English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Nye spillere 2023
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 45, 46, 47  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Maro
Veteran


Joined: 10 Nov 2019
Posts: 1270
Location: Trondheim

PostPosted: 16.01.2023 18:42    Post subject: Reply with quote

Lomaxx wrote:
Trur vi må huske at TIL IKKE hadde solgt til oss for 15mill. Det er en ting hva en utenlandsk klubb må betale og hva vi hadde måtta betalt. For å si det sånn så trur jeg fort TIL ville hatt i hvert fall 25 mill av oss i tillegg til videresalg. Vi kan tross alt ikke kaste alt ut vinduet med en gang. Satser heller på at de ser seg om etter noe som kan bli bra til en lunken slant fremfor noe som koster skjorta.


Så du mener at hvis vi hadde blitt med i budkamp med Hammarby nå, og det faktisk hadde vært et konkret bud inne på 15MNOK fra de, og vi hadde lagt oss et par millioner over det aksepterte budet til Hammarby så hadde Tromsø avslått det? Confused Verdt å nevne at Tromsø har ligget rundt rød sone i et par år nå også, så jeg tror faktisk ikke de er i posisjon til å avslå et bud fra hvem det måtte være, så lenge det er markedsverdi for spilleren.
_________________
Det kan stort sett bare gå oppover
Back to top
View user's profile Send private message
Lomaxx
Veteran


Joined: 29 Jul 2006
Posts: 4406
Location: Telt på wembley

PostPosted: 16.01.2023 19:10    Post subject: Reply with quote

Jeg trur faktisk at Tromsø heller hadde solgt Mikkelsen for 15mill til Hammarby enn til en annen norsk klubb. Trur vi fort hadde måttet ut med minst 20mill for å overtale dem. I dette tilfellet hadde vel glimt måttet betale minst 100mill, men vi er jo også en rival (på tross av at vi ikke er det) og må nok belage oss på å betale mer enn om det kommer en klubb fra utlandet
_________________
Grilldress er også en dress:)

Ratatosk wrote:

Det hjelper lite å legge seg flat, dersom man ikke evner å reise seg. Da får man heller begynne med svømming!
Back to top
View user's profile Send private message
Maro
Veteran


Joined: 10 Nov 2019
Posts: 1270
Location: Trondheim

PostPosted: 16.01.2023 19:41    Post subject: Reply with quote

Vi får være enig om å være uenig Wink
_________________
Det kan stort sett bare gå oppover
Back to top
View user's profile Send private message
1972 Miami Dolphins
Legende


Joined: 30 Jul 2007
Posts: 18607
Location: Oslo

PostPosted: 16.01.2023 20:24    Post subject: Reply with quote

Maro wrote:
1972 Miami Dolphins wrote:
Tengstedt kostet 8 mill for 6 mnd siden. At Molde og Glimt måker ut penger alle veier betyr ikke at vi er nødt til å gjøre det samme.

Over 15 mill for innlands-overgangs i Norge er ikke billig. Det er blant de dyreste overgangene innlands noensinne.


Blir helt feil å sammenligne Tengstedt med Mikkelsen. Det er ikke en kjeft i Danmark som forstår hvordan Tengstedt har prestert som han har og at han går til Benfica for 100 mill pluss. Enig i at vi ikke skal pøse ut penger, men du må se litt helheten her også. Ivestere i en allerede dominerende angripsspiller i eliteserien som fortsatt er ung. Skal godt gjøres og ikke få avkastning på han ved et videresalg. Eriksen til Molde for 15 mill, Trondsen til RBK for 15 mill for 5(!) år siden. Og Adegbenro som kostet RBK rundt 14 mill for samme antall år siden. Vi kjøpte Carew for godt over 20 mill i 1999 og fikk et rekord videresalg. Vålerenga kjøpte Hæstad fra Start for 12 mill tilbake i 2007. Martin Andresen fra Stabæk til Brann i 2005 for 15 mill. Å bruke 15-20 mill på en spiller i Eliteserien er ikke noe nytt.


Da får du lese postene mine på nytt. Sa ikke at det var noe nytt, sa ikke at det ikke har vært andre dyre overganger før, og jeg sa ikke at det ikke var verdt å signere Mikkelsen.

Jeg sa over 15 millioner kroner på innlands overgang ikke er billig.
Back to top
View user's profile Send private message
Ratatosk
Veteran


Joined: 24 Feb 2012
Posts: 3127

PostPosted: 16.01.2023 20:36    Post subject: Reply with quote

[quote="1972 Miami Dolphins"][quote="Maro"]
1972 Miami Dolphins wrote:


Jeg sa over 15 millioner kroner på innlands overgang ikke er billig.

