View previous topic :: View next topic |
Author |
Message |
Lomaxx Veteran
Joined: 30 Jul 2006 Posts: 4406 Location: Telt på wembley
|
Posted: 06.04.2019 18:16 Post subject: |
|
|
Birk Risa hadde vært en OK spiller som backup på venstre backen. Har mange av ferdighetene som en Rosenborg back trenger, men ikke noe bedre enn Meling (ikke at vi skal se etter det i en backup). Han er også ung nok til at han kan utvikle seg litt frem til Meling drar. Det vi har drivi med i år og til dels i fjor derimot er helt håpløst. Det er ikke mange, om noen, klubber som selger nøkkelspillerne sine noen få timer før vinduet stenger. I hvertfall ikke for en pris som noe fornuftig lag vil betale. Jeg er for så vidt sterkt mot å drive å fylle benken med utlendinger og rask som koster mer enn statsbudsjettet til et lite afrikansk land. Skal vi hente utlendinger burde de være spillere som går rett inn på laget eller talenter som ikke nødvendigvis registreres i år, men heller kan kjøpes og lånes ut fordi de er har et talent som er over det vi kan takke nei til. Så lenge vi driver med det tullet hvor vi kjøper alle spillerne vi trenger siste dagen så kommer økonomien vår til å se mer og mer ut som det Lyn hadde i sin tid. Her MÅ Bjørnebye ta sin del av skylden. Det at vi solgte unna alt vi hadde av reserver på noen av backene er 100% hans feil. Spesielt når vi ikke hadde noen i egne rekker som var gode nok til å forsvare backup plassen _________________ Grilldress er også en dress:)
Ratatosk wrote: |
Det hjelper lite å legge seg flat, dersom man ikke evner å reise seg. Da får man heller begynne med svømming! |
|
|
Back to top |
|
 |
larsarus Legende

Joined: 12 Oct 2010 Posts: 10752 Location: Trolla
|
Posted: 06.04.2019 18:26 Post subject: |
|
|
Lomaxx wrote: | Så lenge vi driver med det tullet hvor vi kjøper alle spillerne vi trenger siste dagen |
Nå skjedde jo forsåvidt ikke det da. Alle spillerene som kom inn dette vinduet var på plass relativt tidlig. |
|
Back to top |
|
 |
Lomaxx Veteran
Joined: 30 Jul 2006 Posts: 4406 Location: Telt på wembley
|
Posted: 06.04.2019 18:35 Post subject: |
|
|
Var ikke akkurat bare de som kom inn jeg tenkte på. Nå henta vi Hovland ifjor i siste spilleminutt og i år så prøvde vi, så vidt vi har fått med oss, oss på Aasbak, Risa og Hoff ca. 3 min før vinduet stengte. Det er sånt jeg er mest kritisk til.
Åsen var på utgående kontrakt, og så vidt jeg forsto det så betalte vi ganske mye for han også, og Valsvik var en spiller som det tyske laget hans ikke ville beholde så der hadde vel ikke Bjørnebye muligheten til å vente stort lenger da noen andre fort kunne vært på banen også. _________________ Grilldress er også en dress:)
Ratatosk wrote: |
Det hjelper lite å legge seg flat, dersom man ikke evner å reise seg. Da får man heller begynne med svømming! |
|
|
Back to top |
|
 |
larsarus Legende

