View previous topic :: View next topic |
Author |
Message |
longines Veteran

Joined: 03 Apr 2009 Posts: 3321
|
Posted: 05.08.2010 00:11 Post subject: |
|
|
FCK er en helt grei trekning rent sportslig, men jeg orker ikke alt det maset som det førerer med seg. "Slaget om Norden" og det pisset der, CL-kval er nervepirrende nok som det er. Jeg orker ikke ekstra prestisje på toppen. |
|
Back to top |
|
 |
martibs Veteran

Joined: 10 Apr 2006 Posts: 1143 Location: Oslo
|
Posted: 05.08.2010 00:13 Post subject: |
|
|
Sparta Praha må vel være den enkleste trekningen? Beste reisemålet og (selv om Tel-Aviv ville vært helt sjef... om man kommer seg dit). |
|
Back to top |
|
 |
hello Veteran
Joined: 04 Apr 2008 Posts: 7891
|
Posted: 05.08.2010 00:17 Post subject: |
|
|
Det jeg så av Sparta Praha i den første kampen mot Lech Poznan var ikke så voldsomt overbevisende iallefall. Seier 1-0 etter litt heldig mål, ellers helt jevnt. Nå har jeg ikke sett dagens kamp, vet heller ikke resultatet, men kan ikke skjønne annet en at de skal være mer enn overkommelig. |
|
Back to top |
|
 |
Badevekt Junior
Joined: 01 Mar 2008 Posts: 44 Location: Oslo
|
Posted: 05.08.2010 00:20 Post subject: Solbakken like arrogant som alltid |
|
|
"FC Københavns træner, Ståle Solbakken, er ikke skræmt over de mulige modstandere.
- Jeg tror ikke, at nogen af holdene er bedre end BATE Borisov, siger Ståle Solbakken, men peger alligevel på en situation, som han gerne vil undgå.
- Red Bull Salzburg med hjemmebane først og returkamp i Salzburg på deres kunstgræsbane."
http://www.sporten.dk/fod...-fck-moede
Har FC Kobenhavn noen gang bevist at de skal være bedre enn RBK? |
|
Back to top |
|
 |
hello Veteran
Joined: 04 Apr 2008 Posts: 7891
|
Posted: 05.08.2010 00:22 Post subject: |
|
|
Det skal sies, bonusen det ville vært å slått ut FCK hadde overgått det aller meste. Å se Ståle ryke ut fra CL på Lerkendal hadde rett og slett vært magisk. |
|
Back to top |
|
 |
schmoo Junior

Joined: 08 Jan 2006 Posts: 95
|
|
Back to top |
|
 |
martibs Veteran

Joined: 10 Apr 2006 Posts: 1143 Location: Oslo
|
Posted: 05.08.2010 00:39 Post subject: |
|
|
Nei, det har de ikke, forrige gang de hadde sjansen endte med at de fikk en sen utligning mot oss på deres hjemmebane.
Hvordan avgjøres det hvem som har hjemmebane først og sist? Som en del av trekninga? |
|
Back to top |
|
 |
toreinar Veteran
Joined: 04 Sep 2007 Posts: 3837 Location: Malvik
|
Posted: 05.08.2010 00:42 Post subject: |
|
|
martibs wrote: | Nei, det har de ikke, forrige gang de hadde sjansen endte med at de fikk en sen utligning mot oss på deres hjemmebane.
Hvordan avgjøres det hvem som har hjemmebane først og sist? Som en del av trekninga? |
Interessant spørsmål. Er redd det er de seedede lagene som åpner borte, som i denne runden.
Desto mere interessant kan det være med en Køben-tur for min del.
Moste Brøndby sist jeg var der. _________________ Knallharde treninger utenfor sesong.Full innsats i 90 minutter i ALLE kamper,slakk heller av på noen treninger. |
|
Back to top |
|
 |
Badevekt Junior
Joined: 01 Mar 2008 Posts: 44 Location: Oslo
|
Posted: 05.08.2010 00:44 Post subject: |
|
|
Nettopp. I mine øyne er det for våres del ingen lag som burde være bedre enn Rosenborg. Jeg ville nok satt en knapp på Anderlecht som den sterkeste motstanderen.
Absolutt ingen umulighet, og isolert sett i denne kvalifiseringa burde 4-0 sammenlagt tilsvare gode resultater i play-off'en også - selv om hver kamp har sine egne forutsetninger for sluttresultatet, selvfølgelig.
Høsten ser lys ut på Lerkendal-matta. Flomlyset vil være på. |
|
Back to top |
|
 |
KenMan Veteran

Joined: 07 Aug 2005 Posts: 1232 Location: Bergen
|
Posted: 05.08.2010 00:51 Post subject: |
|
|
Å slå ut København, ville vært magisk, ja... Eller... orgasmisk...  _________________ "Vi har satt oss i en brukbar posisjon"
- KÃ¥re Ingebrigtsen etter 3-0 seieren borte mot FCSB i Europa League-playoff- |
|
Back to top |
|
 |
Halvorsen87 Veteran

Joined: 16 Jan 2009 Posts: 2382 Location: Trondheim til høsten!
|
Posted: 05.08.2010 01:03 Post subject: |
|
|
Håper så syyyykt på FCK!  _________________ "Does the brain control you or are you controlling the brain? I don't know if I'm in charge of mine."
- Karl Pilkington |
|
Back to top |
|
 |
KenMan Veteran

Joined: 07 Aug 2005 Posts: 1232 Location: Bergen
|
Posted: 05.08.2010 01:06 Post subject: |
|
|
Halvorsen87 wrote: | Håper så syyyykt på FCK!  |
Av mitt forrige innlegg forstår du kanskje at jeg også håper på det...
Orgasmisk, ja... _________________ "Vi har satt oss i en brukbar posisjon"
- KÃ¥re Ingebrigtsen etter 3-0 seieren borte mot FCSB i Europa League-playoff- |
|
Back to top |
|
 |
Keenoir Legende
Joined: 07 Jun 2005 Posts: 17446 Location: Stavanger
|
Posted: 05.08.2010 01:06 Post subject: |
|
|
Rangert rekkefølge etter mitt intrykk.
1. Basel virker som et veldig bra lag med en solid dose e-cup erfaring.
2. Anderlecht belgisk fotball er i vinden om dagen og dette er nok et veldig solid lag.
3. Hapoel lang og vanskelig reise mot det som nok er et bra lag.
4. FCK oppskrytt her i Norge og et lag vi bør være fullt på høyde med.
5. Sparta Praha tjekkisk fotball er på retur så det kan være et gunstig tidspunkt for oss å møte dem. |
|
Back to top |
|
 |
martibs Veteran

Joined: 10 Apr 2006 Posts: 1143 Location: Oslo
|
Posted: 05.08.2010 01:10 Post subject: |
|
|
Uefa.com wrote: | Introduced for the 2009/10 edition, the play-offs consist of ten clubs in both the Champions and League Routes vying for a place in the group stage. The field for the Champions Route is made up exclusively of sides that came through the third qualifying round. The League Route features the five winners from that stage plus the fourth-placed sides from the associations ranked 1 to 3 and the third-placed teams from the associations ranked 4 and 5.
Balls containing the clubs that have been seeded according to the UEFA club coefficient rankings will be placed in one bowl, with balls of the unseeded clubs placed in another. A ball will be taken from each bowl and placed in a large empty bowl in the middle, where they will be shuffled. The first team drawn will play its first match at home, against the second team drawn. |
|
|
Back to top |
|
 |
abjoern Veteran

Joined: 16 Aug 2008 Posts: 4339
|
Posted: 05.08.2010 01:16 Post subject: |
|
|
Det er vel fortsatt slik at mediepotten for norden må deles mellom deltakende lag?
I så fall håper jeg litt ekstra på FCK. De er blant de tre letteste sammen med Hapoel og Sparta, og gevinsten ved å slå de ut blir enda litt større ettersom CL-inntektene automatisk øker.
Håper uansett sterkt på FCK. Tror ikke det er til vår fordel å reise til øst-europa eller Israel (selv om Praha ikke er så ille).
Vi tar dem. Vi har et veldig godt tak på nordiske motstandere i Europakvalik, og FCK har absolutt ikke et fryktinngytende lag. Med Annan på laget tar vi dem. |
|
Back to top |
|
 |
toreinar Veteran
Joined: 04 Sep 2007 Posts: 3837 Location: Malvik
|
Posted: 05.08.2010 01:27 Post subject: |
|
|
Rekner med at dette med mediapotten er som før da jeg har sett 130 mill tidligere mot 80-100 mill. nevnt for potensialet i CL for RBK.
Kanskje like greit å gå "all in" i parken? _________________ Knallharde treninger utenfor sesong.Full innsats i 90 minutter i ALLE kamper,slakk heller av på noen treninger. |
|
Back to top |
|
 |
RBKalle Rutinert
Joined: 02 Oct 2008 Posts: 627
|
Posted: 05.08.2010 02:06 Post subject: |
|
|
Hvor verre kan Europa League være for klubben, økonomisk sett?
Er det mer belønning å ende sist i CL-gruppe med 3-4 poeng eller å bli nummer 2 i EL-gruppe med 8-10 poeng og avansere til neste runde?
Ellers, bedre sagt, er Mesterligas økonomiske fordel virkelig verdt en eventuelt (og ikke så umulig) rekke med tap?
Aner ikke jeg, men kanskje er Europa League litt mer "tilgjengelig" for en klubb som må gjenoppbygge sin status i europeisk fotball? |
|
Back to top |
|
 |
Skjelbred Rutinert