Helt enig i den påstanden. Vil også hevde at 15 millioner på en utenlandshandel er omtrent like dyrt. Man må i de fleste handler først se behovet, deretter se hvor man får mest for pengene man bruker.
Om man velger å bruke 15 millioner, noe jeg tviler sterkt på at Rosenborg kommer til å gjøre dette vinduet, så må man sørge for at de millionene blir brukt på best mulig måte.
Back to top
View user's profile Send private message
Rob Koren
Senior


Joined: 11 Oct 2022
Posts: 110

PostPosted: 16.01.2023 22:20    Post subject: Reply with quote

Rosenborg har vel aldri som jeg kan huske kjøpt spillere for over 15 millioner. Carew ble vel kjøpt for det en gang i tiden (videresalg kom i tillegg). Adegbenro og Trondsen (m.fl.) kom vel for rundt det samme.

Om jeg husker rett så bydde vi 30 millioner+ for Pedro Chirivella fra Liverpool U23. Liverpool aksepterte, men Pedro ville ikke. Han gikk siden til Nantes i Ligue 1 (free transfer), og har per nå en markedsverdi (ifølge Transfermarkt) på €6 millioner.

15 millioner vil dermed historisk sett være en stor overgangssum for RBK å betale.
Back to top
View user's profile Send private message
SeG
Veteran


Joined: 18 Mar 2011
Posts: 6956
Location: Trøndelagia

PostPosted: 16.01.2023 22:28    Post subject: Reply with quote

Bratseth slang rundt 27mill på bordet for Sebastian Prödl en gang i tiden. Ville jo fortsatt stått seg den om det hadde blitt noe av

https://www.nrk.no/landsm...-1.3351952
_________________
I have as much authority as the Pope. I just don’t have as many people who believe it.
- George Carlin -

Formerly known as STRANDerGUD


Last edited by SeG on 16.01.2023 22:30; edited 18 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
vegran
Veteran


Joined: 26 May 2011
Posts: 5474

PostPosted: 16.01.2023 22:29    Post subject: Reply with quote

Vi bydde vel 27 mill-ish for Sebastian Prödl for ca 15 år siden

Edit: Du kom meg i forkjøpet
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 61970
Location: Trondhjem

PostPosted: 16.01.2023 22:44    Post subject: Reply with quote

Også Reginiussen kunne blitt rekorddyr.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
RÃ¥nny
Legende


Joined: 12 Apr 2008
Posts: 14505
Location: Namsos

PostPosted: 17.01.2023 00:27    Post subject: Reply with quote

Håkon Evjen på tur til Brøndby.
_________________
" Det var et smart trekk av Rekdal å få oss i form "

- Torgeir Børven
Back to top
View user's profile Send private message
Vegard2711
Legende


Joined: 25 May 2011
Posts: 12010

PostPosted: 17.01.2023 01:55    Post subject: Reply with quote

Litt overraskende. Han hadde jo spilt seg inn på AZ laget ved sesongstart men så har en ankelskade holdt han ute en stund nå.
Back to top
View user's profile Send private message
Ståle
Veteran


Joined: 06 Aug 2009
Posts: 1761
Location: Trondheim

PostPosted: 17.01.2023 08:23    Post subject: Reply with quote

Det var vel også snakk om at vi betalte 25-30 mill for duoen Egueren og Lago en gang i tiden, om jeg ikke husker feil.
Back to top
View user's profile Send private message
Lord Oakley
Veteran


Joined: 13 Aug 2016
Posts: 2242
Location: Østlandet

PostPosted: 17.01.2023 10:13    Post subject: Reply with quote

Tror du husker feil der ja, kan dele på 10...Betalte vel i underkant av 3 mill for begge til sammen. Registrert overgangssum er vel 125 000 euro for hver av de.
Back to top
View user's profile Send private message
Ståle
Veteran


Joined: 06 Aug 2009
Posts: 1761
Location: Trondheim

PostPosted: 17.01.2023 11:22    Post subject: Reply with quote

Oi, da var jeg på jordet der ja.

Edit: Denne artikkelen påstår 11 millioner, uten at jeg vet om disse tallene stemmer: https://www.aftenposten.n...g-signerte
Back to top
View user's profile Send private message
mirar
Veteran


Joined: 09 Jun 2006
Posts: 2252

PostPosted: 17.01.2023 14:48    Post subject: Reply with quote

Hjulsager, Viktor Fischer skal være mulig å prøve på.
Back to top
View user's profile Send private message
ErdoganLomas
Proff


Joined: 14 Aug 2014
Posts: 493

PostPosted: 17.01.2023 18:15    Post subject: Reply with quote

Carew ble kjøpt for 23 millioner i 1999.
https://www.rbkweb.no/spiller/carew

I 2023 kroner tilsvarer det ca 38,5 millioner.
Så vi har kjøpt dyrt innenlands før ja.
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 61970
Location: Trondhjem

PostPosted: 17.01.2023 18:56    Post subject: Reply with quote

Mer utfyllende - og korrekt - info:

[Carew kostet] potensielt 24 millioner, der 15 millioner ble betalt umiddelbart. I tillegg fikk Oslo-klubben låne Morten Pedersen og Børge Hernes gratis ut sesongen.

(...)

Fordi han med én kamps margin rakk å passere en ny kontraktsmilepæl, som utløste bonus for 30 spilte kamper, fikk VIF utbetalt ytterligere fem millioner. Totalprisen inkludert alle prestasjonsbonusene ble 21,5 millioner – sett bort fra den solide andelen av videresalget.

Les mer: Spissrotgang

Skal rette i profilen nå. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
BDESupermanStrand
Proff


Joined: 13 Oct 2022
Posts: 358

PostPosted: 18.01.2023 12:11    Post subject: Reply with quote

Hva med Hugo Vetlesen, får vel minimalt med spilletid med P. Berg tilbake?
Back to top
View user's profile Send private message
Lord Oakley
Veteran


Joined: 13 Aug 2016
Posts: 2242
Location: Østlandet

PostPosted: 18.01.2023 12:13    Post subject: Reply with quote

De spiller i forskjellige posisjoner, så tror ikke det er helt relevant. Vetlesen og Grønbæk vil nok være hovedpri som indreløpere med Berg sentralt. Saltnes vil nok være backup på indreløper..
Back to top
View user's profile Send private message
Ratatosk
Veteran


Joined: 24 Feb 2012
Posts: 3127

PostPosted: 18.01.2023 14:15    Post subject: Reply with quote

Tror ikke Rosenborg kommer til å hente spillere i Norge dette vinduet. Dersom det kommet nye spillere, tror jeg det blir Victor Jensen, og eventuelt en erstatter for Tengstedt. Spisskjøp tror jeg kommer mye an på hvordan den nye islendingen presterer i oppkjøringen. Han virket til å være en målscorer på klippene som verserte på nettet i sommer. Så er det dette med nytt lag, ny liga og nye omgivelser.
Jeg tror også at en eventuelt ny spiss vil bli hentet utenfor Skandinavia.
Back to top
View user's profile Send private message
mirar
Veteran


Joined: 09 Jun 2006
Posts: 2252

PostPosted: 18.01.2023 21:19    Post subject: Reply with quote

Håkon Evjen solgt til Brøndby for 1,61 mill euro.
Back to top
View user's profile Send private message
rail
Rutinert


Joined: 23 Dec 2018
Posts: 653
Location: Rosenborg

PostPosted: 19.01.2023 07:46    Post subject: Reply with quote

Ratatosk wrote:
Tror ikke Rosenborg kommer til å hente spillere i Norge dette vinduet. Dersom det kommet nye spillere, tror jeg det blir Victor Jensen, og eventuelt en erstatter for Tengstedt. Spisskjøp tror jeg kommer mye an på hvordan den nye islendingen presterer i oppkjøringen. Han virket til å være en målscorer på klippene som verserte på nettet i sommer. Så er det dette med nytt lag, ny liga og nye omgivelser.
Jeg tror også at en eventuelt ny spiss vil bli hentet utenfor Skandinavia.


Helt enig med deg. Enten kjøper vi nye spillere eller så gjør vi det ikke.
Back to top
View user's profile Send private message
Ratatosk
Veteran


Joined: 24 Feb 2012
Posts: 3127

PostPosted: 19.01.2023 08:41    Post subject: Reply with quote

Det var det du fikk ut av innlegget? Var ikke akkurat det jeg skrev, men ok.
Back to top
View user's profile Send private message
Messi
Veteran


Joined: 13 Jun 2011
Posts: 2305

PostPosted: 22.01.2023 12:05    Post subject: Reply with quote

Har mer tro på at Hoff og RWP blir solgt, enn at noen kommer inn.
Back to top
View user's profile Send private message
josinho
Veteran


Joined: 05 Sep 2006
Posts: 8969

PostPosted: 22.01.2023 16:14    Post subject: Reply with quote

Om RWP og Hoff selges minsker ikke sjansene for ny spiller, tvert i mot, da må stallen fylles opp mer igjen og det vil bli mer penger å handle for.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 45, 46, 47  Next
Page 17 of 47

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb