English version 
Rosenborg Web
SESONGEN 2026
 NYHETER
 KAMPER
 SPILLERE
KLUBBEN
 HISTORIE
 KLUBBFAKTA
 MERITTER
 REKORDER
 STATISTIKK
 LERKENDAL STADION
EKSKLUSIVT
 LESESTOFF
 I GAMLE DAGER
 LEGENDER
 BILDESPESIAL
MENINGER
 DEBATTFORUM
 KOMMENTAR
 DIN MENING
RBKweb
 OM RBKweb
 ANNONSEINFORMASJON
 RSS-KANAL
 ARKIV
 TA KONTAKT
Debattforum

Alle kan lese innleggene, men man må registrere seg for å delta aktivt i diskusjonene.
Everyone can read the posts, but you have to register before writing your own posts.

 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   StatistikkStatistikk   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 
Eliteserien 2018
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 63, 64, 65  Next
 
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Fotball generelt
View previous topic :: View next topic  

Hvem blir største utfordrer om seriemesterskapet?
Bodø/Glimt
1%
 1%  [ 1 ]
Brann
5%
 5%  [ 5 ]
Haugesund
0%
 0%  [ 0 ]
Kristiansund
0%
 0%  [ 0 ]
Lillestrøm
0%
 0%  [ 0 ]
Molde
31%
 31%  [ 29 ]
Odd
0%
 0%  [ 0 ]
Ranheim
17%
 17%  [ 16 ]
Sandefjord
0%
 0%  [ 0 ]
Sarpsborg
6%
 6%  [ 6 ]
Stabæk
2%
 2%  [ 2 ]
Start
0%
 0%  [ 0 ]
Strømsgodset
34%
 34%  [ 32 ]
Tromsø
0%
 0%  [ 0 ]
VÃ¥lerenga
1%
 1%  [ 1 ]
Total Votes : 92

Author Message
Zorac
Forumsjef


Joined: 08 May 2005
Posts: 19489
Location: Lillestrøm

PostPosted: 24.09.2018 09:40    Post subject: Reply with quote

Det er selvsagt ikke noe å bruke tid på, men jeg ser Morten P flesker til med overskriften "Imponerende dårlig, RBK!". Skummet gjennom saken, og det fremstår som en blanding av kompliment og kritikk med vekt på at Rosenborg er flinke på å få med seg resultater i dårlige kamper. I og for seg greit nok det - vi har ikke imponert ofte i år, men det er jaggu ikke mange direkte ufortjente poeng heller, men jeg skulle likt å se hva overskrift og innhold hadde vært om vi ikke hadde scoret i går, mens Brann hadde hanglet inn et seiersmål på overtid.

Hadde det vært et snev av kritikk, eller ville det vært den vante ukritiske hyllingen av vinnerlaget Lars Arne Nilsen har bygget i vest? Eg berre spyr.
_________________
Influencerâ„¢
Back to top
View user's profile Send private message
Strominho
Veteran


Joined: 30 Aug 2012
Posts: 1046
Location: Tønsberg

PostPosted: 24.09.2018 10:56    Post subject: Reply with quote

Husk på at Rosenborg er en klikkmaskin for alle nettavisene som skriver om fotball i Norge. Jo mer sensasjonelle overskrifter jo bedre.

I tillegg er RBK klubben alle elsker å kritisere. Vi ser det jo selv i Adressa som jo per definisjon skal være RBK-vennlig. Alt annet enn 5-0 seire er ikke godt nok. Lugging i et tett kampprogram gis det overhodet ingen forståelse for. RBK har vunnet en haug med kamper på rad i ES, men i følge media er vi de moralske taperne i stort sett alle kampene.

Det er bare å ignorere disse artiklene. Vi er i gruppespill, har los på seriegull og har en god mulighet til å hente hjem NM pokalen også hvis vi gidder å prioritere det.


Og heldigvis har vi masse å gå på. Morten P osv. burde heller fokusere på hvor god dette RBK laget vil bli når vi faktisk begynner å spille opp mot potensialet. Jeg gleder meg Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Zorac
Forumsjef


Joined: 08 May 2005
Posts: 19489
Location: Lillestrøm

PostPosted: 24.09.2018 14:00    Post subject: Reply with quote

Dette er jo i grunnen bare en "blessing in disguise". All den tid supportere av andre klubber, være seg i media, bak tastaturet, på tribunen eller i klubbene konsekvent skal avskrive Rosenborgs suksess eller eget lags mangel på dette med marginer, tilfeldigheter, (u)flaks og andre ting de ikke kan gjøre noe med, har vi lite å frykte. Så lenge enhver askeladdhistorie som dukker opp, høkkertlag som i et inspirert øyeblikk kan gjøre en god figur mot oss, eller det laget som til enhver tid ser ut til å kunne utfordre oss genierklæres, er vi selv vårt største bananskall.

Det er først når disse aktørene begynner å stille kritiske spørsmål rundt manglende langsiktig suksess i andre klubber, det kan begynne å bli skummelt. Om Morten P og co hadde stilt litt spørsmål rundt disponeringer og valg som gjøres på og utenfor banen på Valle, i Bergen, i Stavanger, i Kristiansand og wherever, kan det jo faktisk hende at noen begynner å se litt i speilet. Det er i høyeste grad betimelige spørsmål om hvorfor storbylagene ellers er evige middelhavsfarere og/eller heislag, når Rosenborg holder stø kurs, og til og med klarer å totalrenovere ei lekk skute når vi går på en smell.

Så det er bare å fortsette å gjøre lag som Brann og VIF bjørnetjenester ved å stryke Deila, Solskjær, Nilsen og så videre over hodet og si at de bare er noen marginer unna å være best, så skal vi telle pokaler imens. "Det som skjedde under Eggen, kommer ikke til å skje igjen", sier folk. Vi er milevis unna Eggens dager i banespill, men allikevel er vi på vei til vårt fjerde gull på rad. Så lenge andre lag ikke evner å få til noe som ligner stabil kvalitet - og sågar klappe seg selv på skuldra for glimt av lys i en middelmådig epoke, er det ingen grunn til at vi skal slutte å ta gull - om vi da ikke spenner bein på oss selv, slik vi gjorde i ti år etter Eggen.
_________________
Influencerâ„¢
Back to top
View user's profile Send private message
Strominho
Veteran


Joined: 30 Aug 2012
Posts: 1046
Location: Tønsberg

PostPosted: 24.09.2018 14:32    Post subject: Reply with quote

Helt enig med deg Zorac.

Det sier jo sitt om forskjellen på vinnerkultur her. Vi gir guttene totalslakt i stort sett alle kampene vi vinner. Sparker meget populære Kåre fordi han vinner på feil måte. Mens på Valle var de etter RBK kampen fornøyd med sine gutter etter en "bra kamp", var en dommertabbe i fra å gå opp i 2-0 (offside situasjonen), landets beste stemning (uten å skjønne hvor stemninga kom fra) osv.

Neste helg reiser de til Skien og taper mot Odd. God jul og godt nyttår.

Så lenge Rosenborg møter opp vil vi kjempe om seriegullet hvert eneste år, og vinne kanskje 7,5 av 10 ganger på et tiår.

I år er faktisk en sesong hvor gullet kan ryke pga. kampprogram og slitasje. Selv om det ser lovende ut akkurat nå. Vi burde tatt flere poeng i vår, og aldri i livet tapt hjemme mot Brann. Håper vi vinner i Bergen slik at vi kan feire et evt. gull ordentlig. En reprise av seriefinalen i 2006 hadde smakt godt!
Back to top
View user's profile Send private message
bolgebah
Veteran


Joined: 01 Aug 2006
Posts: 6059

PostPosted: 24.09.2018 14:58    Post subject: Reply with quote

Sesongen vår resultatmessig kan best oppsummeres som merkelig. Vi startet altså med to poeng på de tre første og var sju poeng bak Molde før vi møtte dem, med fare for å bli hektet av rett ut fra startblokka. Så var det fire seire på rad og kontakt med teten, uavgjort mot Ranheim, nye tre seire, og deretter tap mot både Brann og Tromsø, hvorpå vi var sju poeng bak igjen og seriegullet så ut til å være tapt. Etter det har vi vært som et godstog igjen og har tjent 11 poeng på Brann, vår fremste utfordrer, på sju runder. Det er faktisk langt bedre enn snuoperasjonen i 2006, da vi lå 10 poeng bak etter 11 runder, og vi ikke var forbi før etter 21. runde. Nå handler det plutselig bare om å holde serven for å sikre seriegullet.

Igjen, merkelige greier.
Back to top
View user's profile Send private message
SeG
Veteran


Joined: 18 Mar 2011
Posts: 6956
Location: Trøndelagia

PostPosted: 25.09.2018 21:37    Post subject: Reply with quote

Jeg må si jeg er litt spent på om Brann går helt opp i liminga denne høsten eller om de kjører på og klarer å gi oss kamp helt inn.
_________________
I have as much authority as the Pope. I just don’t have as many people who believe it.
- George Carlin -

Formerly known as STRANDerGUD
Back to top
View user's profile Send private message
jaso
Senior


Joined: 04 Apr 2011
Posts: 217

PostPosted: 26.09.2018 13:47    Post subject: Reply with quote

Skal ikke se bort fra at vi ved en Moldeseier kan forhindre at sølv går tapt for Brann..
Nesten like sannsynlig at Brann kjemper om gull som at de kjemper om å beholde sølvplassen
Kommende runde vil vel langt på vei sette standaren for innspurten.
Back to top
View user's profile Send private message
gisp!
Legende


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 10892

PostPosted: 28.09.2018 00:01    Post subject: Reply with quote

Adressa hadde en sak på Branns kollaps.

Det fikk meg til å tenke at det kanskje kunne være interessant for andre også å se hvordan serietabellen ville sett ut fra og med serierunde 17, første runde etter at vi startet med kvalifiseringskamper for Europa.
Sarpsborg 08 har jo som kjent hatt en total kollaps. Seier i de to første serierundene etter at de startet med kvalik-kamper er fulgt opp med fem strake serietap.
Deler disse oversiktene med dere. (Oversikter jeg har laget altså, ikke noe Adressa har omtalt eller laget.)

Code:

1  Rosenborg    7   6   1   0   17  -    8   +9   19
2  Odd          7   3   4   0   11  -    8   +3   13
3  Brann        7   4   1   2   12  -   10   +2   13
4  Molde        7   3   2   2   16  -   13   +3   11
5  Bodø/Glimt   7   3   2   2   11  -   10   +1   11
6  VÃ¥lerengen   7   3   1   3   12  -    9   +3   10
7  Haugesund    7   3   1   3    8  -    8    0   10
8  Start        7   2   3   2    8  -    8    0    9
9  Stabæk       7   2   3   2   11  -   12   -1    9
10 Sandefjord   7   1   5   1   10  -   11   -1    8
11 Lillestrøm   7   2   2   3    7  -   10   -3    8
12 Kristiansund 7   2   2   3    8  -   12   -4    8
13 Strømsgodset 7   1   3   3   14  -   14    0    6
14 Ranheim      7   1   3   3    8  -   11   -3    6
15 Sarpsborg 08 7   2   0   5    9  -   13   -4    6
16 Tromsø       7   1   1   5    6  -   11   -5    4


Det er få kamper og mange faktorer som kan ha innvirkning: motstander, suspensjoner, skader, restitusjon, hjemme/borte, trenerskifte m.fl.
Med forbehold om ulike sammenligningsgrunnlag har dog Rosenborg poengmessig gjort det meget bra og Sarpsborg 08 elendig.

Poengsnitt pr seriekamp før og etter at kvalifiseringskamper til Europacup startet:
Code:
              Før      Etter
Rosenborg     2,06     2,71
Molde         1,81     1,57
Sarpsborg 08  1,625    0,857
Lillestrøm    0,875    1,14

_________________
"Det er viktig å gå på banen for å være best mulig sjøl. Men det er langt viktigere å gå på banen for å gjøre medspillerne gode."
Back to top
View user's profile Send private message
haavarl
Forumsjef


Joined: 10 Sep 2002
Posts: 15267
Location: Askim

PostPosted: 28.09.2018 08:09    Post subject: Reply with quote

Jeg synes vår innsats her er mer interessant enn Sarpsborgs kollaps. Selv har jeg hatt litt i bakhodet at "det kommer nok til å gå litt dårligere i serien når vi spiller e-cup samtidig", men dette ser jo rimelig greit ut.

Antar det er lettere at vi avgir noe poeng hvis vi har en solid ledelse i toppen enn hvis det fremdeles er kamp om plasseringene.

Ellers synes jeg det er greit at Sarpsborg gjør som de gjør. Sarpsborgs visjon er Skape historiske øyeblikk. De har ikke en klubbstørrelse som gjør at de naturlig kan kjempe om medalje hvert år, og selvsagt ikke e-cup; derfor griper de denne sjansen med begge henda, og - skaper historiske øyeblikk. Og er sikker strålende fornøyde med sesongen uansett dersom de får en plass midt på tabellen.
_________________
Embrace science - resist ignorance
Back to top
View user's profile Send private message
Zorac
Forumsjef


Joined: 08 May 2005
Posts: 19489
Location: Lillestrøm

PostPosted: 28.09.2018 15:26    Post subject: Reply with quote

Jeg er litt delt på Sarpsborg. På den ene siden skjønner jeg meget godt at de satser der. De har jobbet fornuftig over tid, og europacup er et enormt klapp på skuldra for langsiktig og nitidig jobbing. At "lille" Sarpsborg har bygget stein på stein og kommet fra "ingenting" i 2008 til å kvalifisere seg for Europa i år, er imponerende, og et eksempel til etterfølgelse for mer bemidlede og større klubber. Dette skal nytes.

Samtidig har de slitt fryktelig med å omstille til "melk og brød"; hjemlig liga (og cup) er tross alt der grunnlaget for all fremtidig moro legges. Sarpsborg 08 har vel egentlig aldri vært helt der oppe i år, men høstens voldsomt svake poengfangst (med seks poeng på syv kamper ifølge gisp!s statistikk) sørger for at de er mer eller mindre sjanseløse i forhold til medaljer i år og Europa neste år.

Samtidig ser det ut til at de klarer seg greit i forhold til nedrykkskamp, og da starter til ny frisk med mye kapital neste år. Det tar tid å lære dette gamet, og å inntil videre satse på Norge og Europa annethvert år kan kanskje være en fornuftig måte å gjøre det på?
_________________
Influencerâ„¢
Back to top
View user's profile Send private message
Kamerat Ola
Veteran


Joined: 13 Jan 2014
Posts: 7404
Location: South-west coast exile

PostPosted: 28.09.2018 15:36    Post subject: Reply with quote

Så lenge de holder seg i ES er det nok godt verdt det for dem. Om de klarer å investere Europa-pengene like godt som det de har gjort så langt har de lagt noen veldig gode byggesteiner for videre utvikling. Jeg tror det foreligger en godt gjennomtenkt plan der nede, og at de har relativt god kontroll på hva de vil gjøre videre.
Back to top
View user's profile Send private message
Whoppa
Veteran


Joined: 21 Feb 2011
Posts: 1312

PostPosted: 28.09.2018 15:47    Post subject: Reply with quote

Synes det er et helt riktig valg av Sarpsborg. De hadde muligheten i år til å komme til Europa. Blir rart da å nedprioritere det for å kanskje få muligheten til det igjen neste år.
Back to top
View user's profile Send private message
larsarus
Legende


Joined: 12 Oct 2010
Posts: 10752
Location: Trolla

PostPosted: 28.09.2018 15:55    Post subject: Reply with quote

De tenker å vinne Europa League, så får de delta i Europa neste år igjen uansett...
Back to top
View user's profile Send private message
Lomaxx
Veteran


Joined: 30 Jul 2006
Posts: 4406
Location: Telt på wembley

PostPosted: 28.09.2018 17:01    Post subject: Reply with quote

Syns det er bedre sånn Særpingene satser med å gjøre det bra i Europa nå istedefor det vi har sett mye av fra andre norske lag hvor man gir en lang faen i Europa for å drite seg ut i serien istede. Skal ikke se bort fra at vi finner Sarpsborg i toppen av Eliteserien i årene fremover fordi de faktisk kjører fornuftig og satser godt. De må nesten få tid til å lære seg hvordan det er å spille på flere fronter før det kan forventes at de skal mestre det. Uansett er det nesten umulig å ikke like det man ser fra det lille østfolds laget.
_________________
Grilldress er også en dress:)

Ratatosk wrote:

Det hjelper lite å legge seg flat, dersom man ikke evner å reise seg. Da får man heller begynne med svømming!
Back to top
View user's profile Send private message
Hentesveits (ikke sveis)
Junior


Joined: 06 Oct 2015
Posts: 87

PostPosted: 29.09.2018 19:25    Post subject: Reply with quote

Ja da ser det atter en gang ut til at laget fra valfangerbyen skal rote bort en ledelse. Må være sykt frustrerende for blåhvalene (supportergruppen) Confused
Back to top
View user's profile Send private message
Zorac
Forumsjef


Joined: 08 May 2005
Posts: 19489
Location: Lillestrøm

PostPosted: 29.09.2018 19:40    Post subject: Reply with quote

Litt modus operandi for Sandefjord, det der. Da de rykket ned med Bohinen som trener, mistet de et enormt antall poeng siste kvarteret.

Det er nesten så man føler med dem, som stadig må se poengene skli mellom fingrene og forsvinne, samtidig er det jo ikke uflaks når det skjer så ofte.
_________________
Influencerâ„¢
Back to top
View user's profile Send private message
2mas
Sjef


Joined: 06 Sep 2002
Posts: 62898
Location: Trondhjem

PostPosted: 29.09.2018 23:08    Post subject: Reply with quote

Mandag bør Brann slå Tromsø om håpet om seriegull skal leve videre. Da må de bryte egne barrierer. Forrige seier i nord kom i 2010. Siden den gang har Brann kun scoret ett mål og tatt ett poeng. Begge deler kom i fjor, da Tromsø reddet ett poeng med en sen utligning.

Azar Karadas (37) hadde sin første Alfheim-kamp for over 18 år siden. Da tapte han 1–4 som ung Brann-spiss. Siden har han hatt syv forsøk med Rosenborg, Sogndal og Brann. Det har gitt null seire og to poeng. Målforskjell: 5-18!

– Det er bare å drite i å ta meg med oppover, spøker Karadas når han få høre sin egen Alfheim-statistikk.

Les mer: 18 år uten seier i Tromsø: – Det er bare å drite i å ta meg med oppover

Får håpe at vi setter litt ekstra press på dem i morra.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
the dude
Junior


Joined: 19 Jan 2006
Posts: 11
Location: lillestrøm

PostPosted: 30.09.2018 00:16    Post subject: Reply with quote

Jeg har sett flere artikler nevne at våre spillere var ute etter Abu i seriekampen mot Vålerenga, og Gauseth til og med drar frem behandlingen av Abu i sin refs av dommere angående at de skal beskytte spillerne mer. Var det virkelig så ille som noen av disse ekspertene skal ha det til?
Pleier ikke Rosenborg å være blant lagene med minst gule og røde kort gjennom sesongen? Å lage noen friskpark og spille med innstats er ikke det samme som å være skitne, destruktiv og hardhendt.
Er det media som kjører sin vanlige agenda eller det noen som så kampen på tv og kan være litt nøytral og si at det var over streken?
Back to top
View user's profile Send private message
Mustrum Ridcully
Legende


Joined: 15 Nov 2011
Posts: 10089
Location: Helt Apoel

PostPosted: 30.09.2018 05:32    Post subject: Reply with quote

Det var ingenting som var over streken, det var syltynn spikersuppe som ble servert i den 'kavalkaden' VG mønstret opp med der de skulle vise hvordan vi "tok" Abu.
_________________
Agbogbloshie park inspector.
Quis custodiet ipsos custodes?
Back to top
View user's profile Send private message
OrionPax
Forumsjef


Joined: 12 Aug 2011
Posts: 9855
Location: Drammen

PostPosted: 30.09.2018 08:43    Post subject: Reply with quote

Det var vel 1-2 taklinger som var brukbart harde, én duell han selv oppsøkte og kunne fått kort for å komme for sent inn i, og ellers bare småplukk.

That said, det er en mer enn stor nok spiker for Oslopressen og vif-supporterne å koke igang en konspirasjonsteori.
_________________
Rosenborg for alltid - uansett! | Troillprat.no
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Zorac
Forumsjef


Joined: 08 May 2005
Posts: 19489
Location: Lillestrøm

PostPosted: 30.09.2018 09:18    Post subject: Reply with quote

Abu har hittil to gule kort på seks kamper i VIF, og kunne fort fått et mot oss i serien også, da han på merkelig vis klarer å takle på seg selv en skade. Det ville gitt tre gule på seks kamper, en statistikk som er meget spesiell.

Hadde det ikke vært for en nærmest selvpåført Mandela-effekt i Medie-Norge, hadde Abu heller vært sett på som gris enn offer.
_________________
Influencerâ„¢
Back to top
View user's profile Send private message
Kamerat Ola
Veteran


Joined: 13 Jan 2014
Posts: 7404
Location: South-west coast exile

PostPosted: 30.09.2018 19:19    Post subject: Reply with quote

Han som kommenterer VIF - Start er jo helt ute på vidda, alt VIF gjør er genialt, alt Start foretar seg er elendig. Greit at VIF har vært bedre, men høres ut som om Real Madrid møter Mjøndalen Old Boys.
Back to top
View user's profile Send private message
Hodor
Veteran


Joined: 23 Aug 2013
Posts: 3664
Location: Sunnmøre's hovedstad

PostPosted: 30.09.2018 19:30    Post subject: Reply with quote

Lsk sovner og Stabæk putter to på rappen Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
vemundo
Veteran


Joined: 31 Jan 2006
Posts: 1405

PostPosted: 30.09.2018 19:31    Post subject: Reply with quote

Slo akkurat på LSK - Stabæk, på 1-0 til LSK. Men nå scora Boli to kjappe og plutselig er det 1-2. Dramatisk for LSK om dette står seg.
Back to top
View user's profile Send private message
gisp!
Legende


Joined: 04 Sep 2008
Posts: 10892

PostPosted: 30.09.2018 19:32    Post subject: Reply with quote

To straffer til Ranheim og to mål av Karlsen.
_________________
"Det er viktig å gå på banen for å være best mulig sjøl. Men det er langt viktigere å gå på banen for å gjøre medspillerne gode."
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    Forum -> Fotball generelt All times are GMT + 2 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 51, 52, 53 ... 63, 64, 65  Next
Page 52 of 65

 
Jump to:  


Utviklet av phpBB. Tilrettelagt for RBKweb.
ANNONSE
SITATET
© 1999-2026 RBKweb