Joined: 12 Oct 2010 Posts: 10752 Location: Trolla
|
Posted: 06.04.2019 18:50 Post subject: |
|
|
Neida, jeg er forsåvidt enig med poenget ditt. Ang. Åsen var vi vel i konkurranse med Brann og muligens Molde (teoretisk) om å få handlet han, så han lå ikke an til å kunne komme gratis.
Det er uansett lovlig seint, samt virker desperat, å handle inn spillere siste uka/dagen i overgangsvinduet. I tillegg syns jeg det er for seint å handle for Europa i sommer-overgangsvinduet, selv om det klaffet maksimalt med Adegbenro. |
|
Back to top |
|
 |
Zorbeltuss Veteran
Joined: 11 Feb 2012 Posts: 4054
|
Posted: 06.04.2019 23:21 Post subject: |
|
|
Åsen tror jeg blir et bra kjøp. Det jeg stusser over når det gjelder Risa&co er at de visste veldig godt at de måtte ha ny back. Hovland-kjøpet bar mye mer preg over at de hadde regnet med at vi ville klare oss på stopperplass med Tore+Rasmussen, så hadde vi Serbecic i bakhånd, og et par andre som kunne gå inn ved knipe. Så viste det seg at Rasmussen ikke var god nok (snarere var det vel laget som holdt på å dette fra hverandre slik at de svakeste leddene ble altfor synlige).
På backen så var de veldig klar over behover for to måneder siden. De skal da ikke trenge to måneder på å sette opp en liste over backer de kan forhøre seg om? |
|
Back to top |
|
 |
haavarl Forumsjef

Joined: 10 Sep 2002 Posts: 15265 Location: Askim
|
Posted: 07.04.2019 11:41 Post subject: |
|
|
Zorbeltuss wrote: | På backen så var de veldig klar over behover for to måneder siden. De skal da ikke trenge to måneder på å sette opp en liste over backer de kan forhøre seg om? |
Kan jo fort være sånn at de har hatt mange "bedre" alternativer på blokka, men ikke klart å lande noen; og så kommer man ned til Risa etc. langt ut i prosessen. Og da klarer man selvsagt ikke å ordne dem heller.
Litt forskjell på å gå til Risa og si "deg vil vi ha - deg vil vi satse på - dette er vår plan med deg" og "du kan jo forsåvidt også duge". _________________ Embrace science - resist ignorance |
|
Back to top |
|
 |
Kent Veteran
Joined: 11 May 2007 Posts: 1102
|
Posted: 07.04.2019 13:33 Post subject: |
|
|
Vedr angrepet vårt: Bendtner er på vei ut. Søderlund er treforedling, hadde ikke Vilhjalmson vært et bedre valg?
Og vingene:
Hvis vi skal ha en targetspiss: hvem skal utfylle disse egenskapene med fart og teknikk? Hvilke vinger unntatt Samuel kan komme rundt på kantene og legge inn?
Verken Helland eller Yanni klarer jo å runde mannen sin, komme til dørlinja og slå inn.
Med tanke på hvor mange spillere som er kjøpt inn siste årene, er det nesten sjokkerende hvor lite kvalitet vi sitter igjen med. |
|
Back to top |
|
 |
50prosenNT Rutinert
Joined: 14 Aug 2018 Posts: 962 Location: Oslo
|
Posted: 07.04.2019 13:37 Post subject: |
|
|
Enig, Vilhjalmsson på Enga ser sterk ut. Goalgetter som har en tendens til å være der ballen lander!
Vi burde også sjekke ut Reitan , startet sesongen bra for Glimt. Kan være en fin backup for oss.
Hvorfor prøvde vi oss ikke på disse spillerne i god tid før vinduet stengte? _________________ but but |
|
Back to top |
|
 |
Frankiefourfingers Veteran

Joined: 01 Mar 2008 Posts: 3836
|
Posted: 07.04.2019 13:52 Post subject: |
|
|
At vi ikke hentet Boli i dette vinduet er egentlig en skandale. Han burde vært kjøpt før Molde kapret Ohi. Da hadde vi fått han for 10-15 mill.
Nå er løpet kjørt tipper jeg. Han scorer drøssevis og drar til utlandet i sommer for 20-25 mill.
Samtidig har vi en Bendtner på vei ut og en Søder som ikke holder mål.
Tjenesteforsømmelse av Bjørnebye nok en gang. |
|
Back to top |
|
 |
50prosenNT Rutinert
Joined: 14 Aug 2018 Posts: 962 Location: Oslo
|
Posted: 07.04.2019 14:53 Post subject: |
|
|
Er morsomt å se i gamle tråder her , Bjørnebye har jo gjort en elendig jobb stort sett hele veien. Er RBK en verna bedrift? _________________ but but |
|
Back to top |
|
 |
henrifei Veteran
Joined: 25 May 2011 Posts: 2599
|
Posted: 07.04.2019 14:56 Post subject: |
|
|
vi kan jo ikke kjøpe gode spillere lengre, vi har ikke peng til å konkurrere ser ut som SIB har tatt over jobben Perry begynte på med å senke forventningene så mye som mulig. |
|
Back to top |
|
 |
Salvatore Junior
Joined: 12 Aug 2018 Posts: 28
|
Posted: 09.04.2019 14:55 Post subject: |
|
|
Altså. Det som kom frem i dagens Adressa-Pod er så sykt at jeg ikke tror det.
Vår strategi for spillerkjøp er følgende:
Hovedtrener, sitter oppe på kveldene og ser på Wyscout hvem han har lyst på. Så kobles SIB på for å se om det kan realiseres.
Hørte jeg rett? Hovedtrener sitter på pc og leter etter caser? På fritiden?
Jeg er målløs.
Fra 50 min ut i POD. |
|
Back to top |
|
 |
Jonas Veteran

Joined: 30 Jul 2005 Posts: 6641 Location: Oslo
|
Posted: 09.04.2019 15:11 Post subject: |
|
|
Latterlig. Fosterker bare inntrykket av hvor lite hands on Bjørnebye er. Det eneste han har klart å gjøre bedre enn Hoftun er kontraktslengder (som strengt talt bør være pari for en sportslig leder) og en mindre stotrende framtoning eksternt mot f. eks media.
- Hva er egentlig Bjørnebyes, eller la meg korrigere, sportslig ledelse, sitt ansvar i RBK? Rekruttering- og spillerlogistikkansvar sitter tydeligvis hos hovedtrener og styret (med Bratz i front)?
- Hva får da Hallvar Thoresen lønn for?
- Aasbakk, Våge Nilsen etc. er vår tids Roy Miller, John Pelu, Juska Savolainen.
- Vinglende strategier. I fjor ble navn som Steven Caulker, Chirivella, Hjulsager, Carlinhos etc. nevnt. Hvorfor er man plutselig tilbake til Norge-Skandinavia-modellen? Hvor er den røde tråden?
- Hvorfor fyller vi på med umoderne møkk ala Valsvik når vi allerede har en stopper med dårlig tempo og ballbehandling i Hovland? Har vi i det hele tatt noen paramtere å gå etter når vi ser etter nye spillere?
- Hvorfor hentet man Igbo og Serbecic? Unggutter fra utlandet og helt andre kulturer. Har man i det hele tatt en plan med disse? De har vel 6 kamper tilsammen på snart 1,5 sesong i RBK.
- Hvorfor scorte trønderen Aslak Fonn Witry to mål for Djurgården, og ikke RBK i går?
- Hvorfor er RBK-stallen gradvis nedbygget over tid?
Bjørnebye OUT! _________________ No al calcio moderno |
|
Back to top |
|
 |
50prosenNT Rutinert
Joined: 14 Aug 2018 Posts: 962 Location: Oslo
|
Posted: 09.04.2019 16:07 Post subject: |
|
|
Er ikke akkurat overrasket! vi har jo fleipet mye om at man kan gjøre en bedre jobb med FM databasen som kilde. Og det ER JO FAEN IKKE KØDD ENGANG!
Hva i granskauen gjør Thoresen på jobb egentlig? Gi hele speiderteamet, Thoresen og Bjørnebye fyken ASAP.
Norges største klubb drives som en barnehage virker det som. Helt sjokkerende vanskjøtsel fra A-Å.
Når skal styret stilles til veggs med denne informasjonen? Dette må tas tak i før RBK blir en nedrykkskandidat med kun uselgelig gråstein i stallen _________________ but but |
|
Back to top |
|
 |
larsarus Legende

Joined: 12 Oct 2010 Posts: 10752 Location: Trolla
|
Posted: 09.04.2019 22:07 Post subject: |
|
|
Salvatore wrote: | Det som kom frem i dagens Adressa-Pod er så sykt at jeg ikke tror det. | Mini sa vel at det var sånn Kåre gjorde det - sånn han ville ha det. Sa ikke hvordan det er organisert nå. |
|
Back to top |
|
 |
Mustrum Ridcully Legende

Joined: 15 Nov 2011 Posts: 10089 Location: Helt Apoel
|
Posted: 09.04.2019 23:35 Post subject: |
|
|
Hva var det som hadde skjedd, en snabb recap plis? Orker ikke høre på noe som helst Rosenborgrelatert i Adressa-regi om det ikke er Kim som kommenterer CL. Jeg har fortsatt senskader fra det legendariske "Ullsokk snakker med sin beste venn Hesten-intervjuet" i etterkant av Ranheimtapet i 2014. _________________ Agbogbloshie park inspector.
Quis custodiet ipsos custodes? |
|
Back to top |
|
 |
moomoo Veteran

Joined: 18 Feb 2008 Posts: 6889
|
Posted: 10.04.2019 01:13 Post subject: |
|
|
Kort oppsummert:
Kåre satt hjemme på fritida med Wyscout og fant spillere, Stig Inge sjekka om hvilke av dem vi hadde muligheter til å signere og sendte lista tilbake til Kåre, så fikk han se om han ville ha noen av dem.
Ikke noe snakk om Thoresen eller noen andre. Kom vell frem i rettsaken at det var slik det foregikk. _________________
Neeskens wrote: | Så kan dere sitere meg på at Carlo Holse er en av de mest oppskrytt er spillerene vi har hatt |
Emilie wrote: | Neeskens, trenger du å låne en tampong? |
|
|
Back to top |
|
 |
haavarl Forumsjef

Joined: 10 Sep 2002 Posts: 15265 Location: Askim
|
Posted: 10.04.2019 06:24 Post subject: |
|
|
Hadde ikke faren til Mike en slags speiderrolle opp mot dansk fotball også? _________________ Embrace science - resist ignorance |
|
Back to top |
|
 |
Nordens Lokomotiv Veteran
Joined: 13 Mar 2016 Posts: 2217
|
Posted: 10.04.2019 19:57 Post subject: |
|
|
Jonas wrote: | Latterlig. Fosterker bare inntrykket av hvor lite hands on Bjørnebye er. Det eneste han har klart å gjøre bedre enn Hoftun er kontraktslengder (som strengt talt bør være pari for en sportslig leder) og en mindre stotrende framtoning eksternt mot f. eks media.
- Hva er egentlig Bjørnebyes, eller la meg korrigere, sportslig ledelse, sitt ansvar i RBK? Rekruttering- og spillerlogistikkansvar sitter tydeligvis hos hovedtrener og styret (med Bratz i front)?
- Hva får da Hallvar Thoresen lønn for?
- Aasbakk, Våge Nilsen etc. er vår tids Roy Miller, John Pelu, Juska Savolainen.
- Vinglende strategier. I fjor ble navn som Steven Caulker, Chirivella, Hjulsager, Carlinhos etc. nevnt. Hvorfor er man plutselig tilbake til Norge-Skandinavia-modellen? Hvor er den røde tråden?
- Hvorfor fyller vi på med umoderne møkk ala Valsvik når vi allerede har en stopper med dårlig tempo og ballbehandling i Hovland? Har vi i det hele tatt noen paramtere å gå etter når vi ser etter nye spillere?
- Hvorfor hentet man Igbo og Serbecic? Unggutter fra utlandet og helt andre kulturer. Har man i det hele tatt en plan med disse? De har vel 6 kamper tilsammen på snart 1,5 sesong i RBK.
- Hvorfor scorte trønderen Aslak Fonn Witry to mål for Djurgården, og ikke RBK i går?
- Hvorfor er RBK-stallen gradvis nedbygget over tid?
Bjørnebye OUT! |
 _________________ Nordens eneste fotballdiktatur |
|
Back to top |
|
 |
haavarl Forumsjef

