| View previous topic :: View next topic |
| Hvem var best mot Sarpsborg? |
| Lund Hansen |
|
6% |
[ 8 ] |
| Gamboa |
|
0% |
[ 0 ] |
| Reginiussen |
|
0% |
[ 0 ] |
| Strandberg |
|
0% |
[ 0 ] |
| Dorsin |
|
0% |
[ 0 ] |
| Selnæs |
|
3% |
[ 4 ] |
| Jensen |
|
0% |
[ 1 ] |
| Diskerud |
|
0% |
[ 0 ] |
| Mikkelsen |
|
0% |
[ 1 ] |
| Bille |
|
58% |
[ 72 ] |
| Elyounoussi |
|
30% |
[ 38 ] |
|
| Total Votes : 124 |
|
| Author |
Message |
shadaa Junior
Joined: 16 May 2012 Posts: 60 Location: Trondheim
|
Posted: 16.05.2013 21:01 Post subject: |
|
|
| Hehe, har Lunna stemt tre ganger på seg selv? |
|
| Back to top |
|
 |
Hvit mann som pusher 50 Veteran
Joined: 16 Feb 2006 Posts: 7782 Location: Lotto-bøgda
|
Posted: 16.05.2013 21:04 Post subject: |
|
|
Evnt så er det noen som er dritings...  _________________ Han snakke som ein gud og træne som ei fett |
|
| Back to top |
|
 |
Sløvsekken Veteran

Joined: 04 Oct 2007 Posts: 8933 Location: Rosenborg
|
Posted: 16.05.2013 21:06 Post subject: |
|
|
Lunna virket dritings, så det er vel samme sak ?  |
|
| Back to top |
|
 |
haavarl Forumsjef

Joined: 10 Sep 2002 Posts: 15267 Location: Askim
|
Posted: 16.05.2013 21:07 Post subject: |
|
|
Veldig kul kamp.
Ok, prestasjonene varierte mye. Men for en spenning, for en underholdning! For en innsats, for noen fine mål!
Takk og farvel til Hamréns og JJs trygge defensive ligge i forsvar og satse på kontringer og safe inn 1-0. ANGRIP! _________________ Embrace science - resist ignorance |
|
| Back to top |
|
 |
Montana Veteran

Joined: 28 Dec 2012 Posts: 5315
|
Posted: 16.05.2013 21:08 Post subject: |
|
|
Tusen takk til Tarik som nærmest vinner kampen på egenhånd på slutten. Viser nok en gang at han er vår viktigste mann.
Bille gjør alt riktig i forarbeid og på avslutninger på målene sine, godt å se!
Utrolig kjipt å se kampen her på stream med bergenseren som kommentator idag da stemningen på Lerkendal må ha vert elektrisk. Hvorfor setter de altid opp en kommentator som så tydlig hater RBK? Han klarer jo ikke å legge vekk følelsene sine og gjøre jobben.
Bra rettferdigheten seiret  |
|
| Back to top |
|
 |
bjorjost Proff

Joined: 07 Nov 2007 Posts: 259 Location: jostedal
|
Posted: 16.05.2013 21:09 Post subject: |
|
|
Den einaste måten å få kødde-stemmer på er å spele så til dei grader dårleg. Du må spele til terningkast 1 for å hanke dei stemmene, nyttar ikkje å berre være litt ræva, liksom. _________________ Brattbakk 1994–1997
Kampar 100
MÃ¥l 94 |
|
| Back to top |
|
 |
Mighty Proff

Joined: 15 Aug 2010 Posts: 272
|
Posted: 16.05.2013 21:09 Post subject: |
|
|
Noen som fikk med seg Strandberg på adressalive? Herregud for en type, nesten litt kvalm  |
|
| Back to top |
|
 |
kris0stby Veteran

Joined: 08 Dec 2008 Posts: 1635
|
Posted: 16.05.2013 21:12 Post subject: |
|
|
| Mighty wrote: | Noen som fikk med seg Strandberg på adressalive? Herregud for en type, nesten litt kvalm  |
Neida, bare mandalitt. De er sånn alle samma. |
|
| Back to top |
|
 |
moomoo Veteran

