| View previous topic :: View next topic |
| Author |
Message |
Zzyzx Veteran
Joined: 09 Aug 2003 Posts: 1246 Location: Trondheim
|
Posted: 08.11.2006 17:07 Post subject: |
|
|
| Bernier har spilt dårlig i hver kamp jeg har sett ham i. Er litt i tvil på om jeg ønsker meg ham til Rosenborg. Lurer litt på hvor godt grunnlag dere har til å ønske ham til klubben? Er redd for at mange bare har hørt skryt og derfor vil ha ham til RBK. |
|
| Back to top |
|
 |
ballaballaballa Veteran
Joined: 08 Aug 2005 Posts: 1712
|
Posted: 08.11.2006 17:23 Post subject: |
|
|
| Om valget står mellom LSK, RBK, Viking og Start så er jeg faktisk litt redd for at han kan ende opp i Strart om han går etter pengene. Hæstad og Strømstad har ihvertfall noen durabelige kontrakter der nede nå, men om hn går etter en kombinasjon av sportslig utfordring og penger sitter nok RBK på det sterkeste kortet. |
|
| Back to top |
|
 |
Harald Forumsjef

Joined: 16 May 2004 Posts: 7858 Location: København
|
Posted: 08.11.2006 17:24 Post subject: |
|
|
Da tvivler jeg på at du så ham i 2004. For de kampe jeg så ham i, dengang, var han meget god. _________________ Sliter
Medlem nr. 2477 |
|
| Back to top |
|
 |
TomH Veteran
Joined: 08 May 2004 Posts: 4936 Location: Buskerud
|
Posted: 08.11.2006 18:17 Post subject: |
|
|
Zzyzx,
jeg har sett Bernier i 5-6 kamper live i år og tilsvarende i fjor.
Det er ingen grunn til å tvile på hans kvaliteter.
For å sette ting i litt perspektiv mente f.eks Semb (evt Hareide) at Bernier var fjorårets beste utlending i TL.
Bernier var Besiktas sitt førstevalg som sentral midtbanespiller. Siden TIL ikke ville selge, ble i stedet 2.valget Emerson (Brasil) fra Manchester United kjøpt.
Patrice Bernier har strålende pasningskvaliteter og betegnes som meget fotballintelligent. Videre er han meget god teknisk på små trange flater og særdeles sterk i kroppen. Han er ikke en spiller man dytter overende. Hans tekniske kvaliteter og overblikk synes godt når han blir satt under stort press. I tillegg har han et tungt og presist skudd. Dessverre kommer han i TIL sjelden til skuddmuligheter.
Om jeg prøver å være nøytral og nøktern klarer jeg ikke å se de store kvalitetsforskjellene på f.eks Sapara, Koren og Bernier. Riktig nok har de ulike spillestiler og spisskompetanser, men omtrent like gode er de alle tre.
På O2 målinger ligger Bernier blant de fire-fem beste noensinne blant fotballspillere i Norge. Han er en terrier på midtbanen i gjenvinningsfasen og ALLTID spillbar når laget har ballen.
Av hans svakheter vil jeg trekke frem at han ikke er en god hodespiller og heller ikke spesielt rask (helt normalt). I følge hans fysioterapaut har han, som sine landsmenn Hirschfeldt og Ademolu, stive lysker... _________________ Takk. |
|
| Back to top |
|
 |
SunsetSalami Legende
Joined: 06 Sep 2002 Posts: 11014
|
Posted: 08.11.2006 19:14 Post subject: |
|
|
| Du mener vel Kleberson? |
|
| Back to top |
|
 |
Stano_11 Veteran
Joined: 16 Feb 2004 Posts: 2990
|
Posted: 09.11.2006 00:12 Post subject: |
|
|
| Hvis Rosenborg virkelig vil ha Bernier så kan de ikke la Start gi han mere lønn? Da blir jo alt bare helt håpløst. Rosenborg skal være den klubben i Norge som betaler de beste spillerne best. Så hvis Start klarer å betale Strømstad og Doffen 2-3 mill så bør Rosenborg betale de beste spillerne 3-4 mill. Eller 5 mill. |
|
| Back to top |
|
 |
TomH Veteran
Joined: 08 May 2004 Posts: 4936 Location: Buskerud
|
Posted: 09.11.2006 12:55 Post subject: |
|
|
Kneten,
ehhh... Hukommelsen min var ikke helt patent. _________________ Takk. |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 62898 Location: Trondhjem
|
Posted: 09.11.2006 16:28 Post subject: |
|
|
Ting tyder på at Bernier velger Start:
- En fin by, og akkurat nå er jo kontrastene store i forhold til Tromsø rent klimatisk. Jeg fikk også et godt inntrykk av treneren (Stig Inge Bjørnebye). Han vet åpenbart hva han vil, har en lang karriere bak seg på landslaget – og i utlandet. Og han har planer for hvordan han vil utvikle laget videre. I de har jeg forstått at jeg er sentral, sier Bernier.
Les mer: Bernier fristet av Start |
|
| Back to top |
|
 |
Brady Veteran

Joined: 07 Jul 2005 Posts: 9269 Location: Trondheim
|
Posted: 09.11.2006 16:32 Post subject: |
|
|
Håper Bernier velger Start. Da vil vi få en bedre motstander å bryne oss på neste sesong. En midtbane med Strømstad-Bernier-Hæstad skal bli morsomt å møte.
For RBK er det en fordel at de andre lagene ikke svekkes, men derimot styrker spillerstallen. |
|
| Back to top |
|
 |
Kjetil Rekdal Veteran
Joined: 14 Mar 2006 Posts: 6202
|
Posted: 09.11.2006 16:46 Post subject: |
|
|
Er forsåvidt enig i det. Nivået blir høyere og det blir muligens "lettere" i CL. _________________ In Rekdal We Trust! |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 62898 Location: Trondhjem
|
Posted: 09.11.2006 16:53 Post subject: |
|
|
| Det er vel jeg som følger dårlig med, men er opplegget sånn at Bernier ble enig med Tromsø om å forkorte kontrakten med seks måneder, og dermed kan gå gratis allerede nå? |
|
| Back to top |
|
 |
ballaballaballa Veteran
Joined: 08 Aug 2005 Posts: 1712
|
Posted: 09.11.2006 17:48 Post subject: |
|
|
Eneste jeg har lest er vel at Tromsø vil ha penger for fyren og har satt en prislapp på han, de vil også heller ha han til neste sommer og la han gå gratis når kontrakten går ut da enn å la han gå gratis nå.
| Quote: |
Har satt prislapp
Markussen bekrefter at klubben nå har satt en prislapp på kanadieren.
– Ja, det har vi gjort.
– Hva er prisen?
– Vi går selvfølgelig ikke ut med det. Da vet jo tilbyder hva de skal by, sier Markussen bestemt.
Til tross for at kontrakten til Bernier går ut allerede til sommeren, kommer ikke TIL til å la ham gå billig.
– Det er snakk om et millionbeløp?
– Ja, det er helt åpenbart, sier Markussen.
Han utelukker heller ikke at Bernier må bli på Alfheim ut kontrakten - dersom TIL ikke blir fornøyd med budene - og man ikke ser at man får en solid nok erstatter i vinter.
– Ett alternativ er at Patrice blir her et halvt år til. Vi er lei av kun å gjøre bra høstsesonger, slår Markussen fast. |
http://fotball.bladet-tro...e68798.ece |
|
| Back to top |
|
 |
2mas Sjef

Joined: 06 Sep 2002 Posts: 62898 Location: Trondhjem
|
Posted: 09.11.2006 18:03 Post subject: |
|
|
Må begynne å lese hele artiklene.  |
|
| Back to top |
|
 |
attach Forumsjef
Joined: 05 Jul 2005 Posts: 25183 Location: Rosenborg
|
Posted: 10.11.2006 15:02 Post subject: |
|
|
Foreløpig Start-nei fra Bernier
Han har gitt beskjed om at han vil se på sine muligheter i utlandet først, sier sportslig leder i Start, Trond Are Gjone, til fvn.no. |
|
| Back to top |
|
 |
Torbjørn Veteran

Joined: 18 Jul 2005 Posts: 5202
|
Posted: 10.11.2006 15:11 Post subject: |
|
|
Kan det fremdeles være et håp for Rosenborg? _________________ Nils Arne Eggen. |
|
| Back to top |
|
 |
longns Veteran
Joined: 15 Aug 2004 Posts: 6560
|
Posted: 10.11.2006 15:44 Post subject: |
|
|
| mulig at Rosenborg har kommet inn i bildet og at Bernier heller vil spille her.. |
|
| Back to top |
|
 |
TomH Veteran
Joined: 08 May 2004 Posts: 4936 Location: Buskerud
|
Posted: 17.11.2006 21:28 Post subject: |
|
|
Jeg snakket med Høgmo i dag. Han er i Tromsø og holder foredrag (sammen med sin mor og far) om emnet "Det handler om å leve".
Jeg kom inn på Bernier og mente at han ville være et godt kjøp og stilte ham spørsmålet: "Hvorfor er ikke RBK interessert i Bernier"?
Han svarte da at man innad i klubben telte på knappene om man skulle satse på Tettey (skrekk og gru). Høgmo nevnte også at det faktisk var sant som Tørum hadde sagt til media, at det fort kunne hende at Riseth ble sentral også frem til sommeren - og at man i stedet skulle hente inn en ny midtstopper (Nordvik?).
Med andre ord ikke mye nytt å få ut. Hvorvidt Høgmos svar er reellt eller bare tåkelegging, vet jeg ikke. _________________ Takk. |
|
| Back to top |
|
 |
Maradona Veteran
Joined: 16 Sep 2005 Posts: 3227
|
Posted: 17.11.2006 22:23 Post subject: |
|
|
Problemet med kjøpet av Sapara er at han er så god offensivt at RBK helst ser at han nå blir i indreløper-rollen. Det er ikke uvanlig at sentrale (offensive)spillere i et lag med en 4'er på midten, passer best i en indreløper rollen i et lag med en 3'er på midten.
Jeg ser ikke så negativt på det, hvis de velger å satse på Tettey, fordi han har utviklet seg mye i løpet av 2006, og regner med litt utvikling i 2007, og da trenger det ikke å bli så dumt. Jeg er egentlig litt mer skeptisk til Riseth i den samme rollen, for han har en tendens til å dra på seg unødvendige gule /røde kort. Å når det "koker" så kommer det farlige feilpassninger, noe som skulle være unødvendig for en så erfaren spiller som Riseth. Men også Tettey har hatt sine feil passninger, men han har ikke Riseth's lange erfaring.. _________________ "Diego Armando Maradona må være tidens beste fotballspiller", utbrøt Arne Scheie, etter at Maradona hadde driblet i hele '86 VM i Mexico. |
|
| Back to top |
|
 |
Brady Veteran

Joined: 07 Jul 2005 Posts: 9269 Location: Trondheim
|
Posted: 18.11.2006 00:44 Post subject: |
|
|
| TomH wrote: | Jeg snakket med Høgmo i dag. Han er i Tromsø og holder foredrag (sammen med sin mor og far) om emnet "Det handler om å leve".
|
Huttemegtu. Håper de ikke spilte 'den' låten (med Kine Hellebust eller noe i den duren) som bakgrunnsmusikk. Da tror jeg det ville blitt en sykemelding på meg også de nærmeste månedene om jeg hadde vært der.
| TomH wrote: |
Han svarte da at man innad i klubben telte på knappene om man skulle satse på Tettey (skrekk og gru). |
Hurra! Fornuftig av RBK ikke å hente Bernier. Om noen år vil Tettey være på et mye høyere nivå enn hva Bernier er i nærheten av. |
|
| Back to top |
|
 |
TomH Veteran
Joined: 08 May 2004 Posts: 4936 Location: Buskerud
|
Posted: 18.11.2006 16:23 Post subject: |
|
|
Nå vel, Bernier er en fabelaktig tekniker på små flater med mange lure enkle løsninger på vanskelige situasjoner. I tillegg er han råsterk i kroppen. Jeg har mine tvil på om Tettey noen gang får disse kvalitetene. _________________ Takk. |
|
| Back to top |
|
 |
Maradona Veteran
Joined: 16 Sep 2005 Posts: 3227
|
Posted: 18.11.2006 21:28 Post subject: |
|
|
Tettey har fart som ikke Bernier har, og utvikler han et skikkelig overblikk, og spiller enkelt, så kommer nok Tettey lengre enn Bernier.. _________________ "Diego Armando Maradona må være tidens beste fotballspiller", utbrøt Arne Scheie, etter at Maradona hadde driblet i hele '86 VM i Mexico. |
|
| Back to top |
|
 |
Skammels10 Veteran

Joined: 24 Feb 2005 Posts: 1966
|
Posted: 18.11.2006 21:36 Post subject: |
|
|
Veldig OT, men; du vet at det holder med ett punktum?  |
|
| Back to top |
|
 |
Vakker Blomst Rutinert
Joined: 15 Apr 2006 Posts: 510 Location: Niðarós
|
Posted: 18.11.2006 22:54 Post subject: |
|
|
| Du er ikke off-topic, du er rett og slett latterlig. . . . . . . . . . (punktum) |
|
| Back to top |
|
 |
|