Joined: 04 Sep 2008 Posts: 855
|
Posted: 05.08.2010 02:36 Post subject: |
|
|
Å høre Champions League-hymnen på Lerkendal = priceless. |
|
Back to top |
|
 |
Asbøll Proff

Joined: 12 Mar 2009 Posts: 276
|
Posted: 05.08.2010 02:51 Post subject: |
|
|
RBKalle wrote: | Hvor verre kan Europa League være for klubben, økonomisk sett?
|
Forskjellen på utbetalingene ligger vel et sted mellom 80 og 100 millioner. _________________ Troa! |
|
Back to top |
|
 |
Anders Rutinert

Joined: 25 Oct 2004 Posts: 647
|
Posted: 05.08.2010 02:54 Post subject: |
|
|
Skjelbred wrote: | Å høre Champions League-hymnen på Lerkendal = priceless. |
Trekninga på fredag går forresten også på Eurosport for de som måtte foretrekke kommentatorer som prater skit mens UEFA-representantene forklarer prosedyren. |
|
Back to top |
|
 |
longines Veteran

Joined: 03 Apr 2009 Posts: 3321
|
Posted: 05.08.2010 02:56 Post subject: |
|
|
Skjelbred wrote: | Å høre Champions League-hymnen på Lerkendal = priceless. |
Hymnen er faktisk med i playoff runden. |
|
Back to top |
|
 |
Oppmannen Veteran

Joined: 02 Aug 2008 Posts: 4857 Location: Trondheim
|
Posted: 05.08.2010 02:56 Post subject: |
|
|
longines wrote: | FCK er en helt grei trekning rent sportslig, men jeg orker ikke alt det maset som det førerer med seg. "Slaget om Norden" og det pisset der, CL-kval er nervepirrende nok som det er. Jeg orker ikke ekstra prestisje på toppen. |
Egentlig enig i det der altså. Husker da Norge havnet i gruppe med Danmark. Da holdt avisene på i et halvt år i forkant med "slaget i parken" og voldsomt mye feature-stoff, før vi fikk 90 slappe minutter med sembalistisk fotball som feis ut i 1-0 til hjemmelaget.
Så selv om FCK er en større publikumsmagnet enn f.eks Praha-laget, foretrekker jeg også sistnevnte. I norske øyne er dette 11 stk grå kanonføde, mens FCK ville blitt et Solbakken-mas ute av alle proporsjoner. _________________ Oppmann m/ fire tiårs erfaring i å vinne andreball. |
|
Back to top |
|
 |
Macha Veteran

Joined: 06 Nov 2008 Posts: 5966
|
Posted: 05.08.2010 03:06 Post subject: |
|
|
Håper på FCK. Jeg har mest lyst til å slå dem. Taper vi er vi rett og slett ikke gode nok. |
|
Back to top |
|
 |
Kjello Forumsjef
Joined: 29 Oct 2006 Posts: 9289 Location: Trondheim
|
Posted: 05.08.2010 03:37 Post subject: |
|
|
Da er jeg tilbake etter ei drøy ukes ferie med begrenset nettilgang.
Forbanna irriterende at man ikke ble seedet. Men så lenge vi unngår Anderlecht så tror jeg ikke det trenger å være så ille.
De andre useedede lagene hadde fort blitt undervurdert både av supportere og norsk presse. Med mulig unntak av Hapoel Tel-Aviv så tror jeg ikke det vil skje med de seedede lagene.
Personlig er lista mi over ønskede motstandere slik
1. Sparta Praha
2. FC København
3. Basel
4. Hapoel Tel-Aviv
5. Anderlecht
Men jeg er faktisk enig med Eggen, det viktigste er å få hjemmekamp sist. |
|
Back to top |
|
 |
Ballahl Veteran

Joined: 01 Feb 2007 Posts: 5561
|
Posted: 05.08.2010 04:12 Post subject: |
|
|
martibs wrote: | Hvordan avgjøres det hvem som har hjemmebane først og sist? Som en del av trekninga? |
Det blir visstnok trukket, avgjort eller bestemt (pæng?), en time senere..
Helt enig med Keenoir angående "drømmemotstander", Basel er rett å slett skremmende mens Sparta Praha, fck og Hapoel Tel Aviv er vi jevngode med.
Vi har vært heldige med trekningene så langt, håper vi er heldige igjen.  _________________ - Rune Hauge er ingen kjeltring, men tvert i mot en grepa kar. Han er den ærligste mannen jeg kjenner. Jeg har aldri vært i tvil om at han var uskyldig, jublet Stig Inge Bjørnebye og fulgte opp:
- Rune var forut for sin tid. |
|
Back to top |
|
 |
|