Joined: 18 Feb 2008 Posts: 7106
|
Posted: 16.05.2013 21:18 Post subject: |
|
|
Først la meg s ijeg beklager den posten som gjorde sida helt mongo. jeg bare sprang rundt og jubla mens jeg posta så fikk bare posta og så var jeg tilbake forran tv og kasta puter veggimellom i gledesrus :p
Det sagt. Tarik og Bille, uten tvil de som vant kampen for oss i dag. Sælnes var positiv han også for all del, men synes det som står igjen som meningsmålingen viser at de to var klart de beste i dag. Ellers vil jeg bare si at det er herlich å se hvor oppofrende Gamboa er i spillet. han gir gass åkke som. Fantastisk backtype!
Det som slo meg som mest negativt i dag foruten ALH's fravær var Chibuike. Han virket ikke å være med i kampen idet heletatt. Kun feilpasninger og dårlige involveringer forruten de få støttepasningene han ikke rota bort.
Han virka rett og slett rusten.
Synes Perry gjør forferdelig mye rart som kampleder. Sælnes var den beste av de to på midten og den som var mest kreativ av alle, så et svensson bytte ville vært bedre forsvart med Jensen ut i dag.
At han også lar Mikkelsen være på banen såpass lenge som han gjør. Mikkelsen viste at han var sliten tidligere og begynte å bli på grensa til grisete i spillet. Burde gitt Dockal iallefall 15min, evt byttet han inn rett etter frisparket til Tarik :p
Dagens morsomste:
- Synkrontryninga til Jensen og Mikkelsen i første omgang
- "fødselen" til Nicky etter kampen der Gamboa er jordmor :p
Børs:
ALH: 1
to skudd imot, to tabber.
Gamboa: 6
Roadrunner "meep meep"
Reggie: 7
Man of steel bak der. løper oppdet meste, bryte igjennom pressledd og er offensiv. Solid og god kampen igjennom!
Stefan: 6
Solid stort sett han også. Forårsaker frisparket til 2-2. Kan med fordel være litt flinkere til å bryte pressledd.
Dorsin: 6
Bra med offensivt. kjempepasning til Bille på 2-0. Grei kontroll på Mohammed når han er i kroppen på ham.
Jensen: 5
God defensiv jobbing, men helt usynelig i det ofensive spillet. hadde vel ett skudd, ellers regisserte Sælnes det offensive.
Sælnes: 7
Meget kreativ! flere sinnsykt gode pasninger. Fint raid før han ble byttet ut.
Tarik: 8
Som vanlig noen elendige tuch innimellom, men hva gjør vel det når han jobber som om han har døden i hæla og tar en Messi spesial som gir oss straffe og 4-2! fantastisk frispark som sikrer oss seieren!
Mikkelsen: 6
Fantstisk utfordrer i det ene, rotete og ubesluttsom i det neste. Flere veldig gode involveringer, men forsvinner etterhvert som han blir mere sliten. Ikke ekstrem i noe han foretar seg, men besluttsom de gangene han kommer til farligheter og skaper avslutningsmuligheter for lagkammerater.
Bille: 9BB
Jobber som vanlig veldig bra i førsteforsvarsrollen, men virker å ta bedre avgjørelser i når han skal ta seg ut og ikke. Løper mye mere riktig i dag og 2-2 målet er det internasjonal klasse over. Kommer til flere sjangser og kommer ut med god uttellig. Om han fortsetter denne utviklingen kan det bli veldig vanskelig å hanskes med for de aller fleste forsvarere! + for hattrick!
Chibuike: 2
Rett og slett usynelig og udyktig i det aller meste han foretar seg. tar et langskudd der han kunne satt opp venstresiden. har flere stygge pasningsfeil på enkle pasninger og virker ikke å være på lag med kroppen for i dag knoter han mere enn han er kreativ. Svak, men han har nok mere inne.
Svensson: - for liten tid til karakter -
Vi vet hva vi får og det ser vi. preger ikke andre omgang etter han kommer inn, men det løpes! _________________
| Neeskens wrote: | | Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt |
| Emilie wrote: | | Neeskens, trenger du å låne en tampong? |
|
|
| Back to top |
|
 |
haavarl Forumsjef