Joined: 10 Sep 2002 Posts: 15265 Location: Askim
|
Posted: 11.04.2019 07:17 Post subject: |
|
|
50prosenNT wrote: | Enig, Vilhjalmsson på Enga ser sterk ut. Goalgetter som har en tendens til å være der ballen lander!
Vi burde også sjekke ut Reitan , startet sesongen bra for Glimt. Kan være en fin backup for oss.
Hvorfor prøvde vi oss ikke på disse spillerne i god tid før vinduet stengte? |
Synes også at han der nummer 11 til Odd var veldig spennende! Han der som hele tiden herjet på den ene vingen og var veldig god til å se opp, hva het han, Rashani eller noe? Virker jo klart bedre enn våre vinger! _________________ Embrace science - resist ignorance |
|
Back to top |
|
 |
knoff2010 Junior
Joined: 03 Jan 2013 Posts: 92
|
Posted: 11.04.2019 11:33 Post subject: |
|
|
Tror vi bare kan konkludere med at det ikke foreligger noen strategi.
Ikke bare sender vi avgårde spillere det vil koste mer enn inntekt fra å erstatte, men vi tørr heller ikke slippe til spillere som Reitan med fler for å utvikle seg.
Det gjøres noen stunt for å signere spillere langt over hva som er mulig, og når det faller i grus så får vi heller nøye oss med dårlige backup spillere til overpris.
Jeg er lei av å se at man skal signere backup, jeg vil se signeringer som går inn å konkurrerer/styrker hver posisjon.
Vi bør forsterke høyre back, spiss, midtstopper,i tillegg til at det bør komme inn konkurenter på ving/indreløper pluss en barista.
vi kommer ikke til å kunne signere gode spillere før prosjekt Koteng brennes på bålet.. |
|
Back to top |
|
 |
KitWalker Veteran

Joined: 16 Mar 2011 Posts: 3961
|
Posted: 11.04.2019 22:07 Post subject: |
|
|
eksil wrote: | Men det kan da ikke utelukke at vi kan snappe talenter fra andre land enn scandinavia?! Hvorfor skal ikke vi klare det når både Stabæk og LSK klarer det? Hvorfor skal vi kjøpe Adegbenro og Boli til ågerpris når vi kan plukke dem opp rimelig tidligere selv? |
Herregud. Skjønner du ikke det?
LSK og Stabæk har tid til å bruke ressurser på spillere fra andre kulturer enn den skandinaviske/ europeiske kulturen. De er billige og klubbene har råd til å bruke tid på dem.
Må til hellvette slutte med å sammenligne slike høkkertklubber med RBK, å sammenligne LSK og Stabæk med RBK som klubber er så inn i natta nedsnødd ... |
|
Back to top |
|
 |
senador Legende
Joined: 12 Feb 2006 Posts: 10396
|
Posted: 11.04.2019 22:33 Post subject: |
|
|
Eksil har jo helt rett. Hvorfor skal RBK betale overpris når man kunne hatt dyktige folk som fant billigere spillere andre steder. RBK har ikke råd til å betale 15 millioner for alle spillerne sine!! RBK må være dyktig og smarte, noe de aldri har vært bortsett fra Eggen. Eggen skal ha æren for alt, ingen andre. |
|
Back to top |
|
 |
Aristoteles Veteran

Joined: 25 Nov 2006 Posts: 3265
|
Posted: 11.04.2019 22:41 Post subject: |
|
|
Vi har også handlet Hovland Melling,Hedenstad,Åsen,Trondsen,Bendtner,Adegbenro,Lanlay,Konradsen. Isolert sett kjøp som de aller fleste synes var veldig gode signeringer da de ble kjøpt. |
|
Back to top |
|
 |
Kamerat Ola Veteran
Joined: 13 Jan 2014 Posts: 7265 Location: South-west coast exile
|
Posted: 11.04.2019 23:07 Post subject: |
|
|
Vi har en strategi, problemet er at den er noe så inni svarte faens elendig og ingen med makt til å påvirke det ser det. |
|
Back to top |
|
 |
|