English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Lillestrøm - Rosenborg
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
batigol
Veteran


Joined: 27 Jan 2006
Posts: 2155
Location: Askim

PostPosted: 26.10.2008 21:16    Post subject: Reply with quote

RBK har ingen duellspillere i forsvar. Demidov er direkte svak, det samme er Dorsin. Lago er ikke dyktig nok i lufta og ligger for langt unna. Hvorfor går man ikke i kroppen på spillerne? LSK spillerne får jo gå helt alene opp i duellene.
Hamrén har mer enn nok og ta tak i defensivt.
RBK var veldig gode i 1 omgang og spilte som et topplag. I 2 omgang spiller vi som et bunnlag, uforståelig spør du meg.
_________________
You`ll never walk alone!!
Back to top
View user's profile Send private message
Keenoir
Legende


Joined: 07 Jun 2005
Posts: 17446
Location: Stavanger

PostPosted: 26.10.2008 21:17    Post subject: Reply with quote

Vi er forferdlig dårlig trent ,men å snakke om trøtte bein når en ikke bytter blir for dumt. Dette var en farse ,men hyggelige resultater tidligere idag gjør ikke kvelden helsvart.
Back to top
View user's profile Send private message
thoves
Veteran


Joined: 23 Jan 2008
Posts: 1329

PostPosted: 26.10.2008 21:17    Post subject: Reply with quote

det er bare å innrømme det,rbk har ALLTID slitt mot såkalte "krigerlag".

lsk,hamkam,brøndby(2.omg i køben)++

det skjer hver jævla gang!!! med en gang disse lagene legger om til krigersk fotball og/eller langpasninger rakner rbk... EVERYTIME!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Nåssåladden
Veteran


Joined: 19 Sep 2004
Posts: 3408
Location: Oslo

PostPosted: 26.10.2008 21:21    Post subject: Reply with quote

Maradona wrote:
Tettey er ingen ytre venstre...

De 5 (forsvar+Annan) bakerste i dag mangler total fart.. Det er skremmende, med Statsgaard ute, og Tettey plassert lengre fram på banen..


Joiner denne. Hamren tar kråkfot på seg selv ved å velge bort midtbaneløsningen som har fungert best i år: Nemlig med Tettey som anker. Never change a winning team også videre. Hamren har nå gjort endel taktiske blundere etterhvert, så den rosenrøde malinga som beises tjukt utover her inne begynner å flasse i kantene...
_________________
De mest bortskjemte supporterne i lainnet!


Last edited by Nåssåladden on 26.10.2008 21:21; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Brady
Veteran


Joined: 07 Jul 2005
Posts: 9269
Location: Trondheim

PostPosted: 26.10.2008 21:21    Post subject: Reply with quote

Det som skjedde mot slutten av andreomgangen var mye likt det som har skjedd mot slutten av de andre kampene tidligere i høst. Vi spiller en bra førsteomgang men går gradvis tom utover andreomgangen.

Hamren skyldte på dårlig duellspill etter kampen, noe jeg er enig i. Hva som er årsaken til at det blir slik er jeg usikker på. Roar Strand nevner at de er slitne grunnet et tøft kampprogram. Har kampprogrammet vært så utrolig tøft da? Det har jo nettopp vært en lengre landslagspause der mesteparten av laget ikke hadde kamptrening. Er det da en kombinasjon av tøft kampprogram for de som fikk spille landskampene og lite kamptrening hos de som ikke fikk spille? Uansett er jo dette noe vi ikke har hatt problemer med å takle tidligere. Det skal være nok kunnskap om dette blant de som har vært i Rosenborg noen år.

En annen årsak kan være at det springes mye og kanskje unødig mye i førsteomgangene. Blir spillerne for opptatt med å leve opp til Hamrens krav om attityd ute på banen? Vi går ut med en voldsom innsats og presser motstanderne over hele banen. Kanskje det rett og slett blir i overkant for mye?

Ta f.eks. Marek Sapara som i førsteomgangene er overalt på banen. Han er den offensive sentralen, men springer like ofte fra side til side. I tillegg er han flere ganger i løpet av en kamp helt nede på egen 16-meter og henter ballen. Det er imponerende å se på, men det kan være at det blir litt for mye av det gode. Iallfall har Sapara vist en tendens til å slukne mer og mer utover andreomgangene. I dag var han helt usynlig den siste halvparten av andre omgang. Tapte duellene og misset på pasningene, sannsynligvis grunnet en sliten kropp og kanskje også hjerne. Dødballer er vi også ufarlige på mot slutten av kampene, fordi Sapara også her går ned noen hakk i kvalitet utover kampene.

