English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2025
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Nye spillere 2019
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 141, 142, 143 ... 158, 159, 160  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling
View previous topic :: View next topic  
Author Message
razzle
Proff


Joined: 11 Sep 2016
Posts: 346
Location: Trønder i Sarpsborg

PostPosted: 18.08.2019 12:16    Post subject: Reply with quote

eksil wrote:
Ratatosk wrote:
...så har man plutselig en bakre toer!


Det har vi alle.

Edit: Unnskyld. Klarte ikke å la være.


For å være pirkete så finnes det noen som er født uten også Razz
Back to top
View user's profile Send private message
Montana
Veteran


Joined: 28 Dec 2012
Posts: 5315

PostPosted: 18.08.2019 12:26    Post subject: Reply with quote

Iziba Jaja wrote:
Yv89 wrote:
Det er faen meg stille!


Utrolig skuffende. Jobben SIB gjør er under enhver kritikk.


Skal man hente noe før play-off må det være noen som går rett inn i start 11'ern. Samtidig sitter nok mange potensielle nye kvalitetsspillere og avventer om vi kommer oss inn i Champions League. Det samme gjør nok spillere som Meling og Adegbenro som fort lar vær å dra fra oss om vi klarer CL. I det hele tatt tror jeg mye er på is til etter play off og det avgjøres hvilken turnering vi deltar i og hvem vi evt må erstatte.
Back to top
View user's profile Send private message
Undergangen er nær
Veteran


Joined: 27 Mar 2011
Posts: 1658

PostPosted: 18.08.2019 12:33    Post subject: Reply with quote

Iziba Jaja wrote:
Yv89 wrote:
Det er faen meg stille!


Utrolig skuffende. Jobben SIB gjør er under enhver kritikk.

Per i dag mener jeg vi har en førsteellever det ikke er lett å oppgradere da.

Søder er gull som spiss nå, Adegbenro er bankers og Akintola er Horneland-favoritt.

Vi henter ingen som danker ut Konradsen eller Jensen. I vinter ble det sagt at Horneland har stor tro på Trondsen sentralt (med rette, mener jeg), så å hente nytt førstevalg der er det usannsynlig at vi prøver på.

Nå er jeg blant dem som mener vi absolutt trenger en ny stopper, men når det er Horneland som ønsket Valsvik inn virker det ikke som at trenerteamet deler mitt syn på hvilke egenskaper vi bør ha bak der. Blir urettferdig å skylde på Bjørnebye om det er treneren som vil ha stoppere som først og fremst er store og sterke. På backene er det neppe aktuelt med spillere som benker Meling eller Hedenstad.

Alt i alt har vi god dekning også, utenom spissplass og backene - men før noen blir solgt tenker jeg det er vanskelig å finne spillere som både er gode nok og er villige til å stort sett slite benk. Vi prøvde oss etter rapportene på en rekke ok eliteserie-backer i vinter, men ingen ville hit når de ikke får spille. Muligens lettere på spiss-plass med tanke på Søderlunds alder.
Back to top
View user's profile Send private message
Vegard2711
Legende


Joined: 25 May 2011
Posts: 12007

PostPosted: 18.08.2019 12:34    Post subject: Reply with quote

Noe som heter å spare seg til fant også. Får Søder gult i Zagreb så går returkampen med Botheim som eneste spiss.

En spiss har det vært klart at vi nå ha lenge, så å ikke ha noen klar til play off runden er rett og slett svakt. Vi blir sikkert mer attraktiv med CL spill, men man kan jo ikke la det styre alt. Er småkrise om Søder får gult i Zagreb.

Nå kan man be Søder oppføre seg, som han jo har gjort de siste kampene. Men man kan ikke styre alt. Dommere gir plutselig gult på småting når de begynner å bli irritert. Er man på feil sted til feil tid kan man få gult selv om man har oppført seg eksemplarisk.

Får ikke Søder gult kort, så kan man stå igjen som en vinner på avgjørelsen å vente, men får han gult står man der med skjegget i postkassa.
Back to top
View user's profile Send private message
Flabbergast
Veteran


Joined: 19 Jul 2012
Posts: 3493
Location: Trondheim

PostPosted: 18.08.2019 12:59    Post subject: Reply with quote

Vi har hatt griseflaks så langt i sesongen som har sluppet skader på spiss og backer. SIB har gjort en slett jobb, og fortjener all tyn han kan få.

Også vil jeg slå et slag for at vi henter nytt førstevalg på høyreback, når det ser ut som folk fort glemmer hvor dårlig Hedenstad har vært i over 2 år etter et par måneder godt over normalen til han å være.
Back to top
View user's profile Send private message
Mikkelsen
Veteran


Joined: 27 Jan 2013
Posts: 4700

PostPosted: 18.08.2019 13:07    Post subject: Reply with quote

Er katastrofe at vi lar CL-billetten hvile på Søder. Ja, han har vært god de siste kampene. Men husk, det er mot Bate og Maribor som ikke har vært i form. Søder er god når vi dominerer kamper. Hedenstad så også god ut mot disse laga. Men jeg stoler hverken på Søder, Hedenstad eller Hovland. Akintola kan plutselig finne på å bomme på store sjanser. Lundemo er ikke god offensivt i det hele tatt. Hva er vits med bakromsvinger dersom vi ikke har en midtbanespiller som kan slå gjennombruddspasninger?

Ikke nok med mangel på kvalitet, men troppen er tynn. Ikke bare tynn, men som det har blitt nevnt; vi kan risikere å miste spillere i returoppgjøret pga. karantene. Det kan ta flere år før vi kommer til CL-playoff, og flere år til vi møter en overkommelig lag i CL-playoff. Det meste er lagt til dette. Men det virker bare mer og mer som at RBK og SIB har køddet det til for seg selv nå. Ikke kom og si at det ikke finnes bedre spillere enn de vi har til riktig pris. Det er bare en unnskyldning på den elendige scoutingen RBK driver med.
Back to top
View user's profile Send private message
Zorbeltuss
Veteran


Joined: 11 Feb 2012
Posts: 4054

PostPosted: 18.08.2019 13:52    Post subject: Reply with quote

Men hvis vi har drevet elendig scouting så er det da tvilsomt om vi i det hele tatt klarer å finne noen kloke kjøp til play-off?
Back to top
View user's profile Send private message
Mikkelsen
Veteran


Joined: 27 Jan 2013
Posts: 4700

PostPosted: 18.08.2019 14:23    Post subject: Reply with quote

Virker jo slik. Ender sikkert opp med Bendik Bye. Eller nei, han vil sikkert ikke til RBK. Kanskje Michael Karlsen.
Back to top
View user's profile Send private message
marco83
Senior


Joined: 31 Oct 2014
Posts: 194

PostPosted: 18.08.2019 14:32    Post subject: Reply with quote

Thelin og rosted vil være de to spillerne på den ekstra listen som blir presentert på tirsdag
Back to top
View user's profile Send private message
Frankiefourfingers
Veteran


Joined: 01 Mar 2008
Posts: 3836

PostPosted: 18.08.2019 14:44    Post subject: Reply with quote

Kilde?
Back to top
View user's profile Send private message
Vegard2711
Legende


Joined: 25 May 2011
Posts: 12007

PostPosted: 18.08.2019 14:54    Post subject: Reply with quote

Nå vet jeg ikke om det er tull eller ei, men om det er noe i det så er det to veldig sannsynlige overganger. Kiese Thelin har derimot aldri overbevist meg som målscorer. Kan stort sett telle på en hånd antall mål han har scoret i hver enkelt av hans tidligere klubber med unntak av en sesong med 15 mål på lån i Beveren i Belgia 17/18 sesongen.
Back to top
View user's profile Send private message
Rayman
Rutinert


Joined: 11 Aug 2019
Posts: 655
Location: Oslo

PostPosted: 18.08.2019 15:21    Post subject: Reply with quote

Hvis vi venter med å hente noen spillere til etter playoff, har vi jo bare et par dager før vinduet stenger. Med andre ord blir det da en gjentagelse av de tre siste vinduene med panikkjøp og desperate forsøk på middelmådige Obos- og ES-spillere. Og hvis vi ikke rekker å hente noen før påmeldingsfristen til playoff er det jo ikke noe i veien for å forsterke troppen til Stabæk-kampen.
Back to top
View user's profile Send private message
marco83
Senior


Joined: 31 Oct 2014
Posts: 194

PostPosted: 18.08.2019 15:27    Post subject: Reply with quote

Frankiefourfingers wrote:
Kilde?

Det er ikke en kilde, men de er de to beste kandidatene for priskvalitet som kan styrke oss for at Champions også ser den lille tiden som er tilgjengelig for listene
Back to top
View user's profile Send private message
Captain
Veteran


Joined: 13 Jul 2016
Posts: 3179

PostPosted: 18.08.2019 15:34    Post subject: Reply with quote

marco83 wrote:
Frankiefourfingers wrote:
Kilde?