Joined: 10 Sep 2002 Posts: 15267 Location: Askim
|
Posted: 16.05.2013 21:19 Post subject: |
|
|
Observasjon:
De ti utespillerne vant kampen 4-0 etter oppskriften. De hadde lite å gjøre med målene.
Lunnas uflaks/whatever er forhåpentligvis brukt opp for en stund. _________________ Embrace science - resist ignorance |
|
| Back to top |
|
 |
moomoo Veteran

Joined: 18 Feb 2008 Posts: 7106
|
Posted: 16.05.2013 21:23 Post subject: |
|
|
haavarl  _________________
| Neeskens wrote: | | Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt |
| Emilie wrote: | | Neeskens, trenger du å låne en tampong? |
|
|
| Back to top |
|
 |
Sløvsekken Veteran

Joined: 04 Oct 2007 Posts: 8933 Location: Rosenborg
|
Posted: 16.05.2013 21:26 Post subject: |
|
|
Jo takk, resultattipset mitt røyk pga den 11. spilleren
At kampen blir spennende faller utelukkende på Lunna i dag. Vi hadde vunnet med 5-6 mål om vi ikke hadde fått de tabbemålene i mot. Totalt sett spiller vi en bra kamp synes jeg. Så får vi bare håpe at Lunna har gjort unna drittkampen sin for i år. Heldigvis fikk det ikke alvorlige følger  |
|
| Back to top |
|
 |
Barney Veteran

Joined: 01 Jul 2010 Posts: 3591
|
Posted: 16.05.2013 21:27 Post subject: |
|
|
Nesten surrealistisk at Sarpsborg i det hele tatt scoret i dag. Synes vi gjør en gjennomført god kamp, skaper masse sjanser og scorer mange mål. Det er morsomt å være på Lerkendal igjen!  |
|
| Back to top |
|
 |
shadaa Junior
Joined: 16 May 2012 Posts: 60 Location: Trondheim
|
Posted: 16.05.2013 21:28 Post subject: |
|
|
Lunna gjorde det hele unødvendig spennende, men han skal ha kudos for å skapt god latter i huset. Han tenkte vel at det ville bli kjedelig med storseier  |
|
| Back to top |
|
 |
JellyFish Veteran
Joined: 12 Jan 2004 Posts: 1541 Location: Bergen
|
Posted: 16.05.2013 21:30 Post subject: |
|
|
Helt enig med at Bille og Tarik gjør jobben der fremme. Fantastisk å se. Tarik jobber som en helt med ballen noen ganger. Gleder meg til de to finner hverandre enda mer fremover. Da lukter det krutt.
Mikkelsen også god, selv om han skulle skutt tidligere den ene gangen han var gjennom i 16-meteren. Kunne lett fått et mål der. Samtidig har jeg enda tilgode å se at han tar seg forbi noen med fintene sine. Folk sier han har det inne, men når skal vi få se det? Flere ganger i dag det bare stoppet opp.
Midtbanen er stor i førsteomgang. S08 hadde vel null avslutninger? Det er takket være en fantastisk innsats på midten. Det gav jo utrolig mange muligheter til avslutninger etter brudd for vår del.
Dorsin godt med fremme, det samme med Gamboa.
Chibbe hadde mange feilpasninger relativt upresset når han kom inn. Virker som han prøver med smarte pasninger, men i dag ble det bare feil. |
|
| Back to top |
|
 |
Messi Veteran
Joined: 13 Jun 2011 Posts: 2487
|
Posted: 16.05.2013 21:30 Post subject: |
|
|
| Selnæs bør ha poeng trekk for den tversoverpasningen som førte til ALH tabbe... |
|
| Back to top |
|
 |
KitWalker Veteran

Joined: 16 Mar 2011 Posts: 3961
|
Posted: 16.05.2013 21:44 Post subject: |
|
|
Denne Åfjordingen gjorde det unødvendig spennende for meg og vel 20000 andre på Lerkendal ikveld. Heldigvis ble vi reddet av Tarik "Messi" Elyounoussi Nikki "Dansk Dynamitt" Bille Nielsen ikveld.
Kan ta en Ivers her: Idag handla det om tre mann,Tarik og Blille som scora 4 og Lunna som slapp inn 2... |
|
| Back to top |
|
 |
BBQsaus Rutinert

Joined: 09 Aug 2011 Posts: 634
|
Posted: 16.05.2013 21:46 Post subject: |
|
|
Helt herlig kamp, sett fra ØØ!! Bra liv idag!
Ble til og med litt slossing i pausen, hvor folk kasta seg oppå hverandre. Egentlig ikke en bra greie i det hele tatt, men nå som vi vant kampen gir jeg litt faen.
Dårlig av Lunna, men skulle vært et frispark til oss i forkant av 2-1. Egentlig en perfekt publikumskamp, noe som passer ypperlig 16. mai!
Rett og slett en fantastisk fotballdag 
Last edited by BBQsaus on 16.05.2013 21:47; edited 1 time in total |
|
| Back to top |
|
 |
Montana Veteran

Joined: 28 Dec 2012 Posts: 5315
|
Posted: 16.05.2013 21:47 Post subject: |
|
|
| Lunna - du er herved utnevnt som påssaryggbærer under 17. mai toget, Tarik blir din passasjer. |
|
| Back to top |
|
 |
LarsG Veteran
Joined: 03 Nov 2008 Posts: 1484 Location: Oslo
|
Posted: 16.05.2013 21:47 Post subject: |
|
|
Tarik fortjener et eget rop på Lerka.
Siden vi sammenligner ham med Messi så er det jo en enkel sak.
Tariiiiik
Tariiiiik
Og vi bøyer oss i støvet. |
|
| Back to top |
|
 |
batigol Veteran
Joined: 27 Jan 2006 Posts: 2155 Location: Askim
|
Posted: 16.05.2013 21:49 Post subject: |
|
|
Fin ramme på Lerkendal og RBK spilte godt. Endelig viser Nicky Bille hvilken klassespiller han er. Solid av resten av utespillerne.
Trist å se at vi ikke har en soleklar førstekeeper i RBK som er bedre enn Lunna. _________________ You`ll never walk alone!! |
|
| Back to top |
|
 |
Harceïde Veteran
Joined: 03 Mar 2011 Posts: 6565
|
Posted: 16.05.2013 21:57 Post subject: |
|
|
"Tarik Elyounoussi har dårlig teknikk"
 |
|
| Back to top |
|
 |
Henri Legende

Joined: 18 Feb 2005 Posts: 19484
|
Posted: 16.05.2013 22:00 Post subject: |
|
|
Haha, for en kamp!  |
|
| Back to top |
|
 |
Balljenta Senior
Joined: 06 Mar 2013 Posts: 205
|
Posted: 16.05.2013 22:04 Post subject: |
|
|
Vanvittig artig kamp i dag. Må innrømme jeg var sånn passe sur en liten stund, men det ordna seg. Jeg mangler stemme og jeg holdt på å tryne framover under hoppinga på Øvre Øst (passet ikke helt på hvor jeg landa). Så mye morsommere kamp enn på samme dato i fjor!
Jeg synes Lunna vanligvis er fin og stabil, men i dag rota han litt for mye. Jeg tar det som en dårlig dag og at det ikke gjentar seg. |
|
| Back to top |
|
 |
Messi Veteran
Joined: 13 Jun 2011 Posts: 2487
|
Posted: 16.05.2013 22:04 Post subject: |
|
|
| Dew wrote: | "Tarik Elyounoussi har dårlig teknikk"
 |
Teknikken hans er okay for tippeligaen, men første touchen er heller ujevn... |
|
| Back to top |
|
 |
|