Må Sapara være med helt ned og hente ballen i angrepsoppbyggingen? Må han være på begge vingene i samme angrep, samtidig som han starter angrepet sentralt? Jeg sier ikke at man skal slutte å springe i førsteomgangene, men noe mer smartness ville vært å foretrekke, iallfall så lenge vi sovner i andreomgangene. Så blir det opp til Hamren å finne ut om laget er for dårlig trent i forsesongen, og ta noen grep til neste sesong.

En annen lærdom man kan trekke av dagens kamp er at, som jeg og flere har nevnt tidligere, vi sårt mangler luft-duellstyrke i midtforsvaret. Verken Lago, Stadsgaard eller Demidov er gode nok her når de møter gode hodespillere, som f.eks. Arild Sundgot er. Jeg skulle gjerne sett at Andreas Nordvik blir forsøkt sammen med Kris Stadsgaard ut sesongen, fordi Nordvik har potensiale til å bli den luftkjempen vi trenger. Så håper jeg dette er et område RBK vil ta seriøst i neste overgangsvindu.
Back to top
View user's profile Send private message
trondh
Veteran


Joined: 16 Sep 2002
Posts: 2176

PostPosted: 26.10.2008 21:22    Post subject: Reply with quote

thoves wrote:
skal vi komme til europa må:

A: stabæk slå tromsø borte
B: rosenborg slå glimt hjemme
C: viking ikke slå godset med flere mål enn rbk gjør mot glimt

Viking må evt. vinne med 2 mer mål enn rbk siden de har færre scorede og 1 mindre plussmål. Hvis det da ikke blir en vannvittig målfest...
Men det blir mye teori. A og B må gå inn først, ikke minst B.
Back to top
View user's profile Send private message
Zorac
Forumsjef


Joined: 08 May 2005
Posts: 19489
Location: Lillestrøm

PostPosted: 26.10.2008 21:25    Post subject: Reply with quote

Årets viktigste kamp for min del gikk til helvete så det monner. LSK er sikra TL og vi er i hvertfall ikke noe nærmere UEFA.

LSK har vært ineffektive i hele år, men i dag løsner det selvsagt. LSK har aldri skåret mer enn tre mål i år, og vi må tilbake til starten av August siden de putta mer enn to. En håpløs Myklebust sesongen sett under ett, setter jo selvfølgelig også en årets mål-kandidat mot oss.

Vi er slitne i andre omgang, men slik jeg ser det skaper vi nok til å skåre like mye som LSK. I første omgang er det jo i bunn og grunn ett lag på banen, og Occean skårer på LSKs eneste avslutning på mål. Desidert best i første, avspist med en flatterende ettmålsledelse.

Mulig jeg har på meg RBK-briller, men jeg mener også vi ble snytt for straffe da Kippe holdt Iversen på Saparas frispark rett før de kontret inn 4-2. 3-3 kunne i hvertfall reddet noe ære.

EDIT: LSK bryter selvsagt alle statistiske finurligheter mot oss. Statistikken sier at første kamp etter å ha overtatt et lag, har treneren null effekt. Dette støttes opp av for eksempel Hamrén hos oss, Rekdal i AaFK, og Nordli i Kongsvinger. Første virkning kommer fra kamp to og utover, noe som selvsagt ikke fungerer for oss.

Ineffektiviteten er noe som har plaget oss i hele år. Med "normal" uttelling hadde vi vært sikret UEFA nå, og muligens tilogmed kjempet om gull. Hva som gjøres galt her aner jeg ikke, men dette er ikke godt nok.

Slutte å gå på kamp må jeg i hvertfall - jeg har vel ikke sett en RBK-seier siden 2005 med unntak av den hårfine seieren mot Skeid i cupen i fjor.

Jeg har i hele høst sagt at det er 2009-sesongen som er målestokken for Hamrén, noe jeg fortsatt står ved. Synd med slik uttelling på siste halvdel av sesongen, ellers kunne Hamrén vært gud nå. Husk at i tillegg til uheldige poengtap mot Godset og LSK, var vi langt mer enn ett mål bedre enn Lyn og Vålerengen.

Da glemmer vi sesongen 2008, og håper på UEFA i gave fra Stabæk. Tenker nå framover mot 2009, og trur alt blir så meget bedre da.
_________________
Influencerâ„¢
Back to top
View user's profile Send private message
Stano_11
Veteran


Joined: 16 Feb 2004
Posts: 2987

PostPosted: 26.10.2008 21:33    Post subject: Reply with quote

Vel Hamren har iallefall en vanvittig jobb forran seg for å få Rosenborg på topp igjen neste år.