Det er ikke en kilde, men de er de to beste kandidatene for priskvalitet som kan styrke oss for at Champions også ser den lille tiden som er tilgjengelig for listene



Beklager, men jeg skjønner ikke hva du mener. Er dette noe du selv tror kommer til å skje, eller er det reelle rykter?
_________________
Stolt fortid, stor fremtid
Back to top
View user's profile Send private message
RBKSandvika
Veteran


Joined: 25 May 2004
Posts: 4004
Location: Oslo

PostPosted: 18.08.2019 15:58    Post subject: Reply with quote

Kilden er han selv.
Han tror de er det beste vi kan få.


HÃ¥per han tar feil.
Back to top
View user's profile Send private message
rail
Rutinert


Joined: 23 Dec 2018
Posts: 653
Location: Rosenborg

PostPosted: 18.08.2019 16:05    Post subject: Reply with quote

Mikkelsen wrote:
Er katastrofe at vi lar CL-billetten hvile på Søder. Ja, han har vært god de siste kampene. Men husk, det er mot Bate og Maribor som ikke har vært i form. Søder er god når vi dominerer kamper. Hedenstad så også god ut mot disse laga. Men jeg stoler hverken på Søder, Hedenstad eller Hovland. Akintola kan plutselig finne på å bomme på store sjanser. Lundemo er ikke god offensivt i det hele tatt. Hva er vits med bakromsvinger dersom vi ikke har en midtbanespiller som kan slå gjennombruddspasninger?


Så RBK bør per nå kjøpe nye førstevalg på høyreback, midtstopper, sentral midtbane, høyreving og spiss? Kanskje også ventreback og venstreving da, siden Meling og Samuel kan bli solgt? Gull.
Back to top
View user's profile Send private message
Mikkelsen
Veteran


Joined: 27 Jan 2013
Posts: 4700

PostPosted: 18.08.2019 17:28    Post subject: Reply with quote

Ja? Hvorfor syns du er det merkelig? Ifølge SIB selv så skulle man alltid være i forkant. Vi ligger langt etter...
Back to top
View user's profile Send private message
senador
Legende


Joined: 12 Feb 2006
Posts: 10396

PostPosted: 18.08.2019 18:44    Post subject: Reply with quote

rail wrote:
Mikkelsen wrote:
Er katastrofe at vi lar CL-billetten hvile på Søder. Ja, han har vært god de siste kampene. Men husk, det er mot Bate og Maribor som ikke har vært i form. Søder er god når vi dominerer kamper. Hedenstad så også god ut mot disse laga. Men jeg stoler hverken på Søder, Hedenstad eller Hovland. Akintola kan plutselig finne på å bomme på store sjanser. Lundemo er ikke god offensivt i det hele tatt. Hva er vits med bakromsvinger dersom vi ikke har en midtbanespiller som kan slå gjennombruddspasninger?


Så RBK bør per nå kjøpe nye førstevalg på høyreback, midtstopper, sentral midtbane, høyreving og spiss? Kanskje også ventreback og venstreving da, siden Meling og Samuel kan bli solgt? Gull.


Nå har stallen ikke blitt forsterket på flere år, så det burde kommet flere spillere for lenge siden. Klubben har et uttalt mål om å kjeme på flere fronter. Så sitter de med inkompetanse på området, å hente spillere. Ikke rart vi ikke vinner noe. Det blir for hardt kampprogram.

Nå går vi ut av playoff og vinner ikke noe medalje grunnet Bjørnebye. Helt forferdelig jobb som gjøres. Vg.no og Krimjim holder ikke!
Back to top
View user's profile Send private message
R.C.
Junior


Joined: 26 Jul 2012
Posts: 10
Location: Trondheim

PostPosted: 18.08.2019 19:00    Post subject: Reply with quote

Kan noen være snill å avkrefte rykter om Jeppe Moe i kontakt med RBK?
_________________
When I go, God's going to have to give up his favourite chair.
-Brian Clough-
Back to top
View user's profile Send private message
Vakker Blomst
Rutinert


Joined: 15 Apr 2006
Posts: 500
Location: Niðarós

PostPosted: 18.08.2019 19:06    Post subject: Reply with quote

Frykter og tror at det eneste vi ender opp med er han Islamovic. Tipper SIB slenger 10 mill på bordet med alt for høye videresalgsklausuler i ren desperasjon under Østersund-besøket i morgen. Presenteres offisielt på tirsdag. Östersund ønsket vel mellom 7 og 10 mill for han og gjetter at denne italienske klubben ikke er noen storklubb og har budt under ti. Islamovic ønsker seg sikkert til RBK fremfor denne italienske klubben mtp. sikret gruppespill og utstillingsvindu nå i høst.

Så, etter at vi har tapt play-off kampene mot Zagreb hentes en særdeles middelmådig norsk back, som blir presentert som "backup for Meling" - men viser seg at intensjonen hele tiden var erstatter for Meling som takker ja til Celtic når vi ikke når CL. Forumet er i harnisk nok en gang og ønsker SIBs hode på et fat (nok en gang).

Dystre profetier, men langt i fra usannsynlig. Rolling Eyes

Edit: Denne middelmådige backen kan fort være f.eks Jeppe Moe som R.C. nevner over her..
Back to top
View user's profile Send private message
senador
Legende


Joined: 12 Feb 2006
Posts: 10396

PostPosted: 18.08.2019 19:23    Post subject: Reply with quote

Vakker Blomst wrote:
Frykter og tror at det eneste vi ender opp med er han Islamovic. Tipper SIB slenger 10 mill på bordet med alt for høye videresalgsklausuler i ren desperasjon under Østersund-besøket i morgen. Presenteres offisielt på tirsdag. Östersund ønsket vel mellom 7 og 10 mill for han og gjetter at denne italienske klubben ikke er noen storklubb og har budt under ti. Islamovic ønsker seg sikkert til RBK fremfor denne italienske klubben mtp. sikret gruppespill og utstillingsvindu nå i høst.

Så, etter at vi har tapt play-off kampene mot Zagreb hentes en særdeles middelmådig norsk back, som blir presentert som "backup for Meling" - men viser seg at intensjonen hele tiden var erstatter for Meling som takker ja til Celtic når vi ikke når CL. Forumet er i harnisk nok en gang og ønsker SIBs hode på et fat (nok en gang).

Dystre profetier, men langt i fra usannsynlig. Rolling Eyes

Edit: Denne middelmådige backen kan fort være f.eks Jeppe Moe som R.C. nevner over her..


Vi betaler overpris for middelmådighet i klassisk Bjørnebyestil.
Meling selges for 15 mill uten videresalgsklausul.
Bjørnebye byr overpris på alle backer han finner på vg live.
Tilbakekaller Reitan som skal omskoleres til venstreback.
Back to top
View user's profile Send private message
Sjiraff
Veteran


Joined: 14 Jul 2011
Posts: 1712

PostPosted: 18.08.2019 19:34    Post subject: Reply with quote

Så vi skal ut å speide på en spiss som spiller i Østersund nå? den 19.08. 13 dager til vinduet stenger? Har vi virkelig ikke noe klart enda, selv om vi må vente å vente som de sier til alle andre lagene er ferdige så må det da finnes spillere som kan komme inn og styre stallen som allerede er tilgjengelig.
_________________
Never Wake A Sleeping Ninja Cow
Back to top
View user's profile Send private message
Sløvsekken
Veteran


Joined: 04 Oct 2007
Posts: 8933
Location: Rosenborg

PostPosted: 18.08.2019 19:40    Post subject: Reply with quote

Hvis vi ikke har en spiss som er klart bedre enn Søderlund på blokka, så kan vi like godt la være. Vi har nok middelmådighet som vi har, og trenger ikke fylle opp stallen med flere.
Back to top
View user's profile Send private message
sidney
Veteran


Joined: 23 Aug 2012
Posts: 2517

PostPosted: 18.08.2019 19:42    Post subject: Reply with quote

Det er mye som er i vater om dagen, men vi mangler en målskårer, og jeg synes fortsatt ikke vi er i mål på sentral midt. Lundemo har gjort en ok figur, men det er ikke skammelsrud, Berg, Annan eller Selnæsdriv. Dette er en utrolig viktig rolle i det rosenborgske univers, og greit nok blir aldri mer enn greit nok.
_________________
Å nei håret fins itj mest
Sler ut tenner'n på den første som sei hest
Back to top
View user's profile Send private message
henrifei
Veteran


Joined: 25 May 2011
Posts: 2599

PostPosted: 18.08.2019 19:43    Post subject: Reply with quote

sitter med samme inntrykk i hvert overgangsvindu. vi har lite eller ingen oversikt over spillertyper som laget trenger.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Sportslig avdeling All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 141, 142, 143 ... 158, 159, 160  Next
Page 142 of 160

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.

ANNONSE
SITATET
© 1999-2025 RBKweb