| View previous topic :: View next topic |
| Vinner RBK Royal League? |
| Ja! |
|
89% |
[ 25 ] |
| Neppe! |
|
10% |
[ 3 ] |
|
| Total Votes : 28 |
|
| Author |
Message |
fubar Veteran

Joined: 27 Sep 2002 Posts: 1213
|
Posted: 18.03.2005 08:59 Post subject: |
|
|
| el-hov wrote: | | fubar wrote: | | el-hov wrote: | | vil heller ha Malmø videre en FC København... |
jeg vil helst ha RBK videre... |
naaaaai? |
Det er ett lag som går videre. Du vil heller ha Malmö videre enn FCK...
Hva med RBK da? |
|
| Back to top |
|
 |
LitjEggen Veteran

Joined: 09 Dec 2004 Posts: 2402
|
Posted: 18.03.2005 10:29 Post subject: |
|
|
Vi har FCK hjemme i neste som vi MÅ vinne. Gjør vi det så har vi 7 poeng før siste kamp. Derimot så er FCK ute med tap mot oss, og med den danske serien igang er det da tvilsomt at FCK legger allt i kampen hjemme mot Malmø.
Med andre ord så er det en viss sannsynlighet for vi før bortekampen mot Malmø har 7 poeng mot svenskenes 6.
Sjansen for finalspill pr idag regner jeg som rundt 50%.... _________________
 |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61960 Location: Trondhjem
|
Posted: 18.03.2005 11:18 Post subject: |
|
|
| el-hov wrote: | | Forøvrig så skjønner jeg ikke hvorfor omtaler vinnern av Royal League som "Nordens beste lag" |
Kun enkelte norske aviser skriver om den nordiske turneringen. Sjøl skriver jeg konsekvent skandinavisk, og det samme gjør RL-komiteen sjøl.
For øvrig: Russland har aldri tilhørt Norden! |
|
| Back to top |
|
 |
fubar Veteran

Joined: 27 Sep 2002 Posts: 1213
|
Posted: 18.03.2005 11:38 Post subject: |
|
|
finsk klubbfotball er vel ikke det helt store? samme med svensk og dansk i grunnen...  |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61960 Location: Trondhjem
|
Posted: 18.03.2005 11:44 Post subject: |
|
|
| fubar wrote: | | finsk klubbfotball er vel ikke det helt store? |
Nei, men det blir på mange måter det samme som å utpeke europamesteren til det beste landslaget også i Asia, Australia, Nord-Amerika og Afrika (forutsetter med andre ord at kun de beste i Sør-Amerika kan kjempe med de beste i Europa).
Altså: I RL kåres den beste klubben i Skandinavia. Et nordisk mesterskap er noe annet. |
|
| Back to top |
|
 |
LitjEggen Veteran

Joined: 09 Dec 2004 Posts: 2402
|
Posted: 18.03.2005 11:58 Post subject: |
|
|
RL kan ikke sies å være hverken ett skandinavisk eller nordisk mesterskap i en konservativ tolkning av "områdene"
| Quote: |
Skandinavia, bet. dels for den skandinaviske halvøy (Norge, Sverige og nordvestlige del av Finland), dels for Norge, Sverige og Danmark. S. brukes også (ukorrekt) om Norden. Navnet er først brukt av Plinius om "stor, fruktbar øy i Norden", muligens Skåne. |
..noe som initiativtakerne har tatt høyde for i valget av navn for turneringen; Royal League. Som kjent er det lite kongelige i Island og Finland.
Etter Tv-bildene å dømme så overkjørte Malmø FCK, men ifølge skuddstatestikk o.a så var det ganske jevnt til tross for at FCK var svært svekket i angrep. FCK hadde faktisk 12 avslutninger mot Malmø`s 11 !!
Hvor sterke er egentlig Malmø ?
Dansk kampreferat
Svensk kampreferat _________________
 |
|
| Back to top |
|
 |
Recon Legende

Joined: 20 Jun 2004 Posts: 11807 Location: alltid to skritt foran
|
Posted: 18.03.2005 13:03 Post subject: |
|
|
MFF er et ganske sterkt lag, eller, de har endel individer av høy klasse. Som lag rista jeg på hodet av de i hele fjor, og da vant de gull! Imotsetning til RBK (tradisjonelt) så har de ingen synlig plan over sitt angrepsspill. Det virker ikke å være noe system i spillet generelt. Dermed faller mye på stjernenes dagsform. Prahl virker ikke som den beste treneren for å si det sånn.
(Det som var Allsvenskans beste trener har forsvunnet til Danmark, og det vistes jo da Zoran fikk ansvaret for DIF alene i fjor...)
Påstår fortsatt at det som redda gullet for malmø var den fantastiske bakre fireren de hadde, som gjorde at mange 1-0 seire ikke endte i 1-3 tap. Og de var det et par av! Forsvaret ble noe dårligere da Maestro, min favoritt, forsvant til Twente, og enda verre med alle skadene de har der. Patrik Andersson HAR høy klasse enda! De er bedre offensivt nå, ikke pga at de har fått et system i spillet, men oga et individ som holder høyere nivå enn fete skoog (som hadde gått ned MINST 5 kilo fra i høst til matchen mot oss).
Her er forøvrig et slags referat fra lokalavisa. Sydsvenskan. _________________ Profesjonell revolusjonær
"Hans Hipp som happ uttalelse er jo en katastrofalt dårlig beskrivelse av fakta, som skaper inntrykk av manglende strategi og kunnskapsløshet. " |
|
| Back to top |
|
 |
sgambelluri Junior
Joined: 08 Mar 2005 Posts: 5
|
Posted: 18.03.2005 15:16 Post subject: |
|
|
Håller med dig om att Prahl i första hand är bra på strukturera ett stabilt försvarsspel. Fr.a. på bortaplan har MFF en tendens att sjunka alltför långt tillbaka och tappa intensitet i spelet - alltså exakt vad som hände i bortamatchen mot er. På hemmaplan har vi för övrigt en helt annan säkerhet i spelet. Det är ju ganska talande att 4 hemmamatcher i Royal League resulterat i 4 segrar, medan redan 3 förluster inkasserats på bortaplan..
Angående matchen mot FCK igår så körde verkligen MFF över danskarna - i en halvek. I andra halvlek drog man sig tillbaka en aning -skapade fortsatt de farligaste chanserna men tillät danskarna ett spelmässigt övertag. Dock blev de aldrig farligt förrän dem sista 10 minuterna när danskarna hade ett par halvchanser. |
|
| Back to top |
|
 |
HoldBrillan Veteran

Joined: 25 Dec 2004 Posts: 2598 Location: Trondheim
|
Posted: 18.03.2005 18:16 Post subject: |
|
|
Blir nok tap mot Rbk min kjære Svenske venn.. _________________
 |
|
| Back to top |
|
 |
sgambelluri Junior
Joined: 08 Mar 2005 Posts: 5
|
Posted: 18.03.2005 19:38 Post subject: |
|
|
Det var väl ganska tydligt i senaste matchen mot er att det återstår en hel del innan vi kan utmana - skulle ju inte skada med lite slantar från ett lyckat Champions League kval. Men med tanke på seedningen blir det nog lite för tufft.
FCK däremot brukar inte vålla alltföra stora problem - tror vi är uppe i tre raka segrar nu.. |
|
| Back to top |
|
 |
longns Veteran
Joined: 15 Aug 2004 Posts: 6560
|
Posted: 18.03.2005 19:42 Post subject: |
|
|
varmer mitt Royal League hjerte og lese dette:
http://www.mff.se/himmels....asp?Id=42
"en klok gammal vän till mig sa nyligen att han trodde att det vi ser idag bara är en förövning. Att spel i Allsvenskan och de norska och danska ligorna i framtiden blir ett sätt att kvalificera sig till Royal League - där de större pengarna finns, där spelarna kan utvecklas och blir mer konkurrenskraftiga ur ett europeiskt perspektiv. Kort sagt, att Royal League blir en nödvändig station mellan den allsvenska lunken och det makalösa tempot i Champion's League.
Kan Royal League få fler sponsorer, mer TV-pengar, mer media - större publik än 5391 varav 1200 var danskar - så kan Norden bygga den liga som krävs för att de bästa lagen ska kunna växa och på sikt utmana de stora klubbarna i länder som England, Italien och Spanien. Det är i alla fall inte förbjudet att drömma om en sådan framtid." |
|
| Back to top |
|
 |
haavarl Forumsjef

Joined: 10 Sep 2002 Posts: 15265 Location: Askim
|
Posted: 19.03.2005 16:45 Post subject: |
|
|
| Litjeggen wrote: | | RL kan ikke sies å være hverken ett skandinavisk eller nordisk mesterskap i en konservativ tolkning av "områdene" |
At "den skandinaviske halvøy" også omfatter noe av Finland har lite med saken å gjøre.
Du skal være skikkelig sær for å ikke tolke Skandinavia som Norge, Sverige og Danmark. Jf. også SAS. |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61960 Location: Trondhjem
|
Posted: 04.04.2005 14:39 Post subject: |
|
|
RL har delvis sprikende info om finalen på hjemmesida si:
På "Om turneringen" står følgende:
"Finalen spilles på det stadion, der tilhører den af de to klubber, der sluttede bedst i sin gruppe i forhold til den anden finaledeltager."
På "Konkurrencesystem" står derimot følgende:
"Finalen afvikles på den klubs stadion, der i mellemrunden har opnået det bedste resultat. Dog anvendes indbyrdes opgør, hvis de to finalehold mødte hinanden i indledende runde."
Dersom sistnevnte stemmer, vil finalen uansett spilles på Ullevaal dersom RBK og VIF møtes. Skal prøve å finne ut hva som er korrekt. Uansett regner jeg med at IFK Gbg blir finalisten fra gruppa til VIF. |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61960 Location: Trondhjem
|
Posted: 07.04.2005 19:19 Post subject: |
|
|
- Ut fra forutsetningene har man grunn til å være rimelig fornøyd med den første sesongen. Både tilskuertall, tv-ratinger og ikke minst det sportslige nivået har vært positive bidrag til den hjemlige fotballen, sier doktorgradsstipendiat Hallvard Johnsen ved BI.
Les mer: Mener Royal League er en tv-suksess |
|
| Back to top |
|
 |
HoldBrillan Veteran

Joined: 25 Dec 2004 Posts: 2598 Location: Trondheim
|
Posted: 07.04.2005 23:37 Post subject: |
|
|
En uke til RL igjen!
RL Intro _________________
 |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61960 Location: Trondhjem
|
Posted: 11.04.2005 18:38 Post subject: |
|
|
Den danske Divisionsforeningen ønsker å utvide RL fra 12 til 16 lag: Hjemlandet til den regjerende mesteren får seks deltakere, de to andre landene fem hver.
- Ved at udvide turneringen kan vi gøre den mere spændende. Samtidig kan klubberne få mere international erfaring, og det vil give de danske klubber en bedre international konkurrence-evne, siger direktøren i Divisionsforeningen, Claus Rode Jensen.
Læs mere: Forslag om flere hold i Royal League |
|
| Back to top |
|
 |
^Mirth Veteran

Joined: 14 May 2004 Posts: 1205 Location: Buskerud
|
Posted: 11.04.2005 19:29 Post subject: |
|
|
Hvis man utvider Royal League med flere svenske, danske og norske lag nå, kan man trolig si farvel til en Nordisk liga med det første... Fire puljer á fire lag er nok kanskje det største denne turneringen kan vokse til så tidlig i dens spede begynnelse. Det vil vel si at finske og islandske lag (og kanskje færøyske) ikke får være med på en stund ihvertfall.
Ikke det at jeg savner de lagene, slik jeg ser det er det de skandinaviske lagene som er best likevel (hender jo finnene har et godt mesterlag i ny og ne). Men så lenge de ikke er med, kan man ikke kalle dette et nordisk mesterskap.
Dog er jeg faktisk ganske enig med denne utvidelsen av Royal League. Puljer med bare tre lag, hvor bare vinneren går videre, blir litt dumt når for eksempel det ene laget er uten reell mulighet for å gå videre allerede etter to kamper, slik det nesten ble for Brann. (Og det helt sikkert blir ved en senere anledning i denne turneringen om formatet står seg lenge nok). Da er det mye bedre med et puljespill og så cupspill som i Champions League.
(Om man skulle utvidet til en nordisk turnering senere, kunne man
kanskje øke antall lag i de innledende puljene til fem, som i UEFA-cupen, lagt til ihvertfall to finske og eventuelt to islandske eller et islandsk og et færøysk lag. Men dette blir kanskje litt i meste laget. Ihvertfall om det så skulle vært hjemme/borte møter i dette puljespillet, som alltid er å foretrekke). |
|
| Back to top |
|
 |
Salomon Junior
Joined: 16 Apr 2004 Posts: 62 Location: Trondheim
|
Posted: 12.04.2005 18:35 Post subject: |
|
|
Jeg mener dette hørtes ut som et godt forslag. Når det gjelder en nordisk liga så er vel den største hindringen de store avstandene, tenker da på Island. Tror nok det er best å holde seg til det skandinaviske formatet noen år før man evt vurderer å utvide. I alle fall vestover... _________________ "Noen mennesker tror at fotball gjelder liv eller død. Jeg liker ikke den innstillingen. Det er atskillig mer alvorlig enn som så."
-Bill Shankly- |
|
| Back to top |
|
 |
HoldBrillan Veteran

Joined: 25 Dec 2004 Posts: 2598 Location: Trondheim
|
|
| Back to top |
|
 |
Harald Forumsjef

Joined: 16 May 2004 Posts: 7858 Location: København
|
Posted: 13.04.2005 15:17 Post subject: |
|
|
| siggetheman wrote: | http://www.bt.dk/sport/dkfodbold/artikel:aid=354828/
Hmm |
2mas har jo allerede bragt dette op til diskussion:
| 2mas wrote: | Den danske Divisionsforeningen ønsker å utvide RL fra 12 til 16 lag: Hjemlandet til den regjerende mesteren får seks deltakere, de to andre landene fem hver.
- Ved at udvide turneringen kan vi gøre den mere spændende. Samtidig kan klubberne få mere international erfaring, og det vil give de danske klubber en bedre international konkurrence-evne, siger direktøren i Divisionsforeningen, Claus Rode Jensen.
Læs mere: Forslag om flere hold i Royal League |
Jeg ved ikke om det bliver værre eller bedre med 4 hold ekstra, men jeg håber at de ændrer i turneringsopsettet. For hvis f. eks FCK taber i morgen så er der jo næppe den store interesse i FCK -Malmø kampen da FCK jo er ude af turneringen på det tidspunkt. _________________ Sliter
Medlem nr. 2477 |
|
| Back to top |
|
 |
^Mirth Veteran

Joined: 14 May 2004 Posts: 1205 Location: Buskerud
|
Posted: 14.04.2005 14:48 Post subject: |
|
|
Ser ut som RL-komiteen ikke vil ha en utvidelse av RL med det første: -Frykter utvanning
Ut fra begrunnelsen må jeg si meg ganske enig. Men jeg synes heller ikke formatet slik det er nå er så bra. De burde få gjort noe med mellomspillet og disse treergruppene. Og som jeg har nevnt i forrgie innlegg over, kanskje man heller skulle utvide til å ta inn de øvrige nordiske land. Skjønt reisebelastningen da ville økt.
Jeg synes RL har vært en fin turnering så langt, og er faktisk litt spent på hva man konkluderer med i vurderingen etter at den første sesongen er fullført!  |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61960 Location: Trondhjem
|
Posted: 28.04.2005 18:17 Post subject: |
|
|
Hardtsparkende dir. Holmstrøm er godt fornøyd med RL:
- Uanset om vi når finalen eller ej kan vi allerede nu konkludere, at Royal League turneringen har været et positivt bekendtskab for F.C. København. Ikke bare har vi spillet mange gode kampe og fået vores pæne andel af præmiepuljen, men kampene har også været nyttige i udviklingen af vores spillere og har samlet givet os værdifuld international kamperfaring, siger Holmstrøm.
Læs mere: Holmstrøm roser Royal League |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 61960 Location: Trondhjem
|
Posted: 26.05.2005 17:17 Post subject: |
|
|
Slik ser troféet som skal deles ut i kveld ut:
Fakta:
Vikt: 9,5 kg
Höjd: 42 cm
Bredd: 33 cm
Djup: 14 cm
Material: Klarlackad förgylld mässing
Design: Dennis Theorin
Tillverkning
Av silversmeden Mario Manzin, Vicenza, Italien. Mario är en av Europas bästa pokalmakare. På sin meritlista har han bland annat Uefa-cuppokalen. Manzin fick uppdraget genom H. Halldén AB som har agenturen i Sverige. |
|
| Back to top |
|
 |
Brakka Rutinert
Joined: 19 Mar 2005 Posts: 829 Location: Hamar
|
Posted: 26.05.2005 17:46 Post subject: |
|
|
OMG! Det trofeet må sikkert fraktes til Nya Ullevi med lastebil. Nesten like tung som en solid harddisk. _________________ "Nordmennene viste hardporno på TV på hotellet hele natten for å distrahere spillerne mine"
- Mario Zagallo, landslagstrener for Brasil (etter 4-2 tapet i 1997) |
|
| Back to top |
|
 |
Troinndern Veteran
Joined: 12 May 2004 Posts: 1124 Location: Drammen
|
Posted: 26.05.2005 21:11 Post subject: |
|
|
| Fy faen og stygg Hoset var på håret i kveld! |
|
| Back to top |
|
 |
|