Må ta en ny opprensking i stallen og luke unna spillere som ikke yter max i hver kamp og er rett og slett for dårlig.
Back to top
View user's profile Send private message
doris
Veteran


Joined: 04 Aug 2005
Posts: 1330

PostPosted: 26.10.2008 21:34    Post subject: Reply with quote

Rosenborg har tradisjonelt hatt et ekstremt godt tak på Bodø-Glimt hjemme, om jeg ikke husker helt feil, så den tror jeg går i boks, med kalassifre til og med. Men det er noe med Tromsø og hjemmebane som skremmer meg litt for mye til at jeg tror at det går. Tromsø, hjemmebane og snø er iallfall skremmende!
Back to top
View user's profile Send private message
SunsetSalami
Legende


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 11014

PostPosted: 26.10.2008 21:36    Post subject: Reply with quote

Jarstein 4 - Ingen matchvinner.

Dorsin 4 - Slet.
Demidov 2 - Håpløs.
Lago 3 - Ikke med på notene.
Lustig 5 - Veldig god i en omgang.

Tettey 4 - I feil posisjon.
Annan 4 - Imponerer ikke.
Sapara 5 - Glimrende pasning på 1-0. Falt ned.
Strand 6 - Gikk på løp, god.

Iversen 5 - Et par fantastiske øyeblikk.
Konan Ya 4 - Klarte ikke å prete kampen.
Back to top
View user's profile Send private message
Ablativ
Veteran


Joined: 27 Jul 2008
Posts: 1074
Location: Oslo

PostPosted: 26.10.2008 21:39    Post subject: Reply with quote

I noen av kampene tidligere i høst, virket det som om laget hadde et kvarters tid i starten av kampen der de bare trillet ball og lot motstanderen løpe mellom. Hadde inntrykk av at det nærmest var for å spare krefter til senere i kampen. Kanskje det var mer effektivt enn å gi alt den første halvtimen for så å gå tom i andreomgang.
Back to top
View user's profile Send private message
gm
Veteran


Joined: 24 Mar 2006
Posts: 1078
Location: stjørdal

PostPosted: 26.10.2008 21:42    Post subject: Reply with quote

Dorsin var en katastrofe.
Back to top
View user's profile Send private message
soda
Junior


Joined: 26 Oct 2008
Posts: 7

PostPosted: 26.10.2008 21:42    Post subject: Reply with quote

Var på stadion, og så Kippe ta kraftig livtak på Iversen inne i boksen ved to anledninger etter 82 min og etter 88 min. Ble dette fokusert på direktesendinga? Var ikke med på høydepunktene til tv2 ihvertfall
Back to top
View user's profile Send private message
Hedley
Veteran


Joined: 02 May 2006
Posts: 6623
Location: Trd

PostPosted: 26.10.2008 21:42    Post subject: Reply with quote

DÃ¥rlig trent?
eller/ og
Mentalt svake?

Hva faan er det som gjør at vi gang på gang kUN presterer i én omgang?
Hamrén har hvertfall nok å jobbe med i vinter.
Back to top
View user's profile Send private message
longns
Veteran


Joined: 15 Aug 2004
Posts: 6560

PostPosted: 26.10.2008 21:43    Post subject: Reply with quote

Husker for noen år tilbake, da kunne vi ha høyt tempo i bortimot 90 minutter. Nå klarer man bare høyt tempo i 30 minutter, så er det totalt slutt på alt av krefter.
Back to top
View user's profile Send private message
Zorac
Forumsjef


Joined: 08 May 2005
Posts: 19489
Location: Lillestrøm

PostPosted: 26.10.2008 21:44    Post subject: Reply with quote

Andre omgang var katastrofe slik jeg så det. Eneste som jobber er en mann på snart 39 som spilte for like få dager siden som de passive ungguttene på midtbanen.

Statsgaard var nok vårt største tap i dag, og kunne sikkert henta inn Occean i begge angrepene han skårte i. Men samme kan det være. Når vi ikke skårer mer enn på hver 4/5 sjanse (slik det har vært i hele høst) blir det for lite poeng.
_________________
Influencerâ„¢
Back to top
View user's profile Send private message
SunsetSalami
Legende


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 11014

PostPosted: 26.10.2008 21:50    Post subject: Reply with quote

joko- wrote:
Husker for noen år tilbake, da kunne vi ha høyt tempo i bortimot 90 minutter. Nå klarer man bare høyt tempo i 30 minutter, så er det totalt slutt på alt av krefter.

Enig. Vi har ikke vært godt trent siden Høgmo la et fantastisk grunnlag i 2006. Under Perry etc. var vi vel ikke akkurat topptrente heller.
Back to top
View user's profile Send private message
Brady
Veteran


Joined: 07 Jul 2005
Posts: 9269
Location: Trondheim

PostPosted: 26.10.2008 21:51    Post subject: Reply with quote

Roar Strand gikk da også tom utover andreomgangen og var ikke inne i situasjonene som han burde. Jeg syns ikke han var noe bedre enn resten av midtbanen angående duellspillet i andreomgangen.

Et sitat fra fotballens svar på Einstein, Johan Cruijff:
All coaches talk too much about running a lot. I say it's not necessary to run so much. Soccer is a game that's played with the brain. You need to be in the right place at the right time, not too early, not too late.

Her er et av de største forbedringsområdene til norske fotballag generelt.
Back to top
View user's profile Send private message
konrad4ever
Veteran


Joined: 19 Apr 2006
Posts: 2601
Location: Follo

PostPosted: 26.10.2008 21:54    Post subject: Reply with quote

Tilbake fra kamp. 1 omgang var RBK på sitt beste, 2 omgang på sitt værste.

Kjernen fyrte av et bluss etter 1-0 scoringen. Resten av kampen ble det heftige kamper mellom vakter/ politi og supportere. Så en politimann slå flere knytt neve slag mot RBK supportere, uvisst om det ble delt ut noen tilbake. Flere RBK supportere ble pågrepet.

Må si jeg ikke liker at supportere til RBK slåss med vakter/ politi. Mad
Back to top
View user's profile Send private message
Peter Storey
Veteran


Joined: 29 Jul 2008
Posts: 5529
Location: Ystad

PostPosted: 26.10.2008 21:55    Post subject: Reply with quote

joko- wrote:
Er det ulovlig om Rosenborg tilbyr Stabæk spillerene penge bonus om de fikser Tromsø? Smile

Vi kan samtidigt lämna tillbaka Annan.
Back to top
View user's profile Send private message
gm
Veteran


Joined: 24 Mar 2006
Posts: 1078
Location: stjørdal

PostPosted: 26.10.2008 21:56    Post subject: Reply with quote

Roar Strand gjør så godt han kan, det gjorde ikke alle andre.
Back to top
View user's profile Send private message
Brady
Veteran


Joined: 07 Jul 2005
Posts: 9269
Location: Trondheim

PostPosted: 26.10.2008 21:58    Post subject: Reply with quote

GM, jeg tror alle gjorde så godt de kunne, og jeg kan ikke se noen gode bevis for noe annet.
Back to top
View user's profile Send private message
gm
Veteran


Joined: 24 Mar 2006
Posts: 1078
Location: stjørdal

PostPosted: 26.10.2008 22:00    Post subject: Reply with quote

Dorsin
Back to top
View user's profile Send private message
batigol
Veteran


Joined: 27 Jan 2006
Posts: 2155
Location: Askim

PostPosted: 26.10.2008 22:00    Post subject: Reply with quote

Demidov, Lago og Dorsin ser kun på ball og glemmer mann. Vi hadde vunnet kampen om vi hadde begynt å ta tak i duellene og ta ut mannen i stedenfor ballen.
LSK begynner å slå langt og vinner alle duellene og vi ligger feil hele tiden.

Alle LSK sine scoringer kommer etter at vi gir bort rom på kantene(Dorsin og Lustig).

Jarstein er ingen matchvinner og redder kun skudd som går rett på ham, burde reddet Occean sin siste scoring når han ligger nede å skyter.

Tettey er på mellomdistanse hele kampen.
Annan blir for sein i pasningsspillet.
Sapara er strålende i en omgang og faller sammen med laget fordi vi slutter å vinne duellene bak på banen.
Strand burde og skulle avgjort kampen alene er ellers god.
Steffen gjør en grei kamp og Konan det samme selv om han også burde avgjort kampen med sine sjanser.

Vi blir for passive og veike i duellene i 2 omgang og det avgjør kampen.
_________________
You`ll never walk alone!!


Last edited by batigol on 26.10.2008 22:01; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Brady
Veteran


Joined: 07 Jul 2005
Posts: 9269
Location: Trondheim

PostPosted: 26.10.2008 22:01    Post subject: Reply with quote

Dorsin står da alltid på. Det skortet litt på plasseringsevne og duellstyrke hos ham i dag, men innsatsen vil jeg ikke klage på.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next
Page 13 of 17

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb