote

Jeg ser at spillere som Helstad og Essediri klager over spilletid og bytting av roller i laget, som å spille ving den ene dagen også plutselig over til spiss i neste kamp osv.!
Hovedproblemet til Rbk er at vi har for mange "like" gode spillere. Altså at ingen er klare førstevalg, eller at det er for få "klare" førstevalg!

En løsing på dette kan være å selge unna andrevalgene og erstartet dem med stortalenter istedet i samme rolle, siden talentet ikke vil forlange spilletid med engang!

En annen løsning kan være å ruler helle angrepsrekka eller midtbanerekka, etter motstanderns kvalitet som f.eks:

Første valget i et 4-2-3-1 system:

<----------> Thorstein Helstad <---------->

Daniel Braaten <----------> Steffen Iversen <----------> Karim Essediri

Andre valget i et 4-2-3-1 system:

<----------> Yssouf Kone <---------->

Øyvind Storflor <----------> Steffen Iversen <----------> Michael Jamtfall



Første valget i et 4-3-3 system:

Daniel Braaten <----------> Steffen Iversen <----------> Karim Essediri


Andre valget i et 4-3-3 system:

Øyvind Storflor <----------> Thorstein Helstad/Yssouf Kone <----------> Michael Jamtfall


Da vil spillerne ha noe "fast" å forholde seg til, noe som er meget positivt for spillerns selvtillit!

Hva mener dere??
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Skammels10
Veteran


Joined: 24 Feb 2005
Posts: 1966

PostPosted: 12.05.2006 23:40    Post subject: Reply with quote

Jeg mener at vi absolutt bør spille 4-2-3-1, fordi det passer våre spillere best, OG vi kan samtidig vrake Jan Gunnar.

--------------Helstad---------------

Braaten----Iversen-------Essediri

------Skjelbred----Strand---------

*Glimrende!*
Back to top
View user's profile Send private message
RBKSandvika
Veteran


Joined: 25 May 2004
Posts: 4004
Location: Oslo

PostPosted: 12.05.2006 23:47    Post subject: Reply with quote

skjelbred er en indreløper/offensiv midt, og intet defensivt anker..

strand er snart gått ut på dato (dessverre)

dette er ikke et bra alternativ da må indreløperrollen som har vært så viktig i RBK fullstendig restruktureres..
Back to top
View user's profile Send private message
Baadshah/Tab
Veteran


Joined: 14 Sep 2004
Posts: 4037
Location: Akershus, Vestby

PostPosted: 13.05.2006 11:44    Post subject: Reply with quote

http://fotball.adressa.no...e56127.ece

Høgmo - Dette er på mange måter en prøve-og-feile-vår, hvor evalueringen tas etter vårsesongen!

Begrunnelsene:

- Motstanderen: Rosenborg har i større grad enn tidligere begynt å tilpasse seg laget på motsatt banehalvdel. Står motstanderen høyt er en bakromsspiss et godt alternativ - mot lag som forsvarer seg er en møtende spiss bedre, med to kanter som løper i bakrom. Dette gjelder også i valg av taktikk under hjemmekamper i forhold til bortekamper.
- Variasjon i spillet: For å unngå for stor grad av forutsigbarhet er bredden i troppen viktig for å gjøre RBK vanskelig å lese for motstanderen. Ulike spillertyper i ulike roller gjør RBK verre å forsvare seg mot.
- Prøve ut spillere: Rosenborg har vært gjennom et kraftig generasjonsskifte. Per-Mathias Høgmo sier han denne våren har latt mange få prøve seg, for blant annet å se hvem som passer inn i systemet.
- Konkurransen: Høgmo mener at det beste for å skape trygghet i en ellever ville vært å bruke de samme spillerne så ofte som mulig. Samtidig mener han noen trenger mer trygghet enn andre, for å kunne prestere på høyt nivå. Her trekker han fram Steffen Iversen som en som har godt av å hele tiden bli pushet, mens for eksempel Karim Essediri er en spiller som trenger tid på laget for å kunne prestere.
- Skader: Daniel Braaten har slitt mest med skader av spillerne i angrepsleddet denne sesongen. Men Per-Mathias Høgmo trekker også fram Steffen Iversens *trege* start og Thorstein Helstad problemer i vinter som årsaker til at endringer har blitt gjort.



Evaluering etter våren!


- Du er også blitt kritisert for å forandre for mye på spillernes roller. Er tiden hvor Steffen Iversen skulle rendyrkes som spiss allerede forbi?

- Jeg har også sagt han kan brukes som indreløper og ving. Det gjelder å prøve å optimalisere laget til hver kamp, og Steffen har vist at han har fungert bra også som ving.

- Kommer du til å fortsette å rotere på spillerne i angrepsleddet?

- Vi tar en evaluering etter vårsesongen på dette. Men jeg kan ikke utelukke at det kommer flere rokeringer, konkluderer Høgmo.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
jenssenc
Senior


Joined: 22 Sep 2004
Posts: 114

PostPosted: 13.05.2006 22:07    Post subject: Ikke bedre enn i fjor.... Reply with quote

Det er rett og slett trist og skuffende å se RBK spille fotball. Jeg ser faktisk ingen spillemessig fremgang fra vårsesongen i fjor. Det virker like ustrukturert og planløst som i fjor, og jeg skjønner ikke hva Høgmo egentlig ønsker å gjøre, han skifter mening like fort som været skifter i Trondheim. Diamantformasjon, Helstad som klart spissvalg, Ivers som soleklar spiss, "prøve og feilesesong", hva er det egentlig han prøver på?

Han sender motstridende signaler ved å si at generasjonsskiftet må komme samtidig som han kjører Basma, Riseth og Kvarme i backrekka.

Midtbanegeneral Solli, som i følge Høgmo skal være defensivt meget solid, er overhodet ikke det man kan forvente av en landslagsspiller (riktig nok fordi Hareide er like stor fan av ham som Høgmo) etter såpass lang tid i rollen. Han sluntrer unna viktige defensive løp, er ingen utpreget pasningslegger, og de gode kampene kommer alt for sjelden.

Og hva er det som skjer i angrepsrekka? Hva gjør Iversen på vingen?

Det er selvfølgelig lettere å sitte på utsiden og kritisere, men per dags dato er RBK rett og slett et middels godt lag i en dårlig norsk toppserie. Og det verste er faktisk ikke at RBK ikke sanker nok poeng, det verste er at underholdningsverdien slik den er i dag vil gjøre at de 21.000 som kommer til Lerkendal 16.mai fort vil bli til 11.000-12.000 i løpet av høsten.
Back to top
View user's profile Send private message
joakleis
Veteran


Joined: 20 Oct 2002
Posts: 3629
Location: Trondheim

PostPosted: 13.05.2006 23:30    Post subject: Reply with quote

jenssenc wrote:
Det er selvfølgelig lettere å sitte på utsiden og kritisere, men per dags dato er RBK rett og slett et middels godt lag i en dårlig norsk toppserie. Og det verste er faktisk ikke at RBK ikke sanker nok poeng, det verste er at underholdningsverdien slik den er i dag vil gjøre at de 21.000 som kommer til Lerkendal 16.mai fort vil bli til 11.000-12.000 i løpet av høsten.

Det er synd å si det, men du har helt rett.
Det er dette man risikerer ja, dersom ting ikke bedrer seg. Og når har det egentlig tjent Rosenborg å "prøve og feile", når vi SKAL vinne serien hvert eneste år, fordi vi SKAL være Norges beste lag.

Først ble Helstad lovet fast plass som midtspiss, og startet oppskriftsmessig mot Lillestrøm. Men mot Start er ikke Helstad god nok lenger, og da dekker Steffen midtspissplassen. Og jammen var ikke diamantformasjonen kommet for å bli, før det er tilbake til 4-3-3. Og jammen innrømmer han ikke at Per er klart best i den offensive midtbanerollen i 4-2-3-1, før det er tilbake til 4-3-3 i neste kamp, med Per som indreløper.

Og det etablerte angrepsspillet er nærmest totalt fraværende. Kontringene er gode. Og dødballene er ok. Men hvor er det etablerte angrepsspillet? Jeg kan være enig med Høgmo at vi skal være best etter sommerferien, men det betyr ikke at det er normalt at vi er så dårlige som vi er nå, på denne tiden av året.
_________________
Rosenborg - Ingen over, ingen ved siden
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Brady
Veteran


Joined: 07 Jul 2005
Posts: 9269
Location: Trondheim

PostPosted: 13.05.2006 23:34    Post subject: Reply with quote

Prøve og feile kan man gjøre med lag som er hovedsakelig har unge spillere i starten av karrieren. RBK's lag er fylt opp med erfarne spillere.
Back to top
View user's profile Send private message
Katalysator
Veteran


Joined: 15 Jan 2006
Posts: 1947

PostPosted: 13.05.2006 23:37    Post subject: Reply with quote

Jeg er veldig skuffet over at vi ikke klarte å ta med oss alt det positive fra Lillestrøm-kampen. Det er den eneste kampen hvor vi har klart å etablere et trykk som stresser motstanderen. Gode innlegg, god bevegelse, høy presisjon i pasningsspillet og ikke minst oppmerksomhet på andreballer er hovedfaktorene for å bygge opp et slikt trykk. Dette har vi dessverre ikke maktet i de siste seks kampene og det er meget skuffende.
Back to top
View user's profile Send private message
Brady
Veteran


Joined: 07 Jul 2005
Posts: 9269
Location: Trondheim

PostPosted: 14.05.2006 14:50    Post subject: Reply with quote

Får vi en 5.-plass i år, får ikke RBK akkurat mer penger å kjøpe/lønne spillere for. Jeg vil gå så langt som å si at hvis vi ikke vinner i år, vil RBK snart være på nivå med andre norske klubber, og vi kan se langt etter å komme i Europatoppen igjen, kanskje aldri igjen.

I fjor hadde vi muligheten til å se utenlands og få nye impulser inn i laget når vi skulle ansette ny trener. I stedet gikk vi for Høgmo, som det dessverre virker som er fornøyd med en plassering bedre enn nr. 7. Og det i en liga som ikke akkurat flommer over av kvalitetslag.
Back to top
View user's profile Send private message
Hvit mann som pusher 50
Veteran


Joined: 16 Feb 2006
Posts: 7630
Location: Lotto-bøgda

PostPosted: 14.05.2006 14:52    Post subject: Reply with quote

Selv om nå Høgmo SKULLE trekke seg/få fyken/få tilbake jobben i TIL så vil det jo fortsatt være den samme klubbledelsen som skal ta avgjørelsene igjen... Vi får bare krysse fingre for at den som nå en eller annen gang skal ta over etter Høgmo, forlanger total opprydding i ledelsen før han tar jobben....
Back to top
View user's profile Send private message
Harald
Forumsjef


Joined: 16 May 2004
Posts: 7858
Location: København

PostPosted: 14.05.2006 15:45    Post subject: Reply with quote

Quote:
Vi får bare krysse fingre for at den som nå en eller annen gang skal ta over etter Høgmo, forlanger total opprydding i ledelsen før han tar jobben....


Han skal altså kræve at de folk der skal ansætte ham skal fyres? Ah-ha.

Det eneste måde vi kan rydde op i ledelsen, er hvis de trækker sig. Eller at nok folk melder sig ind i Rosenborg og møder op til årsmøtet med ens agenda.
_________________
Sliter

Medlem nr. 2477
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Nåssåladden
Veteran


Joined: 19 Sep 2004
Posts: 3407
Location: Oslo

PostPosted: 14.05.2006 18:02    Post subject: Reply with quote

Hallo. Selvsagt ønsker Høgmo å vinne serien. Men skulle det bli fokus nummer en og ikke veien for å komme dit så vinner aldri RBK serien. De som ikke ser at Høgmo prøver å skaffe spillerne tid til å prestere ser ikke langt.

Å sette et lag og et spillemønster som RBK prøver å gjøre er hakket mer avansert enn det det gjennomsnittelige tippeligalaget gjør og klarer. At det derfor tar lengre tid er logisk nok.

RBK storspilte heller ikke før på høsten under NAE.
Back to top
View user's profile Send private message
Harald
Forumsjef


Joined: 16 May 2004
Posts: 7858
Location: København

PostPosted: 14.05.2006 19:49    Post subject: Reply with quote

Hvorfor er der så ufattelig mange der snakker om at storspille. Hvis spillerne bare spillede en acceptabel kamp havde det været okay. Porblemet er bare at det gør de ikke. De to sidste sesonger har spillet været elendig, og det er derfor også naturlig nok at folk reagerer når man bagefter hører i media at nogle af spillerne og træneren mener at vi spillede "bra" de sidste 70 minutter igår. Hvis det hjælper spillerne, så er det selvfølgelig storartet. Men han har fyret den samme gamle sang af i måneder nu, uden at det har haft effekt på spillet.
Det er muligt at vi ikke altid storspillede under Eggen, men vi spillede i hvertfald acceptabelt, i modsætning til nu.
_________________
Sliter

Medlem nr. 2477
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blubbin
Rutinert


Joined: 14 Jul 2005
Posts: 517

PostPosted: 14.05.2006 21:48    Post subject: Reply with quote

Nedturen begynte da Solli begynte å spille fast. Er nok ikke tilfeldig. Når Solli er ute av laget, så er Rosenborg med ett Norges beste lag igjen! Garantert! Er søren meg ikke verre, dere!
Back to top
View user's profile Send private message
Recon
Legende


Joined: 20 Jun 2004
Posts: 11807
Location: alltid to skritt foran

PostPosted: 15.05.2006 09:46    Post subject: Reply with quote

Harald wrote:
Det eneste måde vi kan rydde op i ledelsen, er hvis de trækker sig. Eller at nok folk melder sig ind i Rosenborg og møder op til årsmøtet med ens agenda.


Hoho...that will be the day...
Confused

På årsmøtet i år var det veteranlauget som aksjonerte.
Hvor var den nye generasjonen Rosenborgsupportere?

Med unntak av Myren og muligens et par stykker til var vel jeg den yngste der.
_________________
Profesjonell revolusjonær

"Hans Hipp som happ uttalelse er jo en katastrofalt dårlig beskrivelse av fakta, som skaper inntrykk av manglende strategi og kunnskapsløshet. "
Back to top
View user's profile Send private message
Strand
Veteran


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 6495

PostPosted: 15.05.2006 11:08    Post subject: Reply with quote

NÃ¥r jeg kommer hjem til Trondheim skal jeg bli den yngste. Dog tar jeg med lesestoff og stemmer etter agenda Cool
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 61954
Location: Trondhjem

PostPosted: 15.05.2006 14:24    Post subject: Reply with quote

- Jeg tror vi alle må være forberedt på at rulleringen i førsteelleveren vil fortsette. Da må vi også være forberedt på å bli satt på benken, sier Storflor.

Les mer: - Benken er ikke mistillit
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nordlendingen
Senior


Joined: 11 May 2006
Posts: 152

PostPosted: 15.05.2006 14:50    Post subject: Reply with quote

Må dere stresse litt ned. Jeg er helt enig med Høgmo. Det e ingen vits å stresse etter seriegull i år. Laget, inkludert Høgmo, skal få tid til å få inn spillet slik det skal være. Derfor stresser vi ikke med seriegull i år. Får vi seriegull i år vil det være bonus! Selvfølgelig vil vi ha det i år, og jobber etter best mulig plassering. Dersom vi begynner å mase for mye siden vi ikke ligger ann til seriegull, går det bare utover prestasjonene til spillerne, og oppbygningen av laget, som Høgmo skal gjøre til nordens beste neste år. Og som skal storspille! Laget å Høgmo trenger ro for å klare å skape et mesterlag av rosenborg igjen! De som forventer at rosenborg skal gå fra å ha vært nær nedrykk i fjor, til å vinne seriegull i år, og bare bli bedre å bedre hvert år, forlanger for mye. Enig med Høgmo at vi må skynde oss sakte, og håpe best mulig resultater for iår, og glede oss over at neste år skal vi være uovervinnelig!

Neste år må resultatene begynne å vise seg kraftig!
Back to top
View user's profile Send private message
Henri
Legende


Joined: 18 Feb 2005
Posts: 19313

PostPosted: 15.05.2006 18:14    Post subject: Reply with quote

Du skyter over mål. Kritikken fra de fleste her går stort sett på at FREMGANGEN fra i fjor er veldig liten, ikke sutring over at vi ikke får seriegull i år. Kritikk om at fremgangen fra i fjor er liten må Høgmo tåle.
Ellers så er jeg helt enig i at Høgmo skal få bedre tid på seg.
Back to top
View user's profile Send private message
attach
Forumsjef


Joined: 05 Jul 2005
Posts: 25183
Location: Rosenborg

PostPosted: 15.05.2006 19:05    Post subject: Reply with quote

Hvis laget spiller bedre og bedre utover og viser spillemessig flyt, skal jeg si meg fornøyd med en europacup-plass for i år, men til neste år er det bare en ting som gjelder.
Back to top
View user's profile Send private message
Nordlendingen
Senior


Joined: 11 May 2006
Posts: 152

PostPosted: 15.05.2006 19:49    Post subject: Reply with quote

ja jeg ser det er kanskje mest fremgangen det går i. Men likevel kommer noe av det samme inn der. Fremgangen kan komme også etterhvert, og vi må være veldig toldmodige...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 31, 32, 33  Next
Page 10 of 33

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb