| View previous topic :: View next topic |
| Author |
Message |
IDKFA Senior
Joined: 04 Oct 2020 Posts: 106
|
Posted: 09.09.2026 19:21 Post subject: |
|
|
| Igje tapte han en avgjørende hodeduell så enkelt som bare det, og i samme angrep klarte han å klarere rett ut til Stuttgart som da får sitt tredje |
|
| Back to top |
|
 |
TAF Veteran

Joined: 24 Jul 2005 Posts: 2865 Location: Eksil i Kristiansand
|
Posted: 09.09.2026 21:11 Post subject: |
|
|
| machiavelli wrote: | | Tipper de taper, men at Tripic får et mål. |
Fin den! _________________ "En vinner ser alltid en mulighet i alle problemer. En taper ser som oftest et problem i alle muligheter." - NAE |
|
| Back to top |
|
 |
machiavelli Veteran
Joined: 16 Jul 2013 Posts: 4065
|
Posted: 09.09.2026 21:59 Post subject: |
|
|
Hehe. Fin den ja.
Tripic er rett og slett en av de spillerne som virkelig holder nivået, og nok x-faktor. Så at han skulle karre seg til et mål var ikke overraskende. Satt penger på Tripic og JP-mål kombo.
Så Glimt må levere litt mot Bayern i morra. |
|
| Back to top |
|
 |
machiavelli Veteran
Joined: 16 Jul 2013 Posts: 4065
|
Posted: 10.09.2026 22:05 Post subject: |
|
|
Uavgjort til pause i Bayern for Glimt.
Men Haikin ut med skade og Faye Lund inn. Det er ilddåp for en som har tilbragt mesteparten av tida si på benk. |
|
| Back to top |
|
 |
vegran Veteran

Joined: 26 May 2011 Posts: 5505
|
Posted: 10.09.2026 22:42 Post subject: |
|
|
| Herlig å se Bodø/Glimt får jekka seg ned et par hakk.. |
|
| Back to top |
|
 |
machiavelli Veteran
Joined: 16 Jul 2013 Posts: 4065
|
Posted: 10.09.2026 23:13 Post subject: |
|
|
Hadde de møtt noe de realistisk kunne slå hadde man kanskje snakket om nedjekking.
Det er Bayern, er vel ikke få lag som ikke har blitt høvlet over av dette laget. De kan jo bare riste på hodet når man får sånne mål mot seg.
Kunne kanskje kommet seg unna med et hederlig tap, men skade på både keeper og midtbane, førstevalg på venstrevingen og indreløper ute. Skulle mye til for å ta med seg noe.
De 5 kan dog fort bli avgjørende på slutten av ligaspillet. |
|
| Back to top |
|
 |
tigerbart Veteran
Joined: 27 Mar 2019 Posts: 1961 Location: Oslo
|
Posted: 10.09.2026 23:42 Post subject: |
|
|
| Synd at det ble småstygt for Glimt etter at de holdt tyskerne fram til pause. Samtidig er det fort Bayern som vinner CL denne sesongen, så at et norsk skal skulle ryke på et stortap mot dem er ikke sensasjonelt. Håper Glimt og Viking slår bedre fra seg neste gang! |
|
| Back to top |
|
 |
vegran Veteran

Joined: 26 May 2011 Posts: 5505
|
Posted: 10.09.2026 23:57 Post subject: |
|
|
| Ja, kjempesynd at de gikk glipp av 25 mill ipremiepenger |
|
| Back to top |
|
 |
Kamerat Ola Veteran
Joined: 13 Jan 2014 Posts: 7456 Location: South-west coast exile
|
Posted: 11.09.2026 08:18 Post subject: |
|
|
| tigerbart wrote: | | Håper Glimt og Viking slår bedre fra seg neste gang! |
Gud forby |
|
| Back to top |
|
 |
AndreasR Veteran

Joined: 12 Feb 2006 Posts: 2148 Location: Svalbard
|
Posted: 11.09.2026 08:37 Post subject: |
|
|
| tigerbart wrote: | | Synd at det ble småstygt for Glimt etter at de holdt tyskerne fram til pause. Samtidig er det fort Bayern som vinner CL denne sesongen, så at et norsk skal skulle ryke på et stortap mot dem er ikke sensasjonelt. Håper Glimt og Viking slår bedre fra seg neste gang! |
Glimt pleier jo å slå fra seg i spillertunellen hvertfall. _________________ Påmeldt |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 63472 Location: Trondhjem
|
Posted: 15.09.2026 21:21 Post subject: |
|
|
Måtte dobbeltsjekke: Det er e-cupdebut for Torreense på Åråsen på torsdag. Det bør være stor fordel Lillestrøm. I tillegg har bortelaget bare én seier på de første seks kampene på nivå to i Portugal.
V Sport 1 sender. |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 63472 Location: Trondhjem
|
Posted: 16.09.2026 17:43 Post subject: |
|
|
Harry Kane, Michael Olise, Manuel Neuer og dei andre stjernespelarane kjem til Stavanger i charterfly dagen før kampstart.
Totalt har storlaget bestilt to direktefly.
To av lagbussane som skal frakta spelarane og staben mellom flyplassen, hotellet og stadion i Stavanger blir køyrde opp heilt frå Tyskland i full Bayern-profilering, fortel Bjørnø.
– I tillegg kjem det ein heil haug med svarte Audiar til byen. Det var det dei skulle køyra. Det er tydeleg at det er ein klubb som har kontroll på sysakene, og som er vane med den store scena, seier Bjørnø.
Delegasjonen som tar turen frå Bayern München til Meisterligakampen i Stavanger er totalt på eit par hundre, ifølge Viking.
– Det blir eit kraftig opplegg. Men det er berre bra for regionen å få vist seg fram, meiner han.
Les meir: Bayern München med storinnrykk i Stavanger: – Må saga ned tre for å få plass til bussane
Litt rar vinkling av NRK, som er vant til direktesendinger: Det er vel tysk TV og ikke bortelaget som stiller med produksjonsbusser. |
|
| Back to top |
|
 |
machiavelli Veteran
Joined: 16 Jul 2013 Posts: 4065
|
Posted: 17.09.2026 22:31 Post subject: |
|
|
LSK ligger altså under 2-0 på hjemmebane mot portugisisk andrediv.
Sterkt. |
|
| Back to top |
|
 |
|