| View previous topic :: View next topic |
| Author |
Message |
NÃ¥erdetnok Veteran
Joined: 22 Oct 2007 Posts: 1445 Location: Bergen
|
Posted: 27.07.2020 10:25 Post subject: |
|
|
Hva kan man si? For øyeblikket er vi et sportslig konkursbo på nivå med det verste vi har sett på 2000-tallet. For andre gang på rad (og sikkert flere ganger før det) har vi sparket en trener uten å ha noen plan. Forrige gang hadde vi i det minste et akademi, det er verre nå. Og det er vanskelig å se at Coolen ville ha gjort noen dårligere jobb enn Horneland eller Henriksen.
At vi har en plan er Koteng sitt ansvar. Innholdet i planen er den sportslige ledelsens (hvem nå det måtte være, i hvert fall ikke treneren) sitt ansvar. De sportslige alibiene i styret må ta et betydelig ansvar, det er deres ansvar at planene har et innhold og er forankret i klubbens struktur, verdier, organisasjon og kompetanse. Hva de driver med er neimen ikke lett å forstå. Men en konstant (mer eller mindre) synes å være Rune Bratseth? Har han kompetanse på annet enn backspill? Hva vet disse folkene om å bygge en organisasjon (med unntak av Koteng)?
I prinsippet synes stort sett hele styret, inklusive styreformannen, å ha gjort en elendig jobb.
Vi er ikke proffe for 5 øre, og synes å tro at å være gode fordums fotballspillere, samt å tjene penger på eiendom, er det som skal til for å bygge en profesjonell sportsbedrift.
Mitt håp er at Hareide kommer, og får så vide fullmakter at hele organisasjonen kan bygges opp fra skratsj. Han vet i hvert fall hva dette dreier seg om. Og det kan synes som om Knutsen i Glimt har skjønt det samme. Men om han vil komme hit er det såpass mye galt med ham at jeg tror han er feil mann.  |
|
| Back to top |
|
 |
Sløvsekken Veteran

Joined: 04 Oct 2007 Posts: 8933 Location: Rosenborg
|
Posted: 27.07.2020 11:42 Post subject: |
|
|
| RBK har aldri vært dårligere spillemessig i min tid som supporter. Den startet tidlig på 80-tallet. Vi snakker over 35år. |
|
| Back to top |
|
 |
niccolai Veteran
Joined: 25 May 2008 Posts: 1647
|
Posted: 27.07.2020 11:44 Post subject: |
|
|
Tipper vi lander midt på tabellen i år.
Molde vinner serien, på tross av tap.
RBK har jo en bra stall vel? Hva skjer?
Jeg er faktisk dypt bekymret _________________ "Spennende spiller denne Werni!!, Demper hardere enn han skyter!!"
Sitat fra Ivar Hoff.. |
|
| Back to top |
|
 |
PerO Veteran
Joined: 21 Feb 2011 Posts: 6195 Location: Drammen
|
Posted: 27.07.2020 11:48 Post subject: |
|
|
| Sløvsekken wrote: | | RBK har aldri vært dårligere spillemessig i min tid som supporter. Den startet tidlig på 80-tallet. Vi snakker over 35år. |
Personlig tror jeg 2007/2008 med 5. og 7. plass, Hesten 1 og 2, samt noen av de tidligste årene på 80 tallet konkurrerer hardt om tittelen.  |
|
| Back to top |
|
 |
Sløvsekken Veteran

Joined: 04 Oct 2007 Posts: 8933 Location: Rosenborg
|
Posted: 27.07.2020 12:16 Post subject: |
|
|
| Spillemessig, ikke resultatmessig. I 2007 scoret vi godt over 50 mål f.eks. I 2008 scoret vi 40, men kan ikke huske at vi var så hjelpesløse offensivt som vi er nå. Vi skaper 1-2 sjanser pr kamp. Det er jo fullstendig natta. Vi er ligaens dårligste på expected goals, så det som i stor grad har berget oss fra å ligge helt nedi sumpen er en fryktelig god effektivitet. |
|
| Back to top |
|
 |
PerO Veteran
Joined: 21 Feb 2011 Posts: 6195 Location: Drammen
|
Posted: 27.07.2020 12:22 Post subject: |
|
|
| Hvis vi begrenser det til offensivt, er jeg nok enig med deg. Men defensivt teller jo også. Hjelper ikke så mye i lengden å kaste alle fremover for å score mye, hvis flere renner inn bakover |
|
| Back to top |
|
 |
Standarn og Crick Veteran

Joined: 19 Aug 2015 Posts: 3603 Location: Drammen
|
Posted: 27.07.2020 12:54 Post subject: |
|
|
Fotball skal jo være gøy å se på. Spesielt 1. omgangene mot Stabæk, Sandefjord og Haugesund må være det kjedeligste jeg har vært borti, og ikke bare fotballmessig, på mange, mange år. I starten under Rambo kunne man trøste seg med at han kun var midlertidig frem til ny trener tok over så snart som mulig, men dersom han skal være trener ut året og vi kommer til å fortsette med like kjedelig fotball, vil vi slite med å få selv 200 tilskuere.
Det er veldig lite vi driver med som skaper glede. Skaper ikke mange sjanser, scorer ikke flotte mål og bruker ikke engang unge spillere utenom Ceide. Rambo virker nesten litt feig. I jakten på 3 poeng velger han nesten konsekvent de eldste og mest fysiske. |
|
| Back to top |
|
 |
NÃ¥erdetnok Veteran
Joined: 22 Oct 2007 Posts: 1445 Location: Bergen
|
Posted: 27.07.2020 12:56 Post subject: |
|
|
Jeg har vært med siden 64 og har sett mye rart, inklusive 1977. Skal ikke skryte på meg at jeg husker alt. Men førsteomgangen i går må være noe av det svakeste jeg har sett siden 1985 i det minste.
I tillegg, og det som gjør det mye verre, er at vi har bygget ned organisasjonen vår. Det er ikke lenger bare snakk om å få inn en riktig trener som i løpet av ett halvt år kan få en bred og god spillerstall til å fungere, selv om det åpenbart ville hjelpe om noen kunne fortelle spillerne hvordan de skal spille og sette i gang noen enkle øvelser for å drille inn det spillemønsteret.
Jeg har sjelden sett en så stor avgrunn mellom det RBK og de beste lagene på tabellen presterer, selv ikke under hesten og noen av de andre som nevnes her. |
|
| Back to top |
|
 |
niccolai Veteran
Joined: 25 May 2008 Posts: 1647
|
Posted: 27.07.2020 13:35 Post subject: |
|
|
En annen stor feil, er at vi avsatte alle de fra nederland.
Vi fikk inn murbrekkeren Bjerkeseth!. Hiv og hoj!.
Er det mulig? _________________ "Spennende spiller denne Werni!!, Demper hardere enn han skyter!!"
Sitat fra Ivar Hoff.. |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 62003 Location: Trondhjem
|
Posted: 27.07.2020 14:19 Post subject: |
|
|
Ulseth:
Vi så litt for sjelden kantspillere som utfordret langs kanten, men det skjedde, og vi så noen ganger kantspillere som skar gjennom feltet på innlegg fra motsatt side. Vi så i hvert fall to indreløpere som kom stormende inn i feltet når det lå an for innlegg, og vingbacker som forsvarte betegnelsen «angrepsbacker», en tradisjon som går tilbake til Erling Meirik og Øystein Wormdal (selv om Nils Arne mener at han selv var den første).
Jeg minner om at da Nils Arne Eggen prøvde å øve inn disse bevegelsene i Moss gikk det så trått at han holdt på å få fyken før han i det hele tatt kom i gang med å sikre klubben først opprykk, deretter seriemesterskap. Hvis dette er noe Trond Henriksen har tatt tak i de siste to-tre ukene, og det ikke er jobbet bevisst med disse bevegelsene så lenge dagens spillere har vært i klubben, er det ikke rart om det ser litt nølende ut.
Den som skal automatisere bevegelsene må faktisk tåle at det først går saktere, fordi en må tenke før en handler, før automatikken overtar. I Bodø/Glimt spiller de uten å behøve å tenke nå. Spillet er automatisert, bevegelsene og pasningene ligger i ryggmargen på spillerne. Oppå det igjen kommer improvisasjonen.
Les mer: Døm dem på intensjonen! |
|
| Back to top |
|
 |
Sløvsekken Veteran

Joined: 04 Oct 2007 Posts: 8933 Location: Rosenborg
|
Posted: 27.07.2020 14:33 Post subject: |
|
|
Føles som det ikke bare er det rent organisatoriske, men like mye det individuelle. Spillere som er usikre med ballen i beina. Man ser hele tiden feilpasninger, både til motspiller og at man spiller ballen bak medspiller eller på feil fot, slik at fremdriften stopper helt opp. Man velger også konsekvent det sikre, og triller ballen tilbake til midtstopper/keeper øyeblikkelig om de presses. Nettopp derfor er en mann som Tagseth (og Skjelbred) viktig, fordi han i kraft av teknikken sin er mye mer komfortabel med ballen i beina.
En midtbane med Konradsen, Åsen og Zachariassen har ikke forutsetninger for å styre en kamp, selv mot svakere motstand, fordi ingen av dem er spesielt gode med ballen i beina. De blir stresset og gjør mye feil om de blir satt under litt press. Klassiske indreløpere som har sin største styrke i arbeidsinnsats og offensive løp. |
|
| Back to top |
|
 |
GammelHund Junior
Joined: 20 Jun 2020 Posts: 12
|
Posted: 27.07.2020 14:54 Post subject: |
|
|
| Sløvsekken wrote: | | RBK har aldri vært dårligere spillemessig i min tid som supporter. Den startet tidlig på 80-tallet. Vi snakker over 35år. |
Dette gjelder også fra slutten av 70-tallet da jeg begynte å følge med. _________________ Rosenborg for alltid! |
|
| Back to top |
|
 |
Frankiefourfingers Veteran

Joined: 01 Mar 2008 Posts: 3837
|
Posted: 27.07.2020 17:31 Post subject: |
|
|
| Otto Ullsokk ser det andre ikke ser. Han burde vært med på åndenes makt! |
|
| Back to top |
|
 |
Der Kaiser Veteran

Joined: 22 Jun 2013 Posts: 1104 Location: Norway
|
Posted: 27.07.2020 18:02 Post subject: |
|
|
| Ulseth skriver for å provosere. |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 62003 Location: Trondhjem
|
Posted: 28.07.2020 19:12 Post subject: |
|
|
Den neste tiden vil Henriksen jage spillerne til å komme til adskillig flere innlegg enn vi har fått se til nå. Mot Haugesund ble det spilt en god del på tvers rundt motstanderens 16-meter, i stedet for å få avsluttet angrepene.
– Vi må få involvert angriperne mer i boksen. Innlegg, innlegg, innlegg, sier Henriksen.
Han forteller videre om særlig kantspillernes rolle i denne delen av spillet:
– Det ene er at vingene må true mer i bakrom, og på den måten skape rom for sidebackene bredt til å slå innlegg. Men vi vurderer også å variere vingspillet mer.
Da tenker treneren på at RBK til nå har spilt med typiske innoverkanter på begge sidene. Når de slår innlegg, blir det derfor ofte med den svakeste foten.
Derfor vurderer RBK av og til å benytte venstrebeint kant til venstre - og omvendt – nettopp for å slå flere innlegg.
Les mer: Fra sommervikar til sjef ut året: Slik skal RBK bli bedre under «Rambo» |
|
| Back to top |
|
 |
Green Goblin Rutinert

Joined: 26 Jul 2010 Posts: 705
|
Posted: 28.07.2020 23:29 Post subject: |
|
|
| 15 poeng bak Glimt og 10 bak Moille, trenerjakta er avvlyst - har dere gitt opp 2020? |
|
| Back to top |
|
 |
Flabbergast Veteran
Joined: 19 Jul 2012 Posts: 3493 Location: Trondheim
|
Posted: 29.07.2020 00:09 Post subject: |
|
|
| 3 plass er årets mål. Realistisk sett |
|
| Back to top |
|
 |
OrionPax Forumsjef

Joined: 12 Aug 2011 Posts: 9823 Location: Drammen
|
Posted: 29.07.2020 06:38 Post subject: |
|
|
Green Goblin: Legg til at hele 1/3 av sesongen er gått også.
Du får nok ingen (i klubben) til å innrømme det, men 2020 er fucked ja. Alt av positiv utvikling herfra og inn er ren bonus. _________________ Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no |
|
| Back to top |
|
 |
Lamagu Senior
Joined: 30 Mar 2018 Posts: 109
|
Posted: 29.07.2020 20:32 Post subject: Skikkelig skremt |
|
|
| Når man ser hvordan Molde spiller med tempo, presisjon, fantasi og løpskraft, blir jeg skikkelig skremt, for det er blitt en enorm nivåforskjell for Rosenborg opp til de beste lagene. Hvis det ikke tas skikkelig grep i klubben nå; med en ny hovedtrener, utskiftninger i spillerstallen og en planlagt innarbeidet måte å spille på, så vil det ta minst 5 år å tette luka opp til de 2 beste lagene i Norge. Dessverre. Det er realitetene. |
|
| Back to top |
|
 |
PerO Veteran
Joined: 21 Feb 2011 Posts: 6195 Location: Drammen
|
Posted: 29.07.2020 21:08 Post subject: |
|
|
| Lamagu: Det trodde vi vel under hesten også. Det tok 3 mnd |
|
| Back to top |
|
 |
Zorac Forumsjef

Joined: 08 May 2005 Posts: 19489 Location: Lillestrøm
|
Posted: 29.07.2020 22:05 Post subject: |
|
|
Ja, suksess er flyktig. Spesielt Glimts posisjon tror jeg er "skjør"; det er ikke lenge siden de var heislag med dårlig økonomi. Toppnivået deres er det beste vi har sett på veldig lang tid, men resten av historien minner i grunnen mye om Sarpsborg, Godset, Stabæk og andre som sjarmerte "alle" i senk og bygget opp et suksesslag som et samlet medienorge var enige om at var robust. Så får fremtiden vise om de går klar av så å si all erfaring og historikk og ikke blir en døgnflue.
Jeg tror rett og slett ikke det skal så mye til før Glimt faller kraftig, selv om planetene står på rekke nå. _________________ Influencer™ |
|
| Back to top |
|
 |
Neeskens Veteran
Joined: 03 Aug 2019 Posts: 4002 Location: Trondheim
|
Posted: 29.07.2020 22:22 Post subject: |
|
|
Vi har vel blitt trent i snart 2 år for å bli et gampelag ala Haugesund og Vard så det at vi ligger langt bak lag som spiller fotball er ikke overraskende.
NÃ¥ har vi fÃ¥tt inn en som er god pÃ¥ analyse sÃ¥ da vil det ordne seg😳. _________________ Medløpere. |
|
| Back to top |
|
 |
Francisco Clementine Veteran
Joined: 07 Aug 2018 Posts: 1389
|
Posted: 29.07.2020 22:29 Post subject: |
|
|
| Skal litt til å lære spillerne fotball igjen etter 18 mnd med vranglære ja. Horneland dynket RBK-DNAet med klorin, så det skal en dyktig pedagog og fagmann til for å bygge oss opp igjen. Kjenner jeg er fryktelig motløs for tiden, skjønner ikke helt hvordan dette skal ordne seg. |
|
| Back to top |
|
 |
Zorac Forumsjef

Joined: 08 May 2005 Posts: 19489 Location: Lillestrøm
|
Posted: 29.07.2020 22:42 Post subject: |
|
|
Som PerO er inne på var vi rimelig røvkjørt da Kåre kom inn også, med store mangler både i det fysiske, individuelle og kollektive. Spillere nede med krampe etter 70 minutter i første/andre runde i cupen uten å ha overkjørt sier en hel del om hvor dårlig det lå an.
Det skal altså ikke (nødvendigvis) mer enn én vellykket ansettelse til før vi ser markant forbedring. Det er imidlertid lite langsiktig å pisse i buksa for å holde seg varm slik vi har gjort lenge. Det handler jo ganske enkelt om å gjøre noe så vanskelig som å bygge opp en kultur med kompetanse, langsiktighet og en klar unison idé og filosofi rundt hvordan vi vil fremstå. Slik at vi slipper å komme tilbake hit etter neste suksesstrener, altså. _________________ Influencer™ |
|
| Back to top |
|
 |
Pirlo Veteran
Joined: 05 Feb 2006 Posts: 1444
|
Posted: 29.07.2020 22:56 Post subject: |
|
|
| Husker første kamp under Kåre, hvor vi vel tapte 3-0 mot Stabæk (?). Ble overrasket over at det spillmessig så mye bedre ut, og meninger stemningen her på forumet også var god til tross for tapet. Så dette kan snus raskt ja. |
|
| Back to top |
|
 |
|